• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok!

A 650 l- es, low Tech akiba ez okes lesz igy?

sera fil bioactive 400 +UV:
0.5l keramia
1.5l szivacs
Tele siporax
2cm perlon

+

Eheim 1500 Eheim Classic:
kerámia 2.5l
szivacs ppi20 1.3l
szivacs ppi30 1.3l
szivacs ppi40 1.3l
Siporax 4 l
SubstratPro 2l
Matrix 4,5l
Perlon 1.0l
( Seachem Purigen)

Előre is köszönöm a válaszokat, javaslatokat. :)
 
Sziasztok!

A 650 l- es, low Tech akiba ez okes lesz igy?

sera fil bioactive 400 +UV:
0.5l keramia
1.5l szivacs
Tele siporax
2cm perlon

+

Eheim 1500 Eheim Classic:
kerámia 2.5l
szivacs ppi20 1.3l
szivacs ppi30 1.3l
szivacs ppi40 1.3l
Siporax 4 l
SubstratPro 2l
Matrix 4,5l
Perlon 1.0l
( Seachem Purigen)

Előre is köszönöm a válaszokat, javaslatokat. :)
Az UV-t kihagynám a rendszerből. Persze privát dilim, hogy szerintem felesleges.
Az Eheimbe elég egy 30-as szivacs meg a perlon, közé meg a lehető legtöbb bio szűrőanyagot szuszákolni.
A másik szűrőbe sokallom a 2 centis perlon réteget. Attól tartok, hogy a kelleténél jobban vissza fogja fogni az áramlást.
 
Utoljára módosított:
Az UV-t kihagynám a rendszerből. Persze privát dilim, hogy szerintem felesleges.
Az Eheimbe elég egy 30-as szivacs meg a perlon, közé meg a lehető legtöbb bio szűrőanyagot szuszákolni.
A másik szűrőbe sokallom a 2 centis perlon réteget. Attól tartok, hogy a kelleténél jobban vissza fogja fogni az áramlást.

Köszönöm! :)

En szeretek minden akvariumban ket szűrővel dolgozni, ha az egyik elromlik, nem kell panikolni, addig is ott a masik. Meg az uv-shoz nevetseges aron jutottam hozzá.
Ha a "kicsi szűrőt" visszafogja a perlon, akkor majd kiszedek belole. AmegA javasolta a ket centit, nekem magamtól lovesem sincs, mennyit kellene belole hasznalnom.


Az eheimba akkor kevesebb szivacsot teszek.
 
Sziasztok!

A 650 l- es, low Tech akiba ez okes lesz igy?

sera fil bioactive 400 +UV:
0.5l keramia
1.5l szivacs
Tele siporax
2cm perlon

+

Eheim 1500 Eheim Classic:
kerámia 2.5l
szivacs ppi20 1.3l
szivacs ppi30 1.3l
szivacs ppi40 1.3l
Siporax 4 l
SubstratPro 2l
Matrix 4,5l
Perlon 1.0l
( Seachem Purigen)

Előre is köszönöm a válaszokat, javaslatokat. :)
Én csak betegségekkor, nagy mértékű algásodásnál kapcsolnám be.
 
Én csak betegségekkor, nagy mértékű algásodásnál kapcsolnám be.

Egy hónapig teszteltem a 650 esben, ott semmit nem csinált, zoldult a viz, barnaalgasodtam.
Viszont a kicsiben (105l) brutális, hogy mit csinalt az algával...
Tehát en az uv-t ki fogom kalcsolni, csak a szűrő fog menni. Gondolom az uv-ja tul keves ekkora vizhozamhoz.
Azért köszi a linket, en a fórum ezen reszet meg nem fedeztem fel. :)
 
Sziasztok!

Használ/használt valaki 2211-es szűrőben biorio szűrőanyagot? Mik a tapasztalatok milyen sűrűn tömörödik le annyira, hogy fogja a szűrő teljesítményét?
 
Sziasztok!

Használ/használt valaki 2211-es szűrőben biorio szűrőanyagot? Mik a tapasztalatok milyen sűrűn tömörödik le annyira, hogy fogja a szűrő teljesítményét?
1,5-2 havonta fel kell rázni! persze függ hogy mennyit akarsz bele tenni!!és hogy mekkora akvát szűrsz! én a perlont 2 havonta kidobom s a bioriot felrázom! igaz egy kicsit nagyobb a szürőm!
 
1,5-2 havonta fel kell rázni! persze függ hogy mennyit akarsz bele tenni!!és hogy mekkora akvát szűrsz! én a perlont 2 havonta kidobom s a bioriot felrázom! igaz egy kicsit nagyobb a szürőm!

A 2213-ban én is rázogattam meg mindent csináltam, és kicsit meguntam, hogy állandóan csattog kattog a szűrő mert fojtva van és szét kell szednem. Most kipucoltam a csöveket, és a 2211-ben lévő mátrixot beleborítottam a 2213-ba, a 2213-ból pedig az összes bio riot kivettem és amennyi fért a 2211-be beletettem. Szóval szűrőanyag csere volt a két szűrő között. Az az elméletem, hogy mivel a 2211 kifolyó átmérője amúgy is kisebb, így sokkal később tudja folytani a bio rio tömörödése, főleg hogy ebbe kevesebb bio rio is fért. A szűrőanyagok jó régóta üzemelnek, így nem lesz gond szerintem a cserével. A 2213 így nincs fullig tömve, de majd pótlom a mátrixot idővel benne. :)
 
A 2213-ban én is rázogattam meg mindent csináltam, és kicsit meguntam, hogy állandóan csattog kattog a szűrő mert fojtva van és szét kell szednem. Most kipucoltam a csöveket, és a 2211-ben lévő mátrixot beleborítottam a 2213-ba, a 2213-ból pedig az összes bio riot kivettem és amennyi fért a 2211-be beletettem. Szóval szűrőanyag csere volt a két szűrő között. Az az elméletem, hogy mivel a 2211 kifolyó átmérője amúgy is kisebb, így sokkal később tudja folytani a bio rio tömörödése, főleg hogy ebbe kevesebb bio rio is fért. A szűrőanyagok jó régóta üzemelnek, így nem lesz gond szerintem a cserével. A 2213 így nincs fullig tömve, de majd pótlom a mátrixot idővel benne. :)
bocsi a rázást ugy értettem hogy szétszeded kiszeded belőle a bioriot fellazítod visszateszed és mehet tovább!
nem pedig a szűrőt rázod! :giggle:;)
 
Nekem 1l biorio van a 2213ban de nem tapasztalok ilyen gyakran tömörödést. [emoji50]
Nalam akkor biztos kozrejatszik meg az uveg beszivo, aminek a nyilasai joval kevesebb vizet engednek at mint a gyari beszivo kosarka. Neznem kellene valami nagyobb lyuku beszivot, ez meg jo lesz a 2211 beszivojanak...
 
Nalam akkor biztos kozrejatszik meg az uveg beszivo, aminek a nyilasai joval kevesebb vizet engednek at mint a gyari beszivo kosarka. Neznem kellene valami nagyobb lyuku beszivot, ez meg jo lesz a 2211 beszivojanak...
Én próbáltam reszelni a nyílásokon de nem sikerült. Aztán megpróbáltam levágni az alját. Úgy ahogy sikerült is😁 szép nem lett az biztos viszont a garnivédő takarja.76266
 
Udv.
Mi a velemenyetek ahogyan a videoban elhelyezi a szuroanyagokat?
En igy hasznalom mindket szuromet. Csak a tetejere rakom a vekony perlont, mert nem szeretem, hogy ha meg kell allitanom a szurot az ujrainditasnal telekopi a barna szutyival. Mert ugye a biosz szuroanyagon is keletkezik belole.
 
Sziasztok!

Használ/használt valaki 2211-es szűrőben biorio szűrőanyagot? Mik a tapasztalatok milyen sűrűn tömörödik le annyira, hogy fogja a szűrő teljesítményét?

Nálam Mátrix van benne - amennyi belefért, folytja az is, de nem veszélyesen.
 
En igy hasznalom mindket szuromet. Csak a tetejere rakom a vekony perlont, mert nem szeretem, hogy ha meg kell allitanom a szurot az ujrainditasnal telekopi a barna szutyival. Mert ugye a biosz szuroanyagon is keletkezik belole.
Koszonom a valaszokat. Akkor en is ilyen sorrendben fogom elhelyezni.
Nemreg kezdtem az akvarizalast de ahogy latom a gyartok csak megnehezitik a munkankat :( .
 
Sziasztok,az akvárium 116 literes low tech sűrűn növényesítve kevés kistestű csapat hal, a kérdésem nem igazán szűrőanyagról szól de a szűréshez/tisztuláshoz köze van,
Úgy terveztem hogy egy UV szűrőt rákötök az Eheim Classic 600as omra, ez mennyire fogná vissza a teljesítményt? Vagy a másik opció az egy twinstar akvárium sterilizáló, ennek vagy az UV nak lenne több értelme? Vagy egyiknek sem. :) Ha lenne értelme az UVnak akkor hány vattosat lenne érdemes venni?


A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok,az akvárium 116 literes low tech sűrűn növényesítve kevés kistestű csapat hal, a kérdésem nem igazán szűrőanyagról szól de a szűréshez/tisztuláshoz köze van,
Úgy terveztem hogy egy UV szűrőt rákötök az Eheim Classic 600as omra, ez mennyire fogná vissza a teljesítményt? Vagy a másik opció az egy twinstar akvárium sterilizáló, ennek vagy az UV nak lenne több értelme? Vagy egyiknek sem. :) Ha lenne értelme az UVnak akkor hány vattosat lenne érdemes venni?


A segítséget előre is köszönöm!
Sztem a twinstarnak több értelme van + o2 kerül a vízbe! az uv-t meg csak részlegessen kell használni, pár óra naponta! én 116 literre nem tennék uv-t felesleges sztem!
 
Back
Oldal tetejére