• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nem görcsöltem rajta csak mind a kettő szimpatikus számomra azért kértem hozzá értők segitségét☺ de már megrendeltem az eheim prof 4 350 ,ugy voltam vele hogy az a párezer forinton már nem múlik hogy a nagyobbat vegyem nem a 250 est
Nem szó szerint értettem :) Elég gyakori dolog, hogy hasonló minőségű cuccok hasonló áron érhetők el a piacon.
Az Eheim jó választás, nekem ugyanennek a prof 3-as változata van (2073), elégedett vagyok vele.
 
Nem szó szerint értettem :) Elég gyakori dolog, hogy hasonló minőségű cuccok hasonló áron érhetők el a piacon.
Az Eheim jó választás, nekem ugyanennek a prof 3-as változata van (2073), elégedett vagyok vele.
☺igen ezért is nem tudtam eldönteni hogy oase vagy eheim,de akkor jól választottam mert sokan megvannak elégedve az eheimel
 
Nem görcsöltem rajta csak mind a kettő szimpatikus számomra azért kértem hozzá értők segitségét☺ de már megrendeltem az eheim prof 4 350 ,ugy voltam vele hogy az a párezer forinton már nem múlik hogy a nagyobbat vegyem nem a 250 est
Jol dontottel!(y)
 
Szervusztok. Kérdésem volna hozzátok. jeleng legy 54 literes 60*30*30-as akvában ezt a setupot használom.

https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html

A kérdés a következő. Tervezek indítani egy 60*30*30 optit (ha sikerül beszerezni :) ) mit ajánlanátok hozzá? A fentebb linkelt szűrő el tudná vinné ?
Vagy elegendő a kistestvére? https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2211-classic-kulso-szuro-biologiai-toltettel.html

Igaz ez már nem szűrő, de meglibbenteném azt a kérdést is, hogy a két akva egymás mellett lesz, azonos magasságban. így a hossza 120 centire rúgna +-2 centi.
A világításukat kiválthatnám egy 120-130-as odysseaval ? vagy szorítkozzunk az 1 akva 1 lámpához?

Low-tech akvák lesznek, csak az újat kimondott növényes, aktív vagy félaktív talajosra tervezem. Az RO még váratna magára, kimondottan garnélák lennének, egy-két otoval.
 
Szervusztok. Kérdésem volna hozzátok. jeleng legy 54 literes 60*30*30-as akvában ezt a setupot használom.

https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html

A kérdés a következő. Tervezek indítani egy 60*30*30 optit (ha sikerül beszerezni :) ) mit ajánlanátok hozzá? A fentebb linkelt szűrő el tudná vinné ?
Vagy elegendő a kistestvére? https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2211-classic-kulso-szuro-biologiai-toltettel.html

Igaz ez már nem szűrő, de meglibbenteném azt a kérdést is, hogy a két akva egymás mellett lesz, azonos magasságban. így a hossza 120 centire rúgna +-2 centi.
A világításukat kiválthatnám egy 120-130-as odysseaval ? vagy szorítkozzunk az 1 akva 1 lámpához?

Low-tech akvák lesznek, csak az újat kimondott növényes, aktív vagy félaktív talajosra tervezem. Az RO még váratna magára, kimondottan garnélák lennének, egy-két otoval.
Szia! Nem tudom, mennyire lenne low az a low, de ha igazán növényezni szeretnél, akkor a tervezettnél nagyobb szűrőre lesz szükséged. Ha szerencséd lesz/ügyes leszel, akkor elbírhatja a 2213-as, de érdemes lenne nagyobbat választani. Tájékozódásnak itt egy táblázat: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
 
Szia! Nem tudom, mennyire lenne low az a low, de ha igazán növényezni szeretnél, akkor a tervezettnél nagyobb szűrőre lesz szükséged. Ha szerencséd lesz/ügyes leszel, akkor elbírhatja a 2213-as, de érdemes lenne nagyobbat választani. Tájékozódásnak itt egy táblázat: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato

Jelenleg egy anubias, buce, karácsony mohás setup van, melyet tökéletes szűr a 2213 gyári töltetes megoldása, amit a GA-ban vásároltam.
 
Jelenleg egy anubias, buce, karácsony mohás setup van, melyet tökéletes szűr a 2213 gyári töltetes megoldása, amit a GA-ban vásároltam.
Elhiszem, hogy most működik. Lehet, a nagyobb optiban is jó lenne. Ezért linkeltem a GA táblázatát, mert ott jól látszik, hogy 60-70 literes növényes akvárium mekkora szűrőkkel üzemeltethető jól=aránylag problémamentesen. Nekem is ekkora az akváriumom, tetra ex 700-assal szűröm, ha nem hanyagolom el a karbantartást, nincs baj.
Ha maradsz a mostani a növényválasztásnál, elég lehet a 2213-as szűrő. Kérdés, később nem szeretnél-e gyepet, sok-sok-sok növényt, kész dzsungelt, igényesebb növényeket, azaz elmenni high tech vonal felé. Akkor biztosan nem lesz elég a 2213-as eheim. Szerintem érdemes jól megfontolni, mi jöhet szóba a jövőben és úgy nézni a táblázatot. :)
Esetleg indíthatsz naplót, hogy a sok fórumtárs jól "megszakérthesse" az akváriumot! ;):D
 
Elhiszem, hogy most működik. Lehet, a nagyobb optiban is jó lenne. Ezért linkeltem a GA táblázatát, mert ott jól látszik, hogy 60-70 literes növényes akvárium mekkora szűrőkkel üzemeltethető jól=aránylag problémamentesen. Nekem is ekkora az akváriumom, tetra ex 700-assal szűröm, ha nem hanyagolom el a karbantartást, nincs baj.
Ha maradsz a mostani a növényválasztásnál, elég lehet a 2213-as szűrő. Kérdés, később nem szeretnél-e gyepet, sok-sok-sok növényt, kész dzsungelt, igényesebb növényeket, azaz elmenni high tech vonal felé. Akkor biztosan nem lesz elég a 2213-as eheim. Szerintem érdemes jól megfontolni, mi jöhet szóba a jövőben és úgy nézni a táblázatot. :)
Esetleg indíthatsz naplót, hogy a sok fórumtárs jól "megszakérthesse" az akváriumot! ;):D

Mindenképpen lesz Napló, de még idő, pénz, inkább az idő amivel most szarul állok.
 
Sziasztok fórum társak!
Segítségeteket szeretném kérni egy 75x30x40 es (90l) akváriumhoz vennék szűrőt amiket kinéztem.
Eheim Classic 2217 1000l/h 5 liter szűrő anyag kapacitás.
Hydor professional 250 750l/h 5 liter szűrő anyag kapacitás.
Eheim experience 350 1050l/h 4,9 liter szűrő anyag kapacitás.

Ezek lennének, akinek van tapasztalata bármelyikkel kérem szívesen megfogadom.
Előre is köszi .
 
Sziasztok fórum társak!
Segítségeteket szeretném kérni egy 75x30x40 es (90l) akváriumhoz vennék szűrőt amiket kinéztem.
Eheim Classic 2217 1000l/h 5 liter szűrő anyag kapacitás.
Hydor professional 250 750l/h 5 liter szűrő anyag kapacitás.
Eheim experience 350 1050l/h 4,9 liter szűrő anyag kapacitás.

Ezek lennének, akinek van tapasztalata bármelyikkel kérem szívesen megfogadom.
Előre is köszi .
Az Eheim Classic 2217 1000l/h 6 liter szűrőkapacitással bír. Van egy itthon, és kedvelem. Használok egy Eheim Experience 2422-őt is, azt is kedvelem.
Az eXperience modernebb,és "jobb felépítésű", de hosszabb távon valamivel drágább fenntartani (rotor, tengely, nagyobb fogyasztás). A Classickba viszont plusz költség a minőségi biológiai szűrő. Perlon mindkettőhöz "gyártható".
Én a két Eheimből választanék. Mindkettő elég az általad írt akváriumhoz.
Szerintem nézd meg élőben és amelyik szimpatikusabb azt válaszd.
Vagy ha már van üveg kifolyód esetleg külső fűtőd, az segíthet a döntésben. A 2217-nek 12/16-os a nyomóága (szívó 16/22-es!), a 350-nek mindkettő 16/22-es.
 
Utoljára módosított:
Köszi a választ !
Azt olvastam,hogy 6 liter a tartály de hasznos tölthető térfogat csak 5 liter.
2211-et használok 30 as akihoz nagy megelégedéssel de nagyobb akihoz gondoltam komolyabb kell.
 
Az igen!
Nem fogja vissza így megpakolva?
Bár a 2211 esem is bírja megpakolva tolja rendesen ahhoz képest !
Summa summárum a 2217 lesz megvéve.

Köszi a választ.
 
Az igen!
Nem fogja vissza így megpakolva?
Bár a 2211 esem is bírja megpakolva tolja rendesen ahhoz képest !
Summa summárum a 2217 lesz megvéve.

Köszi a választ.
Indításkor Siporax is volt benne (-1 liter S.Matrix). Szerintem nem rosszabb az áramlás a most használt "keverékkel".
2,3 méter emelőmagasság nem játék ;).
 
Sziasztok!
Eheim 2036-hoz képest a 2424 megér plusz 6000 Ft-ot? (nem eredeti árakkal számoltam, mert nem ugyanannyi bio töltet jár hozzá) Egyébként teljesítményben, szűrőtérfogatban, lph-ban sok különbség nincs (mindkettő 8W, ~3l töltet, ~700 lph)
 
Sziasztok!
Eheim 2036-hoz képest a 2424 megér plusz 6000 Ft-ot? (nem eredeti árakkal számoltam, mert nem ugyanannyi bio töltet jár hozzá) Egyébként teljesítményben, szűrőtérfogatban, lph-ban sok különbség nincs (mindkettő 8W, ~3l töltet, ~700 lph)
Nalam uzemel 2222 es 2224, ugyan az mint a 2424 csak idosebb. Teljesen hangtalan megbizhato masina. 3liter toltet fer bele+ a perlon. Ezzel tuti nem nyulsz melle.
Az Eco-t meg nem lattam hallottam mukodes kozben.
 
Sziasztok!
Eheim 2036-hoz képest a 2424 megér plusz 6000 Ft-ot? (nem eredeti árakkal számoltam, mert nem ugyanannyi bio töltet jár hozzá) Egyébként teljesítményben, szűrőtérfogatban, lph-ban sok különbség nincs (mindkettő 8W, ~3l töltet, ~700 lph)
A 2036-nak kb. feleakkora a térfogata, tehát annyival kevesebb szűrőanyagot lehet beletenni. Növényes akvánál, meg a combos biológiai szűrés nélkülözhetetlen. Ez billenti a mérleg nyelvét a 2424 irányába, de nagyon. ;)
 
Nalam uzemel 2222 es 2224, ugyan az mint a 2424 csak idosebb. Teljesen hangtalan megbizhato masina. 3liter toltet fer bele+ a perlon. Ezzel tuti nem nyulsz melle.
Az Eco-t meg nem lattam hallottam mukodes kozben.
Köszi az infókat! Előző kis nanomhoz Ecco volt (egy kisebb) és nagyon csendes volt, alapvetően elégedett voltam vele, ezért is vacilálok még, hogy a 2424 tényleg annyival jobb-e.
2224-est mekkora akvához használod? Én most egy 60-ashoz nézem ezeket.

A 2036-nak kb. feleakkora a térfogata, tehát annyival kevesebb szűrőanyagot lehet beletenni. Növényes akvánál, meg a combos biológiai szűrés nélkülözhetetlen. Ez billenti a mérleg nyelvét a 2424 irányába, de nagyon. ;)

Eheim hivatalos oldala alapján nagyjából ugyanannyi szűrőanyag fér bele. A 2424-nek valóban nagyobb a vödörmérete, de szűrőanyagból 3 liter fér csak bele, ahogy kb. a 2036-ba is.

https://www.eheim.com/en_GB/products/technology/external-filters/new-experience250
https://www.eheim.com/en_GB/products/technology/external-filters/ecco-pro-300
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
 
Back
Oldal tetejére