• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Köszönöm a válaszokat! :)
A Tetra azért nem játszik mert soka panasz a csapokra meg a szivárgó fejtömítésre. A Jbl meg a Hydor között gondolkoztam csak nem tudtam hogy megéri e a Jbl a felárat. Egyikről sem olvastam rosszat.
A Hydor lesz a befutó. :)
Igazából már 1 éve tervezgetjük az akváriumot és figyelem/olvasom a fórumot és az interneten fellelhető anyagokat. A lakásfelújítás során figyelembe vettük az akva adottságait és úgy alakítottuk ki a helyét meg a villamos hálózatot.
Most vált aktuálissá hogy elkezdjük megvenni a hozzávalókat. :)
 
Köszönöm a válaszokat! :)
A Tetra azért nem játszik mert soka panasz a csapokra meg a szivárgó fejtömítésre. A Jbl meg a Hydor között gondolkoztam csak nem tudtam hogy megéri e a Jbl a felárat. Egyikről sem olvastam rosszat.
A Hydor lesz a befutó. :)
Igazából már 1 éve tervezgetjük az akváriumot és figyelem/olvasom a fórumot és az interneten fellelhető anyagokat. A lakásfelújítás során figyelembe vettük az akva adottságait és úgy alakítottuk ki a helyét meg a villamos hálózatot.
Most vált aktuálissá hogy elkezdjük megvenni a hozzávalókat. :)
Igazabol lakva ismerkedik az ember. Nekem volt tetrat, soha tobbe.. sokan meg szeretik..
 
Köszönöm a válaszokat! :)
A Tetra azért nem játszik mert soka panasz a csapokra meg a szivárgó fejtömítésre. A Jbl meg a Hydor között gondolkoztam csak nem tudtam hogy megéri e a Jbl a felárat. Egyikről sem olvastam rosszat.
A Hydor lesz a befutó. :)
Igazából már 1 éve tervezgetjük az akváriumot és figyelem/olvasom a fórumot és az interneten fellelhető anyagokat. A lakásfelújítás során figyelembe vettük az akva adottságait és úgy alakítottuk ki a helyét meg a villamos hálózatot.
Most vált aktuálissá hogy elkezdjük megvenni a hozzávalókat. :)
Esetleg a Sicce Whale 500-at nem akarod kiprobalni? Sokmindent ugyan nem talalni rola, de a gyarto pumpai nagyon jok es a Seachem is oket valaszotta az akasztos szuroikhez.
 
Ahogy nézem ebbe csak 7 liter szűrőanyag fér, szerintem ennél van jobb vétel is.
Te 1 db szurot akarsz 300 liter ala tenni? Nem kizarolag a kosarmeret szamit, ha nem eleg eros a pumpa (lasd Gyukker) hiaba van meg a szuroanyag mennyiseged a kosz a vizoszlopban fog lebegni. A fentiek melle meg a sicce (persze csak ha jo, tenyleg nincs vele tapasztalat, de a Tidalban nagyon tetszik a pumpajuk, meg a pumpakrol jokat irnak) tok jo kiegeszito lenne. :)
 
Te 1 db szurot akarsz 300 liter ala tenni? Nem kizarolag a kosarmeret szamit, ha nem eleg eros a pumpa (lasd Gyukker) hiaba van meg a szuroanyag mennyiseged a kosz a vizoszlopban fog lebegni. A fentiek melle meg a sicce (persze csak ha jo, tenyleg nincs vele tapasztalat, de a Tidalban nagyon tetszik a pumpajuk, meg a pumpakrol jokat irnak) tok jo kiegeszito lenne. :)

Igen, egyenlőre 1 db-ot. Low tech lesz. Ha esetleg mégis kevésnek bizonyulna akkor beszerzek mellé még egyet.
 
Köszönöm a válaszokat! :)
A Tetra azért nem játszik mert soka panasz a csapokra meg a szivárgó fejtömítésre. A Jbl meg a Hydor között gondolkoztam csak nem tudtam hogy megéri e a Jbl a felárat. Egyikről sem olvastam rosszat.
A Hydor lesz a befutó. :)
Igazából már 1 éve tervezgetjük az akváriumot és figyelem/olvasom a fórumot és az interneten fellelhető anyagokat. A lakásfelújítás során figyelembe vettük az akva adottságait és úgy alakítottuk ki a helyét meg a villamos hálózatot.
Most vált aktuálissá hogy elkezdjük megvenni a hozzávalókat. :)
Nekem a Tetra mint szűrőmárka nagyon bejött. Egy éve használok egy EX 800+ ost. Néma, de tényleg, aludni lehet mellette. Hiba nélkül müxik. Bár a forgatási literszámot amit írnak, le kell felezni, így valójában a 200 literes aksimhoz kevés a 800 as. Szerintem veszek még egy 800+ ost, az lesz elég. Biztosan a többi márka is jó, nem reklám post ez, csak én ezzel kezdtem, és nem csalódtam. Nekem fontos volt, hogy ne zúgjon, és itt a fórumon azt írták, hogy ez csendes... Nos tényleg az.
 
Tetra jó, ha megkapja az elvárható karbantartást és törődést, akkor semmi gond nincs vele. A csapok hajlamosak egy idő után elfáradni, ha a cső kicsit feszíti őket, hamarabb, de ez nem vészes árú alkatrész.
A vízhozamuk rosszabb, mint a hasonló specifikációkkal bíró eheimeké, a kosarak, ha meg vannak pakolva, kicsit nehezen rakhatóak össze ha még nincs rutinod, de ezek nem olyan vészes dolgok.

A légtelenítő pumpát, mint MINDEN szűrőn, ezen is tilos használni, persze.
 
Te 1 db szurot akarsz 300 liter ala tenni?
Ez nem rossz gondolat, hogy két szűrő legyen. Ha gond van a szűrővel, (remélhetőleg nem egyszerre mindkettővel) amíg elhárítod a hibát (alkatrész vásárlás pl.), addig is van szűrés, mégha gyengébb is.
 
Ez nem rossz gondolat, hogy két szűrő legyen. Ha gond van a szűrővel, (remélhetőleg nem egyszerre mindkettővel) amíg elhárítod a hibát (alkatrész vásárlás pl.), addig is van szűrés, mégha gyengébb is.
Ekkora akvárium alá alap a két szűrő, átellenben elhelyezett ki- és befolyókkal.
Előny, hogy több a biológiai szűrőanyag, a flow tuti bejárja az akvát, így sehol nem gyűlik kupacba a mulm és egyéb szutyok.
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy lowtech 54 literes akváriumom, ami alatt egy tetra 400 ketyeg. A szűrőt lecserélném és lenne 2 jelöltem. Az első egy Eheim 2073 (ha tálalok eladót), a második jelölt egy OASE Biomaster 250 lenne. Szerintetek melyik lenne jobb? OASE Biomaster 250 -nél is vannak levegősödési problémák? Melyik halkabb? Köszi
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy lowtech 54 literes akváriumom, ami alatt egy tetra 400 ketyeg. A szűrőt lecserélném és lenne 2 jelöltem. Az első egy Eheim 2073 (ha tálalok eladót), a második jelölt egy OASE Biomaster 250 lenne. Szerintetek melyik lenne jobb? OASE Biomaster 250 -nél is vannak levegősödési problémák? Melyik halkabb? Köszi
Szia
Nem írtad miért cserélnéd, mit vársz az új szűrőtől. Nyílván a te szíved joga, de low tech vonalon a tetra ex400 elégnek kellene lennie 54 liter alá. Ha mindenképp választani kell akkor 2073, használtan is találsz belőle bőven.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy lowtech 54 literes akváriumom, ami alatt egy tetra 400 ketyeg. A szűrőt lecserélném és lenne 2 jelöltem. Az első egy Eheim 2073 (ha tálalok eladót), a második jelölt egy OASE Biomaster 250 lenne. Szerintetek melyik lenne jobb? OASE Biomaster 250 -nél is vannak levegősödési problémák? Melyik halkabb? Köszi
Szia,
Egyikkel sem lősz mellé, hangra mindkettőt kb. ugyanolyannak mondanánk bár tényleges tapasztalat az OASE vonalon csak a 350-essel van (meg 600, de az most lényegtelen :) ), de annak is kb. ugyanaz a hangja volt mint az Eheimnek. Abból pont ez a típus (2073) van egy közvetlenül az ágyunknál a fejünk mellett megy, nincs szekrényben. Nem hangtalan, zúg, de elviselhető. Teljesítményre és szűrőanyag kapacitásra kb. azonos a kettő, ami az Oase mellett szól az az előszűrő és a beépíthető fűtő amennyiben ez lényeges lehet neked. Levegősödés inkább a 600-as típusra jellemző a visszajelzések alapján. A tálca kialakítása nekünk nem tetszik, túl gyengének találjuk és nehéz normálisan egymásra illeszteni, Eheimnél ez sokkal könnyebb.
OASE 250-es volt mostanában eladó @adam3 sporttárstól az egyik és @Balage -tól egy másik.
 
Utoljára módosított:
Nem akarok bekavarni, de ha tutira akarsz menni, akkor használt Eheim Prof1 2226 (vagy ezzel teljesen megegyező, még mindig újonnan kapható) Experience 350 szűrőt veszel/vadászol használtan.
Alkatrészellátás biztosított, de igazából az időszakos kötelező tömítéscserén kívül nem nagyon kell másra költeni ha jól karbantartott szűrőt veszel.

Ez brutáljó konstrukció, nincs benne GERONIMO feltöltőpumpa, kevesebb hibaforrás, pöpec teljesítmény és szűrőanyag kapacitás.
Ha lakásban van, fűteni úgyse kell a vizet, az előszűrő jó, de annyira nem hogy ellensúlyozza az egyéb nyavalyákat. :D
 
Nem akarok bekavarni, de ha tutira akarsz menni, akkor használt Eheim Prof1 2226 (vagy ezzel teljesen megegyező, még mindig újonnan kapható) Experience 350 szűrőt veszel/vadászol használtan.
Alkatrészellátás biztosított, de igazából az időszakos kötelező tömítéscserén kívül nem nagyon kell másra költeni ha jól karbantartott szűrőt veszel.

Ez brutáljó konstrukció, nincs benne GERONIMO feltöltőpumpa, kevesebb hibaforrás, pöpec teljesítmény és szűrőanyag kapacitás.
Ha lakásban van, fűteni úgyse kell a vizet, az előszűrő jó, de annyira nem hogy ellensúlyozza az egyéb nyavalyákat. :D
Jó a szó!
 
Sziasztok, van egy 100x25x40 es akváriumom, ehhez sikerült beszereznem használtan egy Eheim 2224 es szűrőt. Vissza olvasva látom, hogy ha még az egyik kosárba mátrix trop-ot rakok is, akkor is kevés lesz. Ezért azon gondolkodtam, hogy beszerzek még egy 2213 as szűrőt is mellé. Alapvetően low-ban gondolkodom, neonhalakkal és ékfoltos razbórákkal, a legegyszerűbb növényekkel kezdeném, max 7-8 faj. Mit gondoltok, ez járható, vagy célszerűbb inkább nagyobb szűrőt venni, és a 2224 et eladni?
 
Másik topicban ugyan ezzel az akvaval kapcsolatban kérdeztem vilagitassal kapcsolatban. Most szurore kérnék tapasztalt tippeket. 110 cm uveghosz 240l. Én a jbl e1502 öt néztem. Mit gondoltok? Köszi!
 
Általánosabb jellegű kérdésem van szűréssel kapcsolatbab.

Miért jelent nagyobb terhelést az akvárium így a szűrő számára ha rengeteg növénnyel van telepítve az akvárium? Több növény, nagyobb szűrő.

Én pont azt feltételezem, hogy a több növény több bomlástermékből származó tápanyagot tud felvenni.

Az állatok terhelése egyértelmű miért igényel több szűrést de a növények (a lehulló leveleken kívül) milyen formában terhelik a vizet?

Köszi!
 
Sziasztok,

10l-es kocka nanora szeretnék majd akasztós szűrőt rakni mit ajánlotok?
Aquaclear 20 vagy 30? Esetleg valami más?
 
Sziasztok,

10l-es kocka nanora szeretnék majd akasztós szűrőt rakni mit ajánlotok?
Aquaclear 20 vagy 30? Esetleg valami más?
Szia,
Ugyan mi elfogultak vagyunk, mert nagyon szimpi az Aquaclear és mindenkinek azt ajánlgatjuk, de simán jó lenne a 10 lityihez a 20-as. Kb. 4 dl matrixot bele lehet rakni és szinte teljesen hangtalan. ;)
 
Back
Oldal tetejére