• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő befolyócső védő

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Nem láttam még a fórumon ehhez hasonló témát ezért nyitottam egy új topicot.
Gumis szűrő védőt szeretnék vásárolni és kíváncsi vagyok hogy kinek melyik jött be igazán. Taiwan garnélák vannak jelenleg az akváriumomban és nem szeretném hogy a későbbiekben ha szaporodnak akkor a kicsik a szűrőben kötnének ki.

Fontos lenne hogy a szűrőt se nagyon fojtsa nehogy emiatt kárt tegyek benne.

Bárkinek bármilyen ötlete van jöhet ide :)
 
Sziasztok!
Beillesztenétek ide pár képet, hogy kinek milyen megoldása van szűrő befolyócső védőre?
 
s-l500-jpg.jpg

Az ilyen Kálmán-féle verziót hol lehet kapni Budapesten? Kínában találtam, csak onnan lassú a posta.
 
Nem kell ezért kináig menni a szomszédban is lehet kapni [emoji6]39126552b6102d774a994f55036f1407.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Tetra ex12 plus befolyóra (16/22-es) keresek garnéla védő rácsot. Ötlet esetleg, hogy honnét lehetne rendelni?
Köszönöm,
Dávid
 
Sziasztok!
Beillesztenétek ide pár képet, hogy kinek milyen megoldása van szűrő befolyócső védőre?
Szia ! Pont tegnap dobtam össze egy szűrőcső tuningot de elképzelhető, hogy a szúnyogháló (kb 1mm-es) lyukátmérője nem megfelelően véd. A semminél több egyelőre...
Szúnyogháló + pillanatragasztó. Elég passzentos lett de nem annyira hogy ne lehesen még valamit alágyűrni. Próbáljak alá még kis posztó anyagot pl ?
Első várandós garnim nem szeretném ha hiába szülne ! :unsure:

JH0cZVR5DAiiHsfdjdlCdFAKVgWS8ut9gmcl674LcpeSU35wTOSfEFj3B6EnVpr5TzoRHVzX_0MFDNK0atW=w300-h548-no.jpg
 
Szia ! Pont tegnap dobtam össze egy szűrőcső tuningot de elképzelhető, hogy a szúnyogháló (kb 1mm-es) lyukátmérője nem megfelelően véd. A semminél több egyelőre...
Szúnyogháló + pillanatragasztó. Elég passzentos lett de nem annyira hogy ne lehesen még valamit alágyűrni. Próbáljak alá még kis posztó anyagot pl ?
Első várandós garnim nem szeretném ha hiába szülne ! :unsure:

View attachment 48224
Én is kb 1mm-es nagy lyukú szivaccsal kezdtem, még ez is átszívta a külső szűrőbe a kisebb garnélákat. Utána tehettem őket vissza a szűrőből.
A tuti olcsó megoldásom az volt, hogy egy szűrőbe való zsákot szűken rávarrtam. Azon tényleg csak a víz jutott át.
 
Én is kb 1mm-es nagy lyukú szivaccsal kezdtem, még ez is átszívta a külső szűrőbe a kisebb garnélákat. Utána tehettem őket vissza a szűrőből.
A tuti olcsó megoldásom az volt, hogy egy szűrőbe való zsákot szűken rávarrtam. Azon tényleg csak a víz jutott át.
Köszi, akkor kap még a szúnyogháló alá valami szövetet! Csak nehogy már a vizet se szállítsa a végén... :D

Sent from my XT1254 using Tapatalk
 
Segítséget szeretnék kérni. Olyan védőt keresek, ami tényleg rozsdamentes acélból készült. 13mm üveg befolyócsőre kellene. A DIY megoldásom szeretném majd leváltani, ha megérkezik Kínából szóval nem sürgős. Valakinek a tapasztalatára lenne szükségem, hogy melyik fajta nem fog tuti rozsdásodni... :)
 
Segítséget szeretnék kérni. Olyan védőt keresek, ami tényleg rozsdamentes acélból készült. 13mm üveg befolyócsőre kellene. A DIY megoldásom szeretném majd leváltani, ha megérkezik Kínából szóval nem sürgős. Valakinek a tapasztalatára lenne szükségem, hogy melyik fajta nem fog tuti rozsdásodni... :)
Iszonyat mi retket osszeszed es tarol. Egeszen apro meretben is van.
 

Attachments

  • 16-52-52-tetratec_szivacs.jpg
    16-52-52-tetratec_szivacs.jpg
    85.4 KB · Megtekintések: 18
Sziasztok!

Adott egy ilyen üveg befolyócső: https://greenaqua.hu/hu/ada-dooa-stream-pipe-v-2-uveg-befolyo-13mm-h20-cm.html

A kialakítása miatt a kapható szűrő védőket nem lehet rátenni. A garnélákat nem is szívja be, viszont tegnap elkapott egy Boraras Brigittae-t és bár nem fért keresztül a szűrő résén, de nem tudott szabadulni és elpusztult.

Egyelőre fojtottam a szűrő, de nem tudom segít-e, illetve hosszabb távon nem szeretném így hagyni.

Szerintetek van erre az üvegre valamilyen kulturált szűrő védő megoldás?
 
Back
Oldal tetejére