• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A kék is szépen besötétedik idővel.

Viszont, jelzem, hogy nem minden fekete megfelelő! Erre nagyon figyelj oda. Árulnak fekete színű (amúgy tényleg nyitott cellás) szivacsot, de az levegőszűrésre való, a vízben szétmállik rövid idő alatt (+ kellemetlen adalékokat is tartalmaz!).

A másik, hogy a 45-ös szivacs pillanatok alatt el fog tömődni, egyáltalán nem alkalmas mattennek. Szerintem kb 1-2 havonta ki kell majd venned takarítani, így pedig pont elveszíted a matten előnyét. A TM30 az ideális a mattennek (se több se kevesebb alapon), nálam durván telepített 200 l-es akváriumban is kb. 8 hónapig megy megbontás nélkül (és még ez is képes idővel eltömődni).
Köszi, tudom melyik fajta szivacsra gondolsz, mindenképp akvarisztikait vennék. A feketéhez ragaszkodnék, fekete lesz a háttér is, engem zavarna az eltérés.

45-ös jelenleg is a levegős szűrőm szivacsa, olyan kicsi az akvárium terheltsége, hogy ezt is nagyon ritkán kell takarítanom - sulawesi garnélák és tylomelania minik lakják.
A pici sulawesik egyébként kb légypiszok méretűek, bár valűszínűleg a 30ppi is távol tartja őket a beszívótól.
Másrészt a most tervezett konfigban ez csak előszűrőként/garnélavédőként fog üzemelni egy külsőszűrő beszívója előtt, a nitrifikációs képessége közel mindegy is, simán megtehetném akár azt is, hogy kikapom és kicsapatom akár a csap alatt.
A terveim szerint könnyen kivehető lesz a rögzítők kialakítása miatt - tervezek alulra ragasztani egy hajlítható plexi csíkot, hogy a talaj ne tudjon beömleni, ha kiveszem a szivacsot.
Miért terveztem mégis ilyenre, ha külsőszűrőt akarok használni egy sima garnélavédő helyett? Azért, mert így igény esetén át tudok térni tényleges mattenra levegős hajtással, illetve el tudom mögé rejteni a fűtőt is.

sulawesix.png

Szerintem kb 1-2 havonta ki kell majd venned takarítani, így pedig pont elveszíted a matten előnyét.

Ezt már csak zárójelesen:
Kissé kényszeres takarító vagyok, ha például megtelepedett fonalalgát látok a szivacson, vagy koszosnak látom a csövet, akkor én takarítok. Szerintem nincs az a konfig, ami két hónapnál tovább tudna menni nálam tisztítás nélkül. Hidegrázást kapok itt a fórumon is, amikor egy szép akváriumban barnák a szűrő üveg ki/befolyói, ennyi erővel lehetne használni a gyári műanyagokat is...
 
Utoljára módosított:
tervezek alulra ragasztani egy hajlítható plexi csíkot, hogy a talaj ne tudjon beömleni, ha kiveszem a szivacsot.
Még erre a hajlított plexi csíkra sincs feltétlenül szükség. Grootban volt hasonló megoldásunk, a szivacs nem 1 hanem 3 darabból állt, pont amiatt amit te is írsz.
Alsó rész kb addig ért (kb. az akva magasságának 1/4-e), ameddig a talaj/dekor, a következő darab addig ért, ameddig a vízcserénél leszívtuk a vizet, a 3. pedig az akva tetejéig. Ez a setup jelentősen megkönnyítette a dolgunkat amikor tisztítani kellett a szivacsot, nem kellett félni attól, hogy talaj, vagy garnéla jut át a beszívó ághoz.
 
Köszi, tudom melyik fajta szivacsra gondolsz, mindenképp akvarisztikait vennék. A feketéhez ragaszkodnék, fekete lesz a háttér is, engem zavarna az eltérés.

45-ös jelenleg is a levegős szűrőm szivacsa, olyan kicsi az akvárium terheltsége, hogy ezt is nagyon ritkán kell takarítanom - sulawesi garnélák és tylomelania minik lakják.
A pici sulawesik egyébként kb légypiszok méretűek, bár valűszínűleg a 30ppi is távol tartja őket a beszívótól.
Másrészt a most tervezett konfigban ez csak előszűrőként/garnélavédőként fog üzemelni egy külsőszűrő beszívója előtt, a nitrifikációs képessége közel mindegy is, simán megtehetném akár azt is, hogy kikapom és kicsapatom akár a csap alatt.
A terveim szerint könnyen kivehető lesz a rögzítők kialakítása miatt - tervezek alulra ragasztani egy hajlítható plexi csíkot, hogy a talaj ne tudjon beömleni, ha kiveszem a szivacsot.
Miért terveztem mégis ilyenre, ha külsőszűrőt akarok használni egy sima garnélavédő helyett? Azért, mert így igény esetén át tudok térni tényleges mattenra levegős hajtással, illetve el tudom mögé rejteni a fűtőt is.

View attachment 83324



Ezt már csak zárójelesen:
Kissé kényszeres takarító vagyok, ha például megtelepedett fonalalgát látok a szivacson, vagy koszosnak látom a csövet, akkor én takarítok. Szerintem nincs az a konfig, ami két hónapnál tovább tudna menni nálam tisztítás nélkül. Hidegrázást kapok itt a fórumon is, amikor egy szép akváriumban barnák a szűrő üveg ki/befolyói, ennyi erővel lehetne használni a gyári műanyagokat is...
Engem is érdekelt ez a szivacs sűrűség ppi át tud rajta menni az újszülött garnéla kérdéskör. Én amit találtam értékelhető infót a 30 ppi n valószínűleg nem tud átmenni de beleszorul .45 ppi a biztos .
 
Szokott lenni. Milyen cellaméret érdekel és a méretet is add meg lécci.
Jövő héten arra gurulok, és megkérdezem.

Köszönöm!
>45ppi, fekete, és mondjuk egy 50x50x5-ös tábla (nem tudom milyen méretek vannak, igazából valamivel kisebb is elég).

Még erre a hajlított plexi csíkra sincs feltétlenül szükség.

Jó ötlet, köszönöm, szerintem kipróbálom. A plexi csík mindenesetre adott - led profil plexijéből maradt ki egy kis hulladék.
 
Köszönöm!
>45ppi, fekete, és mondjuk egy 50x50x5-ös tábla (nem tudom milyen méretek vannak, igazából valamivel kisebb is elég).

Gyakorlatilag ezen a helyen olyat szabnak, amilyenre szükséged van. (Pl. náluk vágattam átfúrt henger- és téglatest szivacsokat is.)
De volt már arra is példa, hogy SOS kellett a Tetra szűbe szivacs. Ott mindig van szabási hulladék fillérekért, és abból itthon 5 perc alatt megoldottam.
 
Gyakorlatilag ezen a helyen olyat szabnak, amilyenre szükséged van. (Pl. náluk vágattam átfúrt henger- és téglatest szivacsokat is.)
De volt már arra is példa, hogy SOS kellett a Tetra szűbe szivacs. Ott mindig van szabási hulladék fillérekért, és abból itthon 5 perc alatt megoldottam.
Szerintem ilyen hely a mesében sincs. :D
Akkor visszont kis ráhagyással számolva egy 20x30x5cm-es darab kéne
 
Szerintem ilyen hely a mesében sincs. :D
Akkor visszont kis ráhagyással számolva egy 20x30x5cm-es darab kéne
Még nem tudok válaszolni @Eke Máté
Kétszer is ott voltam, de nem volt nyitva. A szomszédjától megtudtam, hogy a héten nem nyitott ki, mert lebetegedett.
Kitartás, jövő héten újra megyek.
 
Na, ma nyitva volt!
Olyan, hogy ppi- s szivacs nincs. Van R, N és K. A 45-ről gondolja - meg én is -, az a cellaméret.
Igen, a cellaméret! :)
Itthon sokszor látom ilyen formában is, hogy TM45, bár ez talán a szivacs típusát is jelüli, nem csak a cellaméretet. PPI egyébként "pores per inch", tehát 45 PPI sűrűségű szivacs pórusainak száma 45db hüvelykenként.
Az "R, N és K" mit jelöl?
 
Igen, a cellaméret! :)
Itthon sokszor látom ilyen formában is, hogy TM45, bár ez talán a szivacs típusát is jelüli, nem csak a cellaméretet. PPI egyébként "pores per inch", tehát 45 PPI sűrűségű szivacs pórusainak száma 45db hüvelykenként.
Az "R, N és K" mit jelöl?
Sejtettem, de nem voltam benne biztos.

R - rugalmas szivacs
N - normál
K - kemény
 
Megérkezett a 2426 - os. Rendeltem hozzá 2liter Mátrixot, illetve járt hozzá 2liter Substrat is. Viszont egy réteg szivacs mellett nem nagyon akar elférni az összes szűrőanyag. KB 3dl Substrat kimarad. Ha kiveszem a szivacsot mind elfér. Kötelező az aljára egy vékony réteg szivacs?
 
Megérkezett a 2426 - os. Rendeltem hozzá 2liter Mátrixot, illetve járt hozzá 2liter Substrat is. Viszont egy réteg szivacs mellett nem nagyon akar elférni az összes szűrőanyag. KB 3dl Substrat kimarad. Ha kiveszem a szivacsot mind elfér. Kötelező az aljára egy vékony réteg szivacs?
Szia!
Azért kell valami mechanikai szűrés!
Különben tele nyomja dzsuvával a biológiai szűrő anyagodat 3dl meg nem a világ vége
 
Sziasztok!
Szerintetek Eheim 2213 ba melyik a jobb biológiai szűrő anyag, Substrate pro(most az van benne, vagy Shachem Matrix?
 
Back
Oldal tetejére