• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!

Van egy 2213-as szűrőm az 50 literes tigrises, halas akvárium alatt. Az a problémám vele, hogy relatíve sokszor kell szétszednem és kipucolnom és perlont cserélnem ahhoz, hogy normális legyen a flow. A csövezést is szoktam pucoltni, de utána is 2-3 hét és szinte éppen hogy nyomja a vizet. Elképzelhető, hogy a kb 150 garnéla és 14 nano halacska sokat 💩-ik, és ehhez már kevés ez a szűrő. Eleinte biorio volt benne, gondoltam az tömörödik nagyon, kicseréltem mátrixra de így sincs változás. Üveg ki- és befolyó van rajta, de gondolom ezen ez nem múlhat. A kicsi 2211-be került a bio rio, ott pár garnéla van, több hónap után is csak a perlon fele kezdett eltömődni, szóval az eléggé gondozásmentes. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nagyobb szűrőre cserélném a 2213-at akkor ki tudnám tolni ezt a szétszedem-összerakom ciklust? Mit javasoltok?
 
Sziasztok!

Van egy 2213-as szűrőm az 50 literes tigrises, halas akvárium alatt. Az a problémám vele, hogy relatíve sokszor kell szétszednem és kipucolnom és perlont cserélnem ahhoz, hogy normális legyen a flow. A csövezést is szoktam pucoltni, de utána is 2-3 hét és szinte éppen hogy nyomja a vizet. Elképzelhető, hogy a kb 150 garnéla és 14 nano halacska sokat 💩-ik, és ehhez már kevés ez a szűrő. Eleinte biorio volt benne, gondoltam az tömörödik nagyon, kicseréltem mátrixra de így sincs változás. Üveg ki- és befolyó van rajta, de gondolom ezen ez nem múlhat. A kicsi 2211-be került a bio rio, ott pár garnéla van, több hónap után is csak a perlon fele kezdett eltömődni, szóval az eléggé gondozásmentes. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nagyobb szűrőre cserélném a 2213-at akkor ki tudnám tolni ezt a szétszedem-összerakom ciklust? Mit javasoltok?
nálam a beszívó ág üvege szokta a gondot okozni. Ha a kis rések eltömődnek nem tud elég vizet beszívni a szűrő.
 
Sziasztok!

Van egy 2213-as szűrőm az 50 literes tigrises, halas akvárium alatt. Az a problémám vele, hogy relatíve sokszor kell szétszednem és kipucolnom és perlont cserélnem ahhoz, hogy normális legyen a flow. A csövezést is szoktam pucoltni, de utána is 2-3 hét és szinte éppen hogy nyomja a vizet. Elképzelhető, hogy a kb 150 garnéla és 14 nano halacska sokat 💩-ik, és ehhez már kevés ez a szűrő. Eleinte biorio volt benne, gondoltam az tömörödik nagyon, kicseréltem mátrixra de így sincs változás. Üveg ki- és befolyó van rajta, de gondolom ezen ez nem múlhat. A kicsi 2211-be került a bio rio, ott pár garnéla van, több hónap után is csak a perlon fele kezdett eltömődni, szóval az eléggé gondozásmentes. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nagyobb szűrőre cserélném a 2213-at akkor ki tudnám tolni ezt a szétszedem-összerakom ciklust? Mit javasoltok?
Az en tapatalatom: a 110literes akvat ket szurovel szurom, eheim 2273 es 2222vel. Egyforman koszolodik a perlon es a biologiai toltet a szurokben. Flow csokkenest a 2273-nal nem lehet latni, a nagyobb vizforgatas, erosebb motort nem fogja a koszolodott perlon. A 2222-nel jol lathato...
Az uveg szivo aggal jartam ugy, hogy nem tudott elegendo vizet szippantani rajta a szuro, es folyamatosan levegosodott.. kicsereltem az eredeti eheim muanyagra, es a problema megoldodott.. de nalad nem ez miatt esik a vizforgatas olyan hamar.
 
nálam a beszívó ág üvege szokta a gondot okozni. Ha a kis rések eltömődnek nem tud elég vizet beszívni a szűrő.
Az en tapatalatom: a 110literes akvat ket szurovel szurom, eheim 2273 es 2222vel. Egyforman koszolodik a perlon es a biologiai toltet a szurokben. Flow csokkenest a 2273-nal nem lehet latni, a nagyobb vizforgatas, erosebb motort nem fogja a koszolodott perlon. A 2222-nel jol lathato...
Az uveg szivo aggal jartam ugy, hogy nem tudott elegendo vizet szippantani rajta a szuro, es folyamatosan levegosodott.. kicsereltem az eredeti eheim muanyagra, es a problema megoldodott.. de nalad nem ez miatt esik a vizforgatas olyan hamar.

Az üveg szívó ág valóban problémás, amikor ráhúztam a garnéla védő szivacsot az durván folytotta. Azóta levettem, egy fokkal jobb a helyzet. Nem szívesen raknám vissza a zöld szívót, eléggé belerondít a képbe az üveghez képest. :( Van olyan üveg szívó ami esetleg több vizet tud átengedni? Láttam már mindenféle ovális, gömb és egyéb alakúakat is...
Gondolom akkor az erősebb szűrőt ugyanúgy fogja a vékony résekkel ellátott üveg szívó.
 
Sziasztok!

Van egy 2213-as szűrőm az 50 literes tigrises, halas akvárium alatt. Az a problémám vele, hogy relatíve sokszor kell szétszednem és kipucolnom és perlont cserélnem ahhoz, hogy normális legyen a flow. A csövezést is szoktam pucoltni, de utána is 2-3 hét és szinte éppen hogy nyomja a vizet. Elképzelhető, hogy a kb 150 garnéla és 14 nano halacska sokat 💩-ik, és ehhez már kevés ez a szűrő. Eleinte biorio volt benne, gondoltam az tömörödik nagyon, kicseréltem mátrixra de így sincs változás. Üveg ki- és befolyó van rajta, de gondolom ezen ez nem múlhat. A kicsi 2211-be került a bio rio, ott pár garnéla van, több hónap után is csak a perlon fele kezdett eltömődni, szóval az eléggé gondozásmentes. A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg nagyobb szűrőre cserélném a 2213-at akkor ki tudnám tolni ezt a szétszedem-összerakom ciklust? Mit javasoltok?
Szia, én most fogok egy 60literes kockát egy 2426 al megforgatni1050L/H, csövezése 16/22. üveg spin. valamint folytásként 30ppi szivacs a kifolyóra meg egy 500as eheim uv.
amugy a 35 ös kockám alatt egy 2224 es 750L/H van, s ott a perlont 1,5 havonta ki kell dobnom mert eliszapolódik..
 
Az üveg szívó ág valóban problémás, amikor ráhúztam a garnéla védő szivacsot az durván folytotta. Azóta levettem, egy fokkal jobb a helyzet. Nem szívesen raknám vissza a zöld szívót, eléggé belerondít a képbe az üveghez képest. :( Van olyan üveg szívó ami esetleg több vizet tud átengedni? Láttam már mindenféle ovális, gömb és egyéb alakúakat is...
Gondolom akkor az erősebb szűrőt ugyanúgy fogja a vékony résekkel ellátott üveg szívó.
Reszelővel megpróbálhatod nagyobbá tenni a réseket.
 
Reszelővel megpróbálhatod nagyobbá tenni a réseket.
Nekem sajnos nem sikerült annó reszelni a réseken. Lehet rosszul csináltam, nincsen kizárva. Viszont jelentős javulást akkor értem el mikor megpróbáltam levágni a szívó alját. Sajnos a vágás nem sikerült mert lepattant az alja de garnéla védő ráccsal ez nem látszott. Jelentősen javult a vízhozam🙂
 
Reszelővel megpróbálhatod nagyobbá tenni a réseket.
Nekem sajnos nem sikerült annó reszelni a réseken. Lehet rosszul csináltam, nincsen kizárva. Viszont jelentős javulást akkor értem el mikor megpróbáltam levágni a szívó alját. Sajnos a vágás nem sikerült mert lepattant az alja de garnéla védő ráccsal ez nem látszott. Jelentősen javult a vízhozam🙂
Az uveget nem lehet reszelovel otthon boviteni..
 
Az üveg szívó ág valóban problémás, amikor ráhúztam a garnéla védő szivacsot az durván folytotta. Azóta levettem, egy fokkal jobb a helyzet. Nem szívesen raknám vissza a zöld szívót, eléggé belerondít a képbe az üveghez képest. :( Van olyan üveg szívó ami esetleg több vizet tud átengedni? Láttam már mindenféle ovális, gömb és egyéb alakúakat is...
Gondolom akkor az erősebb szűrőt ugyanúgy fogja a vékony résekkel ellátott üveg szívó.
Az oval tobb vizet enged at, gondolom a gomb is, de a tisztitasuk nem lesz konnyu. A kefe szinte semmit nem tesz az oblos reszen.. sajat tapasztalat, ezert nincs is az akvaban.
A gyari zold eheim-et viszont kecsesebbe tudod tenni. Most sajna maskent nem tudom szemleltetni.. flex-el vagdosol ra reseket, az aljaba teszed az esozteto vegebol a dugot.. sokkal jobban fog kinezni, mint a gyari kosarral, es meg a garnivedo is ramegy..
78306
 
Utoljára módosított:
Köszi a válaszokat mindenkinek, kitalálom akkor hogyan tovább. :) Nálam valamiért kerregősebb is az átlagnál a 2213, a 2211 meg tök hangtalan. Sokszor nem is a flow miatt szedem szét, hanem a kávédarálás miatt... :D
 
Köszi a válaszokat mindenkinek, kitalálom akkor hogyan tovább. :) Nálam valamiért kerregősebb is az átlagnál a 2213, a 2211 meg tök hangtalan. Sokszor nem is a flow miatt szedem szét, hanem a kávédarálás miatt... :D
Mostanában nekem is elkezdte, és elszíneződést látok a kerámiatengelyen egy ponton, ami nem tudom, hogy normális-e, de tippre nem. A hétvégén veszek egy újat, nem nagy tétel, talán megoldja a problémát. Remélem, mert rotort nem akarok venni, és már nem fér a tetejére több növénytápos flakon, hogy elnyomja a rezgéseket. :D
 
Köszi a válaszokat mindenkinek, kitalálom akkor hogyan tovább. :) Nálam valamiért kerregősebb is az átlagnál a 2213, a 2211 meg tök hangtalan. Sokszor nem is a flow miatt szedem szét, hanem a kávédarálás miatt... :D
En lecserelnem a 2213-at @tsokee forumtars 2324-esere. Beepitett futoszalas, fel literrel tobb toltetet tudsz belerakni, az adapterbe epitett csapokkal 2perc egy perloncsere es meg a szekrenybol se kell kivenni hozza a szurot nem fogsz elaztatni semmit, vizforgatasban is tobbet tud egy kicsit. Ja, es teljesen hangtalan! Sokkal nem kellene megpotolni a jelenlegi szurod arat..
 
Mostanában nekem is elkezdte, és elszíneződést látok a kerámiatengelyen egy ponton, ami nem tudom, hogy normális-e, de tippre nem. A hétvégén veszek egy újat, nem nagy tétel, talán megoldja a problémát. Remélem, mert rotort nem akarok venni, és már nem fér a tetejére több növénytápos flakon, hogy elnyomja a rezgéseket. :D
Nekem is volt hasonlo a 2211nel, ott a rotor lett cserelve, mert a tengelyen nem volt merheto a kopas. A rotorcserevel elhalkult a szuro.
 
Nekem is volt hasonlo a 2211nel, ott a rotor lett cserelve, mert a tengelyen nem volt merheto a kopas. A rotorcserevel elhalkult a szuro.
Akkor lehet a rotor is belecsusszan a kosárba, köszi. Kopást nem látok, csak egy szürke csíkot, ami könnyen letörölhető, de ha ott a csík, valamihez hozzáér sajnos. Szerencsére a classicokhoz nem annyira drágák az alkatrészek. Off vége. :D
 
Kérem, hogy valaki tartson egy gyorstalpalót (elég címszavakban):

- Miért nem találok a GA kínálatában 2075-ös szűrőt, ha van még 2080-as? Tippem: Prof 3 gyártása megszűnt, a 2075 meg népszerűsége okán már készlethiányra futott.
- Milyen logika szerint számozza az Eheim a szűrőit? 2211-13-15-17, 2224, 2424... stb. Nem értem, és ez felhúz :D Ha ez valahol már le van írva, a linkért vagy iránymutatásért is hálás leszek :)
- A prof3, prof4, Tetra EX 800, OASE Biomaster sorozat, stb. kosaras szűrők használhatóak kosár nélkül is? Konkrét példa: 2424 vagy 2426. Tippem: nem...
- Amiért idetévedtem: nem tudok külső szűrőt választani :D A feladat egy 100 literes rövid/tömzsi akvárium (62,5 cm hossz) szűrése. Kosár nélküli megoldás kellene elsősorban, így önerőből a Eheim Classic 2215 és 2217-ig jutottam. Az előbbit kicsinek érzem, az utóbbit nagynak. Akinek van kedve/ideje, adjon pár tippet! ;) Köszi!
 
Back
Oldal tetejére