• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

A "szűrő-elégedettség" felmérésekor ilyen szempontból mindegy, hogy növényes vagy sem az aki. A tisztíthatóság, halk működés és megbízható anyagok mindkét esetben fontosak. Mivel a szűrő-paraméterek megfelelőek, és az ismerősök is elégedettek vele, nagy meglepetés nem érhet.
 
Sziasztok.

Új vagyok még a fórumon.
Egy Növényes akváriumot szeretnék jövő márciusban indítani.
És a segítségeteket szeretném kérni.
Az akváriumom szabványos 160 literes lesz.
A szűrők amiket kinézem hozzá ezek lennének: 1. Eheim Professionel 3 - 2073
2. Eheim Professionel 3 - 2075
Én szerintem bármelyiket választom jó lesz.
De kíváncsi vagyok a véleményetekre. Melyik lenne a legmegfelelőbb.
Még azt szeretném kérdezni, hogy az akvárium teteje nyított legyen vagy üvegtetős?
Csak neonhalak lesznek benne. kb.: 15-20 db.
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Szia, üdv a fórumon!

Én a 2075 mellett voksolnék. (ha szigorúan a 10x megforgatási szabályt nézed, akkor főleg.)
Anyagilag ha megteheted akkor ezt válaszd: több (ammoniás :) ) vizet forgat meg egységnyi idő alatt, illetve több nitrifikáló bacit is tudsz hadrendbe állítani az ammonia leobontására finom (legalábbis a növények szerint az) NO3-ra, valamint a vízmozgásod is jobb lesz az akváriumban, ami szintén nem utolsó szempont ha szép növényest akarsz.

Nekem nyitott akváriumban vannak neonjaim (vörös neonok), még egy sem ugrott ki belőle.
A nyitott mellett tippelnék, de egy másik topicban valahol ment erről értekezés...

Gabika said:
Sziasztok.

Új vagyok még a fórumon.
Egy Növényes akváriumot szeretnék jövő márciusban indítani.
És a segítségeteket szeretném kérni.
Az akváriumom szabványos 160 literes lesz.
A szűrők amiket kinézem hozzá ezek lennének: 1. Eheim Professionel 3 - 2073
2. Eheim Professionel 3 - 2075
Én szerintem bármelyiket választom jó lesz.
De kíváncsi vagyok a véleményetekre. Melyik lenne a legmegfelelőbb.
Még azt szeretném kérdezni, hogy az akvárium teteje nyított legyen vagy üvegtetős?
Csak neonhalak lesznek benne. kb.: 15-20 db.
Előre is köszönöm a segítséget.
 
Szia!

Én a 2075-öt választanám a nagyobb szűrőtérfogat miatt. A 160L-hez kelleni fog a minimum 6L, nekem is ennyi volt benne és ez már kiszolgálta az akit. Üvegtetőt én nem tennék, mert fény szempontjából nem a legelőnyösebb(pára, vízkő...stb) ;)


Hopsza, histi beelőzött, sebaj :)
 
inadsz said:
Már vártam a hszt. Balázs ;)
Egyetértek, az Eheim a csúcs, de az EVO/Atman/Aqua-pro stb. :D szűrők is jók, csak nem ez a kategória, sok pozitív véleményt olvasni a szűrőről.
De a JBL-t ne vedd meg!!!!
Tudnál pontosítani a JBL márka kapcsán!?
Mi is a gond velük?
Én is külső szűrő vásárlás előtt állok és eddig csak jókat hallottam a márkáról!
 
SlyChocolate said:
inadsz said:
Már vártam a hszt. Balázs ;)
Egyetértek, az Eheim a csúcs, de az EVO/Atman/Aqua-pro stb. :D szűrők is jók, csak nem ez a kategória, sok pozitív véleményt olvasni a szűrőről.
De a JBL-t ne vedd meg!!!!
Tudnál pontosítani a JBL márka kapcsán!?
Mi is a gond velük?
Én is külső szűrő vásárlás előtt állok és eddig csak jókat hallottam a márkáról!

Szia! Ide már leírtam: viewtopic.php?f=18&t=401&start=0
és Labirintkopoltyús leírta, hogy az e1500 és a 2075-ös mennyit fogyaszt JBL:35w eheim: 15w valahol ki is számolta hogy ez 10év alatt 65000 forint különbség
 
inadsz said:
SlyChocolate said:
inadsz said:
Már vártam a hszt. Balázs ;)
Egyetértek, az Eheim a csúcs, de az EVO/Atman/Aqua-pro stb. :D szűrők is jók, csak nem ez a kategória, sok pozitív véleményt olvasni a szűrőről.
De a JBL-t ne vedd meg!!!!
Tudnál pontosítani a JBL márka kapcsán!?
Mi is a gond velük?
Én is külső szűrő vásárlás előtt állok és eddig csak jókat hallottam a márkáról!

Szia! Ide már leírtam: viewtopic.php?f=18&t=401&p=5299&hilit=igaz+az+e900#p5299
és Labirintkopoltyús leírta, hogy az e1500 és a 2075-ös mennyit fogyaszt JBL:35w eheim: 15w valahol ki is számolta hogy ez 10év alatt 65000 forint különbség
Mint villanyász sejtem mire gondol az akvaristakolléga bár nem igazán értem hisz a tíz év hosszú idő!
Amúgy helyesen írta!
Akkor mi van ha az asztali pc-n játszok és alapból 200-300Wattot fogyaszt?
Mindenesetre én az e900-asra gondoltam!
Az tudtommal 15-16watt körül mozog ami ha igaz, számomra elfogatható!
Persze ha nincs más negatívuma is ennek a szűrőcsaládnak!?
 
Szia!
Ennyi negatívum nem volt elég amit ott leírtam? :) Én már megbántam hogy megvettem, de ha kell eladom neked :lol: Normális szűrőanyaggal :)
 
Csak annyi a lényeg hogy megéri eheimet venni a leírtak miatt. Jobb szűrő anyag van benne, minőségibb. Ha csak ezeket nézem is jobb az eheim. De ha 10év sok akkor 5 év alatt 30 000. Az asztali gépen való játszásnak semmi köze hozzá. Pusztán annyi célt szolgált hogy ha valaki nem tud végképp dönteni miért éri meg x forinttal többet adni az eheimért ez talán segít neki. De ez a saját véleményem senkit nem szeretnék meggyőzni...
 
Labirintkopoltyus said:
Csak annyi a lényeg hogy megéri eheimet venni a leírtak miatt. Jobb szűrő anyag van benne, minőségibb. Ha csak ezeket nézem is jobb az eheim. De ha 10év sok akkor 5 év alatt 30 000. Az asztali gépen való játszásnak semmi köze hozzá. Pusztán annyi célt szolgált hogy ha valaki nem tud végképp dönteni miért éri meg x forinttal többet adni az eheimért ez talán segít neki. De ez a saját véleményem senkit nem szeretnék meggyőzni...
Bocs a számtech.-es példáért!
De a lényege az lett volna, hogy tudok akár lapin is játszani (asztali pc helyett) ugyanazzal a játékkal és 100Watt alatt megúszom!
Tehát adott két gép hasonló paraméterekkel és mégis kétszer annyit fogyaszt!?
Nyilván megéri az Eheim ebben az esetben az árát!
Most már csak az a kérdés lesznek-e annyira tartósak mint a Eheim Classic széria!
A minap láttam egy 15 éves Eheim Classic szürőt!
Szinte egy életre szólnak!
 
Sziasztok !
Szeretném ha segítenétek. Külső szűrő vásárlása előtt állok és nem igazán tudok dönteni:

SERA FIL Bioactive 400+töltet (41eFT)
ajánlott akváriumméret: max. 400 l
teljesítmény: 1100 l/h
fogyasztás: 36 W
méret: 290x503x290 mm
szűrőkosár: 4 db
szűrőfelület mérete: nem találtam sehol hány literes

Eheim Classic 2217 biológiai töltettel+duplacsapokkal (38eFT)
ajánlott akvárium mérete: 600 literig
szívattyú teljesítménye: 1000liter/óra
energiafogyasztás: 20watt
tartályméret: 6,6liter
szűrőfelület mérete: 6liter
méret:205x400 mm

Válaszokat előre is köszönöm!
 
petikeazigazi said:
Sziasztok !
Szeretném ha segítenétek. Külső szűrő vásárlása előtt állok és nem igazán tudok dönteni:

SERA FIL Bioactive 400+töltet (41eFT)
ajánlott akváriumméret: max. 400 l
teljesítmény: 1100 l/h
fogyasztás: 36 W
méret: 290x503x290 mm
szűrőkosár: 4 db
szűrőfelület mérete: nem találtam sehol hány literes

Eheim Classic 2217 biológiai töltettel+duplacsapokkal (38eFT)
ajánlott akvárium mérete: 600 literig
szívattyú teljesítménye: 1000liter/óra
energiafogyasztás: 20watt
tartályméret: 6,6liter
szűrőfelület mérete: 6liter
méret:205x400 mm

Válaszokat előre is köszönöm!

Szerintem utóbbival jobban járnál. Az Eheim szűrőkhöz sokkal jobb háttér van. Az utolsó kis atom alkatrészt is bármikor be lehet szerezni. Ráadásul szűrés technikában egy sokkal nagyobb név. A Sera szűrőt én drágának érzem. Mint egyébként a llegtöbb Sera technika (co2, szűrő, ph computer stb)

Nem írtad mekkora akváriumhoz kellene. De lehet elgondolkodnék az Eheim Pro 3 2071 (36390) vagy pár ezressel drágábban a Pro 3 2073-as szűrőn (46390).

Összehasonlító táblázat: http://www.greenaqua.hu/catalog/product ... mage/1171/

Ha érdekel az Eheim, 30 ezer felett ingyenesen kiszállítjuk.
http://www.greenaqua.hu/eheim-2217-clas ... ettel.html
http://www.greenaqua.hu/technika/szures/szurok.html
 
Re: Szűrés, fény... az örök sláger

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan akváriumot, ami dohányzóasztalba van építve. (Mióta olvasgatom ezt a fórumot, kezdek rájönni, h talán túl nagyfába akrom vágni a fejszémet. :cry: ) A "gyári", megrendelhető dohányzóasztalos akiváriumokban talajszűrő van. Ehhez képest szinte sehol, senki nem ír semmit a talajszűrőkről. Miért? Akkor nem is jó az mégsem? Vagy ha az nem, akkor milyen szűrő kellene bele,ami nem is nagyon látszik, könnyű karbantartani, stb.? Mi a véleményetek? Előre is köszi!
 
Re: Szűrés, fény... az örök sláger

Hali!

A dohányzóasztaloknál a külső szűrők csövezetének elrejtése néhol nehézkes (szinte mindenütt) ezt már a lakás építésekor ki kell építeni.Utólag már nem egyszerű a padlóba elhelyezni, fúrni, faragni, burkolni elég macerás.
Nekem volt egy ilyen terráriumom de a vezeték elrejtése problémás volt.

A talajszűrés így könnyebben megoldható, de a talaj egy idő után eltömődik, ez függ a terheléstől a szennyezéstől, 1-3 év is lehet.Ha fordított talajszűrést választasz, vagyis amikor a tiszta vizet fújod a talaj alá, az szerencsésebb megoldás mert ugyebár tiszta vizet juttatsz át a talajon,így az eltömődés jóval később következik be.
A talajszűrést van aki pártolja, van aki ellenzi, ez a kérdés vitatott.Egyesek szerint a növények nem szeretik az átfolyó vizet a gyökereik között, van akik meg azt állítják, hogy még így jobban is nőnek.Nekem is volt, volt olyan növény amelyik bírta, volt amelyik nem, de ezt nem merném kijelenteni, hogy eme szűrési módszer miatt volt, valószínűleg máshol hibáztam.

Olyan szűrő amelyik nem is látszik, könnyű karbantartani és hatékony is? Ebben az esetben,talán csak nagyon hatékony kémiai removerek jöhetnének szóba amelyek egy belső szűrőben elhelyezhetők és azok elrejthetők.Ezek nagyon drágák, sűrűn kell cserélni őket, és használatukat ki kell tapasztalni.

A legegyszerűbb a gyakori vízcsere.
 
Köszönöm a válaszokat!
Hát ez az, hogy csak drága és bonyolult megoldás van, sok munkával és pepecseléssel. És akkor még hol van a többi: világítás, fűtés, izé-mizé. Csak ne lenne olyan szép...
Lehet, hogy mégiscsak inkább egy plazma-akit kéne csinálnom? Csak mert az olyan egyszerű... :lol: :lol: :lol:
 
Back
Oldal tetejére