• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

meribali

Kertész tanonc
Ha esetleg van már ezzel kapcsolatban téma, akkor bocsi, de nem találtam meg.
Októberben indult akváriumomnál gondolkodom egy kis szűrőanyag tuningon. Egy JBL E900-asom van ami egy 137L-es akváriumot szűr. Algásodásom minimális (zöld pontalga, és ha jól azonosítottam akkor fekete ecsetalga), de szeretném minél szebbre megoldani az akit, és gondoltam tuningolok egy kicsit. Amik számomra szimpatikus szűrőanyagok: Eheim Substrat Pro, Seachem Matrix, Seachem Puregin (itt a 100ml-re gondoltam, ami nem tudom hogy elég lenne-e nekem). Kérlek segítsetek tapasztalattal, ötlettel, hogy hogyan lenne érdemes csinálni, és elrendezni a szűrőben az anyagokat. Jelenleg úgy néz ki a szűrő lentről felfelé haladva, hogy legalul van a gyári kerámiagyűrűk, felette elég durva szivacs (talán tm10 vagy tm20 körüli), felette 1l Siporax, ezután pedig egy kis perlon vatta amin még leszorításnak van egy kicsi szivacs. Ezt szeretném feljavítani. És az utolsó kérdésem az lenne, hogy gyári adat az, hogy a kosarak mérete 3x1.2l, 1x1.1l. Ezekbe a kosarakba mennyi szűrőanyagot rakjak szerintetek? Elég lenne az egy liter kosaranként, vagy csurig töltsem? Várom az észrevételeket, és előre is köszönöm a segítségeteket!
 
Elég egy liter bele, az a 2dl nem oszt, nem szoroz és csak feleslegesen fojtod a szűrődet. Az e900-as amúgy sem túl sok 137l-re, tovább ne csökkentsük a vízhozamot.
A siporax egy elég jó szűrőanyag azt nem cserélném le és mivel van előszűrőd legalulra tenném a siporaxot, fölé Substrat Pro-t vagy Matrixot (pénztárca függő) és a Seachem Purigen ha jól emlékszem akkor pont akkora, mint a kis téglalap a legtetején. Ezt tenném a szivacs helyett és rá a perlont. (y)
 
Ha már itt van ez a téma, akkor én is megkérdezném mit érdemes rakni az enyémbe és milyen sorrendbe.
A szűrőm Tetra EX 1200, azt nem tudom hogy mekkora a kosarak mérete. 1 vagy 2 liter, de mások biztos tudják.
Ami benne van gyárilag: 1. Alul kerámia gyűrű - fél kosárnyi, rajta szivacs 2. Bioball golyók csurig 3. Teli kosár szivacs 4. Fél kosár szivacs és perlon vatta, aktív szén
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Azt elfelejtettem az előbb hozzátenni, hogy nem kifejezetten egy növényes akváriumom van még egyenlőre, csak egy társas amiben sok növény található, és próbálom minél szebbé varázsolni. Én is erre az összeállításra gondoltam - első kosár siporax, második matrix, harmadik substrat pro, negyedik kosárban pedig puregin aminek a tetején van a perlon vatta. Tudom, hogy minden akvárium alapja a jó szűrés, és hogy túlszűrt aki nincsen, de jelenleg ezt "sózták" rám és ezzel próbálok kezdeni valamit. Ha később váltok növényes akváriumra, akkor biztos szerzek egy erősebb szűrőt. Köszi a segítséget, és a megerősítést!
 
Sziasztok!
Nekem Evolution 2206 Full külső szűrőm van. Jelenleg alul szivacs + aquatec bakto max, felül lávakő + perlon vatta. Szeretném felújítani. Mit javasoltok, mit rakjak a 2 tálcába és mennyi kell bele kb. ?

Köszi
 
Sziasztok!
Nekem Evolution 2206 Full külső szűrőm van. Jelenleg alul szivacs + aquatec bakto max, felül lávakő + perlon vatta. Szeretném felújítani. Mit javasoltok, mit rakjak a 2 tálcába és mennyi kell bele kb. ?

Köszi
Szerintem mindenképp egy jófajta bioközegben kellene gondolkodnod,mint pl.substratpro.Nem tudom mekkora kosarak vannak a szűrőben,de a lávakő és a bactomax helyett simán.Persze ott vannak még egyéb bioközegek matrix stb. de minden csak a matekon múlik.(mennyi az annyi):)
 
Szerintem mindenképp egy jófajta bioközegben kellene gondolkodnod,mint pl.substratpro.Nem tudom mekkora kosarak vannak a szűrőben,de a lávakő és a bactomax helyett simán.Persze ott vannak még egyéb bioközegek matrix stb. de minden csak a matekon múlik.(mennyi az annyi):)

Szia!

Össz 2,6 liter a szűrőtálcák térfogata. Ha rakok bele SeachemMatrixot, akkor azt az alsó vagy a felső tálcába érdemes? Vagy akkor már inkább mindkettőbe? :p

Milyen gyakran kell ezeket újra cserélni?

Köszi
 
Szia!

Össz 2,6 liter a szűrőtálcák térfogata. Ha rakok bele SeachemMatrixot, akkor azt az alsó vagy a felső tálcába érdemes? Vagy akkor már inkább mindkettőbe? :p

Milyen gyakran kell ezeket újra cserélni?

Köszi
Megrakhatod mind a kettőt matrixal,de megeshet az első pár hétben,hogy a legelső tálcában(amelyiken előbb megy át a víz) jobban beszennyeződik a töltet ha nincs előszűrés(pl.egy réteg szivacs).Évekig nem kell szerintem a cserén gondolkodni a megfelelő karbantartás mellett.:)
 
Szia!

Össz 2,6 liter a szűrőtálcák térfogata. Ha rakok bele SeachemMatrixot, akkor azt az alsó vagy a felső tálcába érdemes? Vagy akkor már inkább mindkettőbe? :p

Milyen gyakran kell ezeket újra cserélni?

Köszi

Ha az aki működik közben, akkor ne egyszerre cserélj ki minden szűrőanyagot, haladj lépésekben. Esetleg megfontolhatod a purigent is legfelülre...
 
Ha az aki működik közben, akkor ne egyszerre cserélj ki minden szűrőanyagot, haladj lépésekben. Esetleg megfontolhatod a purigent is legfelülre...

Teljes átalakítás és leállás lesz :) nagytakarítással, a halak - az a pár ami még maradt - megy a 30 literesbe üdülni, amíg beáll az új akvárium.

Valamennyi vizet tudok majd átmenteni.

1000 éve nem volt a szűrőtöltet cserélve :( Van szivacs a mostani kerámia gyűrűk mellett, és perlon vatta a bakto-ball mellett, a szivacsot hagyom e mellé menne az új töltet. A perlont is újra szeretném cserélni.
 
Ha már itt van ez a téma, akkor én is megkérdezném mit érdemes rakni az enyémbe és milyen sorrendbe.
A szűrőm Tetra EX 1200, azt nem tudom hogy mekkora a kosarak mérete. 1 vagy 2 liter, de mások biztos tudják.
Ami benne van gyárilag: 1. Alul kerámia gyűrű - fél kosárnyi, rajta szivacs 2. Bioball golyók csurig 3. Teli kosár szivacs 4. Fél kosár szivacs és perlon vatta, aktív szén
Nálam így van (lentről indulva)
1. tálca: Felesben kerámiagyűrű-szivacs
2. tálca 2 liter Siporax
3. tálca 2 liter Siporax
4. tálca közel 2 liter Filterlith (Hasonló a mátrixhoz), rajta perlon, benne egy 100-as purigennel.

A másikban meg két tálcában van Filterlith, a többi megegyezik.
 
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni 30 literes DIY hordós szűrőm beindításához, 460literes akit szűrne.
Milyen szűrőanyagokat szerványoljak bele? Igazából nagyon sokat nem szeretnék rákölteni.Én gondoltam krumplis zsák-lávakő-siporax-szivacs összeállításra.
Külön terveznék hozzá előszűrő tartályt is a mulm felfogásához abba pedig szivacsot gondoltam.
Várom a gondolatokat és előre is thx
 
Sziasztok! Végigolvastam a majd 20 oldalnyi elektronmikroszkópos képeket elemző, rendkívül hasznos és érdekes topikot. Arra jutottam a szűrőanyagon nem akarok spórolni :) Viszont ami még nem teljesen tiszta nekem:

Adott az Evo 2206 szűrő. Két tálcával. Az nem oké, ha csak biológiai szűrőanyaggal tömöm tele. Kéne valami mechanikai is?

Elég ha az alsó tálcába rakok egy durva szivacsot esetleg a második tálcába perlont ezek mellé meg mondjuk Mátrixot? Vagy az alsó tálcába inkább valamilyen mechanikai szűrőt még? Csak az eltömődés miatt kérdezem.

Köszi
 
Valóban nem érdemes rajta. :) Mehet full bio töltet is, sokan használják megelégedéssel. Általában az alsó tálcában van kerámia és szivacs a mechanikaira, de a szivacs is elég ha úgy adódik. Vagy a beömlőre húzhac egy szivacsot az is elvégzi a mechanikait, és mehet a full bio a szűrőbe.
 
Valóban nem érdemes rajta. :) Mehet full bio töltet is, sokan használják megelégedéssel. Általában az alsó tálcában van kerámia és szivacs a mechanikaira, de a szivacs is elég ha úgy adódik. Vagy a beömlőre húzhac egy szivacsot az is elvégzi a mechanikait, és mehet a full bio a szűrőbe.

Köszi, per pill úgy van most megoldva, hogy egy kis aquael mini van a szívóág mellett.
 
Sziasztok! Végigolvastam a majd 20 oldalnyi elektronmikroszkópos képeket elemző, rendkívül hasznos és érdekes topikot. Arra jutottam a szűrőanyagon nem akarok spórolni :) Viszont ami még nem teljesen tiszta nekem:

Adott az Evo 2206 szűrő. Két tálcával. Az nem oké, ha csak biológiai szűrőanyaggal tömöm tele. Kéne valami mechanikai is?

Elég ha az alsó tálcába rakok egy durva szivacsot esetleg a második tálcába perlont ezek mellé meg mondjuk Mátrixot? Vagy az alsó tálcába inkább valamilyen mechanikai szűrőt még? Csak az eltömődés miatt kérdezem.

Köszi
Századszorra:

Befolyás irányából a kifolyás irányába:
Kerámiagyűrű
Szivacs
Sok-sok Biológiai szűrőanyag
Perlon vatta (egy réteg), esetleg még Seachem Purigen
 
Back
Oldal tetejére