• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!

Eheim duplacsappal kapcsolatos véleményiteket szeretném kérni.
Mennyire biztonságos? Kinek-és miért tetszik?

köszönöm
 
Szia!
Ha a csap nincs eltörve, teljesen biztonságos. A takarítást rettenetesen megkönnyíti. Az első szűrőmnek nem volt, bokáig ért a víz szűrőpucolásnál, most ilyen nincs. Vigyázni kell, hogy ne legyen túlfeszítve, én egyszer nagyon megroppantottam, azóta pedig fojtásnál csepeg. De mivel dupla, a másikat fojtom, ha kell, így nincs gond. :D Lehet azt óvatosan is szétszedni, és akkor semmi gond nincs vele.
 
Sziasztok!

Eheim duplacsappal kapcsolatos véleményiteket szeretném kérni.
Mennyire biztonságos? Kinek-és miért tetszik?

köszönöm
Abszolút megbízható akár 15 évig is. Egyszerű mint a faék igaz nincs légtelenítő funkciója de így nem is ereszt ott. Összesen 3 ógyűrű van benne slussz. Működése hasonlít az ADA szűrőkhöz alúl bemegy a víz át a szűrőanyagon fent kijön ennyi. Szerintem teljesen ok és hangja sincs bárki bármit mond. Nekem van egy 2211, 2213, nem bántam meg, hogy ezt vettem. Viszont az akváriumhoz való méretet érdemes figyelembe venni vagy inkább eggyel nagyobbat venni. Amúgy hegyipatak minőségű a vizem.
 
Sziasztok!

Egy 72 literes növényes akváriumot tervezgetek. Minden hónapban majd áldozok valamire, hogy a technikai része megfelelően összeálljon. Bár már legszívesebben gyönyörködnék benne, de várok, hogy teljes legyen a szett. Addig majd ellegózom a dekorációval. Most a szűrőválasztáson vacillálok. Olyan sok véleményt és leírást olvastam, hogy nem teljesen látok tisztán, csak az akvárium legyen az a végén. :)

Három szűrőre csökkentettem a listát. Úgy érzem egyikkel sem követnék el nagy baklövést, de azért mégis érdekel a tapasztaltak mit választanának.
Árban kb egyeznek, de mindegyiknél majd szűrőanyag csere kellene. Mindegyik szűrőtöltete 5%-nál nagyobb az akváriumhoz képest, és talán egy kicsivel nagyobb akváriumot is kiszolgálhatnak idővel (90-100l)

-EHEIM 2217 Eheim Classic 600 /szivacstöltet+duplacsapok/ 2 év garanciával
-JBL CRISTALPROFI E902 /gyári töltet/ 4 év garanciával
-TETRA EX 1200 PLUS /gyári töltet/ 3 év garanciával

Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Egy 72 literes növényes akváriumot tervezgetek. Minden hónapban majd áldozok valamire, hogy a technikai része megfelelően összeálljon. Bár már legszívesebben gyönyörködnék benne, de várok, hogy teljes legyen a szett. Addig majd ellegózom a dekorációval. Most a szűrőválasztáson vacillálok. Olyan sok véleményt és leírást olvastam, hogy nem teljesen látok tisztán, csak az akvárium legyen az a végén. :)

Három szűrőre csökkentettem a listát. Úgy érzem egyikkel sem követnék el nagy baklövést, de azért mégis érdekel a tapasztaltak mit választanának.
Árban kb egyeznek, de mindegyiknél majd szűrőanyag csere kellene. Mindegyik szűrőtöltete 5%-nál nagyobb az akváriumhoz képest, és talán egy kicsivel nagyobb akváriumot is kiszolgálhatnak idővel (90-100l)

-EHEIM 2217 Eheim Classic 600 /szivacstöltet+duplacsapok/ 2 év garanciával
-JBL CRISTALPROFI E902 /gyári töltet/ 4 év garanciával
-TETRA EX 1200 PLUS /gyári töltet/ 3 év garanciával

Köszi előre is!
Eheim...
 
Sziasztok!

Egy 72 literes növényes akváriumot tervezgetek. Minden hónapban majd áldozok valamire, hogy a technikai része megfelelően összeálljon. Bár már legszívesebben gyönyörködnék benne, de várok, hogy teljes legyen a szett. Addig majd ellegózom a dekorációval. Most a szűrőválasztáson vacillálok. Olyan sok véleményt és leírást olvastam, hogy nem teljesen látok tisztán, csak az akvárium legyen az a végén. :)

Három szűrőre csökkentettem a listát. Úgy érzem egyikkel sem követnék el nagy baklövést, de azért mégis érdekel a tapasztaltak mit választanának.
Árban kb egyeznek, de mindegyiknél majd szűrőanyag csere kellene. Mindegyik szűrőtöltete 5%-nál nagyobb az akváriumhoz képest, és talán egy kicsivel nagyobb akváriumot is kiszolgálhatnak idővel (90-100l)

-EHEIM 2217 Eheim Classic 600 /szivacstöltet+duplacsapok/ 2 év garanciával
-JBL CRISTALPROFI E902 /gyári töltet/ 4 év garanciával
-TETRA EX 1200 PLUS /gyári töltet/ 3 év garanciával

Köszi előre is!
Eheim Classic 2217 ;););)
Ráadásúl 100 liter ig jó vagy a 72 höz meg bőven lesz benne tarcsi.
 
Sziasztok!

Egy 300 literes low tech akváriumhoz tervezek szűrőt vásárolni és van 2 kiszemeltem. Az egyik egy JBL Cristalprofi e1902, a másik pedig egy Hydor Professional 600.
Melyik lenne a jobb választás? A Jbl papíron nagyobb vízforgatási képessége vagy a Hydor nagyobb szűrőanyag térfogata a nyerő?
 
Sziasztok!

Egy 300 literes low tech akváriumhoz tervezek szűrőt vásárolni és van 2 kiszemeltem. Az egyik egy JBL Cristalprofi e1902, a másik pedig egy Hydor Professional 600.
Melyik lenne a jobb választás? A Jbl papíron nagyobb vízforgatási képessége vagy a Hydor nagyobb szűrőanyag térfogata a nyerő?

Szia. A hydorról jókat hallottam, a JBL-ről igazából se jót se rosszat. A hydor mellett szól, hogy több szűrőanyag fér bele, illetve korrekt esőztető. és beszívó ág jár hozzá amit máshol kemény ezresekért kell megfizetni(már amennyiben ez nálad szempont). Egy tetra 1200 is befutó lehet, érdemes lehet utána nézned. Sok jót olvasni róla, régóta a piacon van és sok embernek van a fórumon. Kicsit utána nézve a webshopokon is sok vásárlás visszajelzés között is olvashatsz véleményeket róla kb. teljesítményben árban és térfogatban is ott van mint a másik kettő( ha jól emlékszem az elzáró csapra szokott panasz lenni, de melyik típusnak nincs valami nyavalyája). Nekem is 300 literes akváriumom van és szintén végigjártam a témát. Nekem jelenleg egy használt 2028 as eheim van szolgálatban immáron 5 éve, egy tengelycserével, illetve tömítés cserével megúsztam, talán megfontolandó opció lehet(pénztárcabarát) egy jó állapotú használt Eheim(Eheim Classic, vagy prof széria) tekintettel arra, hogy low tech-ben gondolkodsz. Remélem tudtam segíteni.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy 300 literes low tech akváriumhoz tervezek szűrőt vásárolni és van 2 kiszemeltem. Az egyik egy JBL Cristalprofi e1902, a másik pedig egy Hydor Professional 600.
Melyik lenne a jobb választás? A Jbl papíron nagyobb vízforgatási képessége vagy a Hydor nagyobb szűrőanyag térfogata a nyerő?
A hasznos toltet kapacitast vedd figyelembe, hany litert tudsz bele tuszkolni. A vizhozam nem biztos, hogy a nagyobbnak irt valoban az is..Ezzel arra gondoltam, hogy nekem volt egy tetra szurom 700l/h teljesitmennyel, amit a 350l/h-s eheim kicsufolt..
 
A hasznos toltet kapacitast vedd figyelembe, hany litert tudsz bele tuszkolni. A vizhozam nem biztos, hogy a nagyobbnak irt valoban az is..Ezzel arra gondoltam, hogy nekem volt egy tetra szurom 700l/h teljesitmennyel, amit a 350l/h-s eheim kicsufolt..
Tökéletesen igazad van.
 
Back
Oldal tetejére