• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Aham Matrixot használtam,bejött nanoba... 2 rekesz helyem marad elméletileg...Mennyit érdemes bele rakni?Esetleg még valami mást? Aktív carbon, esetleg Eheim Substrat pro?
Aktiv szen gyogyszeres kezeles utan szokott kelleni. Ahova csak tudsz, es amennyit csak tudsz tegyel a seachem matrixbol. A substrat pro is jo toltet, de az ha jol tudom valamennyit valtoztat a viz ph-jan. A seachem mazrix semlegesen hat a vizre.
 
hmmm..Nem egyértelmű,hogy ph-t emel,de nem kockáztatok! Most még annyiban variállok,hogy Tetra 800 Plust vagy Jbl E902-t válasszam,mert mindkettő. elérhető elég jó áron.
Első külső szűrőm.
 
hmmm..Nem egyértelmű,hogy ph-t emel,de nem kockáztatok! Most még annyiban variállok,hogy Tetra 800 Plust vagy Jbl E902-t válasszam,mert mindkettő. elérhető elég jó áron.
Első külső szűrőm.
Ha az anyagiak engedik, akkor en egy Eheim 2424 ajanlanek a ket kiszemelt helyett. Kategoriakkal jobb...
 
... Most még annyiban variállok,hogy Tetra 800 Plust vagy Jbl E902-t válasszam,mert mindkettő. elérhető elég jó áron.
Első külső szűrőm.
Én eddig négy Eheim 2075-öst, egy 2073-ast vettem használtan. Érdemes lenne megvizsgálnod ezt a lehetőséget is, mivel ezek, még használtan is lényegesen jobbak mint az eddig említett szűrők.
 
hát..nem tudom... Eheim dolgokat nagyon nem szeretem... sok rossz tapasztalatom volt vele... Nem szűrővel,de más termékeivel.... Igazából választhatók mindenből mert a Jbl 902 az 95 euro a teljesen új , a Eheim 2424 meg 100 euro a teljesen újba itt nálunk.
Max annyi a gondom,hogy mit tudok beszerezni boltból,mert itt csak a legújabbak elérhetőek csak...
 
hát..nem tudom... Eheim dolgokat nagyon nem szeretem... sok rossz tapasztalatom volt vele... Nem szűrővel,de más termékeivel.... Igazából választhatók mindenből mert a Jbl 902 az 95 euro a teljesen új , a Eheim 2424 meg 100 euro a teljesen újba itt nálunk.
Max annyi a gondom,hogy mit tudok beszerezni boltból,mert itt csak a legújabbak elérhetőek csak...
Kulso szurokben gyakorlatilag a legjobbak az eheimek. Vagy ha van egy szatyor penzed, az ada meg jobb. Viszont a tetra es a jbl abszolut belepo szint. Nekem volt egy zsir uj tetra 800, rovid hazassag volt, egy hetig sem birtam elviselni, eladtam felaron. Nem birtam elviselni az eros kinai szagu recsegos ropogos, gyenge, es pontatlan megmunkalasu muanya vackot. Az arabol vettem egy hasznalt eheim 2224et, ket eve ugy megy, az eg vilagon semmit se csereltem rajta. Precizen megmunkalt minosegi alapanyagbol keszult, minden tokeletesen mukodik rajta, es ami nagyon fontos, teljesen hangtalan.
A legujabb eheim 2424. Ezeket lehet kereskedelmi forgalomban kapni. A kis tesoja 2422, a nagy 2426 stb...
Sztem ne legyen kerdes, ha csak ennyi az ar kulonbseg..
 
A zeolit nitrátot is megköti. Érdemes figyelni a vízparamétereket, mennyire borítja meg a tápozást.
Halas akváriumba viszont tökéletes.



Szia ezekszerint egy sügeres ( kevés növénnyel) akváriumba dekorációként is jó a Zeolit? Gyönyörű nagy köveket kaptam és szívesen felhasználnám a tufa mellé kontrasztnak .
Előre is köszönöm a választ
 
Másképp döntöttem,inkább ez a Eheim szűrő érdekel jobban. Eheim 2271 Eheim Professionel 4+250 vagy a 4+350 típus. Csak nem tudtam eldönteni melyik lenne jobb 120 litere,mert Green Aqua oldalán mindkettő kevés lenne,de gyárilag meg alapból 180-300litert írnak...
 
Mindenképpen a nagyobbat néztem ki,mert csak 10 euroval több. Mennyire hangos a nagyobb teljesítményű 16 Wattos ? Yt-n néztem pár videót,de nem tudtam meg sok mindent róla...
 
Sziasztok! Szűrő tuningra készülök perlonvatta, Seachem Purigen és Seachem Matrix felhasználásával egy FiltoSmart 100-ban. A középső mechanikai szűrőből vágnék ki és azt tölteném fel az említett anyagokkal. Az agyalást elősegítendő készítettem egy vicces képet az elképzelésemről
A véleményetekre lennék kíváncsi az elrendezésről.
48795429132_04ac517a3d_b.jpgUntitled by [url=https://www.flickr.com/photos/184453687@N03/]Fodor Tamas, on Flickr[/URL]
 
Sziasztok! Szűrő tuningra készülök perlonvatta, Seachem Purigen és Seachem Matrix felhasználásával egy FiltoSmart 100-ban. A középső mechanikai szűrőből vágnék ki és azt tölteném fel az említett anyagokkal. Az agyalást elősegítendő készítettem egy vicces képet az elképzelésemről
A véleményetekre lennék kíváncsi az elrendezésről.
View attachment 81328Untitled by [url=https://www.flickr.com/photos/184453687@N03/]Fodor Tamas, on Flickr[/URL]
Szia!
Szerintem azt fogják válaszolni a hozzáértők, hogy nyugodtan dobd ki a kerámia gyűrűket és a helyére tedd a Matrix-ot és a Seachem Purigen-t.
 
Sziasztok!
Eheim Classic 150 szűrőbe tennék Substrat pro, Seachem Matrix és Seachem Purigen "tölteléket". A szűrőanyagokat el kell választanom valamivel egymástól - a Seachem Purigen mindenképp perlonvatta fölé menne- vagy nem feltétlenül? (én harisnyába vagy valami hasonlóba kötözve terveztem berakni az anyagokat, egymástól elkülönítve, tisztításnál talán könnyebben kezelhetőnek gondolom, mint simán egymásra öntve őket)
 
A harisnya túl aprószemű, nagyon hamar el fog tömődni, és le fogja fojtani a szűrőt. A legócskább szűrőzsák is jó arra, hogy elválaszd őket egymástól, tisztításkor valóban praktikus.
A Seachem Purigen annyira aprószemű, hogy azt rakhatod harisnyába, de nekem még ott is ki-ki bújtak a szemek. A GA-ban kapható hozzávaló szűrőzsák. Mindenképpen legfelülre érdemes tenni, hogy a nagyobb szennyeződések ne jussanak el hozzá. Én 2 perlonréteg közé szoktam tenni, hogy egy esetleges zsáksérülés esetén ne az akváriumban landoljon a Seachem Purigen. De ez opcionális.
 
A harisnya túl aprószemű, nagyon hamar el fog tömődni, és le fogja fojtani a szűrőt. A legócskább szűrőzsák is jó arra, hogy elválaszd őket egymástól, tisztításkor valóban praktikus.
A Seachem Purigen annyira aprószemű, hogy azt rakhatod harisnyába, de nekem még ott is ki-ki bújtak a szemek. A GA-ban kapható hozzávaló szűrőzsák. Mindenképpen legfelülre érdemes tenni, hogy a nagyobb szennyeződések ne jussanak el hozzá. Én 2 perlonréteg közé szoktam tenni, hogy egy esetleges zsáksérülés esetén ne az akváriumban landoljon a Seachem Purigen. De ez opcionális.
A Seachem Purigen a gyári zsákban van, azt nem akarom piszkálni, csak a másik két anyagot gondoltam elválasztani valamivel.
 
Ja, ok. Azoknak jó sima, legolcsóbb szűrőzsák is. Érdemes nagyobbat venni, hogy kényelmesen tudd majd igazgatni a vödörben.
 
Back
Oldal tetejére