• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Felesleges harmadik alternatívát keresned, még nehezebb lesz választani :)
Esetleg még a 2 db szűrő használatát fontold meg, természetesen itt is vannak pro és kontra érvek is.
Ezt elfogadom, már így is nagy a bőség zavara. Most egyenlőre nem fér be anyagilag a két szűrő, de kesőbb, ha úgy alakul, nyitott vagyok rá. De egyenlőre azt látom, hogy az akváriumom méretéhez megfelelő kapacitasú szűrő anyagilag jobban megeri, mint két fele akkora.
 
Ez így van. És ez pl. egy kontra érv a sok közül, a pro érvek figyelmen kívül hagyásával (de ha ez a prioritás, akkor legalább tényleg nem kell tovább gondolkodni ezen sem) :)
 
Utoljára módosított:
Abban az esetben, ha a gyári mech pro, ill. bio mech-et kicserélném matrix-ra, az előszűrő kék szivacs megbírkózik a mechanikai szűréssel? Egyébként a gyári előszűrő szivacs milyen sűrűségű? Egyáltalán a mech pro mennyit tesz hozzá a mechanikai szűréshez?
A kek szivacs ha jol tudom m30-as. Megbirkozik a mechanikai szuressel, nalam nagyon sokaig ment kek szivacs nelkul, igazan nem lattam kulonbseget, a biologiai toltet igy is ugy is koszos volt nehany het utan.
A mechpro-val nem foglalkoznek, velemenyem szerint csak azert raktak a kosarakba, hogy ne uresen kapd a szurot. Inkabb a biologiai szures reszet erositenem. Az eloszurobe kekszivacs, a kosarakat leraknam matrix-szal, a tetejere perlon es kesz. 👍
 
Az Eheim 2275 gyári szűrőcsomagja mire elég? Az egy liter substrat pro-t kissé kevésnek tartanám a 180l-hez. Mennyi biológiai szűrőanyag lenne az ideális?
Növényes akva lesz CO2-vel, fotonágyúval?
Amennyiben igen, ahhoz kevés lesz ez az egy szűrő, bármilyen szűrőanyagot raksz bele...
1 szűrő esetén minimum ezt választanám:
Eheim Professionel 3e – 700 2078

2 szűrő esetén pedig ezekből:
Eheim 2426 eXperience 350 vagy
Eheim 2217 Eheim Classic 600
 
Utoljára módosított:
Növényes akva lesz CO2-vel, fotonágyúval?
Amennyiben igen, ahhoz kevés lesz ez az egy szűrő, bármilyen szűrőanyagot raksz bele...
1 szűrő esetén minimum ezt választanám:
Eheim Professionel 3e – 700 2078

2 szűrő esetén pedig ezekből:
Eheim 2426 eXperience 350 vagy
Eheim 2217 Eheim Classic 600
Ez 160 liter, 1 db Eheim 2426-al, benne 2 liter matrix.. Gondolom az plusz 20 liter nem igényel még egy 2426-ot... Haveromnak 250 litert visz a 2426 algamentesen..
Ha nem jó a tápozás, gatya a növényzet, 4 külső szűrőt is tehetsz hozzá... Jól fejlődő növényzet mellett meg sem kottyan egy szűrőtisztítás, vagy egy etetés után estére kikapcsolva felejtett szűrő..

20200418_DSC08226HDf.png
 
Ez 160 liter, 1 db Eheim 2426-al, benne 2 liter matrix.. Gondolom az plusz 20 liter nem igényel még egy 2426-ot... Haveromnak 250 litert visz a 2426 algamentesen..
Ha nem jó a tápozás, gatya a növényzet, 4 külső szűrőt is tehetsz hozzá... Jól fejlődő növényzet mellett meg sem kottyan egy szűrőtisztítás, vagy egy etetés után estére kikapcsolva felejtett szűrő..

View attachment 93696
Szép az akváriumod, gratulálok.
4x39w-ot és co2-t is tervezek, bár nyilván ezen belül is vannak fokozatok, és azt is elfogadom, hogy egy akváriumot nem lehet túlszűrni, de az Eheim 2275-t egyenlőre elegendőnek érzem, főleg úgy, hogy a 180 liter bruttó.
 
Szép az akváriumod, gratulálok.
4x39w-ot és co2-t is tervezek, bár nyilván ezen belül is vannak fokozatok, és azt is elfogadom, hogy egy akváriumot nem lehet túlszűrni, de az Eheim 2275-t egyenlőre elegendőnek érzem, főleg úgy, hogy a 180 liter bruttó.
Köszi
Pedig aztán én nem nagyon foglalkozok vele, csak folyékony táp megy, 2-3 hetente jól kiritkítom a növényzetet, aztán hagyom bokrosodni..
Ezen is 4x39W van, ATI lámpa, 80%-on megy.. Co2 0-24-ben pöfög egy kevés..

Az a 2275 bőven elég kell legyen..
 
Nekem egy Eheim 4e 350 (2274) -es filterem van,de nem vagyok vele megelégedve... vettem hozzá Interface programot is,hogy jobban lehessen kezelni,de kb semmit se ér.
A legnagyobb gondom ezzel a szűrővel,hogy azt mondják,hogy 1500l/H. Gondoltam ez simán 10xer forgatja meg a vizet óránként,ezért is vettem...
Nah ja... 35 watt teljes erővel Maximum 550L/H teljesítményt jelezz az interface...Nagyon csalódott vagyok ...Gondolkoztam,hogy lecserélem Oase Biomasterre,de elég sok rosszat olvastam róla itt forumon... 6 hónapja használom ezt a filtert,de még egyszer se volt tiszta a vízem a 120 as akvába,pedig Van benne 3 réteg Mátrix és 1 adag Seachem Purigen....
 
Nekem egy Eheim 4e 350 (2274) -es filterem van,de nem vagyok vele megelégedve... vettem hozzá Interface programot is,hogy jobban lehessen kezelni,de kb semmit se ér.
A legnagyobb gondom ezzel a szűrővel,hogy azt mondják,hogy 1500l/H. Gondoltam ez simán 10xer forgatja meg a vizet óránként,ezért is vettem...
Nah ja... 35 watt teljes erővel Maximum 550L/H teljesítményt jelezz az interface...Nagyon csalódott vagyok ...Gondolkoztam,hogy lecserélem Oase Biomasterre,de elég sok rosszat olvastam róla itt forumon... 6 hónapja használom ezt a filtert,de még egyszer se volt tiszta a vízem a 120 as akvába,pedig Van benne 3 réteg Mátrix és 1 adag Seachem Purigen....
Helló
Én is csalódtam az eheim szűrőben sajnos.
Volt egy 2213 as külső eheim szűrőm egy 30l es nano akihoz. Kb fél ev után a fejegység tönkre ment. Pedig cseréltem rotort is benne. Utána olvadtam hogy típus hiba.
Most van egy 130l akim amihez egy éve vettem egy sun sun 1000l/h külső szűrőt 18w-os.
Nagyon erős és szép tiszta a vizem. Persze a szürőtölteteket kicseréltem de nagyon meg vagyok vele elégedve.
Tudom hogy nem olyan nagy márka mint az eheim de nem bántam még hogy megvettem.
 
Nekem egy Eheim 4e 350 (2274) -es filterem van,de nem vagyok vele megelégedve... vettem hozzá Interface programot is,hogy jobban lehessen kezelni,de kb semmit se ér.
A legnagyobb gondom ezzel a szűrővel,hogy azt mondják,hogy 1500l/H. Gondoltam ez simán 10xer forgatja meg a vizet óránként,ezért is vettem...
Nah ja... 35 watt teljes erővel Maximum 550L/H teljesítményt jelezz az interface...Nagyon csalódott vagyok ...Gondolkoztam,hogy lecserélem Oase Biomasterre,de elég sok rosszat olvastam róla itt forumon... 6 hónapja használom ezt a filtert,de még egyszer se volt tiszta a vízem a 120 as akvába,pedig Van benne 3 réteg Mátrix és 1 adag Seachem Purigen....
Szerintem at kellene nezned a szurodet. Ha megpakolva szuroanyaggal kevesebbet produkal, az termeszetes dolog. Igy van tervezve a 10x-es szures. A matrixon kivul mi van meg benne? Es a lenyeg, nem gondolnam, hogy rossz szurot valasztottal, viszont en nagyobb szuroanyag mennyiseget hasznalnek 120 literhez. Ahogy latom 4,5 liter fer bele. Persze nincs elottem, hogy mit szursz.
 
Helló
Én is csalódtam az eheim szűrőben sajnos.
Volt egy 2213 as külső eheim szűrőm egy 30l es nano akihoz. Kb fél ev után a fejegység tönkre ment. Pedig cseréltem rotort is benne. Utána olvadtam hogy típus hiba.
Most van egy 130l akim amihez egy éve vettem egy sun sun 1000l/h külső szűrőt 18w-os.
Nagyon erős és szép tiszta a vizem. Persze a szürőtölteteket kicseréltem de nagyon meg vagyok vele elégedve.
Tudom hogy nem olyan nagy márka mint az eheim de nem bántam még hogy megvettem.
2213-nal tipushiba?? Teljesen uj dolgokat hallok itt. A tipus a szurok szuroje, az egyik legjobb a kategoriajaban
 
Nekem egy Eheim 4e 350 (2274) -es filterem van,de nem vagyok vele megelégedve... vettem hozzá Interface programot is,hogy jobban lehessen kezelni,de kb semmit se ér.
A legnagyobb gondom ezzel a szűrővel,hogy azt mondják,hogy 1500l/H. Gondoltam ez simán 10xer forgatja meg a vizet óránként,ezért is vettem...
Nah ja... 35 watt teljes erővel Maximum 550L/H teljesítményt jelezz az interface...Nagyon csalódott vagyok ...Gondolkoztam,hogy lecserélem Oase Biomasterre,de elég sok rosszat olvastam róla itt forumon... 6 hónapja használom ezt a filtert,de még egyszer se volt tiszta a vízem a 120 as akvába,pedig Van benne 3 réteg Mátrix és 1 adag Seachem Purigen....
Üresen 1500 l/h, csak azzal nem számoltál, hogy kell bele szűrőanyag. Ahogy korábban @Szabó Henrik is feltette a kérdést, mit tettél bele?
120 literes akvárium alá meg általában 2 szűrőt szoktak tenni, a ki- és befolyók meg átlósan az aki két végében. Így az akva teljes víztömege meg van forgatva és szűrve.
 
Kettő verziót is kipróbáltam.
Az egyik ,amit az Angol youtuber (Pondguru) Ajánlott,hogy Alulra megy egy Coarse pad" utánna egy (Medium) és egy perlon és majd feltölteni 2-3 réteg Biohome-al,de én Matrixot használtam 2 rekeszbe és a végére Purigent.
A másik opció,amit jelenleg is használok,de semmi változást nem tapasztaltam,az a 1 kemény szivacs, (1rekesz) és utána 2 végig fullon Matrixal és a Purigennel.
És itt a kép,amit a Interface jelezz szűrésként. Szóval ez így 35Watt teljesítménye nálam...
 
Kettő verziót is kipróbáltam.
Az egyik ,amit az Angol youtuber (Pondguru) Ajánlott,hogy Alulra megy egy Coarse pad" utánna egy (Medium) és egy perlon és majd feltölteni 2-3 réteg Biohome-al,de én Matrixot használtam 2 rekeszbe és a végére Purigent.
A másik opció,amit jelenleg is használok,de semmi változást nem tapasztaltam,az a 1 kemény szivacs, (1rekesz) és utána 2 végig fullon Matrixal és a Purigennel.
És itt a kép,amit a Interface jelezz szűrésként. Szóval ez így 35Watt teljesítménye nálam...
Bocsanat jol olvasom, hogy alulra tettel perlont?
 
Back
Oldal tetejére