• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok.
A jo minosegu szuroanyagok hasznalloihoz, es hozzaertoihez szegeznem kerdesemet.
Itt most magahoz a bakteruim megtelepedeshez iranyul a kerdesem, nem a felulethez.
Elvileg ha a szuroanyag jol megtelepedett, barnas, vagy barna lerakodas van a szuroanyagon. En tobb felet hasznallok. Mondjuk matrixnak, es eheim substratnak. A matrix, szurotakaritasnal sosem volt meg barna, egyik szuromben sem. Max koszos, mulmos. A substrat viszont rettentoen barna, es a perlon is. A ceges akvariumokban is substrat van, ott barmikor takaritok, sose volt barna, mondjuk ott lehet ki sem alakul a bakterium mennyiseg, mert mindig patika tiszta a szuroanyag.
Tehat a kerdesem az lenne: hogy lehet, hogy a sub erosen barna, es a matrix mindig feher marad. Oxidacio, vagy az anyagat jobban kedvelik?
 
Sziasztok!
Szerintetek a biológiai szűrő anyagot mikor kell cserélni?
Nekem egy éve van benne 1l JBL Micromec lecserélném Substrate pro szűrőanyagra.
További szép napot mindenkinek.
 
Szerintem csak akkor érdemes cserélni ha mégjobb anyagot raksz be helyette....
Vagy akkor cserélik ha elvan tömődve...
De ha cseréled is akkor 50%-ba hogy egyből ne vedd ki az összes szűrőbacit[emoji1]
 
Sziasztok!
Szerintetek a biológiai szűrő anyagot mikor kell cserélni?
Nekem egy éve van benne 1l JBL Micromec lecserélném Substrate pro szűrőanyagra.
További szép napot mindenkinek.

Szerintem ez a két bio szűrőanyag egálban van, én feleslegesnek érzem a cserét.
 
Szia!
Inkább azért cserélném mert 1 év alatt talán veszített a hatékonyságából talán már kezd eltömődni. A substrate prot meg csak azért tenném helyette mert ez van itthon.
 
Öblítsd át akváriumvízben, és jó lesz az.
De ha mindenképpen cserélni akarsz, akkor cserélj. :) Nem kerül semmibe ezek szerint.
 
Minimum 3-4 hetet várj míg a maradék 50%-ot is kicseréled, hogy el tudjanak szaporodni a szűrőbacik. (y)

Jelzem nekem van 2,5 éves matrixom, ami folyamatosan dolgozik a nagy akva alatt, bebarnult a baciktól de ezen kívül pöpec mint az új. :)
 
Sziasztok!
Érdemes EHEIM 2080-ban a legalsó kosár EHEIM kerámiagyűrűt, EHEIM BioMech-re kicserélni? (A fenti két kosárban Eheim Substrat Pro van)
 
Érdemes EHEIM 2080-ban a legalsó kosár EHEIM kerámiagyűrűt, EHEIM BioMech-re kicserélni?
Már nem izgalmas. Kicseréltem. SOKKAL jobb lesz a biológiai szűrőhatása, miközben marad a mechanikai.
 
Sziasztok.
A jo minosegu szuroanyagok hasznalloihoz, es hozzaertoihez szegeznem kerdesemet.
Itt most magahoz a bakteruim megtelepedeshez iranyul a kerdesem, nem a felulethez.
Elvileg ha a szuroanyag jol megtelepedett, barnas, vagy barna lerakodas van a szuroanyagon. En tobb felet hasznallok. Mondjuk matrixnak, es eheim substratnak. A matrix, szurotakaritasnal sosem volt meg barna, egyik szuromben sem. Max koszos, mulmos. A substrat viszont rettentoen barna, es a perlon is. A ceges akvariumokban is substrat van, ott barmikor takaritok, sose volt barna, mondjuk ott lehet ki sem alakul a bakterium mennyiseg, mert mindig patika tiszta a szuroanyag.
Tehat a kerdesem az lenne: hogy lehet, hogy a sub erosen barna, es a matrix mindig feher marad. Oxidacio, vagy az anyagat jobban kedvelik?
Az egyik szűrőmben mátrix a másikban substrat pro 4-4 kosár. A substratot tartalmazó szűrő vastagon tele barna trutyival. Full tisztítás után, kb. 2 hét és a csövek teljesen bebarnulnak, ami azt jelzi számomra, hogy tele lett bacival. A mátrixos szűrő csövei csak halványan barnák 1 hónap után és nincs benne barna trutyi. Kiváncsi lennék, másnál ez hogy van?
 
Az egyik szűrőmben mátrix a másikban substrat pro 4-4 kosár. A substratot tartalmazó szűrő vastagon tele barna trutyival. Full tisztítás után, kb. 2 hét és a csövek teljesen bebarnulnak, ami azt jelzi számomra, hogy tele lett bacival. A mátrixos szűrő csövei csak halványan barnák 1 hónap után és nincs benne barna trutyi. Kiváncsi lennék, másnál ez hogy van?
Oh. Koszi Ervin, hogy megosztottad. Egyre kivancsibb vagyok a jelensegre...
 
A substat pro aprobb sokkal erdesebb feluletu. Szerintem az aprobb szuroanyagok eseten sokkal hamarabb dugul el a szuro. Ezt a sarat latni sok esetben.

Ezert van az hogy a bio rio eseteben is sokkal latvanyosabb az ulepedes.

A szuroanyag barnulast / szin kulonbseget a felulet erdessegenek tudom be. A matrix szinte sima feluletu egy substrat prohoz kepest.

Erdekes lenne megtudni, hogy ezek az eldugult feluletu mediumok milyen hatasfokkal dolgoznak a kesobbiekben.
 
Nekem a legrégebbi matrixom elég barna, az olyan 1 évesek vagy fiatalabbak pedig még alig.
Szerintem egyszerűen a matrix típusú szűrőanyagoknak több idő kell, míg "színesednek" mint a szinterelt üveg cuccoknak, mint a substrat pro vagy a siporax.
 
A substat pro aprobb sokkal erdesebb feluletu. Szerintem az aprobb szuroanyagok eseten sokkal hamarabb dugul el a szuro. Ezt a sarat latni sok esetben.
Erdekes lenne megtudni, hogy ezek az eldugult feluletu mediumok milyen hatasfokkal dolgoznak a kesobbiekben.

Szerintem aerob/anaerob bacikultúra a titok nyitja.
A substrat pro felületén megtapadó szutyokban egy ideig aerob, majd anaerob és aerob bacik dolgoznak. Ám, ha eléri a "kritikus" telítettséget, akkor a többlet egyszerűen leszakad és a csövekig sodródik, ahol elhal, és onnan már csak ammóniát és egyéb haszontalanságot juttat az akvába.

A mátrix nagyobb felületű és porózus. Hosszú ideig tudnak együtt dolgozni az aerob és anaerob bacik. Ezért lehetséges, hogy kevesebbszer kell szétkapni a szűrőt, és kevesebb a trutyi.
Legalábbis így gondolom.
 
Az egyik szűrőmben mátrix a másikban substrat pro 4-4 kosár. A substratot tartalmazó szűrő vastagon tele barna trutyival. Full tisztítás után, kb. 2 hét és a csövek teljesen bebarnulnak, ami azt jelzi számomra, hogy tele lett bacival. A mátrixos szűrő csövei csak halványan barnák 1 hónap után és nincs benne barna trutyi. Kiváncsi lennék, másnál ez hogy van?
Érdekes lenne azt is vizsgálni, hogy az akvában nincsenek-e olyan áramlási viszonyok, hogy a beszippantható dolgok jellemzően az egyik vagy a másik szűrőbe jutnak-e? Hosszú távon ez nagy különbséget tud okozni.
 
Érdekes lenne azt is vizsgálni, hogy az akvában nincsenek-e olyan áramlási viszonyok, hogy a beszippantható dolgok jellemzően az egyik vagy a másik szűrőbe jutnak-e? Hosszú távon ez nagy különbséget tud okozni.
Mivel két Tetra 1200-as, néha pont ezért kicserélem őket és ilyenkor a barna bacis csőben felszakadozik és lassan elbomlik a rárakodott réteg. A másik cső pedig vastagon bebarnul.
 
Back
Oldal tetejére