• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nem, nem kell több szűrő, nemkellnemkellnemkellnemkell ....
:D

Egyszerű ,add el és vegyél experiencet!
Gyártani fogják még egy dbig hisz a legjobb szűrőjük! Mivel kell még egyet beszereznem 2224v26 ot igy utána jártam!
Megkérdeztem az Eheimet, a mikor 2078e -et bevizsgáltattam!
Persze ,a szűrő csak tartalék [emoji3]
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek,valaki esetleg megtudná nekem mondani hogy akasztós szűrőböl melyik az amelyik halk mert ami most nekem van az nagyon hangos akármit csinálok vele.
Kicsi akváriumra lenne nem akarok külső szűrőt hozzá mert nem tudom hova tenni
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek,valaki esetleg megtudná nekem mondani hogy akasztós szűrőböl melyik az amelyik halk mert ami most nekem van az nagyon hangos akármit csinálok vele.
Kicsi akváriumra lenne nem akarok külső szűrőt hozzá mert nem tudom hova tenni
Aquaclear20
szerk: kozben megtalaltam a videot is hozza
 
Utoljára módosított:
Minél nagyobbat és abból is kettőt. :)

Ekkora méretnél szerintem már csak a szűrőakva a rentábilis, pláne a szarógép sügérekkel, szerintem. :)
 
Minél nagyobbat és abból is kettőt. :)

Ekkora méretnél szerintem már csak a szűrőakva a rentábilis, pláne a szarógép sügérekkel, szerintem. :)
Én is erre gondoltam. Alsópolcos lenne a legideálisabb. Annak kivitelezésében tudna valaki segíteni?
 
Sziasztok. Milyen és mekkora szűrőt javasoltok egy 930L sügeres akvához?
https://akvakertesz.hu/threads/mattenfilter.753/ 17# bejegyzésben egy elég rendes agymenést eresztettem el, de utána is lehetnek még hasznos gondolatok.
Ha van türelmed végigbogarászni és lesznek kérdéseid, szívesen segítek.
Ha van helyed, az oldal/hátsópolcos kevésbé macerás, mint az alsópolcos, de mindegyik jól tud működni, hely kérdése nagyjából.
szerk: annyit még, hogy azóta megismertem és sikeresen használom a patronos szűrést. Sokkal hatékonyabb, mint a matten, de erről majd ha már a konkrét gondolataid, kérdéseid meglesznek.
 
https://akvakertesz.hu/threads/mattenfilter.753/ 17# bejegyzésben egy elég rendes agymenést eresztettem el, de utána is lehetnek még hasznos gondolatok.
Ha van türelmed végigbogarászni és lesznek kérdéseid, szívesen segítek.
Ha van helyed, az oldal/hátsópolcos kevésbé macerás, mint az alsópolcos, de mindegyik jól tud működni, hely kérdése nagyjából.
szerk: annyit még, hogy azóta megismertem és sikeresen használom a patronos szűrést. Sokkal hatékonyabb, mint a matten, de erről majd ha már a konkrét gondolataid, kérdéseid meglesznek.
Hali. Van egy 250-es szintén sügeres akvám, oldalpolcos karos szivaccsal, remekül szuperál. A 910L-nél csak azért merült fel az alsópolcos, mert kb 30-35db 20+ sügér lakná. Mint tudjuk túl szűrt akva nincs. 😊 Viszont azt sem szeretném, hogy kevésnek bizonyuljon a szűrés, nem szeretném havonta takarítani. Oldalpolcnak max 20cm helyem lenne, hátfalinak meg semennyi.76881
 
Sziasztok, egy 100 L - es lowtech növényes aquat szeretnék majd hamarosan indítani. Beszereztem egy eheim 2222es szűrőt de fórumot böngészve rájöttem hogy kevés lesz. Most tudnék venni egy 4 éves eheim 2275 öt gyári töltetekkel 25 ezerért kinézetre ramaty (pár műanyag le van törve róla) de működik. Ennyiért szerintetek behuzzam?
 
Sziasztok, egy 100 L - es lowtech növényes aquat szeretnék majd hamarosan indítani. Beszereztem egy eheim 2222es szűrőt de fórumot böngészve rájöttem hogy kevés lesz. Most tudnék venni egy 4 éves eheim 2275 öt gyári töltetekkel 25 ezerért kinézetre ramaty (pár műanyag le van törve róla) de működik. Ennyiért szerintetek behuzzam?
Szia!
A lowtech-nek is több szintje van. Akár szűrő nélkül is elmehet. De egy 2222 elég lehet neki. Mivel már nem egy használt szűrőt vettem / kaptam, azt tanácsolnám, hogy ne vegyél olyan szűrőt, ami itt-ott törött. Alighanem elfáradt már a műanyag és további problémáid lesznek vele. Csak akkor próbálkozz ilyennel, ha barkácsolási hajlamod van, direkt kihívásnak tekinted, hogy működőképessé tedd. Vagyunk egy páran ilyenek itt a fórumon, akiknek ilyen "beütése" van, de ez azért elég ritka. ;)
 
Szia!
A lowtech-nek is több szintje van. Akár szűrő nélkül is elmehet. De egy 2222 elég lehet neki. Mivel már nem egy használt szűrőt vettem / kaptam, azt tanácsolnám, hogy ne vegyél olyan szűrőt, ami itt-ott törött. Alighanem elfáradt már a műanyag és további problémáid lesznek vele. Csak akkor próbálkozz ilyennel, ha barkácsolási hajlamod van, direkt kihívásnak tekinted, hogy működőképessé tedd. Vagyunk egy páran ilyenek itt a fórumon, akiknek ilyen "beütése" van, de ez azért elég ritka. ;)
Köszi, alszom rá még akkor egyet :) Ha cserélhető a műanyag része azt tudom pótolni. 3d nyomtató van itthon. Tetején a csap elzáró pöcök törött meg az egyik élvédő.
 
Back
Oldal tetejére