• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Általánosabb jellegű kérdésem van szűréssel kapcsolatbab.

Miért jelent nagyobb terhelést az akvárium így a szűrő számára ha rengeteg növénnyel van telepítve az akvárium? Több növény, nagyobb szűrő.

Én pont azt feltételezem, hogy a több növény több bomlástermékből származó tápanyagot tud felvenni.

Az állatok terhelése egyértelmű miért igényel több szűrést de a növények (a lehulló leveleken kívül) milyen formában terhelik a vizet?

Köszi!
Szia. Több növény, több növényi bomlástermék, több lehulló növényi maradvány, illetve hogy sok növényhez sok fény is kell, de legalábbis elég ami több mint pár szár anubiashoz, több fény, gyorsabb bomlás.... Továbbá a sok növény a sodrást is visszafogja, így maradnak pangó részek ahol összegyűlik a "dzsuva" ami bomlani kezd ezzel ammóniát majd nitritet szabadítva fel ami megkeseríti a halak és a növényes akvarista életét(alga formájában). Van olyan akvarizálási irány ahol a szűrés szerepét átveszik a növények de az bizony nagyon be kell hogy legyen lőve, az már fekete öv.
 
Sziasztok! A segítségetek szeretném kéri, 54 literes akváriumba jó e olyan belső szűrő ami 300 liter/ óra vizet forgat meg és foszfátmegkötő anyaggal telített szivacs van benne?
 
Sziasztok! A segítségetek szeretném kéri, 54 literes akváriumba jó e olyan belső szűrő ami 300 liter/ óra vizet forgat meg és foszfátmegkötő anyaggal telített szivacs van benne?
Szia!

Nekem az 54 Liter mar nagyon hatareset lenne, belsö szürövel...
Vagy akkor NPT akvarium, ahol csak az aramlas fentartasara szolgal a szürö, es nincsen egyeb szüres, vagy rendes külsö szürö legyen benne.
Belsö szüröt el tudok kepzelni 20-30 literben garnelak melle, de nem növenyes halas akvariumban.
Egyebkent miert van benne foszfatmegkötö szivacs? Magas a foszfat szinted?
Mik az akvarium egyeb parameterei? Növenyek, halak, vilagitas stb...
Ha szeretnel egy dus növenyes akvat, legyen az akar CO2 nelkül is, akkor egy JBL e401-vagy e702-t javasolnek. Vagy a kisebb Eheim szürök.
 
Szia!

Nekem az 54 Liter mar nagyon hatareset lenne, belsö szürövel...
Vagy akkor NPT akvarium, ahol csak az aramlas fentartasara szolgal a szürö, es nincsen egyeb szüres, vagy rendes külsö szürö legyen benne.
Belsö szüröt el tudok kepzelni 20-30 literben garnelak melle, de nem növenyes halas akvariumban.
Egyebkent miert van benne foszfatmegkötö szivacs? Magas a foszfat szinted?
Mik az akvarium egyeb parameterei? Növenyek, halak, vilagitas stb...
Ha szeretnel egy dus növenyes akvat, legyen az akar CO2 nelkül is, akkor egy JBL e401-vagy e702-t javasolnek. Vagy a kisebb Eheim szürök.
En konkretan eheim 2222, 2422, 2224, 2424-et ajanlanek. Megfizetheto, es teljesen hangtalanok..
 
Sziasztok! A segítségetek szeretném kéri, 54 literes akváriumba jó e olyan belső szűrő ami 300 liter/ óra vizet forgat meg és foszfátmegkötő anyaggal telített szivacs van benne?
Mindenképpen külsőszűrőt ajánlok, mert itt már combosabb biológiai és mechanikai szűrés kell. Esztétikailag is jobb alternatíva egy belővel szemben.
@Gyukker által javasolt szűrők tökéletes és hosszútávú stabil szűrést fognak biztosítani.
 
Mindenképpen külsőszűrőt ajánlok, mert itt már combosabb biológiai és mechanikai szűrés kell. Esztétikailag is jobb alternatíva egy belővel szemben.
@Gyukker által javasolt szűrők tökéletes és hosszútávú stabil szűrést fognak biztosítani.
Off: régi "szép" idők amikor 54 literre "elég volt" 15W és egy picike belső szűrő. Az enyém dugig volt növénnyel és hallal, rendesen algasodott is de meg volt a varázsa. Most már: soha többé ilyet [emoji14]
 
Sziasztok! A segítségetek szeretném kéri, 54 literes akváriumba jó e olyan belső szűrő ami 300 liter/ óra vizet forgat meg és foszfátmegkötő anyaggal telített szivacs van benne?
Esetleg egy Eheim Classic 2215 is jó lenne most a GA ban szivacs töltettel dupla csappal 26900 ft. Méga 2213 is elviszi van ismserősöm nem egy akinek ez a kombó van és viszi ,határ eset de viszi.
 
Esetleg egy Eheim Classic 2215 is jó lenne most a GA ban szivacs töltettel dupla csappal 26900 ft. Méga 2213 is elviszi van ismserősöm nem egy akinek ez a kombó van és viszi ,határ eset de viszi.
A 2213-assal szemezek, az ára miatt. Félek attól, hogy túl nagy lesz az áramlás, ha a csapokkal kicsit lejjebb veszem a "kifújást", akkor meg terhelem a motort. A 2211-est viszont kevésnek gondolom. 12db hamis neonom van, nem szeretném ha izomláz miatt kinyúlnának.
 
A 2213-assal szemezek, az ára miatt. Félek attól, hogy túl nagy lesz az áramlás, ha a csapokkal kicsit lejjebb veszem a "kifújást", akkor meg terhelem a motort. A 2211-est viszont kevésnek gondolom. 12db hamis neonom van, nem szeretném ha izomláz miatt kinyúlnának.

Nalam jelen pillanatban egy 2215 viszi az 54 literes akvat, lily pipe-al tokeletes, jol meg van tomve ugy hogy nincs akkora sodra viszont csak szivaccsal lehet nagy lenne, de akkor ott a dupla csak egy kicsit zarsz a nyomo agon es mar jo is. Elotte 2213 ment nalam valahogy az sokat vesztett a hozambol par het leforgasa alatt ezert csereltem le. ;)
 
Nalam jelen pillanatban egy 2215 viszi az 54 literes akvat, lily pipe-al tokeletes, jol meg van tomve ugy hogy nincs akkora sodra viszont csak szivaccsal lehet nagy lenne, de akkor ott a dupla csak egy kicsit zarsz a nyomo agon es mar jo is. Elotte 2213 ment nalam valahogy az sokat vesztett a hozambol par het leforgasa alatt ezert csereltem le. ;)
A 2213-os is kellett lily pipe-ot használnod? Most 2 kék szivaccsal, egy perlonvattával és substrat pro töltetel árulják (https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html ). Szeretném elkerülni, hogy még valamit kelljen vennem hozzá.
 
A 2213-os is kellett lily pipe-ot használnod? Most 2 kék szivaccsal, egy perlonvattával és substrat pro töltetel árulják (https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.html ). Szeretném elkerülni, hogy még valamit kelljen vennem hozzá.
Szia. En ugyanezt vettem. Ezzel a gyari toltettel hasznalom 30 literesben fojtas nelkul. Kicsi lilyvel( a spinem eltort), de hasznaltam a gyari csovezessel is, csak nagyobbra furtam az esozteto lyukait. Semmi gondot nem okoz. 54 literre nem lesz sok.
A kifolyo agat szokas fojtani, de nekem ugy zorog es nincs is ra szuksegem.
 
Szia. En ugyanezt vettem. Ezzel a gyari toltettel hasznalom 30 literesben fojtas nelkul. Kicsi lilyvel( a spinem eltort), de hasznaltam a gyari csovezessel is, csak nagyobbra furtam az esozteto lyukait. Semmi gondot nem okoz. 54 literre nem lesz sok.
A kifolyo agat szokas fojtani, de nekem ugy zorog es nincs is ra szuksegem.
Zárt az akvárium (tetővilágítás), így is bele lehet tenni az esőztetőt. Kell az esőztető vagy működik úgy is, ha csak "kifolyik" a csőből a víz?
 
Milyen mélyre kell tenni az esőztetőt, illetve milyen mélyre a szívó csövet?

En a szivot az aljzattol kb 3-5 cm re tettem az esoztetot meg ahogy jo neked, talan kicsit fodrozza a vizfelszint annyira leraknak, az esozteto lukai pedig kicsit a vizfelszin fele nezzenek.
 
Külső szűrő márkában kérnék tanácsot. Melyik a halkabb az Eheim experience 150, az oase filtosmart 60, vagy az oase filtosmart 100. Egy 40 l nano tankot szeretnék indítani (45x30x30). Szerintetek melyik halkabb, melyiket vegyem, ill. Melyik a jobb.
 
Back
Oldal tetejére