• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok,az akvárium 116 literes low tech sűrűn növényesítve kevés kistestű csapat hal, a kérdésem nem igazán szűrőanyagról szól de a szűréshez/tisztuláshoz köze van,
Úgy terveztem hogy egy UV szűrőt rákötök az Eheim Classic 600as omra, ez mennyire fogná vissza a teljesítményt? Vagy a másik opció az egy twinstar akvárium sterilizáló, ennek vagy az UV nak lenne több értelme? Vagy egyiknek sem. :) Ha lenne értelme az UVnak akkor hány vattosat lenne érdemes venni?


A segítséget előre is köszönöm!
Kb. egy éve ugyanezt megkérdeztem én is és egyenes választ nem kaptam senkitől. Az viszont tény, hogy az akvakertészek nagy része sterilizálót használ, UV-t pedig csak célzottan, "esemény után" (sok napló átolvasása és GA-s videó után leszűrve)
Nekem van mindkettő, de az UV-t nyárom egyáltalán nem kapcsolom be, mert rendesen fűti a vizet, télen pedig csak 1-2 órát megy. Valószínűleg azt is feleslegesen de ha már megvettem...
 
Mi a velemenyetek az Ista kvarcit biologiai toltetrol? Esetleg valakinkek szemelyes tapasztalat? A leirasaban 1300m2/litert irnak, ami jol hangzik az arahoz kepest.
 
Mi a velemenyetek az Ista kvarcit biologiai toltetrol? Esetleg valakinkek szemelyes tapasztalat? A leirasaban 1300m2/litert irnak, ami jol hangzik az arahoz kepest.
Anno ezt ajánlották nekem a kezdetek kezdetén, használtam 2 hónapot, aztán lett pénzem és vettem matrixot, mert azt még jobban ajánlották. :D Szűk 1 literem van még a kisebbik fajtájából, ha jössz mostanában fel, akkor akár oda is adhatom, megnézed.
Használtam belső szűrőben és akasztósban is pár hónapot, ott se volt gond, nem kellett olyan gyakran takarítani, mint a szivacsot.
 
Nekem volt, tette a dolgát.
Anno ezt ajánlották nekem a kezdetek kezdetén, használtam 2 hónapot, aztán lett pénzem és vettem matrixot, mert azt még jobban ajánlották. :D Szűk 1 literem van még a kisebbik fajtájából, ha jössz mostanában fel, akkor akár oda is adhatom, megnézed.
Használtam belső szűrőben és akasztósban is pár hónapot, ott se volt gond, nem kellett olyan gyakran takarítani, mint a szivacsot.
Koszonom a felajanlast!
Konkretan a seachem matrix, nagyszemu matrix tropp, es az eheim substrat pro kozul valamelyiket szeretnem. Mivel nagy mennyisegrol lenne szo, igy gondoltam az ista cuccra is. Az elobbi 3-hoz kepest nagyobb felulettel rendelkezik, de lehet csak papiron.
Ezert is kerek ki a velemenyt, hogy legyen is ertelme a nagyobb toltet kapacitasu szuronek, negy egy gyenge minoseggel tomjem meg.
 
Az Eheimről azt csiripelik a madarak, hogy emeli a pH-t. Nem tudom lett-e már bizonyítva, cáfolva, nem olvastam annyira utána. Nálam felkúszott 8-ra, nem kezdtem el keresni az okot, váltottam biorio-ra.
A Seachem matrix-szal nem tudsz mellé lőni, csak hát az ára is olyan. Matrix Troppal semmi tapasztalatom nincs, azt olvastam róla, hogy ugyanaz, mint a Seachem terméke, csak nincs rajta márkajelzés.
Az Ista cuccok amúgy nem rosszak, én úgy hívom, hogy megfizethető japán minőség, és egyre több dologgal jönnek elő. A talaja megvett kilóra. Szerintem Henrik tudna mesélni, mintha ő ajánlotta volna nekem anno az Ista dolgokat, de most nem idézem be, ki tudja mikor tévedne erre, nem akarom zavarni. :D
 
Az Eheimről azt csiripelik a madarak, hogy emeli a pH-t. Nem tudom lett-e már bizonyítva, cáfolva, nem olvastam annyira utána. Nálam felkúszott 8-ra, nem kezdtem el keresni az okot, váltottam biorio-ra.
A Seachem matrix-szal nem tudsz mellé lőni, csak hát az ára is olyan. Matrix Troppal semmi tapasztalatom nincs, azt olvastam róla, hogy ugyanaz, mint a Seachem terméke, csak nincs rajta márkajelzés.
Az Ista cuccok amúgy nem rosszak, én úgy hívom, hogy megfizethető japán minőség, és egyre több dologgal jönnek elő. A talaja megvett kilóra. Szerintem Henrik tudna mesélni, mintha ő ajánlotta volna nekem anno az Ista dolgokat, de most nem idézem be, ki tudja mikor tévedne erre, nem akarom zavarni. :D
A seachem csak az ara miatt nem tetszik. Meg a 20literes kiszereles is 2500ft/l-be jon ki.
Aproszemu matrix tropp-om van, ranezesre nem sok kulonbseg van koztuk. Ebbol nincs nagy kiszereles.
A vegen lehet a 20l seachem lesz. Ugy is lecserelem a masik akva alatt is a szurot, abba is fog kelleni toltet. Jo lenne egy jo kis balck friday.. 😬
 
A seachem csak az ara miatt nem tetszik. Meg a 20literes kiszereles is 2500ft/l-be jon ki.
Aproszemu matrix tropp-om van, ranezesre nem sok kulonbseg van koztuk. Ebbol nincs nagy kiszereles.
A vegen lehet a 20l seachem lesz. Ugy is lecserelem a masik akva alatt is a szurot, abba is fog kelleni toltet. Jo lenne egy jo kis balck friday.. 😬
Ha nem nagy szűrőbe menne, mondanám, hogy próbáld ki az Istát. És majd meglátod, hogy szerepel. Ha nem jön be, nem buknál annyit. :D Ha mázlid van, jön mostanában valami kedvezményeső. Mondjuk a HAC díjátadó környékén becsúszhatna... :whistle:
 
Ha nem nagy szűrőbe menne, mondanám, hogy próbáld ki az Istát. És majd meglátod, hogy szerepel. Ha nem jön be, nem buknál annyit. :D Ha mázlid van, jön mostanában valami kedvezményeső. Mondjuk a HAC díjátadó környékén becsúszhatna... :whistle:
Mondjuk annyira nem surgos, lehet kivarok valamit, nem szeretnek kiserletezni. Azert is vetettem fel az ista cuccot. Ha tobben is megerositenek, hogy jobb a seachem, akkor az lesz.
 
Mi a velemenyetek az Ista kvarcit biologiai toltetrol? Esetleg valakinkek szemelyes tapasztalat? A leirasaban 1300m2/litert irnak, ami jol hangzik az arahoz kepest.

Kizárólag csapvíz mellé ajánlom. Nagyon emeli a pH-t, legalább annyira, mint a siporax. Szűrni tud természetes, mint bármi, de nem javaslom. (Volt, használtam, de a pH gond zavaró.)
 
Sziasztok! A közeljövőben indítanám az akváriumom. 60L amazonia talak Tetra EX800-as szűrő. A gyári töltetből a szivacsot megtartanám, és vettem már Bio Rio-t 2litert, ezen kívül mit javasoltok még töltetnek. 1-1,5 liter szerintem még belefér valamiből.
Low-tech, viszonylag sok növénnyel és nano hal + garnélák(CRS) a cél.
 
Sziasztok! A közeljövőben indítanám az akváriumom. 60L amazonia talak Tetra EX800-as szűrő. A gyári töltetből a szivacsot megtartanám, és vettem már Bio Rio-t 2litert, ezen kívül mit javasoltok még töltetnek. 1-1,5 liter szerintem még belefér valamiből.
Low-tech, viszonylag sok növénnyel és nano hal + garnélák(CRS) a cél.
+ 1-1,5 liter Bio Rio 😉
 
Sziasztok! A közeljövőben indítanám az akváriumom. 60L amazonia talak Tetra EX800-as szűrő. A gyári töltetből a szivacsot megtartanám, és vettem már Bio Rio-t 2litert, ezen kívül mit javasoltok még töltetnek. 1-1,5 liter szerintem még belefér valamiből.
Low-tech, viszonylag sok növénnyel és nano hal + garnélák(CRS) a cél.
Seachem matrix.. ph semleges...
 
Hello!
Holnap érkezik az új Jbl Cristalprofi E 902-es szűröm.Mit érdemes ki szedni, és mivel érdemes helyettesíteni? Láttam egy videót,ahol a csávó mindent kiszed belőle és feltölti valami Biohome Ultimate Media anyaggal,amit én nem tudok beszerezni...:( Szóval most nem tudom mit rakjak bele....Ebben kérnék segítséget...köszi előre is
 
Hello!
Holnap érkezik az új Jbl Cristalprofi E 902-es szűröm.Mit érdemes ki szedni, és mivel érdemes helyettesíteni? Láttam egy videót,ahol a csávó mindent kiszed belőle és feltölti valami Biohome Ultimate Media anyaggal,amit én nem tudok beszerezni...:( Szóval most nem tudom mit rakjak bele....Ebben kérnék segítséget...köszi előre is
Szia! A Saechem matrix-al nem losz melle. Szoval full Seachem matrix+ a perlon.
 
Aham Matrixot használtam,bejött nanoba... 2 rekesz helyem marad elméletileg...Mennyit érdemes bele rakni?Esetleg még valami mást? Aktív carbon, esetleg Eheim Substrat pro?
 
Back
Oldal tetejére