• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítás

elaca

Kertész szaki
Sziasztok!

Remélem a moderátoroktól nem kapok ki, hogy indítottam egy új témát itt! Ha már van ilyen, elnézést!
Mai napon könnyebb lettem jó néhány 10e forinttal... :cry: Leadtam a rendelést a GA-nál! :D Ez azt jelenti, hogy végre több hónapos tervezés, információ gyűjtés, GA és fórum tagok rendszeres zaklatása után már csak néhány hét is indul az 54l-es iwagumi! Arra jutottunk Cecska és Nigro akvakertész Urakkal, hogy mivel van a boltban EHEIM prof III 2071 (ami ugye része a rendelésnek), ezért azt máris küldik, így be tudom járatni, mire meg lesz miden cucc. Szóval a délutáni sms szerint holnap megjön a kicsike egy kis easy start baktérium kultúrával! És itt jön a kérdés/kérés!
Tapasztaltabb kollégáktól kérdezném, milyen fontos dolgokra figyeljek oda a bejáratásnál, hogyan is működik egy ilyen indítás. Nem aksiban lesz, hanem egy vödörben fog forgatni olyan két-három hétig!

Köszönöm az információkat!
 
Nem akarom elvenni a kedved, de őszintén gondolom, hogy ennek a vödrös dolognak nincs értelme. Mondhatnám, hogy szórj 2 naponta 1 csipet halkaját, de a szűrő 1 dolog, hogy fejlődik. Mellette, egyszerre kell, hogy fejlődjön minden más az akiban. Ezért sem működik, hogy beállt szűrővel rögtön megy egy új akvárium, mert nem megy.

Sent from my Motorola.
 
Még mindig hasznosabb mint, ha teljese új szűrővel indítja az akit ;)
A vízbe tegyél bakt. kultúrát meg valamit amit meg tudnak enni (halkaja például) és indítsd el. Az igazi az lenne ha az akit tudnád sötétben járatni de így is hasznosabb mint ha a dobozán áll. ;)
A csöveket majd a végleges helyén vágd méretre.
 
Köszi a véleményeket!
Ugyan még nem csináltam, de olyanok javasolták ezt a módszert, akik már "sokat láttak"! :)
Igen, kértem a szűrő mellé indító baktérium kultúrát! Mert ugye egy vödör csapvízben miből is lenne baktérium kultúra! :)
Még fogadnék olyan információt, hogy a baci tenyésztés alatt van-e más teendő! Például cseréljem e a víz egy részét néhány nap után. Elvileg két-három hetet menne így! Szerintem addigra legyártják az akváriumot!
Köszi!
 
inadsz said:
Még mindig hasznosabb mint, ha teljese új szűrővel indítja az akit ;)
A vízbe tegyél bakt. kultúrát meg valamit amit meg tudnak enni (halkaja például) és indítsd el. Az igazi az lenne ha az akit tudnád sötétben járatni de így is hasznosabb mint ha a dobozán áll. ;)
A csöveket majd a végleges helyén vágd méretre.

Nem sokkal, de valóban jobb lehet a semminél!
Akkor inkább csináld azt, hogy ha van egy haverod akinek van akija, ott menjen a szűrő addig. Amit beoltott médiával indítasz. Annak lenne értelme szerintem.

Mindenesetre én a helyedben Danira hallgatnék :D!
Én meg jó leszek a bal válladon ülő kisördögnek ;) .
 
katonajanos said:
inadsz said:
Még mindig hasznosabb mint, ha teljese új szűrővel indítja az akit ;)
A vízbe tegyél bakt. kultúrát meg valamit amit meg tudnak enni (halkaja például) és indítsd el. Az igazi az lenne ha az akit tudnád sötétben járatni de így is hasznosabb mint ha a dobozán áll. ;)
A csöveket majd a végleges helyén vágd méretre.

Nem sokkal, de valóban jobb lehet a semminél!
Akkor inkább csináld azt, hogy ha van egy haverod akinek van akija, ott menjen a szűrő addig. Amit beoltott médiával indítasz. Annak lenne értelme szerintem.

Mindenesetre én a helyedben Danira hallgatnék :D!
Én meg jó leszek a bal válladon ülő kisördögnek ;) .

Ez nagyon jó! :) Köszi János a véleményt! :)
 
inadsz said:
Még mindig hasznosabb mint, ha teljese új szűrővel indítja az akit ;)
A vízbe tegyél bakt. kultúrát meg valamit amit meg tudnak enni (halkaja például) és indítsd el. Az igazi az lenne ha az akit tudnád sötétben járatni de így is hasznosabb mint ha a dobozán áll. ;)
A csöveket majd a végleges helyén vágd méretre.

És mégis mennyit ér ha így akvárium nélkül járatja?
Feltölti az akváriumot és a klór az összes baktériumot elintézi.
Akkor csak feleslegesen járatta nem?
 
Természetesen "pihentetett" vízben járna a szűrő indító baktérium kultúrával, és amikor kész az akvárium kialakítása, szintén klór mentes vízzel történne a feltöltés, melynek egy rész az addig szűrőhöz használt "indító" víz lenne!
Ez a terv!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
No meg természetesen előkészített lenne a víz, igaz? :) Javaslom a rendelést kiegészíteni egy Seachem vízkezelővel!

Sent from my Motorola.
 
Mexx2 said:
inadsz said:
Még mindig hasznosabb mint, ha teljese új szűrővel indítja az akit ;)
A vízbe tegyél bakt. kultúrát meg valamit amit meg tudnak enni (halkaja például) és indítsd el. Az igazi az lenne ha az akit tudnád sötétben járatni de így is hasznosabb mint ha a dobozán áll. ;)
A csöveket majd a végleges helyén vágd méretre.

És mégis mennyit ér ha így akvárium nélkül járatja?
Feltölti az akváriumot és a klór az összes baktériumot elintézi.
Akkor csak feleslegesen járatta nem?

A feltöltött akvárium tesz klórtalanítót, pld. Seachem Prime-ot és adagol még a vízbe bacikultúrát.
 
Én pont ilyen Seachem vízkezelő-baktériumkultúrával indítottam el az új szűrőmet,
http://www.greenaqua.hu/seachem-stabili ... 250ml.html
A régivel csak 1 hónapot ment az átépítés óta. De ennek használata mellett én nem látom értelmét a vödrözésnek, mivel ezt napi szinten kell a vízhez adagolni 7 napig, és utána mehetnek bele a halak a leírás szerint,
 
Ja, és ha valaki ráér segíthetne az indításban! :) azért körvonalakban van elképzelésem, de azt pl nem tudom hogy legyen-e víz a szűrőben, ne legyen, ha legyen mennyi...stb! Szerintem a leírása nem egyértelmű! Legalább is annak, aki még szűz a külső szűrő indításban! :)
Köszi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A szűrőanyagokat öblítsd át és úgy nedvesen kell a szűrőbe tenni. A kosarakban lévő nedves anyagra kell önteni a bacikat, és indítani a szűrőt rögtön. Nehogy hagyd kiszáradni! :)

Sent from my Motorola.
 
Köszi!
Sikerült összeszerelni, és beüzemelni! Legelább is úgy tünik, mert működik! :) Semmi hangj! Konkréten fülelnem kell ha hallani akarom! Tuti a cucc! Remélem ilyen szépen fog muzsikálni jó pár évig!
Tegnap elinditottam, de még csak sima vízzel, hogy ma estére tuti kimenjen minden klór (nem volt bíz előkészítőm), délután pedig ráküldöm az Easy Start baci kultúrát! Reméljük használni fog!
Tolok képet!
bc9c7248-ee3f-bde0.jpg

bc9c7248-ee58-45dd.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na látod látod, nem kell itt segítség megy ez anélkül is gondtalanul.
Most már csak türelmesen hagyni kell had fejlődjenek ki azok a fránya bacik. ;)
 
Azért valamit adjál ám a baciknak is enni, pl ahogy korábban is írták egy kis halkaját, bár nem tudom mennyire elég de a semminél azért több. Sajna több baci nem települ, vagy szaporodik el a szűrőben, mint amennyi meg tud élni. Seachem-nél nem csak beüzemeléskor, hanem vízcserekor, és a halak betelepítésekor is javasolt a vízbe önteni.
 
Tényleg! Ha már így vödörben keltjük a vihart, elgondolkodhatnánk azon, hogy ilyenkor mi lehet a legjobb táplálék a baciknak? Kevés tej mondjuk? (1-2 ml) Annó sikeresen alkalmaztam száraz fűcsomót papucsállatka tenyésztésre, az is jó lehet!

Sent from my Motorola.
 
Back
Oldal tetejére