• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

2075:
photo.php
2071:
photo.php
Próbáltam a Facebook-on keresztül, remélem látszik majd, esetleg a hivatkozás másolható..
 
Sziasztok!

Ha a régi belső szűrő szivacsát kiszedem, és a helyére feldarabolok TM30-as szivacsot 2-3 centis kockákra, majd ezzel kitömöm akkor ezzel működőkőképes lesz a szűrés? Csak azért kérdezem mert eléggé régi már a szivacs benne, TM30-as szivacsból meg van fél négyzetméternyi. Így több szűrőközeg is lehetne a szűrőben, mert ez a gyári kocka alakú szivacs nem a teljes terjedelmében tölti ki a szűrőtartályt. A takarítás talán macerásabb lenne a sok kis szivacs miatt, de az nem szempont.

Mit gondoltok?
 
Sziasztok!

Ha a régi belső szűrő szivacsát kiszedem, és a helyére feldarabolok TM30-as szivacsot 2-3 centis kockákra, majd ezzel kitömöm akkor ezzel működőkőképes lesz a szűrés? Csak azért kérdezem mert eléggé régi már a szivacs benne, TM30-as szivacsból meg van fél négyzetméternyi. Így több szűrőközeg is lehetne a szűrőben, mert ez a gyári kocka alakú szivacs nem a teljes terjedelmében tölti ki a szűrőtartályt. A takarítás talán macerásabb lenne a sok kis szivacs miatt, de az nem szempont.

Mit gondoltok?
Működőképes. A hátránya, amit le is írtál, hogy macerásabb a takarítás.
Valamint, ha megtömöd sok kicsi szivaccsal, valamennyire visszafogja majd a szűrő teljesítményét.
 
Működőképes. A hátránya, amit le is írtál, hogy macerásabb a takarítás.
Valamint, ha megtömöd sok kicsi szivaccsal, valamennyire visszafogja majd a szűrő teljesítményét.

A következő víz cserénél akkor próbából beleteszem majd a szivacsokat. Megnézem mennyire veszi le a szűrő teljesítményét, és kitalálom mi legyen. :)
 
Engem kerdezel? Mert akkor egy VitaTech 300 (eheim pickup 2008 kb). :)

Illetve meg arra gondoltam, hogy a naplomban levo akvarium mattenfilteret megtamogatom egy liter ista quarzite glass keramiagyuruvel. Ez a Mattefliterben 10 centi magassagot erne el kb. Mit gondoltok megeri? Tul sokat erre nem szannek, mert ugy gondolom ha beallnak a szivacsban a bacikulturak akkor az is elegendo lehet. De tulszurt akvarium ugye nincs. :) Es az ISTA keramiagyuruk nem veszesek arban.
 
Üdv.

Érdeklődnék hogy a dennerle scapers flow gyári szűrőanyagáról mik a tapasztalatok. Egy bruttó 35 literes low tech nanot fog szűrni. Jó bennt a gyári cucc vagy mindenképp érdemes cserélni?
 
Sziasztok!

A szűrőm töltetének fejlesztése a jelen állás szerint gyakorlatilag egybeesne egy újraindítással. A szűrő JBL CP1501, jelenleg még a gyári szivacsokkal működik. Szerintetek érdemesebb indítás előtt fejleszteni, majd az újraindítást már bejáratott szűrővel megcsinálni, vagy inkább az indítással egy időben cseréljek töltetet ? (persze egyszerre csak egy kosárban lenne töltetcsere) Gondolom, hogy az első verzió volna a jobb, csak a jelenlegi sok fonalas alga miatt vagyok kicsit bizonytalan.

Hogy kell ezt?
 
Engem kerdezel? Mert akkor egy VitaTech 300 (eheim pickup 2008 kb). :)

Illetve meg arra gondoltam, hogy a naplomban levo akvarium mattenfilteret megtamogatom egy liter ista quarzite glass keramiagyuruvel. Ez a Mattefliterben 10 centi magassagot erne el kb. Mit gondoltok megeri? Tul sokat erre nem szannek, mert ugy gondolom ha beallnak a szivacsban a bacikulturak akkor az is elegendo lehet. De tulszurt akvarium ugye nincs. :) Es az ISTA keramiagyuruk nem veszesek arban.
Ha nem tervezel bele halakat és tartod a heti vízcseréket bőven elég a jelenlegi szűrésed.
Nekem ezt anno egy mezei szivacs szűrő szűrte, halak is voltak benne.20121111030.jpg
 
Sziasztok!
Van egy eheim 2273 szűrőm gyári szűrőanyagokkal. Ma kitakarítottam a szűrőt és azt tapasztaltam hogy az alsó kosárban azok a kis műanyag (gondolom mechanikai) szűrőanyag nem fog fel semmit így mi lenne ha azt kicserélném valamiféle biológiai szűrőanyagra véleményetek szerint? A többi szűrőanyagokkal kapcsolatban ami gyárilag benne van (1l Substrat Pro, 1l BioMech adatlap szerint) megfelelő a szűrés? azokat nem cserélném viszont az alsóban erősen gondolkodom hogy valamire kiváltani azt.
Mi a véleményetek esetleg ajánlásotok?

Előre is köszönöm nektek!
 
Sajnos az a műanyag kukába való. Biológiai szűrésre nem jó, szinte mindenki cseréli, ha van rá keret.
Legjobb Seachem Matrix-ra, Supstrat Pro-ra, Siporax-ra cserélni.

Köszönöm szépen a válaszod, akkor seachem matrixra lecserélem a következő takarításnál azt a kosárnyi szűrőanyagot, ha nincs szerepe akkor feleslegesen van benne és csak elveszi a lehetőséget a jobb hatékonyságú szűrés elől.
 
Annyi kiegészítésem lenne, hogy akkor a biomech-et tedd lentre, fölé a mátrixot. (tisztább vizet kapjon)

Köszönöm a válaszod, akkor lesz biomech alul, fölötte substrat pro, az fölé mehet a matrix a Seachem Purigen tasakkal együtt és fölé meg a durva szivacs lesz akkor a felépítése a szűrőnek.
Köszönöm a tanácsot, megfogadom! :)
 
Sziasztok!

Új növényes low-tech akváriumot szeretnék indítani, 36 v 39 literest, ezt még nem döntöttem el. Az egyik szűrő, amivel szemezem, az Eheim 2422. Az volna a kérdésem a szakikhoz, hogy a hozzá kapott gyári szűrő anyagok elegendőek-e: 1l kék szivacs, 1l Substrat (nem pro). Vagy inkább abban gondolkodjam, hogy egy részüket cserélni kell?
 
Sziasztok!

Új növényes low-tech akváriumot szeretnék indítani, 36 v 39 literest, ezt még nem döntöttem el. Az egyik szűrő, amivel szemezem, az Eheim 2422. Az volna a kérdésem a szakikhoz, hogy a hozzá kapott gyári szűrő anyagok elegendőek-e: 1l kék szivacs, 1l Substrat (nem pro). Vagy inkább abban gondolkodjam, hogy egy részüket cserélni kell?
Én biztos, hogy raknék bele profi szűrőanyagot. Sokkal jobb hatásfokkal bírnak.
 
Üdvözletem.Kezdő vagyok ezért kérnék segitséget.Adott egy 187l akvárium JBL Manado növény talaj és JBL Aquabasis Plus van benne most vásároltam egy
JBL CristalProfi e1501 greenline-t.Kérdésem az lenne a négy kosárba milyen töltetet vegyek és mennyit?Asorrend is érdekelne alulról kezdve co2 ez megy
 

Attachments

  • 10498042_935075956523074_4929234435923983352_o.jpg
    10498042_935075956523074_4929234435923983352_o.jpg
    25.4 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére