• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Én a szivacs helyére is mátrixot tettem. Sőt a 3.-ban is az volt a perlon alatt. 😜
Az egész szűrőben matrix, Seachem Purigen és perlon van.
Ugyanezt nagyon sokan leírták már a fórumon - hasonlóképpen, kontextus nélkül.
Azonban szerintem fontos, hogy ne az legyen az üzenet, hogy a mechanikai, vagy a kevesebbre tartott biológiai szűrőanyagok nem hasznosak. Leginkább akkor van értelme lecserélni ezeket is jóféle biológiai anyagra, ha másképp azokból nem fér el megfelelő mennyiség a tartályban. 30 literes akváriumra a 3 literes szűrőanyag-kapacitás több mint elég, nem feltétlenül kell mindent mátrixra cserélni.

Ez amúgy mennyire ok?
Szerintem simán jó, Substrat lesz az. Ha jól emlékszem, csak a Substrat Pro a gömbölyűbb, a klasszik Substrat így néz ki.
 
Utoljára módosított:
Nekem a szűrő full matrix+perlon témához lenne egy megjegyzésem. Ez egyéni setup kérdése is. Tök jól hangzik, hogy az alsó szivacs helyére is biológiai szűrőanyag kerül, ennyivel is növelve a kapacitást, de így a mechanikai szűrés gyengül. Pl egy üvegskimmeres szívóágnál a felszínről sokkal több levéltöredék és egyéb mocsok kerül a szűrőbe, amit az alul hagyott szivacs szépen megfog. Ha az nem lenne, akkor ez mind átmenne a szűrőanyagon bele a perlonba. Hamarabb eltömődik, hamarabb lesz dzsuvás a tetején a Seachem Purigen, csökken a pumpateljesítmény...blabla.
Növényvágás után igyekszem én is összeszedni a felszínről a töredéket, de még így is marad mindig, ami utólag úszik fel és ez megy bele a szűrőbe...
Emiatt szerintem nem árt egy alsó szivacsot benthagyni. Úgyis ajánlott felültervezni a szűrést, nem az a fél liter fog hiányozni, amit 1 db szivacs "elvesz".
 
Ugyanezt nagyon sokan leírták már a fórumon - hasonlóképpen, kontextus nélkül.
Azonban szerintem fontos, hogy ne az legyen az üzenet, hogy a mechanikai, vagy a kevesebbre tartott biológiai szűrőanyagok nem hasznosak. Leginkább akkor van értelme lecserélni ezeket is jóféle biológiai anyagra, ha másképp azokból nem fér el megfelelő mennyiség a tartályban. 30 literes akváriumra a 3 literes szűrőanyag-kapacitás több mint elég, nem feltétlenül kell mindent mátrixra cserélni.

Saját tapasztalatomra hagyatkoztam, azt osztottam meg.
Nálam a 30-as kockák talaszűrővel mennek (zuhanyrács + vatelin + cseh emelő), tehát kicsi akváriumhoz sosem használtam külsőszűrőt.
De megértettem. (Bokák összecsapva, közben pici ponttá zsugorodtam.)
 
Nekem a szűrő full matrix+perlon témához lenne egy megjegyzésem. Ez egyéni setup kérdése is. Tök jól hangzik, hogy az alsó szivacs helyére is biológiai szűrőanyag kerül, ennyivel is növelve a kapacitást, de így a mechanikai szűrés gyengül. Pl egy üvegskimmeres szívóágnál a felszínről sokkal több levéltöredék és egyéb mocsok kerül a szűrőbe, amit az alul hagyott szivacs szépen megfog. Ha az nem lenne, akkor ez mind átmenne a szűrőanyagon bele a perlonba. Hamarabb eltömődik, hamarabb lesz dzsuvás a tetején a Seachem Purigen, csökken a pumpateljesítmény...blabla.
Növényvágás után igyekszem én is összeszedni a felszínről a töredéket, de még így is marad mindig, ami utólag úszik fel és ez megy bele a szűrőbe...
Emiatt szerintem nem árt egy alsó szivacsot benthagyni. Úgyis ajánlott felültervezni a szűrést, nem az a fél liter fog hiányozni, amit 1 db szivacs "elvesz".
Teljesen egyetértek. Ha nem kötnék egy moduláris előszűrőt a rendes szűrőm elé, akkor én is bent hagynám a szivacsot kezdőrétegnek. 🙂
 
Back
Oldal tetejére