• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Sziasztok
A gyári perlonvattát tudnám helyettesíteni valami mással ?
Sürgős megoldás kellene .

Méretre vágott perlonnal minden további nélkül. Ha nem teszel bele perlont akkor sem lesz katasztrófa, csak az apró részek nem kerülnek kiszűrésére. Milyen szűrőtől van szó?
 
Méretre vágott perlonnal minden további nélkül. Ha nem teszel bele perlont akkor sem lesz katasztrófa, csak az apró részek nem kerülnek kiszűrésére. Milyen szűrőtől van szó?

Eheim 2215 a szűrő
Méretre vágós Eheim perlont használok de elfogyott sajnos .
 
Négy havi GA tápozás utáni szűrő takarításkor vettem észre, hogy az összes szűrőkosáron, szűrőanyagon rozsdavörös, por szerű lerakódás volt. Javaslat szerint tápozok. Algásodás, zavaros víz nincs.
Természetes ez a lerakódás,vagy ez tuti vasfoszfát?
Sziasztok ezt én is észre vettem meg az olyan leveleken ahol kevesebb a flow De könnyen lejönni kézzel szinte csak letörlöm és az áramlással minta a "füst" el is tűnik . Tuti nem barna alga mert olyanom volt régen
 
Ártani nem árt, de azért nem kell havonta fújogatni, nincs értelme.

Én olyan félévente szoktam befújni a gumikat, illetve akkor, ha mondjuk szárazon lerakom egy időre a szűrőt a polcra. :)
 
Én ha a sprayt használom akkor nem csak a tömítéseket hanem a kar mellé is be szoktam fújni az adapter belsejébe.(Eheim pro3 széria):)
 
Jaja, és ha nagytakarítás van, én még az adapter golyóscsapjához is fújok és megjáratom párszor. :)
 
Sziasztok!
Külső szűrő tömítéseket mivel lehet hatékonyan karban tartani? Eheim vazelin?
Gyógyszertári vazelin tökéletes,de a vízvezeték szerelők által használt marha faggyú is jó,Én az utóbbit használom mert természetes nincs benne semmi vegyszer vagy mesterséges anyag.
 
Én sima szilikon sprével fújtam le a 2213-as fejtömítését több alkalommal is , és a garnéla állományom él és virul ;)
 
Sziasztok!

Ma takarítottam a szűrőmet az új akváriumhoz. Sajnos mikor szétszedtem arra lettem figyelmes, hogy a szűrőn belül is elterjedt a BGA alga.
Teljesen átmostam inkább csapvízzel, hogy minden maradék lemenjek róla. Szivacsot is. Elvileg ezzel kinyírtam a bacikultúrát is.
Most szerettem volna újraindítani a szűrőt és sajnos nem folyt le annyi ozmó, hogy tudjam indítani.
Mekkora baj, hogy az összerakott szűrőt holnap este tudom majd csak elindítani? Nem lesz baj ebből?
Nedves belül a szűrőanyag, de nincsen semennyi víz a szűrőben.

Köszönöm
 
Back
Oldal tetejére