• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikroszkópos topik - gondolatok

Z1234

VIP kertész
Örülök, hogy más is kételkedik, és gondolkozik, nem csak én :)

A témát ebben a topicban vesézem ki folyamatosan, a következő "ugrás" januárban lesz:


Amit eddig láttam a felvételeken, hogy a pórusok gyakorlatilag semmit nem jelentenek az élet számára, leginkább ott lesznek bacik, amit szabad szemmel is látsz.
De eddig még csak 1 szűrőanyagot vizsgáltam ( bár elméletileg a legjobbak között van: a seachem matrix). Nekem más elméletem van, hogy hogyan tudják tisztítani a vizet ezek( egy ideig) :)

Rossz a link az elektronmikroszkópos szűrőanyag felvételekhez. Vagy nem találom a topicot tegnap óta.

(edit: ezt a topikot nem én nyitottam, hanem idekerültek a hozzászólások.)
 
Utoljára módosított:
Az a helyzet,hogy mint felhasználó is törölte magát.

 
Töröltem, néhány más témával egyetemben. Akit esetleg továbbra is érdekelnének a munkáim, a facebook-csoportomban, a youtube-csatornámon, és az Akvárium Magazinban továbbra is közzéteszem őket, itt nem fogom.
Nagyon sajnálom, hogy így döntöttél. Magam részéről, nagyra értékelem a munkáidat. Pont az a szép ebben a hobbiban, hogy rendkívül szerteágazó, széleskörű ismeretekre van hozzá szükség és sokmindenki megtalálhatja benne a saját érdeklődési körének megfelelő területet. Alig van olyan tudományág, amit ne érintene. Ráadásul, jellemzően teljesen eltérő habitusú emberek is szót tudnak érteni itt.
Mint minden vizsgálódásnak, a te kísérleteidnek is megvannak a peremfeltételei, körülményei, amit te nagyon tisztességesen közöltél. Ennek alapján, az észleléseidet nem lehet megcáfolni. Viszont tény, hogy más körülmények között, más eredményeket lehet kapni. Ezt pedig neked kellett volna elfogadni. Megértem, hogy az ellenvetéseket zokon vetted, de szerintem (bocsáss meg nekem a véleményemért) túlreagáltad. Személyeskedésnek vetted, pedig nem volt az, minthogy a te észlelésed sem személy vagy gyártó ellen irányult, csupán egy megfigyelés / mérési eredmény publikálása, ismeretterjesztés volt a cél.
Attól tartok, a lényeget már sosem fogom megtudni a vizsgált szűrőanyagokról: hogyan is működnek???
 
Nagyon sajnálom, hogy így döntöttél. Magam részéről, nagyra értékelem a munkáidat. Pont az a szép ebben a hobbiban, hogy rendkívül szerteágazó, széleskörű ismeretekre van hozzá szükség és sokmindenki megtalálhatja benne a saját érdeklődési körének megfelelő területet. Alig van olyan tudományág, amit ne érintene. Ráadásul, jellemzően teljesen eltérő habitusú emberek is szót tudnak érteni itt.
Mint minden vizsgálódásnak, a te kísérleteidnek is megvannak a peremfeltételei, körülményei, amit te nagyon tisztességesen közöltél. Ennek alapján, az észleléseidet nem lehet megcáfolni. Viszont tény, hogy más körülmények között, más eredményeket lehet kapni. Ezt pedig neked kellett volna elfogadni. Megértem, hogy az ellenvetéseket zokon vetted, de szerintem (bocsáss meg nekem a véleményemért) túlreagáltad. Személyeskedésnek vetted, pedig nem volt az, minthogy a te észlelésed sem személy vagy gyártó ellen irányult, csupán egy megfigyelés / mérési eredmény publikálása, ismeretterjesztés volt a cél.
Attól tartok, a lényeget már sosem fogom megtudni a vizsgált szűrőanyagokról: hogyan is működnek???
Nincs mit sajnalni hidd el. Ez nem errol szolt volna. A mondatodba is benne volt a lenyeg" teljesen eltérő habitusú emberek is szót tudnak érteni itt" Csak is itt!! Minden mas helyen csak a lejarato kampanyok ,es imperialista nevetseges probalkozasok mennek. Ennek mar mashol elozmenye volt, en azt mar gyomorral sem birtam. Mar a cimben is sok volt a hiba. мир
 
Kár, hogy így alakult. Jó volt nézni az elektronmikroszkópos felvételeket és szerintem sokszor a kritikus gondolkodásnak is volt alapja. Azt már sosem fogjuk megtudni, hogy ha ez nem történt volna meg, akkor milyen új, sokszor érdekes információról, megfontolásra érdemes véleményről maradunk le.
Lehetett volna ezt másképp is.
 
Kár, hogy így alakult. Jó volt nézni az elektronmikroszkópos felvételeket és szerintem sokszor a kritikus gondolkodásnak is volt alapja. Azt már sosem fogjuk megtudni, hogy ha ez nem történt volna meg, akkor milyen új, sokszor érdekes információról, megfontolásra érdemes véleményről maradunk le.
Lehetett volna ezt másképp is.
Én biztosan, mert nincs időm más fórumot olvasni. Rengeteg dolgot másként gondolok, mint a hivatalos mainstream aquascaper irányzat, de nem haragszom akkor sem, ha más nem ért velem egyet. Múltkorában pont @Keinrath Adrian -nal volt egy vitánk és megállapítottam, hogy nem értünk egyet. És ennyi. Az álláspontok különbözősége nem jelenti azt, hogy ne becsülném.
Én azért sajnálom, hogy Viktor itthagyott bennünket, mert manapság alig vannak igazi tudományos mérésekkel alátámasztott kutatások. Érdemes igazán régi akvarisztikai könyveket olvasni az 1950 környékéről. Úgy gondolom, hogy Diana Walstad is azért mérföldkő, mert a könyvének megjelenéséig vagy 50-60 évig alig volt növényes akvarisztikával foglalkozó átfogó munka.
Èn például nagyon szeretném, ha @Nigro nagyobb szerephez jutna a youtube csatorna tartalmát illetően, mert az ő felhalmozott tudása igazi plusz lehetne. Jó lenne pár expert mélyebb vidi is a sokszor elég felszínes tartalom mellé.
 
Töröltem, néhány más témával egyetemben. Akit esetleg továbbra is érdekelnének a munkáim, a facebook-csoportomban, a youtube-csatornámon, és az Akvárium Magazinban továbbra is közzéteszem őket, itt nem fogom.
Én is sajnálom, hasznosak voltak az információk, és nem értem a távozás okát...
Kimaradtam vmiből?
Azt láttam, hogy ment itt az eszmecsere, de szerintem nem volt kritikus még a dolog...
 
Én biztosan, mert nincs időm más fórumot olvasni. Rengeteg dolgot másként gondolok, mint a hivatalos mainstream aquascaper irányzat, de nem haragszom akkor sem, ha más nem ért velem egyet. Múltkorában pont @Keinrath Adrian -nal volt egy vitánk és megállapítottam, hogy nem értünk egyet. És ennyi. Az álláspontok különbözősége nem jelenti azt, hogy ne becsülném.
Én azért sajnálom, hogy Viktor itthagyott bennünket, mert manapság alig vannak igazi tudományos mérésekkel alátámasztott kutatások. Érdemes igazán régi akvarisztikai könyveket olvasni az 1950 környékéről. Úgy gondolom, hogy Diana Walstad is azért mérföldkő, mert a könyvének megjelenéséig vagy 50-60 évig alig volt növényes akvarisztikával foglalkozó átfogó munka.
Èn például nagyon szeretném, ha @Nigro nagyobb szerephez jutna a youtube csatorna tartalmát illetően, mert az ő felhalmozott tudása igazi plusz lehetne. Jó lenne pár expert mélyebb vidi is a sokszor elég felszínes tartalom mellé.
Bálint, ezt jól megfogalmaztad...
Szerintem mindenkit ezen a fórumon az akvarisztika,a növények és gerinces, gerinctelen akváriumi állatok szeretete köt össze.
Mindegy, hogy ezt vki NPT vagy hightech aquascaping segítségével műveli...
Nem erőltetünk senkire semmit.
Mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne és arra mennyit áldoz.
De, mindenféle információ hasznos ezen a fórumon.
 
Én biztosan, mert nincs időm más fórumot olvasni. Rengeteg dolgot másként gondolok, mint a hivatalos mainstream aquascaper irányzat, de nem haragszom akkor sem, ha más nem ért velem egyet. Múltkorában pont @Keinrath Adrian -nal volt egy vitánk és megállapítottam, hogy nem értünk egyet. És ennyi. Az álláspontok különbözősége nem jelenti azt, hogy ne becsülném.
Én azért sajnálom, hogy Viktor itthagyott bennünket, mert manapság alig vannak igazi tudományos mérésekkel alátámasztott kutatások. Érdemes igazán régi akvarisztikai könyveket olvasni az 1950 környékéről. Úgy gondolom, hogy Diana Walstad is azért mérföldkő, mert a könyvének megjelenéséig vagy 50-60 évig alig volt növényes akvarisztikával foglalkozó átfogó munka.
Èn például nagyon szeretném, ha @Nigro nagyobb szerephez jutna a youtube csatorna tartalmát illetően, mert az ő felhalmozott tudása igazi plusz lehetne. Jó lenne pár expert mélyebb vidi is a sokszor elég felszínes tartalom mellé.
Megelőztél, ennek ellenére imádás van @Bálint Nagy ! :love:
Magam is épp írni szerettem volna, hogy @Nigro is szerepeljen, ha már nem műxik a blogja, és egyre nehezebben található meg a hozzá vezető link.
Ha a hazai akvakertészeknek meg kellett békélniük a magyar felirattal, kétlem, hogy a külföldi hobbitársak befalcolnának egy-egy magyar nyelvű, de angol feliratos vlog láttán.

Lábjegyzet:
Ezen a fórumon totál érvényes az élni és élni hagyni elv. Nem kell tartani senkinek sem a taxonómiai "rangvesztéstől" (Homo sapiens sapiensről "azahülye-re"), ha nem full csilivilihájtek akvája van, vagy versenyszképel, netán csak a hobbi szeretete miatt csinálja különösebb tehetség nélkül (utóbbi én lennék 😁). Ezért szeretek itt lenni.
 
Én biztosan, mert nincs időm más fórumot olvasni. Rengeteg dolgot másként gondolok, mint a hivatalos mainstream aquascaper irányzat, de nem haragszom akkor sem, ha más nem ért velem egyet. Múltkorában pont @Keinrath Adrian -nal volt egy vitánk és megállapítottam, hogy nem értünk egyet. És ennyi. Az álláspontok különbözősége nem jelenti azt, hogy ne becsülném.

@Pendulum elég jól tolerálta, ha másnak a véleménye nem egyezett meg vele. Ez elég sűrűn előfordult :). Amúgy volt számos CO2 adagolt High Tech akváriuma is. Nem hinném, hogy csupán azért törölte magát, mert más véleményen volt valakivel. Az biztos, hogy az utolsó témaválasztása (szűrőanyagok elektronmikroszkópos vizsgálata) nem volt a legszerencsésebb a fórumon.
 
@Pendulum elég jól tolerálta, ha másnak a véleménye nem egyezett meg vele. Ez elég sűrűn előfordult :). Amúgy volt számos CO2 adagolt High Tech akváriuma is. Nem hinném, hogy csupán azért törölte magát, mert más véleményen volt valakivel. Az biztos, hogy az utolsó témaválasztása (szűrőanyagok elektronmikroszkópos vizsgálata) nem volt a legszerencsésebb a fórumon.
Kétlem, hogy a témaválasztással gond lett volna, sőt.
Nem vagyunk egyformák. Nekem volt feszkó vele, amit ráadásul egyikünk sem generált, hanem a kaksikeverő manipulátorok. Aztán volt egy jó hosszú telóbeszélgetés, és minden a helyére került.
Ő még fiatal, anno én is hasonló, érzékeny voltam. Majd ha annyi idős lesz mint pl. én, akkor Neki is könnyebben le fog csúszni a lexarom tabletta.
Én mindenesetre visszavárom.
 
Back
Oldal tetejére