• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő

Flóri

Nézelődő
Sziasztok! Köszönöm, hogy elfogadtátok a regisztráciomat. Öt év kihagyás után újra kezdtem akvarisztikával foglalkozni. 2 hónapja indítottam egy 200L es társas akváriumot, egy 1500 as kűlső szűrővel. Szeretnék eléje egy kűlső előszűrőt, amibe a durva szivacs finomabb szivacs és a perlon is benne lenne. Igy a fő szűrőbe csak biológiai szűrő anyagok kerülnének. Tudom, hogy sürün dugulna az előszűrő de könnyen takarítható. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy a szűrő bacik mit szolnak ehez az állapothoz? Válaszokat elöre is köszi!
 
Szia! Én nem sok értelmet látom a dolognak. Csak több a macera takarításnál. Ha van egy jól beállított külső szűrő akkor nem kell semmi más, esetleg a túloldalra egy kisebb szűrő és akkor minden patika, ezt főleg akkor ajánlom, ha sok a növény és az élőlények száma is van rendesen. Ez jobb a biológiának is, mert ha az egyiket tisztítod egy hónappal előbb, a másikban megmarad a szűrő baci kultúra.
 
Szia! Én nem sok értelmet látom a dolognak. Csak több a macera takarításnál. Ha van egy jól beállított külső szűrő akkor nem kell semmi más, esetleg a túloldalra egy kisebb szűrő és akkor minden patika, ezt főleg akkor ajánlom, ha sok a növény és az élőlények száma is van rendesen. Ez jobb a biológiának is, mert ha az egyiket tisztítod egy hónappal előbb, a másikban megmarad a szűrő baci kultúra.
 
Sziasztok! Köszönöm, hogy elfogadtátok a regisztráciomat. Öt év kihagyás után újra kezdtem akvarisztikával foglalkozni. 2 hónapja indítottam egy 200L es társas akváriumot, egy 1500 as kűlső szűrővel. Szeretnék eléje egy kűlső előszűrőt, amibe a durva szivacs finomabb szivacs és a perlon is benne lenne. Igy a fő szűrőbe csak biológiai szűrő anyagok kerülnének. Tudom, hogy sürün dugulna az előszűrő de könnyen takarítható. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy a szűrő bacik mit szolnak ehez az állapothoz? Válaszokat elöre is köszi!
Nem butaság! Valószínűleg, valóban felesleges, de ha van helyed és energiád tisztítani az előszűrőt, akkor bátran megcsinálhatod. Amúgy egy ilyen konstrukcióban lényegesen ritkábban kell hozzányúlni a (fő)szűrőhöz.
@Etele a garnélás akváriumaihoz használ szivacs előszűrőt, tudomásom szerint pompás eredménnyel.
 
Nem butaság! Valószínűleg, valóban felesleges, de ha van helyed és energiád tisztítani az előszűrőt, akkor bátran megcsinálhatod. Amúgy egy ilyen konstrukcióban lényegesen ritkábban kell hozzányúlni a (fő)szűrőhöz.
@Etele a garnélás akváriumaihoz használ szivacs előszűrőt, tudomásom szerint pompás eredménnyel.
Igen valóban az a cél, hogy a fő szűrőt ritkábban kellene takarítani. És felszabadulna egy tálca amikbe plusz biológiai szűrőanyag rakható. Kōszōnōm a véleményeket.
 
A változtatás annyi lenne, hogy csak 30-as és 20-as elő szűrő szivacs lenne az előszűrőben. Ha érdekel valakit leirom a tapasztalatokak. Sziasztok
 
Back
Oldal tetejére