• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő tuning - Pimp My Filter

viktorlantos

Alapító
Admin
Van egy sorozat a youtube-on amit egy ideje követek. Érdekes megközelítés. A manapság divatos szűrőket veszi elő és megpróbálja hatékonyabbá tenni a gyári állapotokhoz képest picit tavi tapasztalatok alapján.

Mivel sokan gyári töltetekkel indítanak, érdekes lehet egy két vidit megnézni, hogy némi barkécsolással hogyan javítható a szűrő hatékonysága.

A videók angol nyelvűek, de így is könnyen érthető azoknak is, akik nem beszélik a nyelvet.

Most épp a JBL Cristalprofi 902 az utolsó vidi:


Eheim Classic 2213


Oase Bioplus Thermo 200

 
Oase Bioplus Thermo 200
Jó kis videó.
Talán még emlékszel hogy írtam erről a szűrőről tapasztalatot neked.
Most megnézve ezt a videót, kb. magamtól is ezt az upgrade-et csináltam meg.
De továbbra is azt mondom hogy ez egy elhibázott szűrő. Még így feltuningolva sem lesz tökéletes pont azért mert ki van alakítva a víz útja amivel kikerüli a szűrőanyagokat.
Drága tanulópénz :(
Oase-nak kéne megnézni ezt a videót... hátha megtanulnak belső szűrőt gyártani :D:p
 
Jó kis videó.
Talán még emlékszel hogy írtam erről a szűrőről tapasztalatot neked.
Most megnézve ezt a videót, kb. magamtól is ezt az upgrade-et csináltam meg.
De továbbra is azt mondom hogy ez egy elhibázott szűrő. Még így feltuningolva sem lesz tökéletes pont azért mert ki van alakítva a víz útja amivel kikerüli a szűrőanyagokat.
Drága tanulópénz :(
Oase-nak kéne megnézni ezt a videót... hátha megtanulnak belső szűrőt gyártani :D:p

Az interzoon megemlítjük nekik
 
Jó kis videó.
Talán még emlékszel hogy írtam erről a szűrőről tapasztalatot neked.
Most megnézve ezt a videót, kb. magamtól is ezt az upgrade-et csináltam meg.
De továbbra is azt mondom hogy ez egy elhibázott szűrő. Még így feltuningolva sem lesz tökéletes pont azért mert ki van alakítva a víz útja amivel kikerüli a szűrőanyagokat.
Drága tanulópénz :(
Oase-nak kéne megnézni ezt a videót... hátha megtanulnak belső szűrőt gyártani :D:p

Kösz! Most megspóroltatok nekem 16.990Ft-ot.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy a szűrőt megkerüli a víz útja. Képek alapján simán azt hittem, hogy oldalt a nagy üregben levezetik a vizet, és a szűrőt át megy fel...
Viszont kérdés, hogy melyik belső készüléknek lehet csak a szűrő részét külön lecsatolni?
 
Kösz! Most megspóroltatok nekem 16.990Ft-ot.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy a szűrőt megkerüli a víz útja. Képek alapján simán azt hittem, hogy oldalt a nagy üregben levezetik a vizet, és a szűrőt át megy fel...
Viszont kérdés, hogy melyik belső készüléknek lehet csak a szűrő részét külön lecsatolni?
vannak nagyon jó megoldások benne (elrejthető fűsőszál, úgymond esőztető funkció, levehető szűrőtartály).
Viszont ahogy a videóban is mondják ha leveszed a szűrőtartályt és kiemeled a szmötyi nagy része visszaáramlik a vízbe ahogy a víz kifolyik belőle.
Eheim biopower ami kevésbé mutat jól a sarokban, viszont baromi jól végzi a dolgát. Igaz hogy a fejjel együtt veszed ki a vízből viszont a függeszték marad az üvegen így visszatenni ugyanoda nem nagy teljesítmény. Vagy ha nagyon ügyeskedni akarsz a víz alatt is biztos le lehet venni a tartályokat ;)
 
Sziasztok!

Meg tudja valaki, hogy a videokban látható durva és közepes szivacsot ilyen táblákban hol lehet venni? És ilyen táblás méretre vágható perlont?
 
Sziasztok!

Meg tudja valaki, hogy a videokban látható durva és közepes szivacsot ilyen táblákban hol lehet venni? És ilyen táblás méretre vágható perlont?
Ebayen keress a szovegekre.
Szivacshoz:
FISH POND FOAM FILTER SPONGE SET
Vaghato perlonhoz:
White Cotton Pond Fish Tank Aquarium Sponge Biochemical Filter Filtration Pad
 
Sziasztok!

Meg tudja valaki, hogy a videokban látható durva és közepes szivacsot ilyen táblákban hol lehet venni? És ilyen táblás méretre vágható perlont?
Szivacsot az aquadepo-ban láttam, illetve pár éve náluk vettem. 50x50x5 centis táblában van náluk többfajta lyukmérettel most 2960Ft-ért
 
Back
Oldal tetejére