• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Tök kezdő vagyok a témában és a hétvégén vettem használtan egy 180l- es akksit. Kaptam hozzá egy Eheim 2224-es kűlső szűrőt (papíron 700l/h). Elég lehet ez anélkül, hogy megenne minket az alga, vagy inkább cseréljem nagyobbra? Szóba jöhetne még egy JBL CristalProfi e1501 1400l/h. A növények mellett szeretnénk kb 25-30 db halat is benne nevelgetni :cool:
Ragaszkodsz a 180 l-es akvához? Kevesebbe kerül, ha azt cseréled kisebbre. 100 literhet ez a szűrő max., de attól függ. Mit akarsz benne. Diskosz halat ne iy próbáld. Sóder, alatta táptalaj, messze jó lehet. Találd ki mit akarsz, lal majd.
 
Akkor beigazolódott a sejtésem... Ragaszkodok hozzá, több okból is, egyrészt mert már beleszerettem:D, másrészt meggondolatlan voltam és már félig-meddig berendeztem, a növények meg már úton... szóval nézegetek aukciós link moderálva-en, hátha kifogok egy jó állapotú használtat.
 
lenne meg egy egyszeru kerdesem, letezik valamilyen olyan gyarto ami nem magas vedres szurot gyart, hanem inkabb tomzsibb, szelesebbett, de nem olyan magasat(nekem max 50cm magassag). mondjuk en itt 200+L kategoriara gondolok.
 
Tán a Fluvalnak van kockább alakú szűrője némelyik szériában...

De úgy általában mindegyik szűrő egy kaptafára készül.
 
Sziasztok!
Tök kezdő vagyok a témában és a hétvégén vettem használtan egy 180l- es akksit. Kaptam hozzá egy Eheim 2224-es kűlső szűrőt (papíron 700l/h). Elég lehet ez anélkül, hogy megenne minket az alga, vagy inkább cseréljem nagyobbra? Szóba jöhetne még egy JBL CristalProfi e1501 1400l/h. A növények mellett szeretnénk kb 25-30 db halat is benne nevelgetni :cool:
Nyilván a szűrést nem tudod túlméretezni, ha nagyon szűk a keret rá, akkor megteszi az eheim is a dolgát. Viszont ebben az esetben fontos a megfelelő szűrőtöltet kiválasztása.
 
Akkor beigazolódott a sejtésem... Ragaszkodok hozzá, több okból is, egyrészt mert már beleszerettem:D, másrészt meggondolatlan voltam és már félig-meddig berendeztem, a növények meg már úton... szóval nézegetek aukciós link moderálva-en, hátha kifogok egy jó állapotú használtat.

Tetra1200, Eheim2275, BioMaster600, JBL1501, stb. valami ilyesmi teljesítményű (töltet mennyisége és flow) szűrőkben gondolkozz 180L-re.
 
Az anyagiak miatt egyenlőre rendeltem egy tetra 1200-at. Esetleg használhatom az eheimmel együtt úgy, hogy különböző teljesítményűek, vagy ez azért nem ilyen egyszerű?

Gesendet von meinem EVA-L09 mit Tapatalk
 
Az anyagiak miatt egyenlőre rendeltem egy tetra 1200-at. Esetleg használhatom az eheimmel együtt úgy, hogy különböző teljesítményűek, vagy ez azért nem ilyen egyszerű?

Gesendet von meinem EVA-L09 mit Tapatalk

Persze, sőt! Két szűrővel nem lesznek holtterek, plusz be vagy biztosítva, ha leállna az egyik.
Jó szűrőt választottál, de a szűrőanyagokat le kellene cserélni benne.
 
Persze, sőt! Két szűrővel nem lesznek holtterek, plusz be vagy biztosítva, ha leállna az egyik.
Jó szűrőt választottál, de a szűrőanyagokat le kellene cserélni benne.
Igen, azt már olvastam, hogy a tölteteket elfelejthetem belőle. Nem baj, most azért kicsit megnyugodtam, köszi szépen a segítséget :)
 
Igen, azt már olvastam, hogy a tölteteket elfelejthetem belőle. Nem baj, most azért kicsit megnyugodtam, köszi szépen a segítséget :)
Ha van rá módod cseréld ki, de vannak akik a gyári töltettel is sikeresen használják. Szóval, azért az sem használhatatlan, csak kisebb a hatásfoka. Amúgy tényleg jó szűrőt vettél, csak a pumpáját ne használd, mert az a gyenge pontja! Igazából nincs is rá szükség, csak a gyártók már nem tudnak mit kitalálni, hogy eladják a termékeiket. Nézz utána a szűrők karbantartásának itt a fórumon! Sok hasznos infót találhatsz.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok. Ma jutottam el odáig, hogy engedélyt kaptam egy külső szűrő vásárlására. " típus ami közt választhatok:

-Eheim aquacompact 60.
-Atman AT-3336s

Ti melyiket vennétek egy 56l kimondottan növényes akksi szűrésére?
 
Sziasztok. Ma jutottam el odáig, hogy engedélyt kaptam egy külső szűrő vásárlására. " típus ami közt választhatok:

-Eheim aquacompact 60.
-Atman AT-3336s

Ti melyiket vennétek egy 56l kimondottan növényes akksi szűrésére?
Az Atman sztem komolyabb cucc. Fene tudja. Vedd, ami jobban tetszik. Én az Atmant venném
 
Sziasztok!

Hasonló helyzetben vagyok mint Eszti89, bruttó 182L és jelenleg egy JBL e901(előszűrő szivacs,sipo,szivacs,2Lmatrix,perlon,250mlpurigen) szűri és kevésnek tűnik (főleg, hogy a matrix, Seachem Purigen behelyezés óta elég folytottnak érzem).

Én a két szűrő(plusz egy e901) kontra egy nagyobb pl. JBL e1501 témával kapcsolaton kérném ki a véleményeteket.

Ha nagyobbra váltok bukom a csőméret miatt a Hydor külső fűtőmet, a két szűrőnél meg szaporodnak az esőztetők, ellenben nyernék szűrőanyag térfogatot 8L helyett 2x4,7L és redundáns lenne meghibásodás esetére.

Kicsit olyan mint ha meg is válaszoltam volna magamnak, de azért kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményeire.
 
300 literhez próbálgattam mindenféle szűrőt, volt, hogy három külsőszűrővel járattam, de akkor sem volt tőkéletes a szűrés (2 eheim prof 2 és egy no name szűrő)... aztán vettem egy 30l-es esőgyüjtő hordót tetővel, aminek az aljába kialakítottam egy ülepítőt, ez fölé egy szivacs és a maradék lávakő zúzalék legfell pedig perlon vatta.... ezt megtoltam egy 3500l/h pumpával... nos az ammónia telljesen eltűnt az akváriumból és a vizem is kristálytiszta lett... nem homályos nem úszkálnak apró szemcsék a vízben semmi... ezt a 3 darab gyári szűrővel sem sikerlt elérnem.
Amit ki akarok hozni, hogy a gyári szűrők nem feltétlenül képesek ekkora víztömeg rendes megforgatására, így nem biztos hogy az jó lesz. Amiket meg ekkora vízmennyiséghez terveznek és a pumpája is erre van tervezve annak meg a szűrőtérfogatát találom kevésnek.


Apropó ha már úgy is írtam lenne nekem is egy gyors kérdésem. Úgy néz ki, hogy sikerül szereznem egy Jebao dc12000 külső pumpát aminek a telljesítménye 12000l/h ami szabályozható elektronikával 60%-ig ami 7200l/h, ami még mindig sok, viszont szeretném kiváltani a 3500as belső pumpát, mert elég nagy és otromba az akváriumban :D Tehát a kérdés, hogy egy nyomóágba helyezett csappal le bírom-e szabályozni max 4000l/h-ra 7200-rol?
 
Utoljára módosított:
Eddig csendes megfigyelőként sokat olvasgattam sokféle témában, láttam, hogy sokan esküsznek a nagy térfogatú saját készítésű külső szűrőre, nekem hely szűke miatt(el kell férni a szekrényben), és a gyári megoldások jó minőségű szűrőanyaggal való használata mellett is sokan letették a voksukat. @Szinten a gyári szűrőkben is lávakövet használtál, vagy más szűrőanyagot? Illetve mennyire telepített mekkora méretű halakkal?
 
Eddig csendes megfigyelőként sokat olvasgattam sokféle témában, láttam, hogy sokan esküsznek a nagy térfogatú saját készítésű külső szűrőre, nekem hely szűke miatt(el kell férni a szekrényben), és a gyári megoldások jó minőségű szűrőanyaggal való használata mellett is sokan letették a voksukat. @Szinten a gyári szűrőkben is lávakövet használtál, vagy más szűrőanyagot? Illetve mennyire telepített mekkora méretű halakkal?
Udv. A gyari szurokben termeszetesen nem lavakovet hasznaltam. A 3 gyari szurobol az egyiket (a noname) 2 kosar szivaccsal volt megpakolva mehanikai szuresnek, a ket eheim vegyesen voltak megpakolva substrakt pro illetve siporaxxal alul 1 reteg vekony szivaccsal. Mindharom tetejen perlon...
Halak 6 anci 14 neon es 6 voros szinu (ugyan csak kistestu csapathal) plussz 10 amano garnela. Novenyekkel tele van pakolva 1w/l vilagitassal es co adagolassal. A 3 gyari szurovel tele voltam algaval a vilagitas es a co miatt viszont a sajat keszitesu szurovel (ami elore be lett jaratva csere elott) 1.5 het alatt telljesen eltunt. Jelenleg minimalis zold pontalga talalhato a koveken, de az meg jol is mutat.
Egyszeru oka az egesznek, hogy a szuroterfogat kb ketszeresere nott, illetve a vizhozam nem 3 agon osztodott el hanem egyen igy jobban megforgatja a vizet, illetve a szivoagon nagyobb a vakum ami jobban osszeszedi az uszo szemcseket, amik a gyari szurok kisebb teljesitmenye miatt a szivoagat vagy elkerultek vagy leulepedett valahol.
Nem mondom, hogy minden esetben jo a hazi keszitesu, de esetenkent jobb.

A mereteiben annyit, hogy 5 centivel magasabb mint az eheim viszont szelesebb, nalam befert az eheim helyere, bar sok helyem nem maradt a szekrenynek ebben a feleben.
 
Udv. A gyari szurokben termeszetesen nem lavakovet hasznaltam. A 3 gyari szurobol az egyiket (a noname) 2 kosar szivaccsal volt megpakolva mehanikai szuresnek, a ket eheim vegyesen voltak megpakolva substrakt pro illetve siporaxxal alul 1 reteg vekony szivaccsal. Mindharom tetejen perlon...
Halak 6 anci 14 neon es 6 voros szinu (ugyan csak kistestu csapathal) plussz 10 amano garnela. Novenyekkel tele van pakolva 1w/l vilagitassal es co adagolassal. A 3 gyari szurovel tele voltam algaval a vilagitas es a co miatt viszont a sajat keszitesu szurovel (ami elore be lett jaratva csere elott) 1.5 het alatt telljesen eltunt. Jelenleg minimalis zold pontalga talalhato a koveken, de az meg jol is mutat.
Egyszeru oka az egesznek, hogy a szuroterfogat kb ketszeresere nott, illetve a vizhozam nem 3 agon osztodott el hanem egyen igy jobban megforgatja a vizet, illetve a szivoagon nagyobb a vakum ami jobban osszeszedi az uszo szemcseket, amik a gyari szurok kisebb teljesitmenye miatt a szivoagat vagy elkerultek vagy leulepedett valahol.
Nem mondom, hogy minden esetben jo a hazi keszitesu, de esetenkent jobb.

A mereteiben annyit, hogy 5 centivel magasabb mint az eheim viszont szelesebb, nalam befert az eheim helyere, bar sok helyem nem maradt a szekrenynek ebben a feleben.

Köszönöm a válaszod! Érdekes tanulság a történeted, akik saját készítésűre váltáson gondolkoznak biztos hasznos lesz. Én egyelőre nem érzem hogy felnőttem volna a nem gyári vonalra, így még marad a két szűrő vagy nagyobbra cserélős közötti deilemmám. (Bár egyre jobban hajlok a két szűrő változatra.)

Meglepett, hogy méretben nem sokkal magasabb, mondjuk a szélesség kompenzálja. Említetted, hogy a gyárikban volt Substrat Pro, ami azért jó biológia töltet, nem gondolkoztál, hogy a lávakő mellé berakod támogatásnak?
 
Back
Oldal tetejére