• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Érdekes lenne azt is vizsgálni, hogy az akvában nincsenek-e olyan áramlási viszonyok, hogy a beszippantható dolgok jellemzően az egyik vagy a másik szűrőbe jutnak-e? Hosszú távon ez nagy különbséget tud okozni.

Úgy, úgy.

Nekem a jobboldali szűrő sokkal kevesebb szmötyit szív fel mint a baloldali, tisztításnál az ülepítőben kb. fele annyi szmötyi van, mint a baloldaliéban.
 
Tudtok-e róla, hogy hol lehet kapni 50 cm-nél nagyobb szűrőszivacsot? (kék, TM-45)
Bárhol nézem, mindenhol össze van darabolva 50x50xX cm méretűre. Nekem legalább 60x10x5 cm-es kellene.
Előre is köszönöm.
 
Tudtok-e róla, hogy hol lehet kapni 50 cm-nél nagyobb szűrőszivacsot? (kék, TM-45)
Bárhol nézem, mindenhol össze van darabolva 50x50xX cm méretűre. Nekem legalább 60x10x5 cm-es kellene.
Előre is köszönöm.

Írok privátot!

Én nekem pedig olyan kérdésem lenne, hogy amíg nem áll össze az új kocka akvárium addig a működő akvárium alá betenném a 2211-es eheimet, hogy alakuljon benne a szűrőközeg, majd amikor átkerül a kockára akkor a 2213 bio rio töltetéből elveszek és úgy tervezem hogy nagyobb részt mátrixxal fusson mind a két külső szűrő. Kérdésem az lenne, hogy ha nem tudom úgy megoldani hogy a szívó és nyomóág elérjen a szűrőhöz, akkor sorba köthetem a két szűrőt? Ez lenne a legegyszerűbb megoldás most. A 2211-be zuhanna a szívóágon a víz onnan a 2213-ba, az pedig nyomná vissza az aksiba. Ami problémás lehet az a kisebb keresztmetszetű nyomó ág a 2211-en, de csak pár hétig menne így amíg összerakom az új kockát. :)
 
Írok privátot!

Én nekem pedig olyan kérdésem lenne, hogy amíg nem áll össze az új kocka akvárium addig a működő akvárium alá betenném a 2211-es eheimet, hogy alakuljon benne a szűrőközeg, majd amikor átkerül a kockára akkor a 2213 bio rio töltetéből elveszek és úgy tervezem hogy nagyobb részt mátrixxal fusson mind a két külső szűrő. Kérdésem az lenne, hogy ha nem tudom úgy megoldani hogy a szívó és nyomóág elérjen a szűrőhöz, akkor sorba köthetem a két szűrőt? Ez lenne a legegyszerűbb megoldás most. A 2211-be zuhanna a szívóágon a víz onnan a 2213-ba, az pedig nyomná vissza az aksiba. Ami problémás lehet az a kisebb keresztmetszetű nyomó ág a 2211-en, de csak pár hétig menne így amíg összerakom az új kockát. :)
Sorba kötheted, elromlani nem fog. Alapjában nincs értelme sorbakötni szivattyúkat, mert a hozamot a legkisebb teljesítményű szivattyú határozza meg.
Szerintem egyszerűbb lenne csak egy szivattyút futtatni és utána elosztani a bejáratott szűrőanyagot kétfelé.
 
Sorba kötheted, elromlani nem fog. Alapjában nincs értelme sorbakötni szivattyúkat, mert a hozamot a legkisebb teljesítményű szivattyú határozza meg.
Szerintem egyszerűbb lenne csak egy szivattyút futtatni és utána elosztani a bejáratott szűrőanyagot kétfelé.
Ha mar megvan a lehetoseg inkabb az osszes szuroanyagot jaratnam, hogy ne kelljen elvenni a nagy akva alol es az uj akvárium meg egybol megkapja egy startra kesz szurokozeget.

A lenyeg hogy artani nem art ha sorbakotom oket 3 hetre.

Koszi! :)
 
Szerintetek, hogyan érdemes egy szűrő teljes töltetét lecserélni? Egy Eheim 2080-ról lenne szó aminek mindhárom rekeszében most Eheim Substrat pro van. Ezt cserélném Matrixra. Arra gondoltam, hogy első körben csak két rekeszt cserélnék, majd pár hét múlva a harmadikat is. Akvárium már pár hónapja üzemel, és az akváriumon van egy másik kisebb 1200liter/órás szűrő is, két rekeszében Matrix töltettel.
 
Szerintetek, hogyan érdemes egy szűrő teljes töltetét lecserélni? Egy Eheim 2080-ról lenne szó aminek mindhárom rekeszében most Eheim Substrat pro van. Ezt cserélném Matrixra. Arra gondoltam, hogy első körben csak két rekeszt cserélnék, majd pár hét múlva a harmadikat is. Akvárium már pár hónapja üzemel, és az akváriumon van egy másik kisebb 1200liter/órás szűrő is, két rekeszében Matrix töltettel.
én kicserélném akkor az egészet nem apránként! szerintem nem fog semmi történi mivel ott a máasik szürőd!
 
Szerintetek, hogyan érdemes egy szűrő teljes töltetét lecserélni? Egy Eheim 2080-ról lenne szó aminek mindhárom rekeszében most Eheim Substrat pro van. Ezt cserélném Matrixra. Arra gondoltam, hogy első körben csak két rekeszt cserélnék, majd pár hét múlva a harmadikat is. Akvárium már pár hónapja üzemel, és az akváriumon van egy másik kisebb 1200liter/órás szűrő is, két rekeszében Matrix töltettel.
Szia @Victor !
Hasonló arányban cseréltem, egy hónapot kihagyva a két részcsere között.
Működött.
 
Sziasztok!
Gondolkodóba estem. 2213-as szűrőmben 1 liter matrix, talán fél liter biorio ketyeg, egy centi szivacs az alján, tetején perlon, megfűszerezve egy kis purigennel. Tervezem kivenni a szűrőkosarat, a plusz helyet kitölteni még biorioval. Mivel a biorio (ráadásul az apró szemű változat) tömörödik mint az atom, 3-4 havonta esedékes a takarítás, ami kicsit kevesebb, mint amikor csak a matrix és a quartzite glass volt benne. A két szűrőanyag jelenleg külön szűrőzsákban van.
Ha esetleg összekeverném a két szűrőanyagot, megakadályozhatom a tömörödést, érek el vele bármit, vagy csak egy órás munkát adok magamnak, ha esetleg szét kell válogatni őket? :bookworm:
 
Én nem keverném... ha később variálni akarsz, a bioriot kiválogatni a matrix közül elég nagy szívás... Ráadásul a bioriot szűrőzsák nélkül nem raknám szűrőbe.
 
Sziasztok!
Gondolkodóba estem. 2213-as szűrőmben 1 liter matrix, talán fél liter biorio ketyeg, egy centi szivacs az alján, tetején perlon, megfűszerezve egy kis purigennel. Tervezem kivenni a szűrőkosarat, a plusz helyet kitölteni még biorioval. Mivel a biorio (ráadásul az apró szemű változat) tömörödik mint az atom, 3-4 havonta esedékes a takarítás, ami kicsit kevesebb, mint amikor csak a matrix és a quartzite glass volt benne. A két szűrőanyag jelenleg külön szűrőzsákban van.
Ha esetleg összekeverném a két szűrőanyagot, megakadályozhatom a tömörödést, érek el vele bármit, vagy csak egy órás munkát adok magamnak, ha esetleg szét kell válogatni őket? :bookworm:
Szerintem csak azt érnéd el, hogy a mátrix közötti helyet is kitöltené a rio, és akkor ugyanott vagy, ahol most. :inpain:
 
Sziasztok!
Tudom nem teljesen vág ide csak talán részben. Miért van az,hogy nemrég cseréltem szűrőt nagyobbra újj szűrő anyaggal csak a régiből tettem át a biológiait azóta és nemgyőzőm a macro tápot nyomni mert a nitrát szint nagyon lecsökkent. Tudom hogy a nitrátot nem szűri semmi mert a nitrifikálás végeredménye. Akkor ez mitől lehet?
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Tudom nem teljesen vág ide csak talán részben. Miért van az,hogy nemrég cseréltem szűrőt nagyobbra újj szűrő anyaggal csak a régiből tettem át a biológiait azóta és nemgyőzőm a macro tápot nyomni mert a nitrát szint nagyon lecsökkent. Tudom hogy a nitrátot nem szűri semmi mert a nitrifikálás végeredménye. Akkor ez mitől lehet?
Köszönöm.
Szia!
Milyen szűrűanyag van a szűrőben?
 
Sziasztok!
Tudom nem teljesen vág ide csak talán részben. Miért van az,hogy nemrég cseréltem szűrőt nagyobbra újj szűrő anyaggal csak a régiből tettem át a biológiait azóta és nemgyőzőm a macro tápot nyomni mert a nitrát szint nagyon lecsökkent. Tudom hogy a nitrátot nem szűri semmi mert a nitrifikálás végeredménye. Akkor ez mitől lehet?
Köszönöm.

Ha kialakul anoxiás környezet a szűrőanyagon belül, és van szénforrás, akkor lehetséges a denitrifikáció.
 
Értem de lehetne kicsit egyszerűbben?:)


Ha az új szűrődben ki tud alakulni olyan zóna, ahol nincs elég oldott oxigén, akkor elszaporodnak olyan baktériumok, amik a nitrátból(NO3-) szedik ki a szükséges oxigént. Ezt nem állíthatom biztosra, de ha mást nem változtattál, akkor ez egy esélyes ok arra, hogy eltűnik a nitrát.
 
Back
Oldal tetejére