• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

20 literes akváriumot indítottam 3 hete Dennerle Nano belső szűrővel. 2 hét után a szűrő anyagnak enyhén benzin szaga kezdett lenni. Mostanra ez a szag felerősődött és sehogy nem akar elmenni. Az lenne a kérdésem hogy lecseréljem a szűrő anyagot vagy hagyjam hátha elmegy a szaga.
Ha lecseréljem akkor milyen anyagot vegyek a mostani helyére??
A vattas van benne? Vagy a kis tartalyos es feltoltotted bio szuroanyaggal? Nekem volt mindketto de benzin szagot sosem ereztem.
 
Vatta van benne
Hmmm.🤔
Szagoltasd korbe a csaladtagokkal, baratokkal. Hagyd bent. De en kiprobalnam a kosaras valtozatot egy marek bio szuroanyaggal. ( van ilyen apro szemu a dennerlenek)Mit tartasz benne? Persze jonnek majd a vegyel kulso szurot..stb. Olvasgasd a forumot. Sok hasznos info van. Egyszer valaki mar irt a naplojaban gazolaj szagu akirol, csak nem emlekszem ki volt es mi lett a vege. Hatha idetalal.
 
Hmmm.🤔
Szagoltasd korbe a csaladtagokkal, baratokkal. Hagyd bent. De en kiprobalnam a kosaras valtozatot egy marek bio szuroanyaggal. ( van ilyen apro szemu a dennerlenek)Mit tartasz benne? Persze jonnek majd a vegyel kulso szurot..stb. Olvasgasd a forumot. Sok hasznos info van. Egyszer valaki mar irt a naplojaban gazolaj szagu akirol, csak nem emlekszem ki volt es mi lett a vege. Hatha idetalal.
[/QUOT
Rendben! Köszi ;)
 
Sziasztok!
Ujonnan vettem egy EHEIM Experience 350 tipusu kulso szurot a növenyes akvariumomhoz. Tapasztalatok szerint cserelnem kell a gyari töltetet vagy jo ami a keszülekkel adtak?
Amennyiben cserelni kell mit ajanlatok helyette ami ar-ertek aranyban a legjobb?

Elöre is köszi a valaszokat :)
 
Végigolvastam az egész topikot. Lenne egy pár dolog ami még nem teljesen tiszta. Adott az EHEIM eXperience 350 -es szűrő. A szűrőben 2 kosár van az egyikben 2 kis zacskó substrat biológiai szűrőanyag volt(ami nem tölti fel teljesen a második kosarat) a másik tele volt szivaccsal.
Az első kérdés az lenne hogy mekkora a minőségbeli különbség a Sachem matrix és az EHEIM substrat vagy EHEIM substrat pro között? Tapasztalatotok szerint melyik márkájú biológiai szűrőanyag a legjobb ár/érték arányban?
A második kérdés pedig hogy az alsó tárcába elég-e ha csak egy réteg szivacsot hagyok? Amennyiben igen akkor hogy lehet feltölteni a kosarat biológiai szűrőanyaggal ami félig szivaccsal van tele hogy könnyen tisztítható legyen a későbbiekben? (Ha szimplán ráöntöm a biológiai szűrőanyagot akkor annak a kiszedése minden takarításkor elég problémás tud lenni)

Ahogy néztem a kosarak méretét minimum 3 liter bio szűrőanyag fér be egy üres kosárba és kb 2 liter abba amibe 1 szivacs marad. Ami 5 liter összesen, aminek Matrix szűrőanyagból elég borsos ára lenne ...

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de nemigazán tudok kiigazodni ez a sok féle bio szűrőanyag között ... :/

Előre is köszi a válaszokat! :)
 
Azt ne feledd, hogy a felső tálcában még van egy perlon is, amivel együtt full tele is van az a kosár (nekem is ilyen szűrőm van). Az alsó kosárból viszont jó ötletnek tűnik ki venni - ha nem is kettő, de legalább - egy szivacsot és a helyére mátrix-ot tenni. Lehet meg is játszom ezt. Tapasztalatom szerint azért 2 szivacsra szükség van, legalább is nálam.
 
Végigolvastam az egész topikot. Lenne egy pár dolog ami még nem teljesen tiszta. Adott az EHEIM eXperience 350 -es szűrő. A szűrőben 2 kosár van az egyikben 2 kis zacskó substrat biológiai szűrőanyag volt(ami nem tölti fel teljesen a második kosarat) a másik tele volt szivaccsal.
Az első kérdés az lenne hogy mekkora a minőségbeli különbség a Sachem matrix és az EHEIM substrat vagy EHEIM substrat pro között? Tapasztalatotok szerint melyik márkájú biológiai szűrőanyag a legjobb ár/érték arányban?
A második kérdés pedig hogy az alsó tárcába elég-e ha csak egy réteg szivacsot hagyok? Amennyiben igen akkor hogy lehet feltölteni a kosarat biológiai szűrőanyaggal ami félig szivaccsal van tele hogy könnyen tisztítható legyen a későbbiekben? (Ha szimplán ráöntöm a biológiai szűrőanyagot akkor annak a kiszedése minden takarításkor elég problémás tud lenni)

Ahogy néztem a kosarak méretét minimum 3 liter bio szűrőanyag fér be egy üres kosárba és kb 2 liter abba amibe 1 szivacs marad. Ami 5 liter összesen, aminek Matrix szűrőanyagból elég borsos ára lenne ...

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de nemigazán tudok kiigazodni ez a sok féle bio szűrőanyag között ... :/

Előre is köszi a válaszokat! :)

Mehet a full mátrix. Nem is érdemes sokat gondolkodni ezen, az #1 biológiai töltet. Egy minimális előszűrés persze javasolt, ehhez megfelelő bármilyen szivacs töltet. (vagy más üllepítő mechanikus szűrőanyag)
 
Végigolvastam az egész topikot. Lenne egy pár dolog ami még nem teljesen tiszta. Adott az EHEIM eXperience 350 -es szűrő. A szűrőben 2 kosár van az egyikben 2 kis zacskó substrat biológiai szűrőanyag volt(ami nem tölti fel teljesen a második kosarat) a másik tele volt szivaccsal.
Az első kérdés az lenne hogy mekkora a minőségbeli különbség a Sachem matrix és az EHEIM substrat vagy EHEIM substrat pro között? Tapasztalatotok szerint melyik márkájú biológiai szűrőanyag a legjobb ár/érték arányban?
A második kérdés pedig hogy az alsó tárcába elég-e ha csak egy réteg szivacsot hagyok? Amennyiben igen akkor hogy lehet feltölteni a kosarat biológiai szűrőanyaggal ami félig szivaccsal van tele hogy könnyen tisztítható legyen a későbbiekben? (Ha szimplán ráöntöm a biológiai szűrőanyagot akkor annak a kiszedése minden takarításkor elég problémás tud lenni)

Ahogy néztem a kosarak méretét minimum 3 liter bio szűrőanyag fér be egy üres kosárba és kb 2 liter abba amibe 1 szivacs marad. Ami 5 liter összesen, aminek Matrix szűrőanyagból elég borsos ára lenne ...

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de nemigazán tudok kiigazodni ez a sok féle bio szűrőanyag között ... :/

Előre is köszi a válaszokat! :)
Az EHEIM Substratot nem ismerem, de az EHEIM Substrat PRO (amelyik úgy néz ki mint a Francia drazsé, az teljesen megfelelő. Én nem cserélném le.
A Seachem Mátrix nagyon jó, ha anyagilag belefér érdemes megvenni. Ha nem annyira fér bele, akkor bátran meg lehet vásárolni a hazai "helyettesítőjét" az is teljesen jó és kb. negyed annyiba kerül.
Szerintem sincs szükség a szivacsokra.
Értelem szerűen az utolsó perlon vatta betét feltétlenül szükséges.
Purigent viszont feltétlenül tegyél bele a perlon fölé, el fogsz ámulni a hatásán!
 
Vettem is tegnap 1l Matrix-ot. Holnap vizcsere alkalmával be is teszem 2 szivacs helyére.

Ezt is érdemes átmosni első használat előtt vagy ez mehet bele egyből, nem fog "koszolni"?
 
Vettem is tegnap 1l Matrix-ot. Holnap vizcsere alkalmával be is teszem 2 szivacs helyére.

Ezt is érdemes átmosni első használat előtt vagy ez mehet bele egyből, nem fog "koszolni"?
Akkor csak 1 szivacs maradt végül az alsó kosárban? :) Simán rászórtad a szivacsra a matrixot vagy valamilyen tasakba beleraktad?
 
Sziasztok!
Következőkben kérném a tanácsotokat. Van egy bejáratott Eheim biopower szűrőm, ami jelenleg egy 10 napja beüzemelt JBL e702-vel kergeti a vizet párhuzamosan. A JBL-t 1L seachem matrixal Töltöttem meg. A belső szűrőben van kb 1 dl matrix és 1dl substrat pro. A kettőt ha összekeverem és külső szűrő szabad rekeszét meghintem vele az mennyire jó vagy nem jó vegyíteni a kettőt? Nem dobnám ki a bacikat a szűrőanyaggal együtt.
Köszönöm!
 
Sziasztok!
Következőkben kérném a tanácsotokat. Van egy bejáratott Eheim biopower szűrőm, ami jelenleg egy 10 napja beüzemelt JBL e702-vel kergeti a vizet párhuzamosan. A JBL-t 1L seachem matrixal Töltöttem meg. A belső szűrőben van kb 1 dl matrix és 1dl substrat pro. A kettőt ha összekeverem és külső szűrő szabad rekeszét meghintem vele az mennyire jó vagy nem jó vegyíteni a kettőt? Nem dobnám ki a bacikat a szűrőanyaggal együtt.
Köszönöm!
Használd nyugodtan, ha van hely a külső szűrőben.
 
Back
Oldal tetejére