• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Nálam kb. a 2-3. regeneráláskor a hypo szétette a gyári zsákot, majdnem a lefolyóban landolt a puri, azóta csak harisnya van, duplán, azon nem bújik át.
Szóóóóval nem én öltem meg a zsákot, amikor túl sokáig hagytam a hypoban, hanem a hypo eleve megette volna? Ez megnyugtató. 😆 Szerencsére korábban sokaknál olvastam, hogy a lefolyóban landolt a puri, így én eleve egy tál felett mostam mindig. Mondjuk most azóta is abban a tálban pihen, és várja, hogy vegyek neki új zsákot.
 
Szóóóóval nem én öltem meg a zsákot, amikor túl sokáig hagytam a hypoban, hanem a hypo eleve megette volna? Ez megnyugtató. 😆 Szerencsére korábban sokaknál olvastam, hogy a lefolyóban landolt a puri, így én eleve egy tál felett mostam mindig. Mondjuk most azóta is abban a tálban pihen, és várja, hogy vegyek neki új zsákot.

A harisnya tuti jobban ellenáll a hyponak, az én 2 regenerálódó gombócaim uszkve fél éve élvezték a hypo ciróka-maróka hatását, a testszínű hari majdnem fehér, de egyéb elváltozás nincs rajta. :)
 
A harisnya tuti jobban ellenáll a hyponak, az én 2 regenerálódó gombócaim uszkve fél éve élvezték a hypo ciróka-maróka hatását, a testszínű hari majdnem fehér, de egyéb elváltozás nincs rajta. :)
Én is testszínűt vettem neki, pár hónap múlva hófehér volt. :D De legalább látjuk, hogy nem kamu a puri. :p Még egy darabig nem rakom úgysem vissza a szűrőbe, egy ideje blackwaterezni akarok, csak nem jön össze.
Szóval kedves kérdező, a nagyszemű szűrőanyag ne menjen harisnyába, de a purigennek tarts otthon egy legalább 50-60 deneset az egyik fiókban. :D
 
Én is testszínűt vettem neki, pár hónap múlva hófehér volt. De legalább látjuk, hogy nem kamu a puri. Még egy darabig nem rakom úgysem vissza a szűrőbe, egy ideje blackwaterezni akarok, csak nem jön össze.
Szóval kedves kérdező, a nagyszemű szűrőanyag ne menjen harisnyába, de a purigennek tarts otthon egy legalább 50-60 deneset az egyik fiókban.
Majd csórok egyet a felső fiókból! :D
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
125Literes akvárium szűrőjével kérnék segítséget. Matrix troop-ból csak a negyedét raktam bele, összesen 1 literem van, azt belerakjam valahova? Vagy így jó?
Fonal algám van és ecset algából néha-néha látok az üvegen, de takarítás után is kevés a nyomás sztm.
Külső szűrő:
Aqua Nova NFC 800:
max. teljesítmény: 800l/h , fogyasztás: 15W, szűrőtartály mérete: 7l, 12mm-es tömlő, Eheim lily pipe beömlő.
1. Alsó rekesz: TM20 és TM30 - ide jön be a víz először
2. Középső rekesz: Sera Siporax 1L
3. Felső rekesz: Kevés (0,3liter) Matrix troop rajta TM30 és egy vékony Perlon
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
125Literes akvárium szűrőjével kérnék segítséget. Matrix troop-ból csak a negyedét raktam bele, összesen 1 literem van, azt belerakjam valahova? Vagy így jó?
Fonal algám van és ecset algából néha-néha látok az üvegen, de takarítás után is kevés a nyomás sztm.
Külső szűrő:
Aqua Nova NFC 800:
max. teljesítmény: 800l/h , fogyasztás: 15W, szűrőtartály mérete: 7l, 12mm-es tömlő, Eheim lily pipe beömlő.
1. Alsó rekesz: TM20 és TM30 - ide jön be a víz először
2. Középső rekesz: Sera Siporax 1L
3. Felső rekesz: Kevés (0,3liter) Matrix troop rajta TM30 és egy vékony Perlon
Ha még fér bele szűrőanyag, tehetsz bele, hátrányára nem fog válni..
Az alatt mit értesz, hogy takarítás után is kevés a nyomás? A csöveket is kipucoltad? Az nagyon le tudja venni az áramlást, magam sem hittem volna az első aksim indításakor..
 
Ha még fér bele szűrőanyag, tehetsz bele, hátrányára nem fog válni..
Az alatt mit értesz, hogy takarítás után is kevés a nyomás? A csöveket is kipucoltad? Az nagyon le tudja venni az áramlást, magam sem hittem volna az első aksim indításakor..
7hetes csak az egész. És 1hete takarítottam. Szinte makulátlan a cső még belül, de szerintem az elején jobban jött a víz.
Töltet már nem fér bele több, de akkor a felső TM30-at kiveszem, és oda belerakom az összesen 1liter Matrix troop-ot.
 
Sziasztok! OASE Biomaster 600as szűrőt használok, alul-felül szivacs, többi matrix. Lehetséges, hogy nagyon meg tömtem a szűrőt? mintha nem forgatná meg teljesen az akváriumot (100l, 60*40*40). Az akvárium 1 hónapos, előszűrőt takarítottam egyszer eddig. Lilyvel használom.
 
Sziasztok! OASE Biomaster 600as szűrőt használok, alul-felül szivacs, többi matrix. Lehetséges, hogy nagyon meg tömtem a szűrőt? mintha nem forgatná meg teljesen az akváriumot (100l, 60*40*40). Az akvárium 1 hónapos, előszűrőt takarítottam egyszer eddig. Lilyvel használom.
Az elso idoben a feltoltes "kulijat" is ki kell szednie a szuronek, igy igen javasolt egy teljes szurotakaritas. Az eloszurok miatt a szurorekeszekbe nem kell szivacs, mehet teljes matrix. Ellenorizheted meg a befolyon levo szelepet (ha az nem uveg, hanem az eredeti), mert ott is lehet zarni es lehet nem teljesen egyenes.
 
Az elso idoben a feltoltes "kulijat" is ki kell szednie a szuronek, igy igen javasolt egy teljes szurotakaritas. Az eloszurok miatt a szurorekeszekbe nem kell szivacs, mehet teljes matrix. Ellenorizheted meg a befolyon levo szelepet (ha az nem uveg, hanem az eredeti), mert ott is lehet zarni es lehet nem teljesen egyenes.
Köszönöm a tanácsot, üveget használok ki és befolyónak is. Az előszűrőt takarítottam, de kitakarítom az egészet akkor, illetve cserélem az alsó szivacsot is (felül egy vékony szivacs van ami alatt a Seachem Purigen van). Szerintem a felsőt benne fogom hagyni. Bár érdekes, hogy az elejétől kezdve ''azt hittem nagyobb áramlás lesz''feeling volt bennem. Bár lehet ez a lily miatt is van.
 
Sziasztok

Egy 105 literes akvában van egy AquaEl Asap500-as és egy Eheim Biopower 160-as, egyelőre sima gyári belevalókkal.
Szeretném kicsit megtuningolni a szűrést Matrix/Seachem Purigen kombóval.
Hogy lenne érdemes elhelyezni ezeket? Túl hatalmas hely ugye nincsen 😁
De azért valamelyest szeretnék javítani az alapon.

Köszi!
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot, így ide teszem:
Keresnék 45ppi környéki fekete szűrőszivacsot egy sarok matten jellegű megoldáshoz. Tudja valaki, hogy honnan lehetne beszerezni?
A legtöbb helyen ilyen sűrűséggel csak kéket találok. Alin van fekete, de most a hazai beszerzést preferálnám inkább.

Ehhez kéne:
sulawesix.png
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot, így ide teszem:
Keresnék 45ppi környéki fekete szűrőszivacsot egy sarok matten jellegű megoldáshoz. Tudja valaki, hogy honnan lehetne beszerezni?
A legtöbb helyen ilyen sűrűséggel csak kéket találok. Alin van fekete, de most a hazai beszerzést preferálnám inkább.

Ehhez kéne:
View attachment 83237
Persze Németországban mindenhol kapni ahol garnélával foglakoznak!
30ppi is bőven elég az már garnéla biztos!
 
Persze Németországban mindenhol kapni ahol garnélával foglakoznak!
30ppi is bőven elég az már garnéla biztos!

Köszi, ha már külföld, akkor majdnem mindegy, hogy Németország vagy Kína.
30ppi-st már találtam itthon is, ha nem lesz 45-ös, akkor veszek azt, de mivel jelentősen felülméretezett lesz a külső szűrőm, így a 45ppi talán jobb lenne.

Visszakaptam gariból az AquaNova NCF-800-at, és mivel piaci értéke nem sok van, így eladás helyett inkább hasznosítom, "bővül" a sulawesi akváriumom 20 literről 40-re.
 
Köszi, ha már külföld, akkor majdnem mindegy, hogy Németország vagy Kína.
30ppi-st már találtam itthon is, ha nem lesz 45-ös, akkor veszek azt, de mivel jelentősen felülméretezett lesz a külső szűrőm, így a 45ppi talán jobb lenne.

Visszakaptam gariból az AquaNova NCF-800-at, és mivel piaci értéke nem sok van, így eladás helyett inkább hasznosítom, "bővül" a sulawesi akváriumom 20 literről 40-re.

A kék is szépen besötétedik idővel.

Viszont, jelzem, hogy nem minden fekete megfelelő! Erre nagyon figyelj oda. Árulnak fekete színű (amúgy tényleg nyitott cellás) szivacsot, de az levegőszűrésre való, a vízben szétmállik rövid idő alatt (+ kellemetlen adalékokat is tartalmaz!).

A másik, hogy a 45-ös szivacs pillanatok alatt el fog tömődni, egyáltalán nem alkalmas mattennek. Szerintem kb 1-2 havonta ki kell majd venned takarítani, így pedig pont elveszíted a matten előnyét. A TM30 az ideális a mattennek (se több se kevesebb alapon), nálam durván telepített 200 l-es akváriumban is kb. 8 hónapig megy megbontás nélkül (és még ez is képes idővel eltömődni).
 
Back
Oldal tetejére