• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Másképp fogalmazva ha van pangó rész a szűrőben, ahol nincs áramlás.

Kösz, néha túlgondolom :D Bár szerintem ha pl. alkohollal túrbóznád a szűrést, nem kéne nagyon pangó rész sem, elég ami a szűrőanyag belsejében van.
 
Ha az új szűrődben ki tud alakulni olyan zóna, ahol nincs elég oldott oxigén, akkor elszaporodnak olyan baktériumok, amik a nitrátból(NO3-) szedik ki a szükséges oxigént. Ezt nem állíthatom biztosra, de ha mást nem változtattál, akkor ez egy esélyes ok arra, hogy eltűnik a nitrát.
Köszi így már vili:)
 
Ez felveti a kérdést hogy ha van pangó rész a szűrőben ahol nincs áramlás, hogy jut oda az amit ezek a bacik felvesznek és ezáltal eltűnik a vízből?
 
Lehet rájöttem közben. A szaporulat átterjed olyan részekre is ahol van áramlás. Ez arra utal hogy az áramlás már jó ideje nem megfelelő.
 
Sziasztok!

A perlon mennyire kötelező eleme a szűrésnek? A lebegő részecskék kiszűrésén kívül van egyéb jelentősége?
 
Sziasztok, 2075 Eheim szűrőanyagban mit javasoltok, 110 l akvárium.
alulról felfelé: 1. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
2. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
3. tálca: Eheim Mechpro biológiai,
4. tálca: Eheim Substratpro+perlon+100ml Seachem Purigen
5. tálca: szűrőszivacs,

Köszönöm a segítséget és a javaslatokat.
 
Sziasztok, 2075 Eheim szűrőanyagban mit javasoltok, 110 l akvárium.
alulról felfelé: 1. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
2. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
3. tálca: Eheim Mechpro biológiai,
4. tálca: Eheim Substratpro+perlon+100ml Seachem Purigen
5. tálca: szűrőszivacs,

Köszönöm a segítséget és a javaslatokat.
Szia, 1-2 tálca hengerek helyére vagy Substrat vagy Matrix! a többi az jo..!
 
Sziasztok, 2075 Eheim szűrőanyagban mit javasoltok, 110 l akvárium.
alulról felfelé: 1. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
2. tálca: Eheim mechpro műanyag spirál hengerek,
3. tálca: Eheim Mechpro biológiai,
4. tálca: Eheim Substratpro+perlon+100ml Seachem Purigen
5. tálca: szűrőszivacs,

Köszönöm a segítséget és a javaslatokat.
Szia.
A legalsóba 1-es be leraknám az Eheim Mechpro biológiait ha meg akarod tartani
2+3 Matrix
4-es maradhat ahogy kitaláltad
 
Bocs azért mert "itt" kérdezem!
Átköltöztettem az akimat egy nagyobba tettem bele új vasfát amit előtte kifőztem többször de rövid ideig utánna áztattam nem színezett.
Miután az aki ba volt elkezdte a vizet színezni, kivettem a fát. Tettem bele egy belső szűrőt amit tele tettem aktív szénnel ideíglenesen, hogy ne bolygassam a kűlsőt.
A víz már szépen tisztúl szinte már jó (2nap) mennyi ideig hagyam az akiba az aktív szenes szűrőt? És mennyi ideig lehet ezeket használni?
 
Bocs azért mert "itt" kérdezem!
Átköltöztettem az akimat egy nagyobba tettem bele új vasfát amit előtte kifőztem többször de rövid ideig utánna áztattam nem színezett.
Miután az aki ba volt elkezdte a vizet színezni, kivettem a fát. Tettem bele egy belső szűrőt amit tele tettem aktív szénnel ideíglenesen, hogy ne bolygassam a kűlsőt.
A víz már szépen tisztúl szinte már jó (2nap) mennyi ideig hagyam az akiba az aktív szenes szűrőt? És mennyi ideig lehet ezeket használni?
Bármeddig benne hagyhatod, csak pár hónap után csak biológia szűrőként működik tovább. Egyébként ha tartasz az aktív széntől, akkor használj Seachem Purigen-t, az még hatékonyabb is erre a célra.
 
Milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben javasoljátok elhelyezni egy régi, jbl 250 típusú gépben? Érdemes megvenni a gyári többrétegű szivacsot az egyik rekeszbe? Új akváriumot fogok vele indítani... Köszi előre is!
 
Milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben javasoljátok elhelyezni egy régi, jbl 250 típusú gépben? Érdemes megvenni a gyári többrétegű szivacsot az egyik rekeszbe? Új akváriumot fogok vele indítani... Köszi előre is!
Üdv a fórumon,
Nem kell végig olvasnod a 72 oldalt, de azért 20-25-öt igen és megtalálod a választ. Ha még utána is marad benned kérdés, tedd fel bátran segítünk.
 
Back
Oldal tetejére