• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Üdv
Új vagyok még a külső szűrők terén.Adott egy Tetratec EX1200.

Szűrőanyagok sorrendje ( :( szerintem még gyári töltetek)
(fentről--> lefelé haladva)
1. aktív szén( rajta perlon)
2. szivacs ( 2 réteg)
3. kerámia gyűrű(rajta szivacs)
4. bioball

Jó ez a sorrend így vagy valamit rakjak át máshova?Sajnos most nincs sok pénzem arra hogy vegyek minőségi töltetet.Esetleg valami normális minőségű de mégis jó árban lévő töltetet tudnátok javasolni?valahogy nem tudom egy kicsit regenerálni hogy még bírja egy kis ideig amíg ki nem cserélem?Használtan került hozzám a szűrő és nem tudok sok mindent az előéletéről.Átmostam az egész szűrőt kívül-belül.Tudom hogy jobb lenne ha kicserélném az összes töltetet mert fennáll a fertőzés veszélye mert hát nem tudni honnan jött a szűrő.Olyan akváriumba kerülne ahol nincsenek növények :( mivel rákokat tartok és azok szép lassan mindig megeszik az összes növényt.Az akvárium 80*35*35 méretű ( ~98 liter és ~85-90 liter víz van benne ).
 
Üdv
Új vagyok még a külső szűrők terén.Adott egy Tetratec EX1200.

Szűrőanyagok sorrendje ( :( szerintem még gyári töltetek)
(fentről--> lefelé haladva)
1. aktív szén( rajta perlon)
2. szivacs ( 2 réteg)
3. kerámia gyűrű(rajta szivacs)
4. bioball

Jó ez a sorrend így vagy valamit rakjak át máshova?Sajnos most nincs sok pénzem arra hogy vegyek minőségi töltetet.Esetleg valami normális minőségű de mégis jó árban lévő töltetet tudnátok javasolni?valahogy nem tudom egy kicsit regenerálni hogy még bírja egy kis ideig amíg ki nem cserélem?Használtan került hozzám a szűrő és nem tudok sok mindent az előéletéről.Átmostam az egész szűrőt kívül-belül.Tudom hogy jobb lenne ha kicserélném az összes töltetet mert fennáll a fertőzés veszélye mert hát nem tudni honnan jött a szűrő.Olyan akváriumba kerülne ahol nincsenek növények :( mivel rákokat tartok és azok szép lassan mindig megeszik az összes növényt.Az akvárium 80*35*35 méretű ( ~98 liter és ~85-90 liter víz van benne ).
Szia!
A sorrend jó lesz, de ha majd lesz rá keret, akkor biológiai szűrőanyagot tényleg tehetsz bele. Elérhető áron és minőségben is jó a Matrix trop, most akcióban láttam 1700 Ft-ért literjét. Első nekifutásra majd az egyik szivacsréteg helyére, az szén fölé mehetne.
 
Szia!
A sorrend jó lesz, de ha majd lesz rá keret, akkor biológiai szűrőanyagot tényleg tehetsz bele. Elérhető áron és minőségben is jó a Matrix trop, most akcióban láttam 1700 Ft-ért literjét. Első nekifutásra majd az egyik szivacsréteg helyére, az szén fölé mehetne.
Mekkora mennyiséget vegyek?Mekkorák a tálcák?Aktív szenet cseréljek?Kerámia gyűrűt csak mossam át?Esetleg van geotextil, az nem tudom nem lenne-e jó perlon helyett?Vajon mennyire fogná vissza a teljesítményt?

Bocsánat a sok kérdésért de valahol el kell kezdenem ezt az egészet...
 
Mekkora mennyiséget vegyek?Mekkorák a tálcák?Aktív szenet cseréljek?Kerámia gyűrűt csak mossam át?Esetleg van geotextil, az nem tudom nem lenne-e jó esetleg perlon helyett?Vajon mennyire fogná vissza a teljesítményt?

Bocsánat a sok kérdésért de valahol el kell kezdenem ezt az egészet...
Kérdezz bátran, azért vagyunk, hogy segítsünk. Itt mindig akad valaki, akinek már van tapasztalata valamilyen felmerült problémával, majd meglátod, hogy ez egy összetartó, jó csapat!
 
Én a kerámiagyűrűt átmosnám és utána kisütném. És még az is lehet, hogy legalulra tenném a kerámiagyűrűt, rá a szivacsot és arra a bioball-t, arra megint a szivacsok és arra a perlon. Az aktívszenet kihagynám (egyrészt mert használt, másrészt ha nincs külön ok, azért)
 
Mekkora hőfokon kellene kisütni?Mennyi ideig kell sütni?Bioball-t simán langyos csapvíz alatt mossam át?Perlon van itthon nem tudom milyen márka/fajta azt kicseréljem esetleg vagy valami jobb minőségű kell hozzá?
 
Perlonból sem árt az új, én azt vallom, cserélni kell, nem mosogatni. Szerintem 180-200 fok tutira megöl mindenkit. Jó alaposan, hogy mindenütt melegedjen át. A bioball-t jó alaposan át kéne mosni. Sosem volt hozzá szerencsém, egy tapasztaltabb kolléga elmondhatná, hogyan lehet fertőtleníteni...
 
Sziasztok!

Van egy Haqos Flex-400 akasztós szűrőm, amikor megvettem, akkor vettem hozzá bazalt zuzalékot, Szat Clear Water "granulátumot, és van a szűrőben egy fakban aktív szén. Nem rég javasolták, hogy a bazalt zuzalékot cseréljem ki finomabb természetes szűrőanyagra. Beszereztem lávakövet amit a bonsai kedvelők használnak, mert ajánlották. Van valakinek tapasztalata vele?
 
Mekkora mennyiséget vegyek?Mekkorák a tálcák?Aktív szenet cseréljek?Kerámia gyűrűt csak mossam át?Esetleg van geotextil, az nem tudom nem lenne-e jó perlon helyett?Vajon mennyire fogná vissza a teljesítményt?

Bocsánat a sok kérdésért de valahol el kell kezdenem ezt az egészet...
Szeintem tálcánként simán elnyel kb.1,5l szűrőanyagot.Cseréld a szenet,de ne szénre hanem azt is valami jobb biológiaira.A geo nem tudom mennyire jó ötlet.:)
 
Sziasztok!

Van egy Haqos Flex-400 akasztós szűrőm, amikor megvettem, akkor vettem hozzá bazalt zuzalékot, Szat Clear Water "granulátumot, és van a szűrőben egy fakban aktív szén. Nem rég javasolták, hogy a bazalt zuzalékot cseréljem ki finomabb természetes szűrőanyagra. Beszereztem lávakövet amit a bonsai kedvelők használnak, mert ajánlották. Van valakinek tapasztalata vele?
Nem tudom mi a terved,de ha már akasztós szűrőt használsz akkor használd ki azt a kis helyet és szén lávakő helyett valamelyik matrixot vagy substratprot próbáld.:)
 
Mekkora hőfokon kellene kisütni?Mennyi ideig kell sütni?Bioball-t simán langyos csapvíz alatt mossam át?Perlon van itthon nem tudom milyen márka/fajta azt kicseréljem esetleg vagy valami jobb minőségű kell hozzá?

Nagyon egyszerű: Szépen mehet virágcserépbe, mert oda való. :(
Kb a semmivel egyenértékű és csak a helyet foglalja. NAgyon megéri lecserélni matrixra, substrat pro-ra, vagy legalább Trop-ra, de lehet, hogy még a lávakő is többet ér nála és ezt saját tapasztalatból mondom.
Persze, ha nincs rá keret, akkor nincs mit tenni, nekem is majd fél évig ott figyelt a szűrőmben... 200 fok, vagy kicsit felette jót tesz neki, ahogy a kerámia gyűrűnek is.
 
Mekkora hőfokon kellene kisütni?Mennyi ideig kell sütni?Bioball-t simán langyos csapvíz alatt mossam át?Perlon van itthon nem tudom milyen márka/fajta azt kicseréljem esetleg vagy valami jobb minőségű kell hozzá?
Szia!
Nekem is egy ex1200-m van.
Alulról felfelé:
1. kerámia, szivacs
2. szivacs
3. lávakő
4. lávakő, perlon

Sajna azt kell mondjam, hogy 120 literre ez kevés. Algásodom eléggé, pedig nincs agyontápozva az aki.
Heti majd 50% vízcsere is van, napi 7h világítás 0,5W/literrel.
 
Szia!
Nekem is egy ex1200-m van.
Alulról felfelé:
1. kerámia, szivacs
2. szivacs
3. lávakő
4. lávakő, perlon

Sajna azt kell mondjam, hogy 120 literre ez kevés. Algásodom eléggé, pedig nincs agyontápozva az aki.
Heti majd 50% vízcsere is van, napi 7h világítás 0,5W/literrel.

Szerintem ez a vas elég lenne, ha rendes szűrőanyagot tennél bele. Mondjuk a lávakő helyett Matrixot (akár torp is)
 
Back
Oldal tetejére