• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A lávakövet el is vetettem 🙂 Azt megkérdezhetem, hogy mik a tapasztalatok Biohome vs Matrix témában? Mert olvasok pro-kontra sok félét. Pl papíron a Matrixnak nagyobb a felülete, viszont természetes kőzet, így ez az érték nem feltétlenül pontos, illetve a mérési technika sem az. Biohomeról meg sokan azt mondják, hogy egyáltalán nem vált be, mások pedig istenítik. Nehéz eligazodni 🙄 Illetve a Matrixot valóban cserélni kell időnként?
A Biohome-ot nem volt még szerencsénk tesztelni, csak amit interneten láttunk róla, az alapján gondoljuk, hogy nem lehet rossz. Egy ahhoz hasonló médiát viszont pár éve tesztelünk. Az OF-nek van ránézésre ilyen porozitású szűrőanyaga, erről csináltunk is egy saját házi tesztet (semmi tudományosság nincs benne, csak kíváncsiak voltunk, összehasonlítva a többi elterjedt szűrőanyaggal, milyen porózus):
Itt van a gagyi videó: https://photos.app.goo.gl/h3jfjBtk5EPduEXeA
Csepegtetés sorrendben: matrix, zeolit, substat pro, aquaclear szűrőanyag és végül a két OF féle.
Amióta használjuk (kb 2 év) nem látunk kopást, hogy kisebbek lennének a hengerek, pedig féltünk tőle, mert elég könnyen törik, ellenben a mátrixszal.
Ahogy @Ádám_ is írta, a mátrix teljesen jó választás, nem kopik el, hosszú ideig tudod használni, nem nyúl bele a vízkémiába és nem is fojtja a szűrőt annyira mint pl az ADA vagy Eheim Substrat.
Illetve a matrix kioldódik, hogy perlont javasolsz rá?
A perlont alapból javasoljuk itt a fórumon a szűrés legvégére (Seachem Purigen elé) hogy felfogja az apró szennyeződéseket, amik átjutnak az előszűrő- és szűrőközegeken. Egyrészt ez segíti a Seachem Purigen hatékonyságát - lassabban telítődik - és a pumpát is óvja a kevesebb szutyok. :)
 
A Biohome-ot nem volt még szerencsénk tesztelni, csak amit interneten láttunk róla, az alapján gondoljuk, hogy nem lehet rossz. Egy ahhoz hasonló médiát viszont pár éve tesztelünk. Az OF-nek van ránézésre ilyen porozitású szűrőanyaga, erről csináltunk is egy saját házi tesztet (semmi tudományosság nincs benne, csak kíváncsiak voltunk, összehasonlítva a többi elterjedt szűrőanyaggal, milyen porózus):
Itt van a gagyi videó: https://photos.app.goo.gl/h3jfjBtk5EPduEXeA
Csepegtetés sorrendben: matrix, zeolit, substat pro, aquaclear szűrőanyag és végül a két OF féle.
Amióta használjuk (kb 2 év) nem látunk kopást, hogy kisebbek lennének a hengerek, pedig féltünk tőle, mert elég könnyen törik, ellenben a mátrixszal.
Ahogy @Ádám_ is írta, a mátrix teljesen jó választás, nem kopik el, hosszú ideig tudod használni, nem nyúl bele a vízkémiába és nem is fojtja a szűrőt annyira mint pl az ADA vagy Eheim Substrat.

A perlont alapból javasoljuk itt a fórumon a szűrés legvégére (Seachem Purigen elé) hogy felfogja az apró szennyeződéseket, amik átjutnak az előszűrő- és szűrőközegeken. Egyrészt ez segíti a Seachem Purigen hatékonyságát - lassabban telítődik - és a pumpát is óvja a kevesebb szutyok. :)
A perlon funkcióját értem, csak azt nem, hogy miért nem a bio elé megy, mert elvileg az lenne a fontos, hogy ne tömődjön el.

Lehet, hogy merész leszek és beállok béta teszternek, mint ahogy a szűrővel is 🤭
 
A perlon funkcióját értem, csak azt nem, hogy miért nem a bio elé megy, mert elvileg az lenne a fontos, hogy ne tömődjön el.
Van, aki így használja. Az előnye az, amit te is írsz, a hátránya pedig az, hogy rettentő gyorsan eltömődik, ezzel visszafojtva a szűrőt. Gyakrabban kellene szétszedned és cserélni, ráadásul nem a szűrő tetején, hanem az alján, ami plusz macera. ;)
Lehet, hogy merész leszek és beállok béta teszternek, mint ahogy a szűrővel is 🤭
Hajrá, az ilyenekkel jutunk előre, viszont mindenképp számolj majd be róla. Ahogy mi is írtuk, ha már megvan a Biohome, ne dobd ki, keverd (mondjuk ne egy tálcán belül, hanem tálcánként eltérő típust használva, hogy gond esetén könnyebben tudd cserélni) más bevált szűrőanyaggal.
 
Van, aki így használja. Az előnye az, amit te is írsz, a hátránya pedig az, hogy rettentő gyorsan eltömődik, ezzel visszafojtva a szűrőt. Gyakrabban kellene szétszedned és cserélni, ráadásul nem a szűrő tetején, hanem az alján, ami plusz macera. ;)

Hajrá, az ilyenekkel jutunk előre, viszont mindenképp számolj majd be róla. Ahogy mi is írtuk, ha már megvan a Biohome, ne dobd ki, keverd (mondjuk ne egy tálcán belül, hanem tálcánként eltérő típust használva, hogy gond esetén könnyebben tudd cserélni) más bevált szűrőanyaggal.
Mindenképpen, lesz napló is 🙂 Örülök, hogy itt nem köveznek meg, sajnos egyéb (magyar) fórumokon boszorkányüldözés megy. Igazából a szűrővel is merészet léptem, de majd az idő megmondja ...
 
A Biobox 3 mellett mi lesz még? Ha jól látjuk, még nem írtad, csak azt, hogy talán a JBL Cristalprofi 1902 szűrővel lesz megtámogatva.
A JBL-t passzoltam. A 16 literes Aquael Ultramax 2000-re voksoltam. Szívó-nyomó oldal külön kezelhető, előszűrő akár működés közben tisztítható és állítható a flow. Tesztek alapján anyagminőségre Eheim szinten van, piszkosul csendes, a support kiemelkedően jó és minden ízében jól átgondolt szűrő. Egyetlen gyerekbetegsége volt, időnként belevegősödött a pumpa, de a már kiszállítottakat gariban cserélték az új konstrukcióra, illetve a gyártás is átállt. Ez kb 6-7 kg Biohome Ultrát nyel el a szivacsokon felül. Úgy gondolom a Biobox 3-al megtámogatva félgázon is elviszi a 300 literes tankot.✌️
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne.
Eheim 2424-es szürőm legaljába tm30-as szivacsot teszek szerintetek nem tömődne el túl hamar?
Mechanikai szűrésnek raknám. Vagy elég a tm20?
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne.
Eheim 2424-es szürőm legaljába tm30-as szivacsot teszek szerintetek nem tömődne el túl hamar?
Mechanikai szűrésnek raknám. Vagy elég a tm20?
Elég a tm20, de én a szivacs helyére is valamilyen jó minőségű biológiai töltetet tennék.
 
Az van de elég sok dzsuva megy rá. Ezért gondoltam egy kis elő szűrésre.

Én is bent hagytam az alsó kosárban 1 szivacsot, ugyanilyen okokból, mindig akad levéltörmelék a szűrőben.
Viszont pont emiatt szerintem felesleges sűrűbb szivacsot belerakni, TM20 bőven jó.

Vagy "B" opció, hogy az alsó kosaradban lévő szűrőanyagot belerakod egy szűrőzsákba. Annak az apró lyukain nem tud átmenni a levéltörmelék és alul marad.
 
Az van de elég sok dzsuva megy rá. Ezért gondoltam egy kis elő szűrésre.
Értem. Viszont én így is azt mondom, inkább biológiai töltet legyen a szűrőben mindenhol, mint szivacs is. A dzsuvátol nem fogod tudni mentesíteni a szűrőt, max nem jut fel a töltet közé, jobbik esetben az ülepítő részben fog úszkálni, rosszabbik esetben fennakad a szivacson, ami gyrngíteni fogja az áramlást. Ezzel azt akarom mondani, a szűrő takarítást nem fogod tudni ritkítani így sem. Akkor inkább menjen a töltet közé a törmelék (ami úgy is lebomlik), de legyen hatékonyabb a szűrés, mert azért az a plusz fél vagy egy liter töltet egy ekkora szűrőnél nem kevés.
 
Köszi a tanácsokat.
Egyenlőre marad az az egy szivacs megpróbálom igy.
Nem kellett sok mátrixot ki venni kb egy marék.
Próbálom a lehető legtöbb márixot meghagyni.
 
Köszi a tanácsokat.
Egyenlőre marad az az egy szivacs megpróbálom igy.
Nem kellett sok mátrixot ki venni kb egy marék.
Próbálom a lehető legtöbb márixot meghagyni.
Én is azt mondom többet ér a marix, mint amennyit a szivacs elfoglal. Én 4-6 hetente perlont cserélek, egyben szűrőt is kiganézom és kiszabadítom a beszippantott garnikat. Sokmindentől függ kinek mennyire koszolódik a szűrő. Próbálgasd neked mi hogyan válik be.
 
Sziasztok!

Amikor a szűrőket nézegettem, gyakorlatilag mindegyikről találtam videó egy bizonyos Youtube csatornán (Pondmaster)
Itt az hangzott el, hogy a perlonnak alulra kéne kerüljön, és hogy ez a helyes szűrési sorrend:
mechanikai (szivacs+perlon)->biológiai->kémiai
Az ok, hogy mire a bieloógia részhez érzkezik a víz, már minden vacak ki legyen belőle szűrve mechanikailag amit csak lehet.

Nem találtam nyomát, hogy ez a megközelítés felmerült-e már esetleg a fórumon van-e értelme/nincs/hülyeség/stb.
 
Sziasztok!

Amikor a szűrőket nézegettem, gyakorlatilag mindegyikről találtam videó egy bizonyos Youtube csatornán (Pondmaster)
Itt az hangzott el, hogy a perlonnak alulra kéne kerüljön, és hogy ez a helyes szűrési sorrend:
mechanikai (szivacs+perlon)->biológiai->kémiai
Az ok, hogy mire a bieloógia részhez érzkezik a víz, már minden vacak ki legyen belőle szűrve mechanikailag amit csak lehet.

Nem találtam nyomát, hogy ez a megközelítés felmerült-e már esetleg a fórumon van-e értelme/nincs/hülyeség/stb.
Idonkent elojon a tema: https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/post-493650
Elotte/utana levo par kommentet is erdemes elolvasni.
 
Sziasztok!

Amikor a szűrőket nézegettem, gyakorlatilag mindegyikről találtam videó egy bizonyos Youtube csatornán (Pondmaster)
Itt az hangzott el, hogy a perlonnak alulra kéne kerüljön, és hogy ez a helyes szűrési sorrend:
mechanikai (szivacs+perlon)->biológiai->kémiai
Az ok, hogy mire a bieloógia részhez érzkezik a víz, már minden vacak ki legyen belőle szűrve mechanikailag amit csak lehet.

Nem találtam nyomát, hogy ez a megközelítés felmerült-e már esetleg a fórumon van-e értelme/nincs/hülyeség/stb.
Mindig vannak újítók. 😀 Szivacs lefölözi a nagyja dzsuvát, a szűrőanyag vegzi a nitrifikációt,a perlon ”polírozza” a vizet. Szerintem, és mások szerint is így logikus. Mondjuk nálam csak matrix van és dupla perlon. Kb 6 hetente szetszedem a szűrőt, kilötykölöm a kosarakat, perlont cserélek és megy vissza melózni. És működik.
 
Back
Oldal tetejére