• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Köszönöm az eddigi tanácsokat, egyenlőre a setup összerakás ill vadászat zajlik… befutó lehet akár egy prof 4+ 2271 ott ha jól tudom egy kis karral a szűrő alapból vissza is fojtható akár. Egy másik viszont, talán méretesebb, experience 350,. Ez ha jól gondolom alapból már tényleg cunami 40 l-en (1050l/h). Ez hivatalosan ill a szűrő károsodása nélkül szintén fojtható?
Köszönöm
A Prof 4+ szériának az a nagy hátránya, hogy mindkét ágat fojtja.
Az Experience-nél viszont külön lehet a szívó-, ill. a nyomóágat szabályozni.
Neked bőven elég lesz a 250-es. Nekem egy 46 literesben hajtja a vizet és nincs cunami.
Viszont a 60P alatt egy Prof 4+ van, és bizony sok az az 1050 l/h még úgy is, hogy a szűrő 50%-ra van fojtva.
 
A Prof 4+ szériának az a nagy hátránya, hogy mindkét ágat fojtja.
Az Experience-nél viszont külön lehet a szívó-, ill. a nyomóágat szabályozni.
Neked bőven elég lesz a 250-es. Nekem egy 46 literesben hajtja a vizet és nincs cunami.
Viszont a 60P alatt egy Prof 4+ van, és bizony sok az az 1050 l/h még úgy is, hogy a szűrő 50%-ra van fojtva.
Exp.250;)
 
Sziasztok

Van egy 120x40x50es akváriumom, jelenleg egy JBL e1500 szűri (1500l/h, 8l szűrőtérfogat), kicsit kevésnek éreztem így vettem egy Atman cf800-at mellé, az még javítás alatt van.
A JBL viszont pár hete elkezdett fals levegőt szívni, ami a CO2 reaktor mellett nem annyira tetszik. Már cseréltem az összes tömítést, de nem oldódott meg, aztán észrevettem, hogy van egy hajszálrepedés az összetételnél. Pillanatragasztó, de így se jó.
A kérdés, hogy mit ajánlanátok, mire cseréljem ki? Már legalább 10 éves és nagy reményeim már nincsenek vele kapcsolatban.
Vegyek 1db bitang erős szűrőt, vagy a CF800 mellé egy közepeset? És milyen márkát? Olyat amiben van előszűrő, esetleg UV? Valakinek használtan valami jó? :)

Köszönöm
 
Sziasztok

Van egy 120x40x50es akváriumom, jelenleg egy JBL e1500 szűri (1500l/h, 8l szűrőtérfogat), kicsit kevésnek éreztem így vettem egy Atman cf800-at mellé, az még javítás alatt van.
A JBL viszont pár hete elkezdett fals levegőt szívni, ami a CO2 reaktor mellett nem annyira tetszik. Már cseréltem az összes tömítést, de nem oldódott meg, aztán észrevettem, hogy van egy hajszálrepedés az összetételnél. Pillanatragasztó, de így se jó.
A kérdés, hogy mit ajánlanátok, mire cseréljem ki? Már legalább 10 éves és nagy reményeim már nincsenek vele kapcsolatban.
Vegyek 1db bitang erős szűrőt, vagy a CF800 mellé egy közepeset? És milyen márkát? Olyat amiben van előszűrő, esetleg UV? Valakinek használtan valami jó? :)

Köszönöm
Ha az Atman működőképes - és szereted is - akkor egy olyan Atmant típust vennék a helyedben, amihez ugyanolyan tengely/rotor kell mint a cf800-hoz és kettő szűrővel szűrném az akvát. A szűrőanyag kapacitás miatt cf-1000 vagy méginkább a cf-1200 modell lenne ideális.
Egy szűrő esetén pedig egy bitang nagyot:
Atman cf-3200 vagy Eheim 2180 Prof.3.
 
Ha az Atman működőképes - és szereted is - akkor egy olyan Atmant típust vennék a helyedben, amihez ugyanolyan tengely/rotor kell mint a cf800-hoz és kettő szűrővel szűrném az akvát. A szűrőanyag kapacitás miatt cf-1000 vagy méginkább a cf-1200 modell lenne ideális.
Egy szűrő esetén pedig egy bitang nagyot:
Atman cf-3200 vagy Eheim 2180 Prof.3.
Köszönöm.
Még egy kérdés. "Okos" szűrőt használ valaki? Van annak értelme, azon kívül, hogy imádnám nézegetni applikációban, hogy milyen az aktuális áramlás? :)
Eheim 2078 Professionel 5e 700
 
Nem étem mi a gond Nekik az Exp 250-el egyszerű mint a faék Tökön,Paszulyon elmegy!:ROFLMAO:

Prof 3-4-5 széria kényelmesebb, nagyobb teljesítményű picit erősebb a felépítése.
Azért a prof 1-2-experience egy sok tízéves fejlesztés. Nekem volt 3 korábban. Egynek simán pl letörtem a csőcsatlakozó adapterét egy keményebb cső levételnél (13mm). A többiek a fejrésznél eresztettek idővel. Ami tömítés, kenés stb-vel orvosolható ideig-óráig. A leszorító fülek sokkal gyengébbek mint a nagyobb tesóknál.

Az experience hatalmas előnye a csendes üzemelés. A teljesítmény miatt ezek még nem nagy szűrők emiatt is tud csendesebb lenni a 150-250-es modell. Aki hálóba keres szűrőt ezt szoktuk ajánlani.

Röviden ennyi :D
 
Prof 3-4-5 széria kényelmesebb, nagyobb teljesítményű picit erősebb a felépítése.
Azért a prof 1-2-experience egy sok tízéves fejlesztés. Nekem volt 3 korábban. Egynek simán pl letörtem a csőcsatlakozó adapterét egy keményebb cső levételnél (13mm). A többiek a fejrésznél eresztettek idővel. Ami tömítés, kenés stb-vel orvosolható ideig-óráig. A leszorító fülek sokkal gyengébbek mint a nagyobb tesóknál.

Az experience hatalmas előnye a csendes üzemelés. A teljesítmény miatt ezek még nem nagy szűrők emiatt is tud csendesebb lenni a 150-250-es modell. Aki hálóba keres szűrőt ezt szoktuk ajánlani.

Röviden ennyi :D
Viszont ez egy komoly érv és elfogadom!;)
 
Back
Oldal tetejére