• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőtisztítás utáni homályos víz

zsotyi

Kertész szaki
Találgatok mi lehet,de nem jöttem még rá.Betegségem miatt több mint két hónapig nem volt tisztítva a szűrő amit egyébként öt hetente szoktam.A csövek még régebben voltak kipucolva.Tegnap nekifogtam teljes takarítást csinálni.
Eddig mindig (nem túl szabályosan)csapvízben tisztítottam a szűrő anyagokat,most azonban az aki vizével.Szűrőanyagot nem cseréltem a perlonon kívül.Még estére nagyon finoman,de behomályosodott a víz,mely mára sem enyhült nagyon.Mi lehet az oka?Nem veszélyes,szemből szinte nem is látni,csak oldalról zavaró.
A jóval nagyobb flow kavarta volna meg az akit? (ma egy éves pont)
Ha egy belső szűrőt megtömök aktív szénnel pár napra,az ér valamit vajon?A külsőt én szét nem szedem egy hónapig,ha nem muszáj....
 
zsotyi said:
Találgatok mi lehet,de nem jöttem még rá.Betegségem miatt több mint két hónapig nem volt tisztítva a szűrő amit egyébként öt hetente szoktam.A csövek még régebben voltak kipucolva.Tegnap nekifogtam teljes takarítást csinálni.
Eddig mindig (nem túl szabályosan)csapvízben tisztítottam a szűrő anyagokat,most azonban az aki vizével.Szűrőanyagot nem cseréltem a perlonon kívül.Még estére nagyon finoman,de behomályosodott a víz,mely mára sem enyhült nagyon.Mi lehet az oka?Nem veszélyes,szemből szinte nem is látni,csak oldalról zavaró.
A jóval nagyobb flow kavarta volna meg az akit? (ma egy éves pont)
Ha egy belső szűrőt megtömök aktív szénnel pár napra,az ér valamit vajon?A külsőt én szét nem szedem egy hónapig,ha nem muszáj....

ezek ilyen lebegő részecskék valószínűleg. szerintem bármilyen készítmény, szűrőanyag ami a zavarosság felszámolására jó használható.
nem hinném, hogy a probléma más jellegű. a szenet is bent hagyhatod 1 hónapig a következő szétszerelésig ha jobb minőségű.
 
Nekem mindig az aljzat tisztítása után is lett ilyen, néha egészen tejfehérré sűrűsödött. Általában pár napig is eltartott mire letisztult. Azóta nagyon óvatosan szívom le, és megszűnt a probléma. Egyedül az egeriának (kanadai átokhínár) nem tetszett, fehér lepedék lett a levelén, utána megbarnult és nem nőtt tovább.
 
dekorhomok felverése, easy life ffm is okoz ilyesmit. előbbi lassan ülepszik, utóbbi néhány óra. de gondolom itt nem erről van szó.

ügyfélnél mondjuk jártunk úgy, hogy a hátfali esőzető 2080-as szűrő előre forgatta a vizet és a finom dekorhomokot kavarta folyamatosan. szemeket nem láttad csak az aki alsó 1/3-ban a felhőt.
 
Bocs, nem fogalmaztam elég pontosan. A fehér trutyi a szűrőből jött ki. Előbb kis teljesítményű belső szűrőm volt, majd a nagyobb külső (Eheim) is ugyanezt produkálta. Több mindent próbáltam meg másként csinálni, de a helyzet nem változott; egyedül az alzatporszívózás megváltoztatása után szűnt meg.
 
Lehet én tévedek de nekem van egy ötletem, ugyanis mióta külső szűrőt használok és abban kerámiagyűrűt azóta nálan is jelen van a probléma tisztítás után!

erre akkor jöttem rá hogy a gyűrűk okozzák amikor a csapban kimostam egyszer álló vízben a szűrőközeget! Ott is megvolt ez a fajta köd csak oldatlan állapotban!
Ezt mindenféle dologgal próbáltam orvosolni de nem sikerült ... mígnem anyukám ötlete alapján kipróbáltam a neylon harisnyát négyszeresen kettéhajtva a kifolyó csövem végén! És ezzel 3-4 óra alatt jelentősen csökkentettem ezt fajta nagyon finom szemcseképződést!

Remélem tudtam segíteni!
 
Én sajnos olcsót, de diákként nincs is pénzem drágábbra egyenlőre! ezt meg a szűrőhöz kaptam!
 
Van némi használt Eheim kerámiagyűrű-kollekcióm (1-2 liter), szívesen neked adom. PÜ, please.
 
Nekem lenne tippem, bár ennyi idő elteltével talán senkit nem érdekel már!

Az akiban, a talajon és a vízben éppúgy élnek bacik, nem csak a szűrőben. Amíg a szűrőmédia ereje teljében habzsolja az untig tárgyalt anyagokat, addig nincs semmi probléma, mert minden a szűrőben marad. Az akiban élő bacik (konkurencia) alul maradnak. De amint a szűrőt kitakarítjuk (vagy a talajt felkavarva 10x-100x annyi "tápot szabadítunk fel), megcsappan annak biológiai teljesítménye és a konkurencia erőre kap, vagyis a lebegő bacik kezdenek el "szűrni", amíg a szűrő ismét magára nem talál. Ekkor éhezési fázisban a lebegő bacik pelyhesednek és kikötnek itt-ott, leginkább a szűrőben, de leveleken, talajon... bárhol.

Tehát amíg nem indul meg a pelyhesedés, addig köd van, utána lerakódás.
Teljesen természetes.
 
katonajanos said:
Nekem lenne tippem, bár ennyi idő elteltével talán senkit nem érdekel már!

Az akiban, a talajon és a vízben éppúgy élnek bacik, nem csak a szűrőben. Amíg a szűrőmédia ereje teljében habzsolja az untig tárgyalt anyagokat, addig nincs semmi probléma, mert minden a szűrőben marad. Az akiban élő bacik (konkurencia) alul maradnak. De amint a szűrőt kitakarítjuk (vagy a talajt felkavarva 10x-100x annyi "tápot szabadítunk fel), megcsappan annak biológiai teljesítménye és a konkurencia erőre kap, vagyis a lebegő bacik kezdenek el "szűrni", amíg a szűrő ismét magára nem talál. Ekkor éhezési fázisban a lebegő bacik pelyhesednek és kikötnek itt-ott, leginkább a szűrőben, de leveleken, talajon... bárhol.

Tehát amíg nem indul meg a pelyhesedés, addig köd van, utána lerakódás.
Teljesen természetes.

izé.. pelyhesítőt nyomassatok :D Egyébként a Seachem Clarity pont erre való.
 
Ekkor éhezési fázisban a lebegő bacik pelyhesednek

Akkor a kérdés az, hogy amikor pelyhesednek, akkor mi történik velük? Egyébként a gondolatmenet tetszetős ;)
 
Nigro said:
Ekkor éhezési fázisban a lebegő bacik pelyhesednek

Akkor a kérdés az, hogy amikor pelyhesednek, akkor mi történik velük? Egyébként a gondolatmenet tetszetős ;)

http://www.cichlids.hu/articles/nitrogen.htm#sejtszam
"A baktériumok a gyors elszaporodást követo éhségi fázisban pelyheket képeznek ki a szabad víztérfogatban, ami a szuroben a szuroanyagon iszapként, mulmként kicsapódik. A pelyhesedés elmélete a szakirodalomban még nem tisztázott"
 
De találtam egy ilyet is :
"eleveniszapos eljárás:legelterjedtebb technológia, mikroorganizmusok szabadon,
iszapszuszpenzióként (eleveniszap) lebegnek a szennyvízben, a szennyvíztisztítási
folyamat előrehaladása a szennyvíz tartózkodási idejétől függ, a szennyvízben lévő
baktériumok pelyheket alkotnak, (jell. pehelyképző: pl. Zoogloea ramigera, fonalas
baktérium)
0,5-1µm-s sejtek: nem ülepednek a vízben, ezekből 50-700 µm-s nem ülepedő
sejtaggregátumok keletkeznek (nyálkaképzés, elektrosztatikus erők, sejtfalon
túlnyúló fibrillumok segítségével), ezeket nevezik pelyheknek"

Gondolom azért ilyen fura a szöveg, mert valakinek a hidrobiológiai jegyzete :).

Úgy tűnik, hogy a lényeg: a folyamatban általában jelen lévő 9 féle baci egyike pehelyképző, és ilyenkor az kerül "nyeregbe". Vagyis nem a "szűrős" baci viselkedik másképp, hanem egy teljesen más baktérium teszi ezt.
 
Köszi urak! :)

Tehát akkor ilyenkor a Zoogloea ramigera és még pár erre hajlamos baci különböző (leginkább fizikai) kapcsolatokat létesítenek. Ezek szemmel ködös, opálos vizet eredményeznek. Ezek a kapcsolatok a későbbiekben valószínűleg könnyen bomlanak, így szűnik meg a pelyhesedés. Kérdés? Miért jó nekik pelyhesedni?

zoogloea+ramigera
 
Jó kérdés! Tudtommal egyáltalán nem jó nekik. A pelyhek közepe felé a tápanyag sűrűség csökken, tehát a belső bacik éheznek. Beszéltem egy állatorvossal, hátha van ötlete - nem nagyon volt, de egy "elméletben" egyetértettünk.
Szerintünk a bacik nem egymásba, hanem a szilárd, lebegő bomló anyagokra próbálnak tapadni.Ezek körül alakulhat ki a pehely valójában. Amikor az elfogy (vagy nem is tápanyag volt valójában (hanem mondjuk homokszemcse)), a belső bacik éheznek, majd vagy elpusztulnak vagy tokozódnak és felbomlik a pehely.
Ezt használja ki egy (azt hiszem viszonylag új) eljárás, miszerint a szennyvíztisztítók ülepítőjében zeolit őrleményt lebegtetnek (a levegőztetők által), amiken kialakulnak ezek a pelyhek növelve az ülepítés hatékonyságát (beindítják a pelyhesedést "mesterségesen"). Tehát itt sem a biológiai szűrés a cél, hanem hogy a leváló kis kolóniák újabb darabot fogjanak és súlyukkal lehúzzák az iszapba. Legalábbis ha jól vettem ki.

Ennyit sikerült kideríteni.... izgi ;) ! Jöhetne egy mikrobiológus errefelé :thumbup: !
 
Szűrő tisztítás után kb mennyi idő múlva tisztul ki ettől a homályosságtól a víz én már három hete kinlódom??? Vízcserék után mindig romlik a helyzet. Már szűrtem sűrű harisnyával is az valamit javított a helyzeten de nem sokat, raktam be aktívszenet semmi javulás, kezd az agyamra menni. A cserevizem ozmó és 10 pp -es szűrőn és aktívszénen átszűrt kevert víz. A legutóbbi szűrőtisztítást lehet hogy túlzásba vittem mert csapvizet használtam valószínűleg lenulláztam a bacitelepeimet. Szerintetek csak türelmetlen vagyok vagy vagy valami oldódik a sera siporaxból ami homályosítja a vizet ??? :( :?
 
firefrog said:
Szűrő tisztítás után kb mennyi idő múlva tisztul ki ettől a homályosságtól a víz én már három hete kinlódom??? Vízcserék után mindig romlik a helyzet. Már szűrtem sűrű harisnyával is az valamit javított a helyzeten de nem sokat, raktam be aktívszenet semmi javulás, kezd az agyamra menni. A cserevizem ozmó és 10 pp -es szűrőn és aktívszénen átszűrt kevert víz. A legutóbbi szűrőtisztítást lehet hogy túlzásba vittem mert csapvizet használtam valószínűleg lenulláztam a bacitelepeimet. Szerintetek csak türelmetlen vagyok vagy vagy valami oldódik a sera siporaxból ami homályosítja a vizet ??? :( :?

Én CO2 túladagolással jártam hasonlóan a múlt hétvégén.
Eredmény: homályos víz+alga.
A napi 50% vízcsere+ vízkezelő www.greenaqua.hu/seachem-stability-vizkezelo-250ml.html használatával 5 nap után normalizálódott a helyzet.
 
Szűrő tisztítás után kb mennyi idő múlva tisztul ki ettől a homályosságtól a víz én már három hete kinlódom??? Vízcserék után mindig romlik a helyzet. Már szűrtem sűrű harisnyával is az valamit javított a helyzeten de nem sokat, raktam be aktívszenet semmi javulás, kezd az agyamra menni. A cserevizem ozmó és 10 pp -es szűrőn és aktívszénen átszűrt kevert víz. A legutóbbi szűrőtisztítást lehet hogy túlzásba vittem mert csapvizet használtam valószínűleg lenulláztam a bacitelepeimet. Szerintetek csak türelmetlen vagyok vagy vagy valami oldódik a sera siporaxból ami homályosítja a vizet ??? :( :?
Hasonló cipőben járok én is.
Mióta átalakítottam az akváriumot - talán már előtte is egy kicsit - küzdök ezzel a felhősödéssel. Olyan, mintha az esőztető ködöt nyomna ki magából. Takarítás után néhány nappal valamivel jobb a helyzet, de nem tudom elérni a szép tiszta állapotot.
Seachem Purigen, szén van a szűrőben. Ehem perlont használok. Nem lehet, hogy az engedi át a szemcséket? A gyári Tetra perlonnal szebben szűrt szerintem.
Lehet esetleg a növénytáptalaj a ludas? Tropica növénytalaj van alul, rajta meg homok. Szinte már hetente tisztítom a szűrőt, de nem boldogulok. Kezd tele lenni a hócipőm vele. Ma is volt egy teljes takarítás, 40%-os vízcserével, de nincs változás. Már elkezdtem visszacserélni a szűrőanyagokat a gyárira, hátha valamelyik nem tetszik neki.
Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit csináljak, hogy újra tiszta legyen a vizem.
Van valakinek egy jó ötlete? Köszönettel venném. (n)
 
Back
Oldal tetejére