• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Kis dilemmába kerültem,
64 litereshez alapvetően OASE Biomaster 350-est gondoltam.. de most így rendelés előtt elméláztam a 600-ason..
10 ezer a különbség.. néztem a GA ajánlóját, a 350-est 90 literig a 600-ast 200 literig ajánlott..
a hosszú távú terveim közt szerepel egy 90x45x45 vagy egy 120x45x45 (ez utóbbira már egy picit lehet a 600-as is kevés?)
Szóval a kérdés leginkább az, hogy megéri e szerintetek benevezni most a 600-asra? Nem lesz a túl durva a 64-eshez, Illetve, hogy elég lehet e ez a 243 litereshez (inkább a 120-as felé mennék majd el), vagy oda így is úgy is kell nagyobb - vagy még egy valami a 600-as mellé?
Az akvárium szivattyúknak mennyire tesz keresztbe ha az ember fojtja őket?

Bónuszkérdés:
A töltet mennyire számít :) pl ha a 600-ast telerakom Sachem Matrix-al, akkor kitolhatom a 200 literes javasolt értéket?
(az ott megadott értékek a gyári szűrőkkel értendőek?)
 
Utoljára módosított:
Kis dilemmába kerültem,
64 litereshez alapvetően OASE Biomaster 350-est gondoltam.. de most így rendelés előtt elméláztam a 600-ason..
10 ezer a különbség.. néztem a GA ajánlóját, a 350-est 90 literig a 600-ast 200 literig ajánlott..
a hosszú távú terveim közt szerepel egy 90x45x45 vagy egy 120x45x45 (ez utóbbira már egy picit lehet a 600-as is kevés?)
Szóval a kérdés leginkább az, hogy megéri e szerintetek benevezni most a 600-asra? Nem lesz a túl durva a 64-eshez, Illetve, hogy elég lehet e ez a 243 litereshez (inkább a 120-as felé mennék majd el), vagy oda így is úgy is kell nagyobb - vagy még egy valami a 600-as mellé?
Az akvárium szivattyúknak mennyire tesz keresztbe ha az ember fojtja őket?

Bónuszkérdés:
A töltet mennyire számít :) pl ha a 600-ast telerakom Sachem Matrix-al, akkor kitolhatom a 200 literes javasolt értéket?
(az ott megadott értékek a gyári szűrőkkel értendőek?)
ha ilyen terveid vannak akkor Eheim-et ajánlanék! van OASE Biomaster topik olvass utána! cumira szaladsz vele! 2073 vagy 2068 eheim! a 182litereshez meg a 245litereshez 2080! de persze ez mind anyagiak kérdése!
Én pl! 182 liter 90x45x45 öst elkezdtem egy JBL 902e majd lecseréltem egy 1502e re majd egy 1902e re !
végül egy 2080 eheimre! el lehet játszadozni a felesleges pénzel! vanmindig helye! :ROFLMAO: most pedig ugyanavval az eheimel megy a 120x45x45
üdv.
 
ha ilyen terveid vannak akkor Eheim-et ajánlanék! van OASE Biomaster topik olvass utána! cumira szaladsz vele! 2073 vagy 2068 eheim! a 182litereshez meg a 245litereshez 2080! de persze ez mind anyagiak kérdése!
Én pl! 182 liter 90x45x45 öst elkezdtem egy JBL 902e majd lecseréltem egy 1502e re majd egy 1902e re !
végül egy 2080 eheimre! el lehet játszadozni a felesleges pénzel! vanmindig helye! :ROFLMAO: most pedig ugyanavval az eheimel megy a 120x45x45
üdv.

Köszi, hogy mondtad, vmiért ez elkerülte a figyelmem.
Nah elolvastam pár oldalt.. marad 350-es azzal kevesebb a probléma ahogy nézem :)
(OASE-vel szerződött partnerek vagyunk, szóval olyan áron tudok OASE cuccokat szerezni, hogy nagyon (nagyon-nagyon) nem éri meg az EHEIM, ha majd váltok egyszer nagyobb akváriumra, akkor majd veszek ahhoz megfelelő szűrőt :))
 
Utoljára módosított:
Oldalpolcnak max 20cm helyem lenne, hátfalinak meg semennyi.
20 cm több, mint elég!
Sügeresbe megfelelő a háromszoros vízforgatás, tehát Neked 2500-3000 l/h-ás teljesítmény fölé nem kell menned oldalpolcnál.
Ha megvan a szivattyúd, akkor a teljesítményéhez kell kiszámolni a szivacsot. Átemelőnek 50-esnél vékonyabb ragasztós PVC-ben ne gondolkozz.
(ha csak egy db 10x10x50-es szivacsot kiszámolsz, az már 2000 cm2...)
 
20 cm több, mint elég!
Sügeresbe megfelelő a háromszoros vízforgatás, tehát Neked 2500-3000 l/h-ás teljesítmény fölé nem kell menned oldalpolcnál.
Ha megvan a szivattyúd, akkor a teljesítményéhez kell kiszámolni a szivacsot. Átemelőnek 50-esnél vékonyabb ragasztós PVC-ben ne gondolkozz.
(ha csak egy db 10x10x50-es szivacsot kiszámolsz, az már 2000 cm2...)
5x5x50-es szivacs lesz. Ahogy számolgattam, kb 9000cm2. A meglévő 2500L/h szivattyúval, kb elegendő is lehet. Inkább az 5cm/min áramlást kell megcéloznom.
A másik opció, hogy nem mellette, hanem alatta lesz ugyan ez a szűrés. Az akva nem lesz fúrva semiképp. A csövezés kialakítását nem tudom hogyan kelle megoldani, hogy jó és biztonságos legyen. ( Az alsópolcos csoport elég kihalt)
 
5x5x50-es szivacs lesz. Ahogy számolgattam, kb 9000cm2. A meglévő 2500L/h szivattyúval, kb elegendő is lehet. Inkább az 5cm/min áramlást kell megcéloznom.
A másik opció, hogy nem mellette, hanem alatta lesz ugyan ez a szűrés. Az akva nem lesz fúrva semiképp. A csövezés kialakítását nem tudom hogyan kelle megoldani, hogy jó és biztonságos legyen. ( Az alsópolcos csoport elég kihalt)
Ebből a szivacsból 8 db elég lesz, az az 5,2 cm/perc a valóságban úgyis kevesebb lesz kicsit, mert a csövezés és a szivacs ellenállása miatt az a 2500 l/h soha nem ennyi a valóságban.
Ha elfér mellette, én azzal próbálkoznék mindenképpen, mert biztonságosabb és halkabb is, nem utolsó sorban pedig sokkal kevesebb ráfordítást igényel.
Ha mégis alsópolcos mellett döntesz, akkor víz kiemeléshez ablaufot javasolok. Nekem soha nem volt gondom vele, pedig több mint 10 évig használtam ilyent:
 

Attachments

  • 2008_04130167.JPG
    2008_04130167.JPG
    152.6 KB · Megtekintések: 26
Sajnos nem értem, hogy mit nem értesz, beindításra gondolsz? Mert egyébként meg kell fúrni az üveget, vagy nem is értem :D vízről beszélünk, nem kámforról.
Lehet rosszul fogalmaztam és elbeszélünk egymás mellett.
Az akva nem lesz fúrva. A csövezés kialakításban kértem segítséget, mert azt nem értem, vagy merem megcsinálni saját kútfőböl. Oldalpolcost már csináltam, ott 50-es csövön folyik ki és egy 2000-es power nyoja vissza. De az más elven működik
Megnéztem sok alsópolcos videót, ahol nem volt fúrva az üveg.
De azt sem találom pontosan, hogy milyen átmérőjű csőből kellene kialakítani a lefolyó ágat. A visszanyomó az adott, egy 2500L/h szivattyú van most is.
 
Sziasztok!

Olyan dologban kérném a véleményetek, hogy melyik külső szűrő működik a leghalkabban? Ott fogunk aludni mellette és nem szeretném hogy folyamatos zugas legyen este a fülemben.

Az Echo Pro 200-t cserélném hasonló teljesítményűre, mert nem is fér be a szekrénybe, de leginkább hangos.

Tudnátok javasolni pár márkát?

Köszönöm szépen
András
 
Sziasztok!

Olyan dologban kérném a véleményetek, hogy melyik külső szűrő működik a leghalkabban? Ott fogunk aludni mellette és nem szeretném hogy folyamatos zugas legyen este a fülemben.

Az Echo Pro 200-t cserélném hasonló teljesítményűre, mert nem is fér be a szekrénybe, de leginkább hangos.

Tudnátok javasolni pár márkát?

Köszönöm szépen
András
Eheim 2422, vagy 2424. A kisebbikbe 2, a nagyobbikba 3liter toltet fer, plusz a perlon. Ezek hangtalanok, en egy 2224-tol 2m-re alszok kompromisszumok nelkul.
 
Eheim 2422, vagy 2424. A kisebbikbe 2, a nagyobbikba 3liter toltet fer, plusz a perlon. Ezek hangtalanok, en egy 2224-tol 2m-re alszok kompromisszumok nelkul.
Ezekből a régebbi szériák is hangtalanok potom pénzért lehet kapni. Nekem egy 2222es van. Hétezerért csaptam le.
 
Sziasztok,
40 literes low-tech akváriumomhoz szeretnék új szűrőt.
Jelenleg egy Eheim professional 3 2071 van és egy Seachem Tidal 55 akasztós szűrőt szeretnék helyette.
A kérdésem az lenne, hogy mennyivel lenne gyengébb az akasztós a külső szűrőnél?
A válaszokat előre is köszönöm. :)
Üdv. Gyuri
 
Sziasztok,
40 literes low-tech akváriumomhoz szeretnék új szűrőt.
Jelenleg egy Eheim professional 3 2071 van és egy Seachem Tidal 55 akasztós szűrőt szeretnék helyette.
A kérdésem az lenne, hogy mennyivel lenne gyengébb az akasztós a külső szűrőnél?
A válaszokat előre is köszönöm. :)
Üdv. Gyuri
Gyuri miert csereled a jo kis kulso szurot akasztosra?
 
Gyuri miert csereled a jo kis kulso szurot akasztosra?
Helyhiány és a kényelmesebb karbantartás miatt, de ha annyival rosszabb akkor marad a mostani.
De pont ezért gondoltam a Seachem-re, kicsit komolyabbnak tűnik.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére