• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Hibátlan csak kíváncsi vagyok, hogy a Eheim Classic szériába érdemes e beletenni a Mátrixot. Illetve jobb e a Mátrix az Eheimnél.
A 2213-ban nekem 1 liter matrix van, a többi biorio. Az EcoProhoz 1 liter substratot adtak, egy darabig azzal ment, de azt vettem észre, hogy magas a pH. Állítólag a substrat emelheti, így kicseréltem bioriora azt is. Sajnos nem tudom, hogy csökkent-e, mert költözés miatt szét lett szedve az az akvárium.
Ha nálad tényleg nincs semmi gond a szűréssel, nem cserélnék ki semmit, felesleges pénzkidobásnak érezném.
 
A 2213-ban nekem 1 liter matrix van, a többi biorio. Az EcoProhoz 1 liter substratot adtak, egy darabig azzal ment, de azt vettem észre, hogy magas a pH. Állítólag a substrat emelheti, így kicseréltem bioriora azt is. Sajnos nem tudom, hogy csökkent-e, mert költözés miatt szét lett szedve az az akvárium.
Ha nálad tényleg nincs semmi gond a szűréssel, nem cserélnék ki semmit, felesleges pénzkidobásnak érezném.
Még a Jbl micromec amit full 3liter töltettel kipróbálnék.
 
A 2213-ban nekem 1 liter matrix van, a többi biorio. Az EcoProhoz 1 liter substratot adtak, egy darabig azzal ment, de azt vettem észre, hogy magas a pH. Állítólag a substrat emelheti, így kicseréltem bioriora azt is. Sajnos nem tudom, hogy csökkent-e, mert költözés miatt szét lett szedve az az akvárium.
Ha nálad tényleg nincs semmi gond a szűréssel, nem cserélnék ki semmit, felesleges pénzkidobásnak érezném.
Szia ! A biorio nem fojtja a szűrőt (2213)?
 
Sziasztok. 96l-es akváriumba (90*30*40) telepítenék garnélákat, kistermetű csapathalakkal, közepes mennyiségű növénnyel.
Külső szűrő nem jöhet szóba (bútor, gyerek stb).

Milyen belső szűrőt ajánlanàtok? Juwel Bioflow super tetszik a nagy szűrőkapacitás miatt.

A gyári szűrői megfelelőek vagy érdemes cserélni belőle valamit?

Köszönöm.
 
Sziasztok. 96l-es akváriumba (90*30*40) telepítenék garnélákat, kistermetű csapathalakkal, közepes mennyiségű növénnyel.
Külső szűrő nem jöhet szóba (bútor, gyerek stb).

Milyen belső szűrőt ajánlanàtok? Juwel Bioflow super tetszik a nagy szűrőkapacitás miatt.

A gyári szűrői megfelelőek vagy érdemes cserélni belőle valamit?

Köszönöm.

Szia!

Valamilyen nagyobb kapacitású akasztós szűrőt ajánlanék többet ér mit egy belső szűrő és ahoz nem kell szekrény! Például Seachem Tidal 55.

Ajánlott akvárium méret: 200 l (Green Aqua ajánlás max. 100 liter)
Áramlási sebesség: 1000 l/h
Watt: 6 (120 V - 60Hz) 5 (230 V - 50 Hz)
Szűrő térfogata: 1,2 l

Méret: 20,5 x 15,5 x 21,4 cm
 
Valamilyen nagyobb kapacitású akasztós szűrőt ajánlanék többet ér mit egy belső szűrő és ahoz nem kell szekrény! Például Seachem Tidal 55.

Ajánlott akvárium méret: 200 l (Green Aqua ajánlás max. 100 liter)
Áramlási sebesség: 1000 l/h
Watt: 6 (120 V - 60Hz) 5 (230 V - 50 Hz)
Szűrő térfogata: 1,2 l

Méret: 20,5 x 15,5 x 21,4 cm
Köszönöm a tippet.

Műanyag tetőt mennyire kell szétvágni hozzá? A gyerekek miatt mindenképp kell tető.
 
Mivel még nézelődő vagy így még lehet nincs jogosúltságod csak egy idő után lehet talán 2 hét.
Értem.

Szóval egy alacsony bútordarabon van, amibe alulra 20 cm magas dolog fér be--kilőve.
Jobbról 20cm-re a bútortól ajtó--kilőve.
Balra 5 cm a bútortól fal--kilőve.
A bútoron az akvárium mellett van 19 cm, 38 cm magasan van a vízszint---a legkeskenyebb külső szűrő talán 17 cm széles, de 45 cm magas, meg nrm is tudom elrejteni---gondolom emiatt kilőve.
 
Értem.

Szóval egy alacsony bútordarabon van, amibe alulra 20 cm magas dolog fér be--kilőve.
Jobbról 20cm-re a bútortól ajtó--kilőve.
Balra 5 cm a bútortól fal--kilőve.
A bútoron az akvárium mellett van 19 cm, 38 cm magasan van a vízszint---a legkeskenyebb külső szűrő talán 17 cm széles, de 45 cm magas, meg nrm is tudom elrejteni---gondolom emiatt kilőve.
Eheim 2215 elfér 20cm-be, elég is lenne. Nem lehet valami takarót csinálni ugyanolyan bútorlapból, mint a bútor? De szerintem még 2213-assal is elmenne.

A bútor fix? Mindenáron azon a bútoron kell lennie?
 
Eheim 2215 elfér 20cm-be, elég is lenne. Nem lehet valami takarót csinálni ugyanolyan bútorlapból, mint a bútor? De szerintem még 2213-assal is elmenne.

A bútor fix? Mindenáron azon a bútoron kell lennie?
Régi 3-as tükrös szekrény. Máshol nincs hely, a bútor maga családi örökség, nem lecserélendő.
 
Régi 3-as tükrös szekrény. Máshol nincs hely, a bútor maga családi örökség, nem lecserélendő.
Értelmét találná esetleg ha a beszélgetést a megfelelő topikba folytatnád mivel ez a topik a szürő anyagokról szól nem, pedig hogyan rejtsük el a szürőt a megfelelő helyen! diy megoldások topikot keresd fel szerintem! vagy a szürő választási segítséget! üdv Adrián!
 
Back
Oldal tetejére