• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő karbantartás több hónap után

Én damilis fükasza damiljára kötöttem szivacsot és tökéletesen müködik.Persze aki tud ilyet szerezni...
 
A be és kifolyó csöveket mivel lehet belülről kipucolni? Az algák belepofátlankodtak... :(
Én JBL cleany-t használok (nem volt nagyon drága, 1600-1800 Ft körül vettem). Nagyon hosszú, elég merev, hogy végig lehessen tolni az íves kanyarokban is, de kellően hajlékony még, nem akarja kiegyenesíteni a csöveket. A kefe része viszonylag erős, 2-3 mozdulat után patyolat tiszta a cső. Én elégedett vagyok vele.
3616109_BildD_001_JblCleanyDoppelteSchlauchbuersteSchlauchbuersteCleany.jpg
 
Én damilis fükasza damiljára kötöttem szivacsot és tökéletesen müködik.Persze aki tud ilyet szerezni...
Ez szerintem nem lehet akadály, nagy áruházak kertészeti részei tele vannak mindenféle damillal , bár lassan helyükre kerülnek a téli dolgok, láncfűrész stb :rolleyes:
 
JBL Cleany +1, de csak a szűrőcső-re. Ahogy Beni mondja nagyon kemény a kefe es a drót is. A kisebbik kefe pont jó a 16/22-es csohoz.
 
Szűrőközegeket kövezzetek meg de mostanság csapvíz alatt átöblítem. Nem szórakozok az akvárium vízzel.
Véleményem szerint több lebontó baktérium van az aljzatban, mint a szűrőn valaha lesz.
Szűrőanyagot mindig a csapvíz alatt mostam ki én is, ezután is ez lesz. Nem "sterilre", hanem csak amíg masszívan dzsuvás víz jön ki belőle. Marad benne és a vízben is, így "pillanatok alatt" visszatelepednek ha van mit nassolniuk.
Szűrőanyag vs talaj ügyben meg kellene beszélni, hogy aerob, vagy anaerob baktériumokról beszélünk-e. Anaerob bacik esetében osztom a véleményedet, aerob baciknál viszont hajlamos lennék vitába szállni.
 
Gyerekek !
Van nékem egy sunsun 304 szürőm, 2000 l/h ! Probléma, levegősödik, nem tudok rájönni hol ? Már mindent próbáltam, nem jövök rá hol slukkolja a levegőt? Volt már valakinek hasonló gondja ezzel a fajta szűrővel, tudom nem világmárka ?!
 
Back
Oldal tetejére