• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Geris

Tapasztalt kertész
Re: Melyik szűrőt használjam?

Sziasztok!
Kicsit bele kavarodtom a szűrővásárlásba, ugyhogy szeretném a segítségeteket kérni. 63(késobb lehet csak 54) literes aksihoz szeretnék jó de olcsó szűrést hosszú távra.
amiket kinéztem:
Aqua-Pro 2 / Evo 2208 FULL 21k körül helyben
Aqua-Pro 2 / Evo 2208 PROF töltet 23k körül helyben
Aqua-Pro 3 / Evo 2210 / Atman 3337 FULL 24k szállítással
JBL E700 20k nekem ez a legszimpibb ,de ha jól sejtem ebbe szűrőanyagot kell cserélni (szerintetek mennyit milyet), SMF-Bakto-max jó??, iletve, hallottam olyat róla. hogy az esőztetővel cenrtifugál. költség vetés az nagyon szűkös inkább 21-22ből kellene kihozni Köszi a válaszokat!
 
Re: Melyik szűrőt használjam?

Geris said:
szeretnék jó de olcsó szűrést hosszú távra (...)
(...)Aqua-Pro(...)
(...)JBL E700(...)
(...)SMF-Bakto-max(...)de(...)szűrőanyagot kell cserélni(...)
Ilyen nincs! :( Eheim 2224 van a rászánt összegnél 10e-el drágábban és nem kell gondolkodni. (Lásd: disclaimer).
 
Már vártam a hszt. Balázs ;)
Egyetértek, az Eheim a csúcs, de az EVO/Atman/Aqua-pro stb. :D szűrők is jók, csak nem ez a kategória, sok pozitív véleményt olvasni a szűrőről.
De a JBL-t ne vedd meg!!!!
 
Sajnos, azt nem tudom megfizetni, még a 22k-s szűrést sem szabadna megengedni magamnak de most egy aquaball 2206-os van... és muszáj váltani.
Ugyhogy várok azért tippeket, még:) Esetleg láttam még használt Eheim 2222-t (igaz beszívók meg csövek nélkül) olcsón, az nagyon kicsi lenne? Mert van itt egy 180l-es ekkorával szűrve és nagyon pofás
http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=40
Köszi a tippeket és a segítséget!
 
Ha ugyanennek a postnak az angol verzióját nézed, a 4. pontban külön kitér a gyenge szűrésre, de kevés hallal vállalhatónak tartja. ;)
(vigyázat az ázsiai oldalakkal, a képek gyakran megtévesztők, a szöveg nélkül félrevezethetnek)
 
inadsz said:
Már vártam a hszt. Balázs ;)
Sajnos nem tudok mit tenni, gyakran olyan a helyzet, hogy pénzhiány miatt az ember nem tudja a legmegfelelőbb technikát megengedni magának, inkább kompromisszumokat köt sokmindenben. :( De legalább tudja, hogy mit "kellett volna, ha"... Ezerszer leírtam, most újra megteszem, a gagyi kínai szűrőkkel rengeteg (!) panaszról tudok - én személyesen. Ilyenkor - némi lelkiismeretfurdalással - de iszonyú elégtételt érzek, bocs. ;)
Ettől függetlenül sokaknál (vagy néha, ezt nem tudhatom) működhet.
 
Balázs értem én, és tudom mire gondolsz, a JBl is német mégse vagyok vele igazán elégedett....
A Dymaxxal sem, de az ipari kínai mágnesszeleppel igen :D

Kövi szűrőm nekem is Eheim lesz és nem kíni lámpám lesz,
Inkább várj még a szűrővel, de csak a szívás lesz vele ha rosszat veszel
 
(off:az én mágnesszelepem márkás,az a bolt , ahol vettem nem árul gagyit,mégis tönkrement.)Ha tehetném én is Eheimre váltanék.De legalább majd a szűrőanyag eheim lesz.
 
Szerintem a 2222/2322 elég ekkora aksinak, pláne ha nem 25-30 darab halat tervezel. Az áramláshoz viszont tuti nem elég. Nekem a 70 literesen megy egy 2322 plus egy koralia nano (900 l/h) (+ egy 200 l/h powerhead). Véleményem szerint sokkal jobban jártam így mint egy 2324/2224-el, mivel így szűrőtakarítás előtt és után is megfelelő az áramlás, mert a koralia sose tömődik el.
A lámpám nekem is dymax, egyenlőre nem tudok rosszat mondani rá, igaz nálunk nem kapható típusról (2x55 wattos power compact, ami működik Osram fénycsővel is) van szó Németországból. Talán oda viszik a jobb minőségű cuccot, de lehet hogy ezt csak én gondolom :D
 
Ugynéz ki eheim 2222-lesz(használtan remélem jó vétel lesz), akkor ha a szűrés elegendő akkor kicsit meg kell dobni az áramlást. A mostani Eheim 2206 aquaball-om fejét használhatnám powerhead-ként? Hova kell elhelyezni? az esőztető alá?
 
Geris said:
(...) Eheim 2206 aquaball-om fejét (...) Hova kell elhelyezni? az esőztető alá?
Figyeld, hogy a CO2 (? :idea: ) bubikat hova kell rálökni a növényekre és állítsd úgy, hogy bent tartsa az akiban őket minél hosszabban.
 
Labirintkopoltyus said:
(...)az eheim 2073-nak és 2075-nek mennyi lehet a tényleges vízhozama?
Ez attól is függ, hogy az aki alatt milyen mélyen van a szűrő, mennyire van teletömve, és mennyire van elkoszolódva. Olyan sok a változó ebben a képletben, hogy a "tényleges vízhozamnak" az ilyen jó minőségű szűrőknél semmi értelme. Próbáld tartani a 10x-es megforgatás szabályt (pumpateljesítményre számolva, NEM pedig a valós hozamra) és még külső reaktort is köthetsz rá, mert elég lesz a hozam. Ha legalább havonta takarítod, és az aki felkavarási miatti esetlegesen extrém sok fizikai szennyeződés nem kerül bele.
 
keymaker said:
Labirintkopoltyus said:
(...)az eheim 2073-nak és 2075-nek mennyi lehet a tényleges vízhozama?
Ez attól is függ, hogy az aki alatt milyen mélyen van a szűrő, mennyire van teletömve, és mennyire van elkoszolódva. Olyan sok a változó ebben a képletben, hogy a "tényleges vízhozamnak" az ilyen jó minőségű szűrőknél semmi értelme. Próbáld tartani a 10x-es megforgatás szabályt (pumpateljesítményre számolva, NEM pedig a valós hozamra) és még külső reaktort is köthetsz rá, mert elég lesz a hozam. Ha legalább havonta takarítod, és az aki felkavarási miatti esetlegesen extrém sok fizikai szennyeződés nem kerül bele.
Hmm... azt hiszem Taksoft írta valahol, hogy a zárt rendszerű külső szűrők esetében az emelési magasság 0, vagyis nem számít, hogy milyen mélyen van elhelyezve a szűrő...(?)

Szerintem igenis számít a tényleges vízhozam, de ezt csak azonos körülmények között végzett konkrét mérés alapján lehetne összehasonlítani. Mondjuk egy tisztítás utáni összehasonlító mérés érdekes lenne.
Az viszont igaz, hogy ha megvan a 10x-es névleges megforgatás, akkor a valós vízhozamnak nincs igazán jelentősége.

Egyébként érdekes (és korábban már volt ilyesmiről szó itt: viewtopic.php?f=18&t=401&p=5472&hilit=2073#p5411), hogy ha jól tudom a 2073 és a 2075 ugyanazzal a fejjel van szerelve, mégis különböző vízhozamot ír rá a gyártó...
 
Töröltem, mert buta becslésekbe bocsátkoztam, amiknek semmi értelme. Ki kell mérni. De a névlegesnél kevesebbet, az valószínû.
 
Sziaztok, most felmerült a lehetőség hogy olcsón hozzájutnék egy Ferplast Bluextreme 700 külső szűrőhöz.
Méretei: 22x22x34 cm
Volt: 230-240v - 50 Hz
Max: 700 L/h
Emelés: max 1,3 m
Fogyasztás 12w
Vödör méret: 5, l
Szűrőkosár: 3l
Biológiai szűrő kosár: 1l
Bővebben: http://www.ferplast.com/bluextreme_eng.php ( egyébként X pénzért jutnék hozzá) 20 max 30l akihoz kéne szűrés. köszi
 
toldy, a szűrő technikai adatai papíron rendben vannak - ez több mint elegendő egy 20-30 litereshez.
(A szűrőanyagot azonban lecserélném, hogy legalább 2 liter bio legyen benne. Mi az a "biológiai szűrőkosár" ? :) )
Azt azonban tudjuk, hogy a jó technikai adatok egy ilyen márkánál nem feltétlenül elegendőek. Sőt.

Ezt a szűrőmárkát nem ismerem - egy biztos - nem tartozik a nagy nevek közé (bár komoly "terítése" van itthon). Attól viszont még akár jó is lehet.
Próbáld ki és kérlek számolj be 1-2 év múlva, hogy mi a véleményed. ;)
 
Szia, a biólógai részt csak így tudtam lefordítani.
Kisebb véleményt már most tudok mondani mert ismeretségemben 2 db van ( bár mind 2 az eggyel nagyobb verzió), az egyik egy 120l sügeres a másik pedig egy 200 "általános" akinál üzemel, 1 illetve másfél éve.Mindkettővel meg vanak elégedve nincsen velük baj ( csak nem tudom növényes akinál mennyire beváltak). Nézegettem őket és anyagminőségben illetve illesztésben is jók. A kosár tartalma gondolom szabadon változtatható ( bizonyos keretek közt) így azon én is gondolkodtam hogy más fajta töltetet belerakni.
 
Back
Oldal tetejére