• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Nagyon köszönöm!

Akkor eheim lesz, a típust még eldöntöm azonban jókat hallottam a e902 ről bár arról nincs túl sok vélemény. Valaki esetleg használ CristalProfi Greenline típusó JBLt?
Az Eheim-mel jol fogsz jarni, konkretan o az amirol nem beszelnelek le, a jbl meg az amire nem beszelnelek ra.
 
Tetratec 1200 is jó pár ismerősnél megy, és teljesítményben több is lenne, mint az Eheim exp., ami viszont minőségben tényleg verhetetlen.
 
Sziasztok,
84 Literes növényes akváriumhoz szeretnék külső szűrőt venni. Az Atman CF 800-as típusú szűrőjét néztem ki. Remélem nem nagy szűrő egy ekkora akváriumba... Aki használt mar ilyen szűrőt annak mik a tapasztalatai vele? Esetleg ebben az árkategóriában még vannak Tetra szűrők is de ezt a márkát nem annyira ismerem. A hozzá tartozó cső átmérőjének 12mm -nek kellene lennie, mert ilyen lily pipe-om van és ha nem fontos akkor nem vennék belőle újat.
Ha esetleg tudtok ajánlani hasonló kvalitású (minőségben/árban/teljesítményben) szűrőket azt megköszönném :)
 
Nem kell új nyomót venned, létezik hozzá szűkítő.
Nálam a Tetra ex800 plus sem csinál vihart a 40 literesben, ha fullra megrakom a tálcákat szűrőanyaggal. Vehetsz bátran nagyobb teljesítményűt is.
 
Oase szűrőt tudom ajánlani ..a legjobb ..szépen szűri hangtalanul
Amikor megjelent, mindenki elkezdte mint az őrült venni a OASE Biomaster szűrőket. Nem tudom azóta valaki ezt kimondta-e itt vagy sem, de jelenleg számos hibát fedeztek már fel rajta. Tudomásom szerint oase is elismert pár konstrukciós hibát. Ezeket idővel javítani fogják. Én megvárnám a tökéletes javított verziót belőle.
 
Sziasztok,
84 Literes növényes akváriumhoz szeretnék külső szűrőt venni. Az Atman CF 800-as típusú szűrőjét néztem ki. Remélem nem nagy szűrő egy ekkora akváriumba... Aki használt mar ilyen szűrőt annak mik a tapasztalatai vele? Esetleg ebben az árkategóriában még vannak Tetra szűrők is de ezt a márkát nem annyira ismerem. A hozzá tartozó cső átmérőjének 12mm -nek kellene lennie, mert ilyen lily pipe-om van és ha nem fontos akkor nem vennék belőle újat.
Ha esetleg tudtok ajánlani hasonló kvalitású (minőségben/árban/teljesítményben) szűrőket azt megköszönném :)
En neked is inkabb az Eheim vonalat ajanlanam. Made in Germany!!!, ami nagyon jol tukrozi a minoseget.
Ebben az arkategoriaban egy hasznalt Eheim 2424-et tudnal venni, aminek az ara kb 15-20e. 3liter toltetet tudsz belerakni. A szuro nagyon megbizhato es szo szerint teljesen hangtalan.
 
En neked is inkabb az Eheim vonalat ajanlanam. Made in Germany!!!, ami nagyon jol tukrozi a minoseget.
Ebben az arkategoriaban egy hasznalt Eheim 2424-et tudnal venni, aminek az ara kb 15-20e. 3liter toltetet tudsz belerakni. A szuro nagyon megbizhato es szo szerint teljesen hangtalan.
Esetleg nem tudsz egy elado hasznalt Eheim 2424-et veletlen? xD

Ezt talaltam most:

De semmi technikai specifikaciot nem talalok rola a neten...
 
Utoljára módosított:
Esetleg nem tudsz egy elado hasznalt Eheim 2424-et veletlen? xD

Ezt talaltam most:

De semmi technikai specifikaciot nem talalok rola a neten...
Nekem van egy tokeletes allapotban levo 2224-es, de nem elado. Sajna eleg ritkan latni beloluk eladot, mivel nem szivesen valik meg tole senki sem.
Amit csatoltal az nem egeszen olyan, mint amit ajanlottam. Az mar feltoltopumpas, es egy magyobb modell, ami mar nem egeszen hangtalan, de a tobbi hasonlo meretu szurohoz kepest halkabb. Mukodes kozben halkan morajlik. A 80literes akvahoz viszont elmenne siman egy ekkora meretu szuro is.
Amelyik Eheim-ekben meg erdemes lenne gondolkodni: 2073, 2075, 2273, 2275, 2226. Ezek kicsit nagyobb teljesitmennyel es 4-5.5liter toltetkapacitassal rendelkeznrk
 
Feladtam a használt külső szűrők keresését es ezt a két új szűrőt néztem ki a 84 literes akváriumomhoz.(csak számít az a 3 év garancia es az hogy új a szűrő):
1. Eheim eXperience 250
2. Eheim eXperience 350
Szívem szerint a másodikat venném, de nem tudom hogy nem-e lesz túl nagy ez a szűrő ehhez az akváriumhoz... Ti melyiket ajánljátok?
Első viszonylag "komolyabb" akváriumom lesz es ahogy olvastam a külső szűrő az egésznek az alapja. :)
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a frissen újraindított 116 L (80*35*40) akváriumomhoz szeretnék külső szűrőt választani, azonban mivel kevés tapasztalatom van a szűrők terén nem igazán tudtam dönteni a márkák közül, a keret nagyon maximum 60 000 ft. Írom amiket eddíg néztem, ami fontos szempont az a csendesség a hálóban van az akvárium így minél kevesebb zajjal szeretném hogy járjon,

-Atman CF - 1200 - 1530 l/h (szűrő anyag - 5L )
-Atman CF - 1000 - 1350 l/h ( szűrő anyag - 7,5L)
- Hydor Eheim Professionel 350 - 1050 l/h ( szűrő anyag -6,6L)
- Tetratec 1200 Plus - 1300 l/h ( szűrő anyag - 12L)
- Eheim Professionel 4 2271 - 950 l/h ( szűrő anyag - 7,1L)
- Oase Filtosmart 300 - 1000 l/h ( szűrő anyag - 6,4L)
- OASE Biomaster 250 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,4L)
-Eheim Experience 2426 - 1050 l/h ( szűrő anyag - 4,9L)
- Eheim CristalProfi e902 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,7L)

A segítséget előre is köszönöm!

Feladtam a használt külső szűrők keresését es ezt a két új szűrőt néztem ki a 84 literes akváriumomhoz.(csak számít az a 3 év garancia es az hogy új a szűrő):
1. Eheim eXperience 250
2. Eheim eXperience 350
Szívem szerint a másodikat venném, de nem tudom hogy nem-e lesz túl nagy ez a szűrő ehhez az akváriumhoz... Ti melyiket ajánljátok?
Első viszonylag "komolyabb" akváriumom lesz es ahogy olvastam a külső szűrő az egésznek az alapja. :)

Saját gondolataimat szeretném megosztani Veletek, hátha segít.
Bármilyen technikai eszközt (akvarisztikai, háztartási, stb.) szeretnék venni, mindig azzal kezdem, hogy megnézem hogy milyen hazai szervízháttere és alkatrészellátása van az adott márkáknak.

Szívem és tapasztalataim alapján az EHEIM-et ajánlom:
- hosszú évtizedek óta jelen van az akvarisztikai piacon,
- megbízható minőség,
- kitűnő magyarországi szervíz,
- alkatrészellátás (pl. a Green Aqua-ban is) teljeskörű.

Több típusa is dolgozik nálam - 17 évestől a kis taknyos 1,5 évesig. Ha gondját viseled (tisztítás, tömítések kenése, stb.) nagyon sok évig fog jó szolgálatot tenni.
 
Feladtam a használt külső szűrők keresését es ezt a két új szűrőt néztem ki a 84 literes akváriumomhoz.(csak számít az a 3 év garancia es az hogy új a szűrő):
1. Eheim eXperience 250
2. Eheim eXperience 350
Szívem szerint a másodikat venném, de nem tudom hogy nem-e lesz túl nagy ez a szűrő ehhez az akváriumhoz... Ti melyiket ajánljátok?
Első viszonylag "komolyabb" akváriumom lesz es ahogy olvastam a külső szűrő az egésznek az alapja. :)
nálam 3 *350 es dolgozik a 60 literesek alatt! megveheted nyugodtan a 350 est nem lesz nagy!
 
Az Eheim-mel nem fogsz melleloni, a felsorolt szurok kozul o kepviseli a legjobb minoseget!
Nem akarok kampányolni az OASE mellett, de sokszor látom, hogy ezt írják, hogy az eheim jobb... Miért? Miben?. Szerintem csak egy rossz beidegződés, mondván régebb óta gyárt akváriumi szűrőket.
Én, a 350 es biomasteremet tuti nem cserélném le eheimre pl :)
 
Sziasztok.

Csak az akvárium mellé tudom tenni a szűrőt.
JBL Crystalprofi e402 a legalacsonyabb. Elég lehet 96l-hez?
Sok növény, nanohalak, garnélák.
Ha az akva mellé rakod, akkor szerintem teljesen mindegy, mekkora a szűrő.
A JBL-nél szinte mindent ki kell hajítani, amit szűrőanyag címén adnak hozzá. (Dugig Mátrix-szal és perlon a tetejére, az a vízigazosok mantrája.)
A 2,3 lityis térfogat nekem kevés lenne, pláne egy 96-os medencéhez. (A 84 literesemet egy EHEIM 2273 Eheim Professionel 4 350 mosógép szűri a maga 5+ literes szűrőanyag térfogatával)
Az tanácsolom, hogy várj még egy kicsit, gyűjts a meglévő mellé még egy kis pénzt és vedd meg a jobbat. Mert most még OK, de később, szívni fogsz, mint a torkos borz.
 
Nem akarok kampányolni az OASE mellett, de sokszor látom, hogy ezt írják, hogy az eheim jobb... Miért? Miben?. Szerintem csak egy rossz beidegződés, mondván régebb óta gyárt akváriumi szűrőket.
Én, a 350 es biomasteremet tuti nem cserélném le eheimre pl :)
Azért egy-két konstrukciós hiba előjött a biomastereknél ugye, ha jól emlékszem a fórumon írtakra.
Ezen bejegyzések miatt én meg nem cserélném a Eheim Classic 2217-em semmilyen OASE szűrőre ( még akkor sem ha kedvezménnyel tudnám megvásárolni 😉).
 
Azért egy-két konstrukciós hiba előjött a biomastereknél ugye, ha jól emlékszem a fórumon írtakra.
Ezen bejegyzések miatt én meg nem cserélném a Eheim Classic 2217-em semmilyen OASE szűrőre ( még akkor sem ha kedvezménnyel tudnám megvásárolni 😉).
Amikor bejöttek az OASE Biomaster szűrők, mindenki agyba főbe cserélte rá a régi szűrőjét, aztán vissza. Maga az oase is elismert pár hibát. Én speciel megőrülnék az idegtől, ha elkezdene csöpögni, neadjisten folyni a szűrő. Olyan károkat tud okozni, ami számomra bevállalhatatlan. Én ezért ajánlom az eheimet. Ha már kinőtte a OASE Biomaster a gyermekbetegségeit, meggondolnám a cserét, de addig nem kockáztatok. Nekem nem éri meg.
 
Back
Oldal tetejére