• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Atman 3335-ös szűrőm van, alul lávakő + kerámiagyűrű, rajta gyári szivacs, a felső kosárban matrix trop és azon a perlon.
A lávakövet száműzni szeretném, amint beállt a felső kosárban a trop. Azt találtam ki, hogy lentre menne a szivacs, rá trop, a felső kosárban szintén trop és felül a perlon, amire pedig később még Seachem Purigen menne.
Működőképes lenne, vagy az alsó kosárba inkább kerámiagyűrűt tegyek?
 
Atman 3335-ös szűrőm van, alul lávakő + kerámiagyűrű, rajta gyári szivacs, a felső kosárban matrix trop és azon a perlon.
A lávakövet száműzni szeretném, amint beállt a felső kosárban a trop. Azt találtam ki, hogy lentre menne a szivacs, rá trop, a felső kosárban szintén trop és felül a perlon, amire pedig később még Seachem Purigen menne.
Működőképes lenne, vagy az alsó kosárba inkább kerámiagyűrűt tegyek?
Szeintem egy bejáratott akinál érdemes megnövelni a biológiai szűrést a mechanikai cseréjével.Amit írtál jó lehet! :)
 
Sziasztok,
Egy második szűrő indításához kérek tanácsot (240 liter).
Jelenleg egy 2075-ös szűrő megy, 1kosár Eheim Bio Mech, 3kosár Eheim substrat Pro (6liter összesen).
Egy másik 2075-ös szűrőt szeretnék hadrendbe állítani az alábbi két verzió egyikével (vagy-vagy):
1.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 4 liter Seachem Matrix
2.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 2 liter ADA Bio Rio + 2 liter Seachem Matrix
A második szűrőre kerül majd egy Aqua Medic 1000 CO2 reaktor.
 
Sziasztok,
Egy második szűrő indításához kérek tanácsot (240 liter).
Jelenleg egy 2075-ös szűrő megy, 1kosár Eheim Bio Mech, 3kosár Eheim substrat Pro (6liter összesen).
Egy másik 2075-ös szűrőt szeretnék hadrendbe állítani az alábbi két verzió egyikével (vagy-vagy):
1.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 4 liter Seachem Matrix
2.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 2 liter ADA Bio Rio + 2 liter Seachem Matrix
A második szűrőre kerül majd egy Aqua Medic 1000 CO2 reaktor.

Valami szivacs lesz előtte? Mert azért a biológiai szűrőanyag nem teljesít a legjobban, ha koszos... Esetleg alulra itt is mehetne Biomech. Azt tapasztaltam amikor betettem a szűrőbe, hogy kevésbé fogta vissza a szűrőt, mint a pl. lávakő.
 
Valami szivacs lesz előtte? Mert azért a biológiai szűrőanyag nem teljesít a legjobban, ha koszos... Esetleg alulra itt is mehetne Biomech. Azt tapasztaltam amikor betettem a szűrőbe, hogy kevésbé fogta vissza a szűrőt, mint a pl. lávakő.
A 2075-ben alapban egy vastag kék szivacson keresztül megy be víz. Az első rekeszbe már nagyobb méretű cucc nem jut be.
 
Akkor abba ne rakjál Bio Rio-t, mert nagyon fog csobogni a reaktorod.
A két szűrő között még csereberélhetem a reaktort és a hydor fűtőt. Szóval lehet olyan megoldás is, hogy az új szűrőre kerül a fűtő és a substratos szűrőre kerül a reaktor.
Ebben az esetben mit mondasz? :)
 
Sziasztok,
Egy második szűrő indításához kérek tanácsot (240 liter).
Jelenleg egy 2075-ös szűrő megy, 1kosár Eheim Bio Mech, 3kosár Eheim substrat Pro (6liter összesen).
Egy másik 2075-ös szűrőt szeretnék hadrendbe állítani az alábbi két verzió egyikével (vagy-vagy):
1.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 4 liter Seachem Matrix
2.) 2 liter Eheim Substrat Pro + 2 liter ADA Bio Rio + 2 liter Seachem Matrix
A második szűrőre kerül majd egy Aqua Medic 1000 CO2 reaktor.
szerintem jobban jársz ha az 1.választod kiindulva abból,hogy a Rio fog a szűrőn plusz a reaktor.Az elsővel marad elég tartalékod ha tolni kell a flown.:)2075ös ketyeg nálam reaktorral.
 
A két szűrő között még csereberélhetem a reaktort és a hydor fűtőt. Szóval lehet olyan megoldás is, hogy az új szűrőre kerül a fűtő és a substratos szűrőre kerül a reaktor.
Ebben az esetben mit mondasz? :)
Az szerintem jó lesz.
Nálam a reaktoros szűrőben 6 liter Substrat van. A másikon amin az UV szűrő: 4liter Bio Rio és 2 liter Substrat.
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A szűrőanyagaimat szeretném kicsit feljavítani. Ki mit ajánl. Egy Atman Cf-1000 van. Jelenleg úgy néz ki, hogy durva szivacs,sűrű szivacs, 2 liter siporax. Úgy tervezem, hogy alul maradna a durva szivacs, aztán a siporax + még kellene vmi. Mechanikai szűrésnek sztem elég az a egy szivacs is mert van egy belső szűrőm is ami összekapja a nagyobb szutykokat. Meg esetleg még a szivacs elé kerámiagyűrűk? vagy az nem fontos? Köszi előre is.
 
Ha részletesen érdekel a téma akkor a szűrőanyagok mikroszkóp alatt témát ajánlom, én az elolvasása utána a seachem mátrixot választottam a biológiai szűrésre.
 
Sziasztok,
Nekem egy Eheim 2217 van, benne alulról fölfelé szivacs 1 db, Siporax 1 l, Matrix Trop 2 liter, perlonvatta. Akkor eMzé javallata alapján siporax, szivacs csere?
Ez most egy 110 literest forgat meg.

Lehet máshol kellene kérdezni, de nem tudom hol így itt: ha cserélek akit (Juwel Rio 180) akkor a benne lévő belső szűrő és a fenti 2217 elég lesz neki?
Köszi előre is
 
Sziasztok,
Nekem egy Eheim 2217 van, benne alulról fölfelé szivacs 1 db, Siporax 1 l, Matrix Trop 2 liter, perlonvatta. Akkor eMzé javallata alapján siporax, szivacs csere?
Ez most egy 110 literest forgat meg.

Lehet máshol kellene kérdezni, de nem tudom hol így itt: ha cserélek akit (Juwel Rio 180) akkor a benne lévő belső szűrő és a fenti 2217 elég lesz neki?
Köszi előre is

A csere szerintem is praktikus lenne.

Cserénél pedig azt nézd, hogy aki brutto méret és a szűrő névleges teljesítménye alapján 5-8 szoros legyen.
 
Az EHEIM: 100l/h a Juwelben meg Bioflow 3.0 + eccoflow 600l/h pumpa van. Az utóbbit egyáltalán nem ismerem mit tud, de a kettő együtt jó lehet, nem?
A másik hogy használt a vásárolni kívánt aki és nem tudom hogy a töltetek benne vannak-e és ha igen mi az. De tételezzük fel, hogy nincs. Ebben az esetben mi a javaslat, mit tegyek bele?
köszi
 
Ha van benne töltet, akkor azt jól át kell mosni és sütőben kisütni.
Ha nincs benne semmi, akkor alulra valamiféle kerámia gyűrű, arra szivacs, fölé pedig bio szűrőanyag. A tetejére pedig perlon.

Szerintem.

Szűrőkapacitásilag pedig lehet két kisebb külső szűrővel járnál jól és akkor a szűrőanyag kapacitás is meglenne (8szoros forgatással majd' 1500 liter kéne). De nagyban befolyásolja a választ (egy nagy vagy két kicsit), hogy az aki milyen dimenziókkal bír.
 
Back
Oldal tetejére