• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Kazi

Kertész szaki
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Sziasztok,

Ismét egy kérdéssel zavarnám becses személyeteket. A szűrő kettő hete üzembe lett állítva, így immáron teljes az arzenál. Mivel a szűrő mérete a gyári ajánlástól eltér, így indokoltnak érzem a kérdést, hogy a szűrő tisztításának mi az általatok javallott sűrűsége?

Köszi:
Kazi
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

A szűrőt csak akkor érdemes bolygatni, ha már érezhetően csökkent a teljesítménye. Káros folyamatok nem mennek végbe, bármeddig megy a szűrő, tisztítás nélkül. Itt csak az a lényeg, hogy a teljesítmény megfelelő sebességgel forgassa az akvárium vizét. Pontos időintervallumot nagy bátorság lenne javasolni, mivel minden akvárium más mértékben szennyez. Figyeld a szűrő kifolyót és jegyezd meg, hogy most meddig fúj, vagy fodrozza a vizet és időnként ellenőrizd. Ha láthatóan gyengébb. Mehet a takarítás. De ha nem vagy ilyen lusta, mint én, sűrűbben is takaríthatod, de szigorúan a leszívott akváriumvízben és a szűrő max 20 percet álljon.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Hali!

Sztem. ez egyedi, de én úgy vettem észre, ez függ az aksitól, mennyire szennyezett, de én még a szűrő gyártmányától is függővé teszem bár ez meglepő lehet.Én havonta tisztítom a mostani JBL-t és a Sicce-t. De pl a Sera-t, a Seachem Maratont fél évente tisztítottam és még akkor sem nagyon kellett.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Kérdés, hogy melyik a jobb szűrő? Amelyik eldugul, tehát jól szűr, vagy amelyik hónapokig megy? (megér egy vitát majd, mert azért ez nem ilyen egyszerű :) )
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Nálam az 1500l/h-s Sachem a 180-as akiban kb.4-6 hetet bír,utána már csökken a teljesítmény,és a szűrőanyagok is nagyon tele vannak,muszáj tisztítani.
Nem pont ide vág de megemlíteném,hogy egy hónapja volt egy 10 órás szűrőleállásom a saját bal....ságom miatt.Be voltam tojva,de semmi látható dolog nem történt,pedig vizet sem cseréltem utána.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Értem, köszi a válaszokat. Legvégül az eheim melett döntöttem, és a kézikönyv szerint a perlonvattát minden egyes takarításkor cserélni kell. Gondolom, ez továbbra is igaz, és valszleg ez fogja lefogni a teljesítményt is, mivel ez szedi össze a nagyobb darab szutykokat. Rendben, a megfigyeléses módszer alapján lesz a szűrő tisztítva.

Másik érdekes észrevételem, hogy már kettő hét után a szűrő kifolyó csövében, annak belső falára lerakódott valami nagyon világos enyhén barnás réteg. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az. Ha megnyomogatom a csövet, simán leválik. Láttatok már ilyet? Aggódjak vagy ne?
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Kazi said:
Másik érdekes észrevételem, hogy már kettő hét után a szűrő kifolyó csövében, annak belső falára lerakódott valami nagyon világos enyhén barnás réteg. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az. Ha megnyomogatom a csövet, simán leválik. Láttatok már ilyet? Aggódjak vagy ne?
A barnás réteg biofilm, baktériumok alkotják. Aggódni nem kell, a kialakulása teljesen természetes jelenség. Viszont a teljesítményből elég sokat le tud venni, úgyhogy célszerű a csöveket is tisztítani bizonyos időközönként.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

oRphEus said:
Kazi said:
Másik érdekes észrevételem, hogy már kettő hét után a szűrő kifolyó csövében, annak belső falára lerakódott valami nagyon világos enyhén barnás réteg. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az. Ha megnyomogatom a csövet, simán leválik. Láttatok már ilyet? Aggódjak vagy ne?
A barnás réteg biofilm, baktériumok alkotják. Aggódni nem kell, a kialakulása teljesen természetes jelenség. Viszont a teljesítményből elég sokat le tud venni, úgyhogy célszerű a csöveket is tisztítani bizonyos időközönként.

Ahha, köszi, akkor biológialiag jól működik a cucc. Príma. Egyelőre csak nagyon vékony réteget alkot most még, de akkor ezen is rajta tartom a szemem.

Köszi.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Kazi said:
Értem, köszi a válaszokat. Legvégül az eheim melett döntöttem, és a kézikönyv szerint a perlonvattát minden egyes takarításkor cserélni kell. Gondolom, ez továbbra is igaz, és valszleg ez fogja lefogni a teljesítményt is, mivel ez szedi össze a nagyobb darab szutykokat. Rendben, a megfigyeléses módszer alapján lesz a szűrő tisztítva.
A perlon vattát a legutolsó szűrési fázisban kell elhelyezni,tehát ez a szűrőanyag végzi az utolsó legfinomabb szűrést,mielőtt visszatér a tisztított víz az akváriumba.Nem ez végzi a durva szűrést,nehogy felcseréld!Azért kell cserélni mert a finom szálak nagyon eltömődnek és nem lehet tökéletesen kitisztítani.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

zsotyi said:
Kazi said:
Értem, köszi a válaszokat. Legvégül az eheim melett döntöttem, és a kézikönyv szerint a perlonvattát minden egyes takarításkor cserélni kell. Gondolom, ez továbbra is igaz, és valszleg ez fogja lefogni a teljesítményt is, mivel ez szedi össze a nagyobb darab szutykokat. Rendben, a megfigyeléses módszer alapján lesz a szűrő tisztítva.
A perlon vattát a legutolsó szűrési fázisban kell elhelyezni,tehát ez a szűrőanyag végzi az utolsó legfinomabb szűrést,mielőtt visszatér a víz az akváriumban.Nem ez végzi a durva szűrést,nehogy felcseréld!Azért kell cserélni mert a finom szálak nagyon eltömődnek és nem lehet tökéletesen kitisztítani.

Igaz, tényleg. Köszi.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Hm.

Perlon vattát én is szoktam cserélni, évek után. Van egy olyan állapot ahonnan már nincs tovább.
Szerintem az utolsó réteg perlont egészen egyszerűen jó alaposan ki kell mosni szűrőtisztításkor. Az Eheim Classic 2217-esemben lévő, utolsó perlont még nem cseréltem le, ez a szűrő 2005. decembere óta megy.
 
Re: Fonál alga és vízfelszín hártyásodás

Hát,ja,kinek a pap kinek a papné....Nekem három hónap és két tisztítás után úgy összeállt,hogy reménytelen volt.Persze perlon és perlon közt is van különbség gondolom
 
skacok átraktam ezt a beszélgetést a szűrőkhöz, mert fonalalgáról már egy szó sem esett szűrő takiról annál több.

:lol:
 
Nálam ezek a perlonok az indítás utáni 1-2 hónapban brutálisan el szoktak tömődni. Alapos mosás után is marad benne "cucc". Aztán a beállt akinál hónapokig jó. Hogy ez miért van, azt nem tudom...
 
Emperor_ said:
Bocs az OFF-ért :oops: .

Zsotyi!

Nálam Gyári, Eheim perlon.
Nálad?
Jogos,bocsi szintén!

Nekem az első garnitúra egy noname perlon volt,mivel a Sachemhez nem adtak.Most legutóbb próbából kaptam egy szabász havertól olyan perlonszerű anyagot,melyet a kabátokba raknak tömőanyagként.Nagyon hasonlít a perlonra,tán kicsit sűsűbb is.A kerti medence szűrőnél szoktam használni,mikor az un.pelyhesítő anyagot akarom kiszűrni.Ott jó volt,most betettem az aki szűrőbe is.Ma egy hónapja,lassan esedékes tisztítani.Kíváncsi vagyok milyen munkát végzett...
 
zsotyi said:
Nekem az első garnitúra egy noname perlon volt,mivel a Sachemhez nem adtak.Most legutóbb próbából kaptam egy szabász havertól olyan perlonszerű anyagot,melyet a kabátokba raknak tömőanyagként.Nagyon hasonlít a perlonra,tán kicsit sűsűbb is.

Én is ilyet használok. Nagyon jó és nagyon olcsó:) Persze minden szűrő tisztításnál cserélem.
 
sziasztok.
egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
általában mikor úgy érzem, hogy az akváriumban beállt az egyensúly, azon kapom magam, hogy a szűrőket ki kell takarítsam.
ezt meg is tettem. szépen kitakarítottam a csövezéseket,pipákat...-eddig a kerámiagyűrű és a substrat pro akváriumvízben állt-
visszapakoltam mindent, új perlonvattát raktam be .vízcsere megvolt, visszatápozás is, drop checker sárga, csepegtettem közvetlenül a szűrőbe green bactert + az akváriumvízbe is
+2 ml easycarbo.másnap azon kapom magam, hogy barna alga van néhány levelen, és valami fonál algához hasonló(de nem az), +egy nagyon zavaró, szönyeg szerű fekete,(nem BBA)
van beleakadva a ricciába.a feketét egyszerű leszedni mert ha már már a csipesz közt van akár a legvége, jön vele az egész.
előfordulhat az, hogy túl sok co2-t adagolok, ezért a szűrőbaktériumok pusztulnak el? Közvetlenül nem megy co2 a szűrőbe lehet hülyeséget kérdezek, de már minden eszembe jut : ( )
sajnos úgy látszik a HAC-re nem jön össze. kicsit szomorú is vagyok emiatt, na de majd jövőre.
 
artegor said:
általában mikor úgy érzem, hogy az akváriumban beállt az egyensúly, azon kapom magam, hogy a szűrőket ki kell takarítsam.
Érdekes amit irsz. 1 szűrőnél mindig volt vmi algám, így nem tünt fel. Most pedig 2 szűrőnél egyébként is csekély.

Annak ellenére, hogy sokan a sürü szűrő takaríás mellett vannak, sok helyen olvasni, hogy nagyon sok baci nem csak a szűrőanyagban, hanem a mulmban is ott van. Főleg az ülepítőben. Ezt tovább gondolva magyarázat lehet a jelenségedre.

szűrés: eden 501, aquael fan mini
Ha még mindig ez van akkor nem csodálkozom. Nem nagy kapacitásúak ezek. Az aquael inkább mechanikai, azt lehet hetente, esetleg gyakrabban kinyomkodni, az edent meg ritkábban. Viszont a helyedben néznék vmi Eheim Classic szűrőt és beállítanám biológiai töltettel. Akár azt is megteheted, hogy a szűrőanyag egy részét öblíted csak át.
Nálam megy egy evo-2206 tisztán mechanikai: bioball, krumpliszsák,gyári szivacs és vékony perlonvatta. Ezt kb 2-3 hetente tisztítom.
És egy házi biológiai, amit max. 2 havonta, vagy ritkábban.
Tisztítást követően szembetűnő alga erösödést nem tapsztaltam, barnát főleg nem.

A HAC-ra pedig gyere bátran, csak 1 lépést lépj hátra fotózáskor ;)
 
HAC-on én sem látom okát miért nem indulhatnál. Tudnék mutatni olyan akváriumokat az idei ADA versenyről is amit szerintem sokan közületek csípőből lenyomnátok.

Hiszed vagy nem, de a nano akváriumom ami időközben körbejárta a világot is algásan lett fotózva. Mégis ujságba került és az AGA-n is bent van.
Amit megtudsz tenni a takarításnál, tedd meg, és vízcsere után másnap csattintsd le. Emiatt ne izgulj.

Jövőre pedig remélhetőleg mégszebb akid lesz.

A szűrés miatt épp az előbb írtam egy postot a saját akihoz. Kis akváriumoknál egy böszme szűrő jó sok bió töltettel, nagyobb akiknál 2 szűrő.
2 szűrőnél sosem jönnek elő a hibák, mert nem tudod annyira lebombázni a kialakult baktérium kolóniát. Pláne ha váltva takarítod őket.
 
Back
Oldal tetejére