• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Volt hasonló Eheim Classic szűrőm, ennek a "kistestvére" és éveken keresztül hibátlanul működött. Jelenleg nem használom, de nagyon sokat kibírt.
Esetedben ha jól számolom, 14x vízforgatás lesz a 30 literre, azaz, 4 percenként átmegy rajta a 30 liter.
Teszek rá egy spin-t, így szerintem nem lesz gond a flow-al..
 
Eheim Prof3 2080 tapasztalatokat szeretnék kérni! Miért ilyen olcsók a használt 2080-asok? Feltűnően nagy az árkülönbség (számomra legalább is) az új és használt darabok között. Ha vennék egy használatat, mire kell figyelni?

Átnéztem a Prof3 és Prof4 széria robbantott ábráit, YT videókat, stb. Kicsit túlbonyolítottnak érzem a sok-sok tömítést, vízterelést, így az a gyanúm, hogy sok a hibalehetőség, tehát nagyon oda kell figyelni, hogy a használt kategóriában mit veszek meg. Mit tanácsoltok, mire figyeljek? Köszönöm a válaszokat! :)
 
Eheim Prof3 2080 tapasztalatokat szeretnék kérni! Miért ilyen olcsók a használt 2080-asok? Feltűnően nagy az árkülönbség (számomra legalább is) az új és használt darabok között. Ha vennék egy használatat, mire kell figyelni?

Átnéztem a Prof3 és Prof4 széria robbantott ábráit, YT videókat, stb. Kicsit túlbonyolítottnak érzem a sok-sok tömítést, vízterelést, így az a gyanúm, hogy sok a hibalehetőség, tehát nagyon oda kell figyelni, hogy a használt kategóriában mit veszek meg. Mit tanácsoltok, mire figyeljek? Köszönöm a válaszokat! :)
én azt tanácsolom ha használt,milyen vizbe használták!? mindenképp hogy mikori darab! ne érdekeljen hogy mennyire volt karbantartva.. mindenki azt mond amit akar! az évjáratot az eheimnél, a széri szám első két száma mutatja. ha 10-el vagy az alatt kezdődik felejtsd el, 12-től felfele!
az eheim kispórólt egy tömítést a légtelenítő pumpa alól ha elkoszolódik alatta folyat! ki lehet cserélni ha van hozzá érzéked ,de kifejezetetten nem kapsz hozzá tömítést! eheim kicseréli! nálam volt olyan eheim amit ingyenbérmentve javítottak, garancia idő letelte után!
a tömítések 3-4 évente cserélni, ők ezt mondják! ha olcsón tudod venni annak valami baja van sztem, vagy hamar meg akarnak töle szabadulni! de ha lágy vízzel vannak használva sztem örökös darabok!
én vettem egy használt eheim 2078e-t jó vételnek tünt adaptere volt törött! megragasztottam. majd fél évet állt a pinyóba elvittem az eheim szervízbe. 2 óra alatt rendbe tették kalibrálás tömítések természetessen a légtelenítő is oda volt 70€ hagytam ott nekik, de most van egy új szűrőm reális áron. sok lett a piacon 60-70 ezer ft töltet nélkül reális a felett már pár évesnek kell lennie!
ez az én meglátásom!!
 
én azt tanácsolom ha használt,milyen vizbe használták!? mindenképp hogy mikori darab! ne érdekeljen hogy mennyire volt karbantartva.. mindenki azt mond amit akar! az évjáratot az eheimnél, a széri szám első két száma mutatja. ha 10-el vagy az alatt kezdődik felejtsd el, 12-től felfele!
az eheim kispórólt egy tömítést a légtelenítő pumpa alól ha elkoszolódik alatta folyat! ki lehet cserélni ha van hozzá érzéked ,de kifejezetetten nem kapsz hozzá tömítést! eheim kicseréli! nálam volt olyan eheim amit ingyenbérmentve javítottak, garancia idő letelte után!
a tömítések 3-4 évente cserélni, ők ezt mondják! ha olcsón tudod venni annak valami baja van sztem, vagy hamar meg akarnak töle szabadulni! de ha lágy vízzel vannak használva sztem örökös darabok!
én vettem egy használt eheim 2078e-t jó vételnek tünt adaptere volt törött! megragasztottam. majd fél évet állt a pinyóba elvittem az eheim szervízbe. 2 óra alatt rendbe tették kalibrálás tömítések természetessen a légtelenítő is oda volt 70€ hagytam ott nekik, de most van egy új szűrőm reális áron. sok lett a piacon 60-70 ezer ft töltet nélkül reális a felett már pár évesnek kell lennie!
ez az én meglátásom!!
Pl.
Ez egy 2018as szűrő

909514f21fea42fa03484393a9195f43.jpg
 
én azt tanácsolom ha használt,milyen vizbe használták!? mindenképp hogy mikori darab! ne érdekeljen hogy mennyire volt karbantartva.. mindenki azt mond amit akar! az évjáratot az eheimnél, a széri szám első két száma mutatja. ha 10-el vagy az alatt kezdődik felejtsd el, 12-től felfele!
az eheim kispórólt egy tömítést a légtelenítő pumpa alól ha elkoszolódik alatta folyat! ki lehet cserélni ha van hozzá érzéked ,de kifejezetetten nem kapsz hozzá tömítést! eheim kicseréli! nálam volt olyan eheim amit ingyenbérmentve javítottak, garancia idő letelte után!
a tömítések 3-4 évente cserélni, ők ezt mondják! ha olcsón tudod venni annak valami baja van sztem, vagy hamar meg akarnak töle szabadulni! de ha lágy vízzel vannak használva sztem örökös darabok!
én vettem egy használt eheim 2078e-t jó vételnek tünt adaptere volt törött! megragasztottam. majd fél évet állt a pinyóba elvittem az eheim szervízbe. 2 óra alatt rendbe tették kalibrálás tömítések természetessen a légtelenítő is oda volt 70€ hagytam ott nekik, de most van egy új szűrőm reális áron. sok lett a piacon 60-70 ezer ft töltet nélkül reális a felett már pár évesnek kell lennie!
ez az én meglátásom!!

Értékes hozzászólás volt, köszönöm! (FB-n is én kérdeztem ebben a témában, láttam egy hozzászólásodat, amit végül töröltél.) A szériaszámra rákérdezek az eladónál! :)
 
Értékes hozzászólás volt, köszönöm! (FB-n is én kérdeztem ebben a témában, láttam egy hozzászólásodat, amit végül töröltél.) A szériaszámra rákérdezek az eladónál! :)
elkezdtem kifejteni közben asztalhoz kellett ülnöm :) ezért volt a törlés!
 
Sziasztok! Egy barátom egy mindössze 3 literes (8 cm X 28 cm és 17cm magas) tálban szeretne valami szépet tenni az irodában a polcra. Az üveg mögé dugott akasztós szűrők közül melyiket tudnátok ajánlani?

Az elmúlt kb. egy évben létrehozott valaki ehhez hasonló pikó méretben valamit? Ha inspirációnak tudtok küldeni valamit, azt is megköszönöm. Kb. egy éve nem nagyon követtem a naplókat. ;)
 
Sziasztok! Egy barátom egy mindössze 3 literes (8 cm X 28 cm és 17cm magas) tálban szeretne valami szépet tenni az irodában a polcra. Az üveg mögé dugott akasztós szűrők közül melyiket tudnátok ajánlani?

Az elmúlt kb. egy évben létrehozott valaki ehhez hasonló pikó méretben valamit? Ha inspirációnak tudtok küldeni valamit, azt is megköszönöm. Kb. egy éve nem nagyon követtem a naplókat. ;)
@csizmt -nél volt egy eladó 20x12x8 -as akvárium szűrővel:
1570441357451.png

Úgy rémlik volt berendezés is benne, de most nem találom sehol. Szerintem pont egy ilyen szűrőm van otthon, amit még Henriktől kaptam kölcsön, meg tudom majd nézni, hogy milyen fajta pontosan. A teljesítményét nézve nagyjából ekkorába is való. :'D
 
Sziasztok!

200l-es akváriumhoz (100x40x50cm) szeretném a véleményeteket kérni külső szűrővel kapcsolatban, hogy ti melyiket javasoljátok, milyen tapasztalataitok vannak, stb.
Leírások (szűrőanyag térfogat) alapján 2 csoportra szedtem a szóba jöhetőket:
1. Atman CF-1200-as és Tetra EX 1200 plus, mindkettőnél 12l szűrőanyag
2. JBL CristalProfi e1502 ; EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600; OASE Biomaster 600., 6,8l-8l között van náluk a szűrőanyag
Lph 1250 és 1550 liter között van a gyártók szerint. Árban elég szép a szórás....Garancia 3 vagy 4 év mindegyiknél. Papíron, csak számok alapján az Atman lenne a nyerő. De itt jön az a tudás/tapasztalat, aminek ti vagytok a birtokában....
Melyiket ajánljátok egy kezdőnek, amit egyszerű üzemelni, takarítani, megbízható, stb?
Köszönöm!!!
 
Sziasztok!

200l-es akváriumhoz (100x40x50cm) szeretném a véleményeteket kérni külső szűrővel kapcsolatban, hogy ti melyiket javasoljátok, milyen tapasztalataitok vannak, stb.
Leírások (szűrőanyag térfogat) alapján 2 csoportra szedtem a szóba jöhetőket:
1. Atman CF-1200-as és Tetra EX 1200 plus, mindkettőnél 12l szűrőanyag
2. JBL CristalProfi e1502 ; EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600; OASE Biomaster 600., 6,8l-8l között van náluk a szűrőanyag
Lph 1250 és 1550 liter között van a gyártók szerint. Árban elég szép a szórás....Garancia 3 vagy 4 év mindegyiknél. Papíron, csak számok alapján az Atman lenne a nyerő. De itt jön az a tudás/tapasztalat, aminek ti vagytok a birtokában....
Melyiket ajánljátok egy kezdőnek, amit egyszerű üzemelni, takarítani, megbízható, stb?
Köszönöm!!!
Nekem 160 literre Eheim 2426 van, 200-ra is ezt választanám, mert egyszerű konstrukció. Előtte 2424-et használtam egy kisebb aksin. Nincs légtelenítője, ami nálam plusz pont, egyel kevesebb hibalehetőség.
A többit nem próbáltam. A szűrőtérfogatról az a véleményem, hogy ha jól beállt az aksid, akkor szerintem mindegy, hogy 5 vagy 8 liter van benne.. Ha valami nem klappol, akkor meg ezek mellett is lehetnek növénygondok..
 
Sziasztok!

200l-es akváriumhoz (100x40x50cm) szeretném a véleményeteket kérni külső szűrővel kapcsolatban, hogy ti melyiket javasoljátok, milyen tapasztalataitok vannak, stb.
Leírások (szűrőanyag térfogat) alapján 2 csoportra szedtem a szóba jöhetőket:
1. Atman CF-1200-as és Tetra EX 1200 plus, mindkettőnél 12l szűrőanyag
2. JBL CristalProfi e1502 ; EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600; OASE Biomaster 600., 6,8l-8l között van náluk a szűrőanyag
Lph 1250 és 1550 liter között van a gyártók szerint. Árban elég szép a szórás....Garancia 3 vagy 4 év mindegyiknél. Papíron, csak számok alapján az Atman lenne a nyerő. De itt jön az a tudás/tapasztalat, aminek ti vagytok a birtokában....
Melyiket ajánljátok egy kezdőnek, amit egyszerű üzemelni, takarítani, megbízható, stb?
Köszönöm!!!
eddigi privát tapasztalatok alapján én Eheimre szavazok! jó minőség megbízható pláne ha új! Jbl ből volt 3db mindegyik újonan vásárolt a legnagyobbal 1902e 1,5 év után már volt vele gond! Eheim ből kitudja mennyi volt már sok megbízhatóbbak ,ha karban vannak tartva! nekem még egysem folyt vagy ilyenek... hát egy 200 literes akváriumhoz 2080 at ajánlanék! nem lesz gondod semmire max. elég hely igényes :D
 
eddigi privát tapasztalatok alapján én Eheimre szavazok! jó minőség megbízható pláne ha új! Jbl ből volt 3db mindegyik újonan vásárolt a legnagyobbal 1902e 1,5 év után már volt vele gond! Eheim ből kitudja mennyi volt már sok megbízhatóbbak ,ha karban vannak tartva! nekem még egysem folyt vagy ilyenek... hát egy 200 literes akváriumhoz 2080 at ajánlanék! nem lesz gondod semmire max. elég hely igényes
Köszi, sajnos a rendelkezésre álló hely eléggé behatárolt, + árban 2db 2275-ös kijön belőle, szűrőanyaggal. :)
 
Nekem 160 literre Eheim 2426 van, 200-ra is ezt választanám, mert egyszerű konstrukció. Előtte 2424-et használtam egy kisebb aksin. Nincs légtelenítője, ami nálam plusz pont, egyel kevesebb hibalehetőség.
A többit nem próbáltam. A szűrőtérfogatról az a véleményem, hogy ha jól beállt az aksid, akkor szerintem mindegy, hogy 5 vagy 8 liter van benne.. Ha valami nem klappol, akkor meg ezek mellett is lehetnek növénygondok..
Eheim vagy a Oase között vacilálok. Oase-ról elég "sok" a negatív komment (levegősödés), ami elvileg az újabb szériáknál "megoldódott", de Eheimről rosszat nagyon sehol sem olvastam...
 
Sziasztok!

200l-es akváriumhoz (100x40x50cm) szeretném a véleményeteket kérni külső szűrővel kapcsolatban, hogy ti melyiket javasoljátok, milyen tapasztalataitok vannak, stb.
Leírások (szűrőanyag térfogat) alapján 2 csoportra szedtem a szóba jöhetőket:
1. Atman CF-1200-as és Tetra EX 1200 plus, mindkettőnél 12l szűrőanyag
2. JBL CristalProfi e1502 ; EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600; OASE Biomaster 600., 6,8l-8l között van náluk a szűrőanyag
Lph 1250 és 1550 liter között van a gyártók szerint. Árban elég szép a szórás....Garancia 3 vagy 4 év mindegyiknél. Papíron, csak számok alapján az Atman lenne a nyerő. De itt jön az a tudás/tapasztalat, aminek ti vagytok a birtokában....
Melyiket ajánljátok egy kezdőnek, amit egyszerű üzemelni, takarítani, megbízható, stb?
Köszönöm!!!
Szia!
Nem leoltani akarlak, de ezeknek a szűrőknek van külön topicja.Érdemes elolvasni.
Mindegyik gyártmánynak/ márkának vannak előnyei és hátrányai. Kivéve talán az Ada szűrőket.
GA oldalán feltüntetik a valós szűrőanyag kapacitást. Pl. Atman CF-1200 3 kosaras, kosaranként 2,5 liter.
A Tetra ex 1200 szűrőnek 4 kosara van, kosaranként 2-2,2 liter tényleges szűrőanyag kapacitással. Azaz nagyjából egy csoportról beszélhetünk.
Pl. Atmanok teljesítménye terhelve (amikor a szűrőbe kezd a kosz felhalmozódni) valamivel jobban/gyorsabban gyengül mint az Eheim szűrőké.Viszont a legolcsóbb pótalkatrészek (pl. rotor) terén.
Vagy:
Oase, és Eheim Prof.szűrőkben olyan az előszűrő konstrukciója, ami nagyon hasznos karbantartáskor. Kontra: légtelenítő pumpájuk tud vacakolni ( ue. igaz Tetrára is).
Stb.
Én nagyon sokat agyaltam szűrővásárlás előtt és -nem az ára miatt - Eheim Classic szűrőt vettem. Azóta még hármat...
Szóval érdemes utána olvasni és kissé szűkíteni a kört. Ha nem lesz időd mondjuk csak fél évente/ évente szűrőt takarítani lehet a felsoroltaknál nagyobb szűrőt érdemes venni.
De ha a felsoroltakból kellene választanom akkor az Eheim 2275.
Köszi, sajnos a rendelkezésre álló hely eléggé behatárolt, + árban 2db 2275-ös kijön belőle, szűrőanyaggal. :)

Javaslok 2 db. Eheim Exp. 2426-ot vagy 2 db Eheim Classic 2217-et.
Mindkettő megbízható konstrukció.
Teljesítményük, szűrőanyag kapacitásuk párban bőven elegendő, még növényes high-tech akvához is.
Ha az egyikkel valamilyen probléma adódik, akkor sem maradsz szűrés nélkül.
 
Nekem semmilyen tapasztalatom sincs, így csak a véleményem írom le az új Biomasterekről.
Nálam a 350-es van, nem levegősödik (illetve most üveg szkimmerrel igen, de ez a szkimmer "hibája"), ellenben ki is dolgozza magából, így problémát nem okoz (alsó beszívós üveg kifolyóval nem volt levegősödés egyáltalán)
Nálam cca 2 hónapja megy, így nyilván tartósságról nem tudok mit mondani, ellenben én tuti nem vennék most már olyan szűrőt, amiben nem takarítható külön az előszűrő (és nincs beépíthető fűtése)
 
Eheim vagy a Oase között vacilálok. Oase-ról elég "sok" a negatív komment (levegősödés), ami elvileg az újabb szériáknál "megoldódott", de Eheimről rosszat nagyon sehol sem olvastam...
Amit kihagytam a képletből, mert itt feljebb írják az Oase szűrőknél az előszűrő hasznosságát, hogy én az Eheim 2426-hoz használok előszűrőt, ilyet, még bővítettem is egy modullal.

Lehet, hogy nem a legszebb az akváriumban, de cserébe olyan szűrőm van, ami egyszerű, mint a faék.. Mindezt a kevesebb hibalehetőség reményében..
A nano aksim Eheim 2213-al fog indulni, megvettem, megnéztem, ennek is tetszik az egyszerűsége, neked a 2217 lehetne jó..
 
Back
Oldal tetejére