• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Nem növényes, hanem teknősös kérdésem lenne. Van egy 60 literes akvárium, és egy pszichopata ékszerteknős, aki valamiért azzal foglalja le magát, hogy darabokra szedi az elektronikus berendezéseket. Az elmúlt hetekben több belső szűrő, és fűtő is áldozatul esett eme hobbijának.
Ismerősöm ezért szeretne beruházni egy külsőszűrőbe. 30 ezer körüli összeget tud rászánni.
Valakinek esetleg lenne ötlete? :notworthy:
 
Sziasztok!
Nem növényes, hanem teknősös kérdésem lenne. Van egy 60 literes akvárium, és egy pszichopata ékszerteknős, aki valamiért azzal foglalja le magát, hogy darabokra szedi az elektronikus berendezéseket. Az elmúlt hetekben több belső szűrő, és fűtő is áldozatul esett eme hobbijának.
Ismerősöm ezért szeretne beruházni egy külsőszűrőbe. 30 ezer körüli összeget tud rászánni.
Valakinek esetleg lenne ötlete? :notworthy:
Ha erre gondolsz, nekem van egy patent 2213 elado.
 
Nem kell visszafolytani. Én az exp. 250-est 54 l-ben használom.
Szia!
112 litert szűrtem eheim 2217-el. 6 literes vödör 5 leter sz.anyag (+perlon, kékszivacs).
Volt co2 és "low tech" is.
Mindenképpen a nagyobb szűrőt válaszd!
Ha annyira para az áramlás, azt lehet mérsékelni.
Minnél nagyobb vödör=több szűrőanyag=kevesebb baj az algákkal+kevesebb tisztítás miatti ba...atás/meló.Megéri.
 
A következő kérdésem lenne.
Egy 30-as Dennerle nano kockát szeretnék indítani, kevés fénnyel, Anubias-okkal, csak garnéláknak.
Van egy Eheim aquacorner belsőszűrőm. De csak kéne egy skimmer is. Na most ez a kettő azért sok egy 30-as nanoba.

A másik verzió, Eheim 2422+egy külső szűrőre köthető skimmer, nevezetesen ez.. https://www.eheim.com/en_GB/products/accessories/cleaning/new-surface-skimmer_3535000
Erre menne még egy lily spin

A harmadik opció egy Tidal akasztós (bár ez nem szimpatikus, mert akasztós, azokat nem szeretem), de ennek a skimmer része gondolom begyűjtené a kis garnélákat..

Mit lenne érdemes?
 
A következő kérdésem lenne.
Egy 30-as Dennerle nano kockát szeretnék indítani, kevés fénnyel, Anubias-okkal, csak garnéláknak.
Van egy Eheim aquacorner belsőszűrőm. De csak kéne egy skimmer is. Na most ez a kettő azért sok egy 30-as nanoba.

A másik verzió, Eheim 2422+egy külső szűrőre köthető skimmer, nevezetesen ez.. https://www.eheim.com/en_GB/products/accessories/cleaning/new-surface-skimmer_3535000
Erre menne még egy lily spin

A harmadik opció egy Tidal akasztós (bár ez nem szimpatikus, mert akasztós, azokat nem szeretem), de ennek a skimmer része gondolom begyűjtené a kis garnélákat..

Mit lenne érdemes?

Biztos, hogy szükséges a szűrő egy növényes low tech nano akváriumban, amiben csak garnélák vannak? Egy jó talaj még önmagában is szűrhet, akár növények nélkül is. (Bár növények nélkül problémás is lehet.) Ha már úgyis akarsz növényeket bele, akkor nem érdemesebb az akváriumot megfelelő talajjal indítani, és akkor megspórolhatod a szűrés nehézségeit?
Persze ha rengeteget (túl) etetsz és akár a garnélák tömegét közelítő, vagy meghaladó garnélatáp kerül sűrűn az akváriumba, akkor más a helyzet.

Sajnos a nitrogén körforgást nagyon hiányosan szokták akvárium könyvekben felvázolni, és a folyamatok egy jó része hiányzik, ami olyan akváriumban működhet, amiben (aktív) talaj is van.
 
Utoljára módosított:
Biztos, hogy szükséges a szűrő egy növényes low tech nano akváriumban, amiben csak garnélák vannak? Egy jó talaj még önmagában is szűrhet, akár növények nélkül is. (Bár növények nélkül problémás is lehet.) Ha már úgyis akarsz növényeket bele, akkor nem érdemesebb az akváriumot megfelelő talajjal indítani, és akkor megspórolhatod a szűrés nehézségeit?
Persze ha rengeteget (túl) etetsz és akár a garnélák tömegét közelítő, vagy meghaladó garnélatáp kerül sűrűn az akváriumba, akkor más a helyzet.

Sajnos a nitrogén körforgást nagyon hiányosan szokták akvárium könyvekben felvázolni, és a folyamatok egy jó része hiányzik, ami olyan akváriumban működik, amiben (aktív) talaj is van.
Ha van garnéla szaporulat (a nagyaksiban szaporodnak rendesen, még úgyis, hogy a márnák vadásznak le belőlük) akkor azért nem árt a komolyabb szűrés. Szerintem.
 
Ha van garnéla szaporulat (a nagyaksiban szaporodnak rendesen, még úgyis, hogy a márnák vadásznak le belőlük) akkor azért nem árt a komolyabb szűrés. Szerintem.

Ahogy gondolod, bár engem nem győztél meg, mert évek óta tartok garnélákat növényes low tech nano és pico akváriumban szűrő nélkül. Szaporulat bőven van, bár egy idő után, ha nincsenek a garnélák kiszedve, akkor nálam beáll egy elég nagy létszám (sose számoltam meg őket, de látványra bőven elég van benne).
 
Ahogy gondolod, bár engem nem győztél meg, mert évek óta tartok garnélákat növényes low tech nano és pico akváriumban szűrő nélkül. Szaporulat bőven van, bár egy idő után, ha nincsenek a garnélák kiszedve, akkor nálam beáll egy elég nagy létszám (sose számoltam meg őket, de látványra bőven elég van benne).
Én nem akarok meggyőzni senkit semmiről :) Igazából azért választom a külső szűrőt (ami véglegesedett, Eheim 2213 lesz), mert ismerem magam annyira, hogy előbb utóbb ebből is hightech akvárium lesz :) Meg ki tudja még milyen garnéla fajt akarok tartani később, ne ezen múljon.
 
Én nem akarok meggyőzni senkit semmiről :) Igazából azért választom a külső szűrőt (ami véglegesedett, Eheim 2213 lesz), mert ismerem magam annyira, hogy előbb utóbb ebből is hightech akvárium lesz :) Meg ki tudja még milyen garnéla fajt akarok tartani később, ne ezen múljon.

Volt hasonló Eheim Classic szűrőm, ennek a "kistestvére" és éveken keresztül hibátlanul működött. Jelenleg nem használom, de nagyon sokat kibírt.
Esetedben ha jól számolom, 14x vízforgatás lesz a 30 literre, azaz, 4 percenként átmegy rajta a 30 liter.
 
Back
Oldal tetejére