• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
100*45*45(202l) Akváriumhoz szeretnék szűrőt választani . OASE Biomaster 250 vagy 350 + még van otthon egy Tetra Ex 600Plus ami be tudna segíteni . Melyik szűrőt válasszam illetve 1 elbírja vagy kellhet hozzá a kettő ? A segítséget előre is köszönöm !
 
Sziasztok!
100*45*45(202l) Akváriumhoz szeretnék szűrőt választani . OASE Biomaster 250 vagy 350 + még van otthon egy Tetra Ex 600Plus ami be tudna segíteni . Melyik szűrőt válasszam illetve 1 elbírja vagy kellhet hozzá a kettő ? A segítséget előre is köszönöm !
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Lenne két szűrő egy eheim 2028 és egy 2075 de nem tudok választani a kettő közül. Nekem a 2028-as szimpatikusabb annyiból hogy nagyobb a vödör térfogata és 1050l/h és egy 120 literes aksihoz lenne. Most egy jbl900 van, de kicsinek bizonyult.
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Lenne két szűrő egy eheim 2028 és egy 2075 de nem tudok választani a kettő közül. Nekem a 2028-as szimpatikusabb annyiból hogy nagyobb a vödör térfogata és 1050l/h és egy 120 literes aksihoz lenne. Most egy jbl900 van, de kicsinek bizonyult.
Mindkettő elég az akváriumhoz.
Válaszd a szimpibbet.
 
Sziasztok. 40 literes lowtech akváriumhoz eddig egy két (2x 2 liter) tartályból álló kínai csoda szűrőm volt. Teljesen jól működött. Viszont tegnap találkozott az egyik tartály a fürdőszobában a járólappal és megrepedt. A járólap bizonyult erősebbnek.
Most az jutott eszembe, mivel a 25 litereshez bevált a 2211, így a 40 litereshez is bevetnék egy Eheim szűrőt. Viszont nem tudom mi lenne jobb. 2213 és 2215-ön is gondolkodtam. A másik dolog, hogy nekem roppant bevált a kéttartályos rendszer. Az első előszűrőként jól működött. Nem tudom melyik motorja birkózna meg két tartállyal, hogy a szűrés is megfelelő legyen. A két kínai tartály mellett egy 750 l/h-s külső vízpumpa ment.
Eddig valahogy így nézett ki:
7cj8malbs55ubjoj97dv.jpg

Önmagában és/vagy előszűrővel melyik lenne jobb választás? Elég a 2213, vagy inkább 2215?
 
Sziasztok. 40 literes lowtech akváriumhoz eddig egy két (2x 2 liter) tartályból álló kínai csoda szűrőm volt. Teljesen jól működött. Viszont tegnap találkozott az egyik tartály a fürdőszobában a járólappal és megrepedt. A járólap bizonyult erősebbnek.
Most az jutott eszembe, mivel a 25 litereshez bevált a 2211, így a 40 litereshez is bevetnék egy Eheim szűrőt. Viszont nem tudom mi lenne jobb. 2213 és 2215-ön is gondolkodtam. A másik dolog, hogy nekem roppant bevált a kéttartályos rendszer. Az első előszűrőként jól működött. Nem tudom melyik motorja birkózna meg két tartállyal, hogy a szűrés is megfelelő legyen. A két kínai tartály mellett egy 750 l/h-s külső vízpumpa ment.
Eddig valahogy így nézett ki:
View attachment 90164

Önmagában és/vagy előszűrővel melyik lenne jobb választás? Elég a 2213, vagy inkább 2215?
Szia! Nálam 45 liter alatt megy egy 2213 teljesen jól (ráadásul nálam el is van zárva kicsit a csap, mert túl nagy flow-t csinált) gyári szűrőanyag(biológiai) és perlonvatta.
 
Üdv! 180l akvariumot cserélek 240l-esre. Jelenleg 2db Atman 3338/CF1200-al szűröm a 180ast sorbakötve és meg van előttük egy 2l-es előszűrő(pont a fentebb levő hozzászólásban lévő). Érdemes lenne lecserélni szerintetek egy Eheim 2080/2180 szűrőre? A kevesebb hibalehetőség miatt és a megnövekedett akva hossz miatt gondolkodom a cserén. Igazából az Atmanokkal sincs semmi gondom, az egyikbe a fej tömítés most adta meg magát ~4 év után(leállított szűrőnél szivárog többszöri igazgatás után is), csak tartok tőle hogy egyszer egy duplacsap vagy valami megadja magát vagy hogy a 120cm hosszú akvához gyenge lesz.
 
Sziasztok..

egy hete indítottam 112 literes akimat atman 600as külső szűrővel
mivel szerintem kicsi ide,szeretném cserélni,és a véleményetekre volnék kíváncsi,hogy milyet érdemes venni

válaszotokat köszönöm
 
Sziasztok..

egy hete indítottam 112 literes akimat atman 600as külső szűrővel
mivel szerintem kicsi ide,szeretném cserélni,és a véleményetekre volnék kíváncsi,hogy milyet érdemes venni

válaszotokat köszönöm
Nekem Tetra ex 1200-as szűrőm volt ekkora akváriumra
 
Sziasztok.
Van egy 30l nano akváriumom. Ista F300 külső szűrőt néztem.Ebbe a szűrő e lehet mátrix szűrőanyagot rakni? Megfelelő lenne? Vagy a kisebb lenne inkább jobb? (F200)
Köszönöm előre is.
 
Sziasztok.
Van egy 30l nano akváriumom. Ista F300 külső szűrőt néztem.Ebbe a szűrő e lehet mátrix szűrőanyagot rakni? Megfelelő lenne? Vagy a kisebb lenne inkább jobb? (F200)
Köszönöm előre is.
Szia!
Kisebbet semmiképpen sem. Ez a szűrő nagyon be fogja korlátozni, hogy mit tudsz kihozni belőle. Lowtech-hez elég lehet, ha a növények jó kondiban vannak, és nincs állatokkal túltelepítve. az akvárium.
@Molnár Máté ilyet használ a bettásában:
Érdemes megkérdezni, hogy még mindig hozza-e a teljesítményt, nincs-e a gond az akváriummal, stb. A szűrőanyag cserélhető benne, a videóban is láthatod.
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a frissen újraindított 116 L (80*35*40) akváriumomhoz szeretnék külső szűrőt választani, azonban mivel kevés tapasztalatom van a szűrők terén nem igazán tudtam dönteni a márkák közül, a keret nagyon maximum 60 000 ft. Írom amiket eddíg néztem, ami fontos szempont az a csendesség a hálóban van az akvárium így minél kevesebb zajjal szeretném hogy járjon,

-Atman CF - 1200 - 1530 l/h (szűrő anyag - 5L )
-Atman CF - 1000 - 1350 l/h ( szűrő anyag - 7,5L)
- Hydor Eheim Professionel 350 - 1050 l/h ( szűrő anyag -6,6L)
- Tetratec 1200 Plus - 1300 l/h ( szűrő anyag - 12L)
- Eheim Professionel 4 2271 - 950 l/h ( szűrő anyag - 7,1L)
- Oase Filtosmart 300 - 1000 l/h ( szűrő anyag - 6,4L)
- OASE Biomaster 250 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,4L)
-Eheim Experience 2426 - 1050 l/h ( szűrő anyag - 4,9L)
- Eheim CristalProfi e902 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,7L)

A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a frissen újraindított 116 L (80*35*40) akváriumomhoz szeretnék külső szűrőt választani, azonban mivel kevés tapasztalatom van a szűrők terén nem igazán tudtam dönteni a márkák közül, a keret nagyon maximum 60 000 ft. Írom amiket eddíg néztem, ami fontos szempont az a csendesség a hálóban van az akvárium így minél kevesebb zajjal szeretném hogy járjon,

-Atman CF - 1200 - 1530 l/h (szűrő anyag - 5L )
-Atman CF - 1000 - 1350 l/h ( szűrő anyag - 7,5L)
- Hydor Eheim Professionel 350 - 1050 l/h ( szűrő anyag -6,6L)
- Tetratec 1200 Plus - 1300 l/h ( szűrő anyag - 12L)
- Eheim Professionel 4 2271 - 950 l/h ( szűrő anyag - 7,1L)
- Oase Filtosmart 300 - 1000 l/h ( szűrő anyag - 6,4L)
- OASE Biomaster 250 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,4L)
-Eheim Experience 2426 - 1050 l/h ( szűrő anyag - 4,9L)
- Eheim CristalProfi e902 - 900 l/h ( szűrő anyag - 4,7L)

A segítséget előre is köszönöm!
Az Eheim-mel nem fogsz melleloni, a felsorolt szurok kozul o kepviseli a legjobb minoseget!
 
Nagyon köszönöm!

Akkor eheim lesz, a típust még eldöntöm azonban jókat hallottam a e902 ről bár arról nincs túl sok vélemény. Valaki esetleg használ CristalProfi Greenline típusó JBLt?
 
Back
Oldal tetejére