• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy 20-30 liter körüli bettás akváriumot. Sok videót, cikket néztem róla és sokan akasztós szűrőt használnak. Én is ebben gondolkodom, mert így nem lesz nagy sodrás. Viszont most találtam egy vízpumpával működő átfolyós szűrőt. Vannak kétségeim, szerintem eléggé korlátozott lehet a vízpumpa teljesítménye amivel meg lehet hajtani, a másik pedig a pangó víz a szűrőben. Jó választás lehet, vagy inkább maradjak az akasztósnál?


 

Attachments

  • 20200206v00r3pzlg.jpg
    20200206v00r3pzlg.jpg
    6.2 KB · Megtekintések: 37
Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy 20-30 liter körüli bettás akváriumot. Sok videót, cikket néztem róla és sokan akasztós szűrőt használnak. Én is ebben gondolkodom, mert így nem lesz nagy sodrás. Viszont most találtam egy vízpumpával működő átfolyós szűrőt. Vannak kétségeim, szerintem eléggé korlátozott lehet a vízpumpa teljesítménye amivel meg lehet hajtani, a másik pedig a pangó víz a szűrőben. Jó választás lehet, vagy inkább maradjak az akasztósnál?


Inkább akasztós szűrőt.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek egy külső szűrőnek mennyi az élettartalma?
Nálam 2008 óta, folyamatos üzemben van egy 600l/h-ás és egy 1200l/h-ás Atman külső szűrő. Ez 12 év, 0-24 h, kb. 110.000 üzemóra.
Fél évente vagy 3-4 havonta szoktam takarítani. Maximum a csapok hollander gumi tömítéseit szoktam cserélni.
A műanyag házon, csatlakozókon, füleken, stb. nem látom az öregedés-elfáradás jeleit. Mennyi idejük lehet még?

Mik a tapasztalatok? Vagy más márkánál mennyi ideig üzemelhet egy külső szűrő?
 
Szia!
Ezt a kérdést feltetted egy másik topikban is.
(Ott érkezett is rá egy válasz...)

Eheim Classic szűrökről írtak pl. 30 éves futamidőt itt a fórumon.
Az Eheim Classic széria topikban meg tudod keresni.

De mi a lényege a kérdésnek?
Szeretnéd cserélni a szűrőid?
 
Ezt a kérdést feltetted egy másik topikban is.
Igen. Egy kollégánknak is ugyanannyi ideje megy, plusz két évvel. Rendben.
Eheim Classic szűrökről írtak pl. 30 éves futamidőt itt a fórumon.
Igen. Néha, hű társunk, egy kutya is elél 30 évig. Rendben.
De mi a lényege a kérdésnek?
Átlagban mennyi ideig bírják ezek a mai szűrők? Mik a tapasztalatok?
Szeretnéd cserélni a szűrőid?
Nem tervezem, de szeretnék rá felkészülni. Az én esetemben ez a csere 50-100.e Forintocska.
Igazából csak ennyit szerettem volna.
:);)

De köszönöm neked a visszajelzést!
 
Szia!
Ezt a kérdést feltetted egy másik topikban is.
(Ott érkezett is rá egy válasz...)

Eheim Classic szűrökről írtak pl. 30 éves futamidőt itt a fórumon.
Az Eheim Classic széria topikban meg tudod keresni.

De mi a lényege a kérdésnek?
Szeretnéd cserélni a szűrőid?
Gondolom az hogy mikor kezdhet nézelődni az utód után. És ne érje meglepetés.
De ha jól tudom itt senki sem látnok :unsure:
Vagy csak be kell adni otthon hogy miért költi megint akváriumra a családi vagyont.
 
Nem tervezem, de szeretnék rá felkészülni. Az én esetemben ez a csere 50-100.e Forintocska.
Igazából csak ennyit szerettem volna
Amennyiben megteheted, cseréld le az egyiket, és lesz egy tartalék szűrőd baj esetére (mivel most még gond nélkül működik mindkettő).
A kissebbet - gondolom- olcsóbb cserélni, ha a teljesítmény egyébként elegendő.
 
Az előzőekhez, érdekességként. Nekem van egy Eheim 2011-es. A tetején ez szerepel: Made in West-Germany. Vígan húzta a hátán a 60 as low techesem. A szűrők Connor Macleod-ja. :)
 
Sziasztok. Kezdő vagyok a nano világban.
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék elindítani egy 30 l-es nano akváriumot rákokkal és 5 hallal.
Van egy Eheim 2217-és szűrőm.Ez a szűrő jó lenne? Vagy inkább valami mást keressek? Elég nagynak tartom, lehet esetleg folytatni a teljesítményén csapokkal? Vagy nem tesz jót a szűrőnek?
Köszönöm előre is a válaszokat.
 
S
Sziasztok. Kezdő vagyok a nano világban.
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék elindítani egy 30 l-es nano akváriumot rákokkal és 5 hallal.
Van egy Eheim 2217-és szűrőm.Ez a szűrő jó lenne? Vagy inkább valami mást keressek? Elég nagynak tartom, lehet esetleg folytatni a teljesítményén csapokkal? Vagy nem tesz jót a szűrőnek?
Köszönöm előre is a válaszokat.
Szia!
Ez már szerintem túl erős 30 literre.
Én szűrtem átmenetileg egy 35 liter körüli akvát ilyen szűrővel.
Nem nagyon csipázták a halak, még az algaevő gébek sem.
 
Sziasztok. Kezdő vagyok a nano világban.
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék elindítani egy 30 l-es nano akváriumot rákokkal és 5 hallal.
Van egy Eheim 2217-és szűrőm.Ez a szűrő jó lenne? Vagy inkább valami mást keressek? Elég nagynak tartom, lehet esetleg folytatni a teljesítményén csapokkal? Vagy nem tesz jót a szűrőnek?
Köszönöm előre is a válaszokat.
Ha van rá helyed, én nagyobb üveget szereznék be hozzá. És máris jó lesz a szűrő. ;)
 
S

Szia!
Ez már szerintem túl erős 30 literre.
Én szűrtem átmenetileg egy 35 liter körüli akvát ilyen szűrővel.
Nem nagyon csipázták a halak, még az algaevő gébek sem.
Akkor vennem kell egy kisebb szűrőt ehhez. Egy 400l/h megfelelő lenne? Vagy mi lenne az ideális a 30l-es nanohoz. Az akihoz adtak egy vicces szivacsos belső szűrőt. De szerintem az nagyon kevés lesz.
 
Sziasztok,

Egy 64 literes akváriumba keresek szűrőt.

Egyelnőre azt sem tudom, hogy elég-e egy külső szűrő? Csinál-e elég áramlatot hogy az aljáról is elhordja a szennyeződést?
Ha elég, nagyjából hány l/h- s jöhetne szóba?
Pl:

Köszönöm
Péter
 
Sziasztok,

Egy 64 literes akváriumba keresek szűrőt.

Egyelnőre azt sem tudom, hogy elég-e egy külső szűrő? Csinál-e elég áramlatot hogy az aljáról is elhordja a szennyeződést?
Ha elég, nagyjából hány l/h- s jöhetne szóba?
Pl:

Köszönöm
Péter
Szia,

Ezeken az oldalakon minden kerdesedre ott van a valasz:
 
Back
Oldal tetejére