• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő üzembehelyezése

Sziasztok,

Olyan kérdésem van ,hogy a szűrő üzembehelyezésénél kell e mindenképpen baktériumot önteni a vízbe? olvastam, hogy ez előbb beindítja a szűrőt, de minenképpne kell?

Ha teszek bele backikat, akkor 2 nap múlva már mehetnek is a halak? Teljesen új szűrőről és akváriumról beszélünk.
Bacikultúrával 1 hét múlva, érzékeny halak és garnélák esetén 2 hét múlva mehetnek bele, míg bacik nélkül legalább 1 hónapot érdemes várni. Bacikat nem kötelező használni, de sokkal hamarabb beáll a víz, és sokkal kisebb az esélye az algáknak, így erősen ajánlott.
 
Sziasztok,

Olyan kérdésem van ,hogy a szűrő üzembehelyezésénél kell e mindenképpen baktériumot önteni a vízbe? olvastam, hogy ez előbb beindítja a szűrőt, de minenképpne kell?

Ha teszek bele backikat, akkor 2 nap múlva már mehetnek is a halak? Teljesen új szűrőről és akváriumról beszélünk.

Szia,

a kultúra sokat segít, de elhagyhatod. A Seachem és a Sera megfelelő terméke is úgy reklámozza magát, hogy azonnal rakhatsz halat a vízbe, ha az utasítások szerint folyamatosan (1 hét) adagolod a kultúrát. Persze ez csak ideális esetben van így, ha olyan talajod van, aminél az első hetekben gyakori vízcserék kellenek, én nem raknék be azonnal halat.
 
Tegnap beszéltem az Eheim szervizzel, és ma délben már meg is hozta a futár az új fejegységet, ami teljesen hangtalanul működik. Tényleg nagyon korrekten kezelik a problémákat!
 
Sziasztok,

megjött ma életem első külső szűrője, összeraktam nagy nehezen (tetratec700) tök halk, viszont azt vettem észre, hogy a kifolyó ág olyan 5-6 mpenként kinyom egy adag levegőt, olyan hangot ad mint egy szódásszifon és látom, hogy levegő jön ki beleőle. ez normális? azt látom, hogy folyamatosan megy befele is levegő a befolyóágon, ezt nyomná ki? azt se tudom, hogy az normális e, hogy levegő is folyamatosan megy be....
 
Sziasztok,

megjött ma életem első külső szűrője, összeraktam nagy nehezen (tetratec700) tök halk, viszont azt vettem észre, hogy a kifolyó ág olyan 5-6 mpenként kinyom egy adag levegőt, olyan hangot ad mint egy szódásszifon és látom, hogy levegő jön ki beleőle. ez normális? azt látom, hogy folyamatosan megy befele is levegő a befolyóágon, ezt nyomná ki? azt se tudom, hogy az normális e, hogy levegő is folyamatosan megy be....

Honnan megy be annyi levegő? :wideyed:
 
Szeretnék kérni egy kis segítséget.Van egy EHEIM 2011-s szűrőm amit nemrég szereztem.Ezzel az lenne a problémám, hogy a nem tudom a tömítő gyűrű hova való.Ha úgy rakom, hogy felfeküdjön a szűrő tartály tetejére, akkor nem tudom lepatentolni.Ha a szűrő tartály belül peremezett részéhez raknám, akkor a szűrő fej nem ér le odáig, hogy azt szorítsa, mert bő egy guminyi távolság még marad.
 
Sziasztok! Van egy Eheim 2036 Ecco Pro külső szűrőm. A szűrő használtan került hozzám mert a tartályból kirepedt egy darab. Ezt kitöltöttem akril tartalmú 2 komponensű ragasztóval, tökéletesen tömít. Illetve a kifolyó ág csatlakozó nem volt meg de azt helyettesítettem tömszelencével. Sehol nem ereszt viszont nem akar légtelenítődni. Jár, tolja a vizet rendesen viszont a rotornál levegő lehet mert hangosan üzemel, zörög és víz csepergés hang hallatszik a szűrőből. Bárhogy rázom, forgatom, semmit nemtudok vele csinálni, 100x ki be kapcsolgattam. Most újra üzembe helyeztem de ugyan az a baj. Eleinte amikor leállítottam levegő buborékok felmentek a szívóágon, azt kinyomattam egy kifolyóba helyezett cső segítségével. De így is levegős és megőrülök. (Főleg éjszaka) Valakinek ötlet hogy mitől lehet? :)
 
Sziasztok! Van egy Eheim 2036 Ecco Pro külső szűrőm. A szűrő használtan került hozzám mert a tartályból kirepedt egy darab. Ezt kitöltöttem akril tartalmú 2 komponensű ragasztóval, tökéletesen tömít. Illetve a kifolyó ág csatlakozó nem volt meg de azt helyettesítettem tömszelencével. Sehol nem ereszt viszont nem akar légtelenítődni. Jár, tolja a vizet rendesen viszont a rotornál levegő lehet mert hangosan üzemel, zörög és víz csepergés hang hallatszik a szűrőből. Bárhogy rázom, forgatom, semmit nemtudok vele csinálni, 100x ki be kapcsolgattam. Most újra üzembe helyeztem de ugyan az a baj. Eleinte amikor leállítottam levegő buborékok felmentek a szívóágon, azt kinyomattam egy kifolyóba helyezett cső segítségével. De így is levegős és megőrülök. (Főleg éjszaka) Valakinek ötlet hogy mitől lehet? :)
Szerintem valahol levegőt tud szívni, csapoknál, tömítéseknél, csőcsatlakozásnál ezeket ellenőrizd végig mert valószínű hogy ott van valahol a hiba.
 
Sziasztok rég jártam ezen az oldalon újra kezdtem egy kis nanó akival. Ezzel semmi gond de viszont az EHEIM 2315 szűrő élindításával vannak gondok mire kell figyeljek valaki felvilágosítana
 
Sziasztok rég jártam ezen az oldalon újra kezdtem egy kis nanó akival. Ezzel semmi gond de viszont az EHEIM 2315 szűrő élindításával vannak gondok mire kell figyeljek valaki felvilágosítana
Szia!

A szívó ágat fel kell tölteni vízzel.
Egyébként nem "kapja fel" a vizet.

Üdv,
Verhó
 
A vizet keringeti vagy nem?
Utóbbi esetben a zörgés teljesen érthető.
Ha nincs tele a szívó ág nem tudja felemelni a vizet -> nincs vízkeringés, azaz szárazon jár a szűrő és ezért zörög.
(Volt izzadás, mire az első Eheim Classic szűrőmet elindítottam...)

Van duplacsapod hozzá?
 
kezd előlről... ha nincs víz a szűrőben, dugd a beszívó ág csövét (az alul csatlakozó) az akváriumba, a másik csövet szívd meg és hagyd hogy teliszívja vízzel a szűrőt.
Ha ez megvan akkor dugd be. Egy ideig még zörög amíg kidolgozza a levegőt, de úgy indulnia kéne.
 
kezd előlről... ha nincs víz a szűrőben, dugd a beszívó ág csövét (az alul csatlakozó) az akváriumba, a másik csövet szívd meg és hagyd hogy teliszívja vízzel a szűrőt.
Ha ez megvan akkor dugd be. Egy ideig még zörög amíg kidolgozza a levegőt, de úgy indulnia kéne.
nem semmit nem csinál áll mint a cövek
 
Back
Oldal tetejére