• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Egy 45*36*31-as Dennerle scaper akváriumot szűrök egy Eheim 2075-el.

Egyszer @Nigro mondta a blogjában, hogy nem kell parázni túlszűrés nincs nem fognak a halak pörögni a vízben. Hát de van. ;)
Tornádót csinál ebben a piciben. Akármilyen halat tettem eddig bele bújtak valamelyik sarokba, kő mögé utálták a cunamit.

Hogy érdemes fojtanom és meddig érdemes fojtani? Azt most hagyjuk, hogy cseréljem le, nem fogom. Miért? Mert hülye vagyok ;) szóval hagyjuk.
Kb a teljes teljesítményének 1/3-ra lenne szükségem.
Van 3 lehetőség ahogy látom.

1, a készüléken magán van valami kar azt elhúzhatom.
2, van a Lily ágon egy csap azt eltekerhetem.
3, Lilyt cseréljem le arra a gömbös változatra? Vagy másra? Sose próbáltam segíthet?

Esetleg ezek kombinálása? Mi a különbség a készülék fojtásán vagy a lilyhez vezető csövön lévő fojtáson?
Eheim 2073-mal szűrünk egy 60 literes akvát, arányai kb ugyanazok mint a tiédnek. Poppy-val tökéletes az áramlás. Magát a szűrőt az adapter karjával nem kell fojtanunk, viszont a beszívó és a kifolyó is 13-as, ezért mindkettő szűkítve van a csonk utáni résztől. Pont a napokban írtunk erről.
Tudunk adni kölcsön egy poppy-t kipróbálásra, ha gondolod és megígéred hogy az életed árán vigyázol rá :D már nem kapni ezt a típust (do!aqua).
 
Spin
Egy 45*36*31-as Dennerle scaper akváriumot szűrök egy Eheim 2075-el.

Egyszer @Nigro mondta a blogjában, hogy nem kell parázni túlszűrés nincs nem fognak a halak pörögni a vízben. Hát de van. ;)
Tornádót csinál ebben a piciben. Akármilyen halat tettem eddig bele bújtak valamelyik sarokba, kő mögé utálták a cunamit.

Hogy érdemes fojtanom és meddig érdemes fojtani? Azt most hagyjuk, hogy cseréljem le, nem fogom. Miért? Mert hülye vagyok ;) szóval hagyjuk.
Kb a teljes teljesítményének 1/3-ra lenne szükségem.
Van 3 lehetőség ahogy látom.

1, a készüléken magán van valami kar azt elhúzhatom.
2, van a Lily ágon egy csap azt eltekerhetem.
3, Lilyt cseréljem le arra a gömbös változatra? Vagy másra? Sose próbáltam segíthet?

Esetleg ezek kombinálása? Mi a különbség a készülék fojtásán vagy a lilyhez vezető csövön lévő fojtáson?
Spin megszelídíti...
 
Eheim 2073-mal szűrünk egy 60 literes akvát, arányai kb ugyanazok mint a tiédnek. Poppy-val tökéletes az áramlás. Magát a szűrőt az adapter karjával nem kell fojtanunk, viszont a beszívó és a kifolyó is 13-as, ezért mindkettő szűkítve van a csonk utáni résztől. Pont a napokban írtunk erről.
Tudunk adni kölcsön egy poppy-t kipróbálásra, ha gondolod és megígéred hogy az életed árán vigyázol rá :D már nem kapni ezt a típust (do!aqua).
Köszi, akkor megpróbálok beszerezni egy nonamet az ADA márka nekem méreg drága.
Bár nem látok sehol más gyártótól Poppy-t.
Tudtam, hogy így hívják, de felmentem a GA-hoz és nem volt a nevében, gondoltam rosszul emlékeztem.
Ezer köszi a felajánlást. Valójában én is azt gondoltam, hogy ez a legtutibb megoldás amiben megerősítettél. Talán még abban is segít, hogy nem kell skimmer, mert jobban mozgatja a felszint. Üveget nem kérek kölcsön. Mikor a sajátjaimat hozom el is a szívinfarktus kerülget minden fékezésnél...hát még másét. Majd veszek ha lelek. :D

Spin

Spin megszelídíti...
köszi, remélem nekem is megszelídíti. :D
Spin csak annyit jelent, hogy el van csavarva 90 fokban. Az nem arra néz amerre jön be az akváriumba a cső, hanem 90 fokban elforgatva. Olyankor érdemes venni, mikor az egyik hosszanti oldal bútorhoz vagy falhoz van tolva épp ahova a lilyt/poppy szánnád. Csak hátulról tudsz támadni és hogy ne rövid távban a közeli frontüvegre veresse a vizet csavartat veszel.
 
Spin
Erdekes:
Na várjunk ez a spin ráadásul két oldalon lyukas? :)
Meg se merem kérdezni ez miért jó és mit kezd a reaktorral beoldott CO2-vel.

Tényleg a poppy, azzal hogy kapásból felküldi az űrbe a vizet azt jelenti, hogy ahhoz nem ajánlott a co2 reaktor? Nem látom nálad a Nippon-Grow-ban a diffúzort akkor reaktorral megy?

Kezd offtopic lenni
 
Na várjunk ez a spin ráadásul két oldalon lyukas? :)
Meg se merem kérdezni ez miért jó és mit kezd a reaktorral beoldott CO2-vel.

Tényleg a poppy, azzal hogy kapásból felküldi az űrbe a vizet azt jelenti, hogy ahhoz nem ajánlott a co2 reaktor? Nem látom nálad a Nippon-Grow-ban a diffúzort akkor reaktorral megy?

Kezd offtopic lenni
A spin + kulso reaktor teljesen jo parositas.
 
Sziasztok!
Nemsokára indítok egy Dennerle 60L kockát, és a szűrőt még nem döntöttem el milyen legyen.
Tetra EX600 vagy 800 amire gondoltam.
A 800-as nem lenne túl nagy? Gondolom vissza kellene folyatni valamennyire.
A töltet egyenlőre 2L ADA Bio rio, ha a 800-as lenne mit tennétek még bele?
Köszönöm
 
Sziasztok!
Nemsokára indítok egy Dennerle 60L kockát, és a szűrőt még nem döntöttem el milyen legyen.
Tetra EX600 vagy 800 amire gondoltam.
A 800-as nem lenne túl nagy? Gondolom vissza kellene folyatni valamennyire.
A töltet egyenlőre 2L ADA Bio rio, ha a 800-as lenne mit tennétek még bele?
Köszönöm
Szia! Nem lesz nagy a 800, sztem meg fojtani sem kell. A specifikacioban feltuntetett vizhozam nem igazan fedi a valosagot.
 
Sziasztok!
Nemsokára indítok egy Dennerle 60L kockát, és a szűrőt még nem döntöttem el milyen legyen.
Tetra EX600 vagy 800 amire gondoltam.
A 800-as nem lenne túl nagy? Gondolom vissza kellene folyatni valamennyire.
A töltet egyenlőre 2L ADA Bio rio, ha a 800-as lenne mit tennétek még bele?
Köszönöm
Meg egy gondolat... ha nem ragaszkodsz nagyon a terta-hoz, akkor en egy eheim 2224, vagy 2424et ajanlanek helyette. A 800hoz kepest 1lityi toltettel kevesebbet tud befogadni, de maga a szuro sokkal jobb minoseget kepvisel. Tetra-m volt, eheim-em van.. tobb is..
 
Meg egy gondolat... ha nem ragaszkodsz nagyon a terta-hoz, akkor en egy eheim 2224, vagy 2424et ajanlanek helyette. A 800hoz kepest 1lityi toltettel kevesebbet tud befogadni, de maga a szuro sokkal jobb minoseget kepvisel. Tetra-m volt, eheim-em van.. tobb is..
Árban is +10e a tetra EX800-hoz képest.
 
Sziasztok!
Nemsokára indítok egy Dennerle 60L kockát, és a szűrőt még nem döntöttem el milyen legyen.
Tetra EX600 vagy 800 amire gondoltam.
A 800-as nem lenne túl nagy? Gondolom vissza kellene folyatni valamennyire.
A töltet egyenlőre 2L ADA Bio rio, ha a 800-as lenne mit tennétek még bele?
Köszönöm
A tetra ex800/600 már kinőtte azt a betegséget, hogy elkezd ereszteni a feje? (a levegőtlenítőnél lévő tömítés, ami a fej szétszedése nélkül nem is javítható és gyári pot alkatrész sincs)
 
Nem lesz gond a tetrával, de az eheim az eheim.
Én is használok ezt is azt is.
A töltetet viszont cserés lesz .
Full matrix-szal nem lősz mellé,akármelyik szűrőt is válaszd.
 
A tetra ex800/600 már kinőtte azt a betegséget, hogy elkezd ereszteni a feje? (a levegőtlenítőnél lévő tömítés, ami a fej szétszedése nélkül nem is javítható és gyári pot alkatrész sincs)
Nem tudom, még nem nagyon használtam azt a gombot.
Kb 3 éve használom.
 
Back
Oldal tetejére