• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Bocsanat jol olvasom, hogy alulra tettel perlont?
Igen..Tudom,most jó nagy hülyének néztek,de a Pondguru,pont azt mondja,hogy az a Hibás és Rossz,ha a perlon felülre kerül! Minden egyes videóban azt tolja,hogy a Perlonnak alulra kell mennie!!! küldjek videót róla?!
 
Kettő verziót is kipróbáltam.
Az egyik ,amit az Angol youtuber (Pondguru) Ajánlott,hogy Alulra megy egy Coarse pad" utánna egy (Medium) és egy perlon és majd feltölteni 2-3 réteg Biohome-al,de én Matrixot használtam 2 rekeszbe és a végére Purigent.
A másik opció,amit jelenleg is használok,de semmi változást nem tapasztaltam,az a 1 kemény szivacs, (1rekesz) és utána 2 végig fullon Matrixal és a Purigennel.
És itt a kép,amit a Interface jelezz szűrésként. Szóval ez így 35Watt teljesítménye nálam...
A logika és az évtizedes gyakorlat szerint a következőképp töltjük fel a szűrőt (alulról felfelé haladva):
a) full Matrix, perlon, Seachem Purigen
b) durva szivacs (10-20 cellaméret), Matrix, perlon, Seachem Purigen.

A Pondgurut az összes hülye szűrőbuherájával együtt felejtsd el.
A GA YT csatornáját skubizd, mert ott pontosan el lett mondva, hogy növényes akvához mivel és hogyan szuszákolunk tele egy szűrőt. A vlogot ITT nézheted meg.
 
Igen tudom,követem a Greenaquát évek óta,és tudom,hogy Normálba felülre kell rakni a perlont,de a Pondguru annyira tolja a neten,hogy rossz meg tönkre teszi a filtert,ha felülre kerül,hogy inkább alulra raktam ,hátha jobb lesz,....ki cserélem,de a szűrő akkor sem lesz erősebb...
 
A Pondgurunak 2008 óta sikerült 127 000 "előfizetőt" szerezni, míg a GA-nak 2010 óta 283 000-et. Szerinted?
De a Te akvád, a Te szűrőd, végülis azt csinálsz, amit akarsz. De akkor Richardnak reklamálj, és ne itt szidd a legmegbízhatóbb szűrőt.
 
@Marquess jo ideje latom, hogy akvarizalsz. Viszont nemtudom milyen szinten erted mirol szol ez. En nem akarok lehurrogni senkit mert ha Te ennek a yutubernek akarsz hinni, akkor tedd azt. De a szuroanyagok osszallitasa topikba ha belesel, olyan emberekbe botlasz akik ott vannak aktiven, beszelhetsz veluk, naplozzak az akvariumukat, es latod nap mint nap a mukodest. Ez a yutuber mennyi akvariumot szur ilyen modszerrel, amit latsz is mukodni, es felteheted neki a kerdeseidet ha nalad mashogy van? Mivel jobb az o technikaja egy tobb ezres forum tagjainak a technikainal, ahol szinte egymas hibaibol tanulva epulunk, hatalmas hatter segitseggel. Szoval ne szemrehanyasnak vedd, hanem kivacsisagbol kerdezem.
 
Sehol se szidtam az eheim szűrőt,csak le írtam a tapasztalatomat és,hogy milyen a szűrő teljesítménye.
Gondolom azért van a forum,hogy mindenki elmondja,amit gondol és nem csak a Legenda" Kategóriás emberek" véleménye számít itt!
Most ezen nem tudom miért akadtál ki ennyire,de hát te dolgod :)
 
Kérdeztétek,hogyan van a szűrő felépítve ..én leírtam ..és azóta ez a téma,hogy a Pondguru... Kb Leszarom,hogy a Pondguru mit csinál,vagy gondol..én csak le írtam,hogy ö mit mond vagy csinál...de sehol, se mondtam,hogy ezt kellene csinálnia bárkinek is. De valaki mindig kiforgatja a szavaimat ,hogy tudjon generálni egy kis problémát,de ilyennel nem foglalkozom.
Igen több mint 6 éve csinálom az akvárium témát,de nem profi szinten mint mások...
Ennyi.
 
Fiúk - lányok!

Logikusan végiggondolva a szitut, ha egy bizonyos vastagságú perlont beleteszünk a szűrőnkbe, az pont ugyanannyit fog fojtani, ha alulra tesszük, mintha a tetején van. Az anyag sűrűsége és a vastagsága határozza csak meg, a helyzete nem. Kövezzetek meg, de nálam sem felül van a perlon, hanem a biológiai szűrőanyag alatt, hogy ne menjen teli sz*rral - mármint a bio rio.
 
Fiúk - lányok!

Logikusan végiggondolva a szitut, ha egy bizonyos vastagságú perlont beleteszünk a szűrőnkbe, az pont ugyanannyit fog fojtani, ha alulra tesszük, mintha a tetején van. Az anyag sűrűsége és a vastagsága határozza csak meg, a helyzete nem. Kövezzetek meg, de nálam sem felül van a perlon, hanem a biológiai szűrőanyag alatt, hogy ne menjen teli sz*rral - mármint a bio rio.
A szuroanyagoknak keresztmetszete van. A perlone a legkisebb. Ha a perlonnal kezdesz, a nagyobbakat is felfogja amit a szivacs megfogna ha az lenne alul, vagy a biologiai szuroanyag koze ami berakodik, es nem megy feljebb, az is a perlonon marad. A szuroanyagokat keresztmetszetuk alapjan rakjuk sorba, igy a szennyezodes lepcsozetesen elfogy szinte mire a perlonhoz er. Az ma
Fiúk - lányok!

Logikusan végiggondolva a szitut, ha egy bizonyos vastagságú perlont beleteszünk a szűrőnkbe, az pont ugyanannyit fog fojtani, ha alulra tesszük, mintha a tetején van. Az anyag sűrűsége és a vastagsága határozza csak meg, a helyzete nem. Kövezzetek meg, de nálam sem felül van a perlon, hanem a biológiai szűrőanyag alatt, hogy ne menjen teli sz*rral - mármint a bio rio.
Nemjo. Ha ennek nem lenne jelentosege, akkor a ro viz gepnel is kezdhetjuk a membrannal, es utana tokmindegy melyik eloszurot tesszuk.
A szuroanyagokat keresztmetszeti sorrendben rakjuk ossze, igy fogja meg lepcsozetesen a szennyezodest. Ha a perlont alulra tesszuk, a tobbit nem kell beletenni. Mert a nagyobb lyukak nem fogjak meg ami a perlonon atmegy.
 
A szuroanyagoknak keresztmetszete van. A perlone a legkisebb. Ha a perlonnal kezdesz, a nagyobbakat is felfogja amit a szivacs megfogna ha az lenne alul, vagy a biologiai szuroanyag koze ami berakodik, es nem megy feljebb, az is a perlonon marad. A szuroanyagokat keresztmetszetuk alapjan rakjuk sorba, igy a szennyezodes lepcsozetesen elfogy szinte mire a perlonhoz er. Az ma

Nemjo. Ha ennek nem lenne jelentosege, akkor a ro viz gepnel is kezdhetjuk a membrannal, es utana tokmindegy melyik eloszurot tesszuk.
A szuroanyagokat keresztmetszeti sorrendben rakjuk ossze, igy fogja meg lepcsozetesen a szennyezodest. Ha a perlont alulra tesszuk, a tobbit nem kell beletenni. Mert a nagyobb lyukak nem fogjak meg ami a perlonon atmegy.
Bocs 2x fogalmaztam meg mert azt hittem eltunt.
 
Nemjo. Ha ennek nem lenne jelentosege, akkor a ro viz gepnel is kezdhetjuk a membrannal, es utana tokmindegy melyik eloszurot tesszuk.
A szuroanyagokat keresztmetszeti sorrendben rakjuk ossze, igy fogja meg lepcsozetesen a szennyezodest. Ha a perlont alulra tesszuk, a tobbit nem kell beletenni. Mert a nagyobb lyukak nem fogjak meg ami a perlonon atmegy.

Pont az a logikája a szűrőben a perlon lejjebb helyezésének, mint az RO-nál az előszűrő betéteknek. A membrán - illetve a biológiai szűrőanyag a legkisebb mechanikai terhelést kapja.
Egyébként szivacs van nálam legalul, utána aperlon. Jó - nem jó - működik így is, meg úgy is, mint az akavarisztikában oly sok minden.
 
Pont az a logikája a szűrőben a perlon lejjebb helyezésének, mint az RO-nál az előszűrő betéteknek. A membrán - illetve a biológiai szűrőanyag a legkisebb mechanikai terhelést kapja.
Egyébként szivacs van nálam legalul, utána aperlon. Jó - nem jó - működik így is, meg úgy is, mint az akavarisztikában oly sok minden.
Amit egy rendes szivacs atenged, az biztosan nem terheli a biologiai szuroanyagot. De Evi. Te szurod, Te akvariumod.
 
Én nem értem ezt az alulra helyezett perlon dolgot. Egyrészt ha nem préselt perlont használsz, a perlon maga az egyik leggyengébb anyag a szűrőben. A koszolódás mellett emiatt cseréljük gyakran, mert egy pont után átereszt és jönnek a problémák.
Van olyan szűrő, ahol hónapok múlva is alig koszos az alsó ülepítő, de a másik oldal is létezik, ahol az ülepítő de talán az alsó 1-2 kosár is erősen szennyezett. Itt szerencsésebb a nagyobb áteresztőképességű anyag.

A perlonnak csak egy tisztított vizet kellene tovább szűrnie a hosszabb élettartam miatt és a víztisztaság miatt. Ha 1 hét alatt kinyíródik a perlon az erős szennyezésben a következő 3 hétben már nem látod hasznát pl ha havonta cserélsz.

Az RO szűrő azért nem jó példa, mert nincs olyan szennyezettség. Ott egy előre tisztított vizet kapsz a vezetékből, ezeket az előszűrő betétekkel tovább kell szűröd, hogy a víz ne tegye tönkre a membránt, ami a legérzékenyebb a rendszerben.

A pondgurut bírom, de ő nem épít növényes akváriumokat. A tavi szűrésből átemelt ötleteket alkalmazza a szűrő tuningnál. Ami egyébként érdekes és hasznos, de lehet az ecsetalgával pl még sosem találkozott akváriumi körülmények között.

A youtube nézők feliratkozók száma nem mérvadó, akkor sem ha a mérleg a mi oldalunkra billen. De annyiban érdekes lehet, hogy ha már növényest építünk, akkor ilyen tematikus tartalmakat nézegetnék. Hiszen ezek sokéves gyakorlati tapasztalatokon alapulnak. Ha nem GA, akkor van még néhány csati.

Volt szó még az Eheim Classic szűrőről az előző oldalon. Bár az egyik legrégebbi modell a gyártónál, ez a belépő budget széria. Ezzel nem azonosítanám a márkát. Amit célszerű tudni ennél a modellnél, hogy a rotor a gyengéje. A mágnes miatt időnként cserélni kell. Más problémát, ami nagyobb mértékben jelentkezne nem találtunk. Valószínűleg ez is oda vezet vissza, hogy állítólag a Eheim Classic szűrőket már egy ideje kínában gyártja az eheim.

Huh most mindenkinek válaszoltam :)
 
Az RO szűrő talán azért sem jó példa még, mert míg az akvárium szűrő biológiailag lebontja, az RO szűrő "csak eltávolítja" a szennyeződéseket.
Az akvárium szűrő tulajdonképpen egy tartály és egy vízpumpa, ami áttolja magán a vizet. Így ennek működésébe nem hiszem hogy bele lehetne kötni. Amit kritizálunk, az a felhasznált anyagok minősége, a support, összeszerelhetőség/karbantarthatóság illetve a működési paraméterek (hangerő, szivárgás stb.). A "nem jól szűr" hibajelenség így vélhetően nem a szűrő hibája, hanem annak tartalmáé, legalábbis én is ott keresném.
 
Engedjétek meg, hogy én is beleokoskodjak.

ad1: valószínűleg kifogtál egy rossz szűrőt

ad2: egyetértek a perlon felül való elhelyezésével. Olvassátok el @NagyViktor utolsó kutatásának levezetését. Érdekes és hasznos anyag. A perlon probléma tekintetében az utolsó okfejtés ami releváns. Ez magyarázatot ad arra, hogy miért a habkő van alul (másnéven matrix).
A perlonnak semmi más szerepe nincs, minthogy végső szűrőként felfogja a legkisebb szennyeződéseket.
 
Back
Oldal tetejére