• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés szűrő nélkül

Kecskés Levente

Főkertész
Mindannyiónk számára ismert amikor el kell menni nyaralni, vagy nem tud vizet cserélni.
Mit lehet ilyenkor tenni:
-Megkérni valakit: nem biztos, hogy elvállalja,
lehet valamit elront
-Kihagyni a vízcserét
-Egyéb, más megoldást keresni

Ebben a topicban az egyéb megoldással szeretnék foglalkozni.

Köztudott hogy a photos (hegyescsúcsú futóka) le viszi a nitrogén vegyületek szintjét, de milyen szintet, lehet van valami más egyszerűbb, gyakoribb növény? Ezt szeretném kideríteni.
 
Utoljára módosított:
Ezek a kísérleteket szombaton szeretném indítani. Az elv az, hogy befőttesüvegekbe nagy mennyiségű halkaját szórók. 2-3 műlva beleteszem az alanyokat és a vizet ez után 2 naponta méricskélem.
 
Én nitrát táppal állítanék be egy fix szintet kiindulási alapnak és azután mérni. A halkaja szórás elég bizonytalan és változó eredményt fog adni.
Csak hogy az itt nincs az fix. De @Zotya jobban tudja. Viszont itt a nitrit, ammónia is számít. De lehet egy vödörbe szórom a halkaját és abból veszek a befőttesüvegbe, gondolam az valamivel kiegyensúlyozottabb
 
Teljesen technika nélkül gondolod? Mert ugy el lehetne képzelni mint egy hidropóniás rendszer vagy mint a tengeriseknél a refugium.
De mennyi időre gondolod a vizcsere mentességet? Egy hétig ugyse kell. Két hét esetén is csak egy marad ki. Amit utána egy nagyobb vízcserével lehet orvosolni.
Elég etetésre és tápozásra megbízni valakit, azt meg ki lehet porciózni.
 
Teljesen technika nélkül gondolod? Mert ugy el lehetne képzelni mint egy hidropóniás rendszer vagy mint a tengeriseknél a refugium.
De mennyi időre gondolod a vizcsere mentességet? Egy hétig ugyse kell. Két hét esetén is csak egy marad ki. Amit utána egy nagyobb vízcserével lehet orvosolni.
Elég etetésre és tápozásra megbízni valakit, azt meg ki lehet porciózni.
Félreértetted, csak a növények ammónium felvételét szeretném tesztelni, a későbbiekben hátha jól jön. A vidit most mobilnetről nem nézem meg mert kórházban vagyok
 
Félreértetted, csak a növények ammónium felvételét szeretném tesztelni, a későbbiekben hátha jól jön. A vidit most mobilnetről nem nézem meg mert kórházban vagyok
De értettem, azért mondtam, hogy mérhető és egyforma mennyiségű tápanyagokat kell a vízbe tenni, hogy legyen egy standard kiindulási alap. Csak meglítetted a nyaralásos esetet vagy épp a hosszú távú használatot.
 
Ehhez csak a saját tapasztalatomat tudom hozzátenni.
2,5 hónapig voltam kórházban, nyár volt, nuku hal-dajka.
Bevonulás előtt egy héttel többet etettem, hogy legyen miből leadniuk. Utána szűrőszivacsokat alaposan átmostam, 50-60%-os vízcsere. Műanyag kávéfiltereket eresztettem minden aksiba, és vízibolhákat raktam beléjük plusz szűrésnek, majd elköszöntem uszonyos barátaimtól.
6 hét múlva azt láttam, hogy elhullás nem volt (sőt!), a vízminőség messze nem volt gáz. Azóta nem parázok, ha magukra kell hagyjam őket.
Növényesnél sem kell feltétlen gondot okozzon a kihagyás. Van, hogy az állapotom nem engedi, hogy vizet cseréljek, metsszek vagy tápot lőjjek be. A leghosszabb idő 3 hét volt. Pici alga megjelent, de teljesen kezelhető volt a szitu.
 
Utoljára módosított:
Az én nanom esetén viszont nagyon hasznos info lenne, hogy egy hosszabb nyaralás alkalmával photost, csicsokat, vagy mondjuk krumplit rakjak be plusz nitrát felvevönek.

Annyira meglepődtem, hogy mennyire levitték a no3 szintet Levi el Natural-osában, hogy azota be is szereztem egy tövet ebböl nagy etvagyu futonövenyböl (photos).
Az otok szeksz medencejébe került, es mar masnap dudorodtak a gyökerkezdemenyek.
 
Back
Oldal tetejére