• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

T5 ös elektromos előtét bekötése

gosta said:
A tungsram e-boltban lévő előtétek alkalmasak hosszabb kábellel? http://webshop link moderálva/tungsram/lista/49281 ... lotetek_T5
Gyártó honlapján megtalálod az ajánlást. Nekem helvar van: http://www.helvar.com/default.asp?path= ... 499&lan=EN Ez két métert enged (EL-s)

gosta said:
A melegedésen kívül miért nem javaslod szekrényben (nem, mintha máshol elférne, de ha leírod az okot, hátha megoldható valahogy)?
Nem a melegedés a baj (elektromos előtétek szinte semmit nem melegednek), hanem a kábelhossz.
 
gosta írta:
A melegedésen kívül miért nem javaslod szekrényben (nem, mintha máshol elférne, de ha leírod az okot, hátha megoldható valahogy)?

Nem a melegedés a baj (elektromos előtétek szinte semmit nem melegednek), hanem a kábelhossz.
Nekem három előtétem van és 21 vezetékkel van összekötve,ezt nem lehet szépen fölvinni a lámpához.Ha a szekrénybe van az előtét,nem mozgatható a lámpa.Én ezért nem raktam a szekrénybe.
 
Én nem cicóztam ennyit:)

Vettem 80 méter vezetéket :thumbup:
4előtétet 2 dobozt amire ráfért.
És bekötöttem:D
Azt se tudtam melyik a fázis vagy a nulla de kitapasztaltam...bzzz...
Az előtétnél kamilláztam pár percet de én azt mondom röhögve beköthető kis kommunikálás valami szakival.
Ja és még gagyi sem lett és le fel mozgatható a tartó:)
 
SID6.7 said:
Azt se tudtam melyik a fázis vagy a nulla de kitapasztaltam...bzzz...
Ne haragudj, de szerintem ne keverjük össze a DIY-t a gányolással. :oops:
Amúgy sem az összekötéssel volt a probléma hanem a kábelhosszal ami meg igen is fontos, persze el lehet hülyéskedni a dolgot és "szarni rá", random kötögetni. De látható hogy ez igen is problémát okoz egyes esetekben, nem viccből írja rá a gyártó.
Aki az igényes munkát szereti az előtte tájékozódik, átgondolja a lehetőségeket, majd megvalósítja. Szerintem erről szól a DIY.
Elnézést, de ez így most reggel nagyon betett....
 
Jól van na kicsi poén bele lett víve sorry...
De nekem így jött össze és nem gányolás volt:p
 
Ebben az esetben ki van zárva a T5 cső használata, vagy van valami megoldás rá?
A tungsram e-boltban lévő előtétek alkalmasak hosszabb kábellel?
Nekem OSRAM QTP5-2x24-39W (2x2x24W) és megy hosszabb vezetékkel! (max. ahol 1m-re van korlátozva ott, kb. bő 2 méter). 2 van, tehát 4 cső. Az egyik 0,75-ös keresztmetszetű kábellel szereltem, alig tudtam beletuszkolni az előtét csatlakozóiba (erre figyeljen, aki ilyet tervez). Működik...
Hogy minél kevésbé torzuljon/csillapodjon gondolom. Ha hosszabban kötöd akkor csökkenhet a teljesítmény.
Ezen a logikán elindulva, nem lesz olyan "szép áramod", mert ekkora kábel, (esetleg nagyobb keresztmetszettel is), túlságosan befolyásolja az áram tulajdonságait, így rosszabb lesz hatásfok stb., tehát az indokok egy része elveszik, amiért T8-ról T5-re (illetve folytótekercsesről elektronikus előtétre) váltasz , DE nálam működik... (Itt nem csak a feszültségekre kell gondolni, hanem jóval több, görög ábc-s betűjellel jelölt tulajdonságokra is :crazy: ). Nekem a helvar márka ismeretlen (nem volt vele tapasztalatom, de azt láttam, hogy sokat használják előre gyártott armatúrákban is)! Kb. 1 éve amikor érdeklődtem ez ügyben, két márka jött fel egyértelműen, a Tridonic és az Osram, nekem azért nem Tridonic lett, mert éppen nem volt készleten. Eddig bevált. Az akvarisztikai gyártók előtétei pedig valamelyik nevesebb márka előtétét használja, csak átmatricázva. (Az ADA-ról pl. lövésem nincs, de pl. a sylvania előtétei ilyenek (ha jól emlékszem OSRAM eredetileg)). Ezek nem konkrétumok, én is innen-onnan szedtem az infókat, nem minden 100%! Bekötés nekem elsőre sikerült mindkettőnél, kinyomtattam a blokkvázlatot és úgy egyszerűbb volt.
 
Tices said:
Az egyik 0,75-ös keresztmetszetű kábellel szereltem, alig tudtam beletuszkolni az előtét csatlakozóiba (erre figyeljen, aki ilyet tervez).

Na akkor még egy kérdés: milyen keresztmetszettel jó? És milyen kábellel? A régihez adtak a boltban (az Philips, mindene, már jó régi, ott segítettek a bekötéssel is, adtak róla rajzot).
 
milyen keresztmetszettel jó? És milyen kábellel?

Magára az előtétre általában fel van rajzolva/írva, hogy hogyan, miként kell bekötni, illetve a gyártó honlapján van segítség a bekötéshez, igaz angol, de a google segít fordítani is! ;)

Egy példa
Alul a kis képen, írja, hogy az 1,2,6,7 számú bekötésekre használj rövidet!
Itt pl. az ajánlott ("meleg") vezeték hossz, 0.50-1.00 mm2 és a maximális hossz ugyancsak a "meleg" oldalon, 0.75 m.
Ez persze erre a típusra vonatkozik, meg kell nézni, hogy neked milyen van, de nagyságrendilag általában a vezetékhossz és keresztmetszet így alakul mindegyiknél!
Sok sikert!
 
Sziasztok!

Ha elektronikus előtétet használok, akkor ugye külön gyújtóra már nincsen szükség?
 
sziasztok!
Olvasgattam-olvasgattam de látom hogy itt még nem volt szó arról ha 1 előtéthez 4 fénycsövet kötünk. Na mármost én rendelkezem egy 4x24W-os előtéttel amihez 4 24Wos fénycsövet szeretnék kötni. Hogyan tegyem ezt? Esetleg tudna valaki olyan linket mellékelni amiben van ehhez tartozó rajz? Egyébként az előtét osram (quicktronic intelligent 4x14/24 dimmer). :roll: :eh: :)
 
daniel018 said:
sziasztok!
Olvasgattam-olvasgattam de látom hogy itt még nem volt szó arról ha 1 előtéthez 4 fénycsövet kötünk. Na mármost én rendelkezem egy 4x24W-os előtéttel amihez 4 24Wos fénycsövet szeretnék kötni. Hogyan tegyem ezt? Esetleg tudna valaki olyan linket mellékelni amiben van ehhez tartozó rajz? Egyébként az előtét osram (quicktronic intelligent 4x14/24 dimmer). :roll: :eh: :)
A bekötéshez nem értek, de jó az, ha az egész fényt egyszerre kapcsolod? Nem jobb külön kapcsolni kettőt-kettőt?
 
daniel018 said:
sziasztok!
Olvasgattam-olvasgattam de látom hogy itt még nem volt szó arról ha 1 előtéthez 4 fénycsövet kötünk. Na mármost én rendelkezem egy 4x24W-os előtéttel amihez 4 24Wos fénycsövet szeretnék kötni. Hogyan tegyem ezt? Esetleg tudna valaki olyan linket mellékelni amiben van ehhez tartozó rajz? Egyébként az előtét osram (quicktronic intelligent 4x14/24 dimmer). :roll: :eh: :)


Szia,

nekem is Osram dimmelhető van, szintén 4x24W-os. Külön sajnos nem kapcsolható, valamint ha egyik meghibásodik, akkor az egész lekapcsol. A bekötésnek a tetején kell lennie. Csodálkoznék, ha ez nálad nincs.
Nálam az egyből kapcsolástól sem ijedtek meg nagyon a halak, de már tesztelés alatt a dimmelésnek a vezérlője.

Szerk.: Itt egy bekötés (3. előtét), az hogy DALI-s vagy 0-10W-os vezérlése van, az már független.
Balról párban vannak kötve párhuzamosan, jobbról meg egyesével.
QTi_DALI_1x35_49_80,_2x14_24,_3x14_24,_4x14_24_DIM.gif
 
Sziasztok!

Lehet kapni valahol 4x39 watt-os T5 előtétet? Létezik egyáltalán ilyen?

Mindenhol csak 2X39-eset találok.
 
addam said:
Sziasztok!

Lehet kapni valahol 4x39 watt-os T5 előtétet? Létezik egyáltalán ilyen?

Mindenhol csak 2X39-eset találok.


Ha nem is találsz nem egy olyan giga probléma. Megfogsz két 2X39-es előtétet és ugyan ott vagy csak több helyet foglal :)
 
Necro said:
daniel018 said:
sziasztok!
Olvasgattam-olvasgattam de látom hogy itt még nem volt szó arról ha 1 előtéthez 4 fénycsövet kötünk. Na mármost én rendelkezem egy 4x24W-os előtéttel amihez 4 24Wos fénycsövet szeretnék kötni. Hogyan tegyem ezt? Esetleg tudna valaki olyan linket mellékelni amiben van ehhez tartozó rajz? Egyébként az előtét osram (quicktronic intelligent 4x14/24 dimmer). :roll: :eh: :)


Szia,

nekem is Osram dimmelhető van, szintén 4x24W-os. Külön sajnos nem kapcsolható, valamint ha egyik meghibásodik, akkor az egész lekapcsol. A bekötésnek a tetején kell lennie. Csodálkoznék, ha ez nálad nincs.
Nálam az egyből kapcsolástól sem ijedtek meg nagyon a halak, de már tesztelés alatt a dimmelésnek a vezérlője.

Szerk.: Itt egy bekötés (3. előtét), az hogy DALI-s vagy 0-10W-os vezérlése van, az már független.
Balról párban vannak kötve párhuzamosan, jobbról meg egyesével.
QTi_DALI_1x35_49_80,_2x14_24,_3x14_24,_4x14_24_DIM.gif

Szia!

Nézegettem ezt a DIMM-es dolgot, de hogy lehet dimmelni?
A két dimm ágra csak egy tekergethető poti kell és kész?
Ill. mennyi az ára + hol lehet beszerezni?

Köszi KircS
 
Megtaléltam... :D
De rá is fagyott az arcomra a mosoly :(
http://webshop link moderálva/tungsram/id/00963_Tr ... A_2_24_ECO

Elég borsosan mérik a "szürkületet":)
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, mert az új T5-ös világításom összerakásán munkálkodom. Neten rendeltem meg a hozzá szükséges csöveket, foglalatokat és előtéteket, amelyek ha minden igaz a héten fognak megérkezni.

Ezekről az előtétekről lenne szó:
OSRAM QTP5 - T5 elektronikus előtét 2x24 - 39 W
OSRAM QTP5 - T5 elektronikus előtét 1x24 - 39 W
Igazából amivel problémám lenne az a technika összerakása, mivel nincs túl sok gyakorlatom ezekben a dolgokban és úgy vagyok vele hogy inkább kérdezek mint hogy hülyeséget csináljak. A neten ezekhez az előtétek bekötéséhez ezt a segítséget találtam, ami segítségével ez talán nem lesz probléma.
http://www.osram.hu/_global/pdf/Professional/ECG_%26_LMS/ECG_for_FL_and_CFL/Product_flyer_QTP5-low.pdf

A világítás többi részét viszont itt helyben fogom beszerezni, ami kapcsán lenne pár kérdésem:
1. Milyen vastagságú vezetéket kellene használnom a bekötésnél? Nekünk most itthon 1mm2-es van. Szerintetek jó lesz ez vagy vegyek 0,5 vagy 0,75-öset?
2.A védőföldelés bekötése fontos-e ez esetben vagy elég csak a fázis és a nulla bekötése? Azért kérdem, hogy 2 vagy 3 eres csatlakozót vegyek?
 
1. Milyen vastagságú vezetéket kellene használnom a bekötésnél? Nekünk most itthon 1mm2-es van. Szerintetek jó lesz ez vagy vegyek 0,5 vagy 0,75-öset?
2.A védőföldelés bekötése fontos-e ez esetben vagy elég csak a fázis és a nulla bekötése? Azért kérdem, hogy 2 vagy 3 eres csatlakozót vegyek?
Az előtéten rajta lesz a keresztmetszet és a bekötés is, általában 0,5-1 négyzetmiliméterig szokott lenni az ideális.
Igazából mindegy.
Nincsen nagy áram, arra azért figyelj hogy amennyire lehet rövid vezetékeket használj
(azért persze lehet szépen derékszögben vinni a vezetékeket).
A védőföldet tanácsos bekötni főleg ha fémre szereled az előtétet.
 
Back
Oldal tetejére