• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés szűrő nélkül

Ja igen. Vagyis bolt van éppen csak kritikán aluli kínálattal. Nem arra gondolok, hogy nem minden a növényezésről szól hanem úgy általánosságban véve...
Ez sajnos általános helyzet. A helyi boltos a multkor úgy nézett rám mintha az űrből jöttem volna amikor mondam neki hogy RO szűrőm van és crs garniknak akarom belőni a vizet ezért keresek ph tesztet. A ph teszt még oké volt de ott az ikráztatásra kérdezett rá. Tehát itt a lágyvíz egyenlő a szaporítással. A crs-re meg talán rákeresett amikor kimentem. És Pest a szomszéd falu.
 
Ez sajnos általános helyzet. A helyi boltos a multkor úgy nézett rám mintha az űrből jöttem volna amikor mondam neki hogy RO szűrőm van és crs garniknak akarom belőni a vizet ezért keresek ph tesztet. A ph teszt még oké volt de ott az ikráztatásra kérdezett rá. Tehát itt a lágyvíz egyenlő a szaporítással. A crs-re meg talán rákeresett amikor kimentem. És Pest a szomszéd falu.
Nekem multkori szori, hogy carbo-t akartam venni és a tulajdonos azt kérdezte az mibe kell és mi az... Mindegy 😀
 
De viszont aki bettát szaporít annak nagyon hasznos lehet az infó! Például @tsokee nek is ismerős, hogy 2 naponta az összes betta alatt vizet kell cserélni. Igy csak beteszel egy később kiderül növényt és elég a heti 1 vízcsere, vagy garnéla szállításnál nem kell félned az ammónia mérgezéstől és tehetsz be nekik útravalót.
 
Egy kicsit tuldimenzionalod a dolgot. Minden noveny szuri a vizet, a kerdes a szures merteke, de itt is kijelentheto, hogy minel gyorsabb novekedesre kepes egy noveny annal hatekonyabban szur. En sosem voltam nagy rajongoja az nptknek, mert a termeszetben is azt lehet tapasztalni, hogy a kis mennyisegu allo viz budos es mocsarszagu lesz vagy algatenger, ha nem adottak a megfelelo korulmenyek (pl a rengeteg vizinoveny). Termeszetesen tobben vannak, akiknek sikerul mukodo rendszert letrehozni, viszont ezek altalaban joval nagyobb viztomegek, mint 10 liter. Amugy a bettakat allandoan szurjuk, nincs napi vizcsere, meg a naposaknal sem.
 
Utoljára módosított:
Egy kicsit tuldimenzionalod a dolgot. Minden noveny szuri a vizet, a kerdes a szures. merteke, de itt is kijelentheto, hogy minel gyorsabb novekedesre kepes egy noveny annal hatekonyabban szur. En sosem voltam nagy rajongoja az nptknek, mert a termeszetben is azt lehet tapasztalni, hogy a kis mennyisegu allo viz budos es mocsarszagu lesz vagy algatenger, ha nem adottak a megfelelo korulmenyek (pl a rengeteg vizinoveny). Termeszetesen tobben vannak, akiknek sikerul mukodo rendszert letrehozni, viszont ezek altalaban joval nagyobb viztomegek, mint 10 liter. Amugy a bettakat allandoan szurjuk, nincs napi vizcsere, meg a naposaknal sem.
Jólvan akkor te meg tudtad oldani a szűrést. Csak tesztnek betettem a bettámhoz egy tő photost és nincs ammónia, nitrit, nitrát a vízben. Vagy ha valaki teljes restartol és nem tudja megvárni azt hogy legyen bio szűrése ezért máshoz kell fojamodnia ez lehet gyakori vízcsere vagy egy később kiderül növény. Számomra nagyon hasznos lenne ha nem kelle a kisbettusok szűrésére 20-30ezer forintot költeni. Vagy ha valaki ideiglenesen több halat szállásol el akkor is jól jöhet.
 
Ha szurni akarod a kisbettakat akkor tegyel be nekik szivacsszurot es a kiomlo ele meg egy bazi nagy lyuku szivacsdarabot, hogy ne zavarja a felszint. Ha novennyel akarod megoldani, akkor pedig nez utana a neten az akvaponias rendszereknek. A neked megfelelo novenyt valoszineg nem tolunk fogod megkapni, mert itt mas irany az elsodleges. Amugy a nagy viztomeg es termeszetes rendszerek sem tokeletesek, ott is beborulhat minden, ha az egyik valtozo extremitasba megy. Erre tokeletes pelda a tavalyi Nagy to esete.
 
Egy kicsit tuldimenzionalod a dolgot. Minden noveny szuri a vizet, a kerdes a szures. merteke, de itt is kijelentheto, hogy minel gyorsabb novekedesre kepes egy noveny annal hatekonyabban szur. En sosem voltam nagy rajongoja az nptknek, mert a termeszetben is azt lehet tapasztalni, hogy a kis mennyisegu allo viz budos es mocsarszagu lesz vagy algatenger, ha nem adottak a megfelelo korulmenyek (pl a rengeteg vizinoveny). Termeszetesen tobben vannak, akiknek sikerul mukodo rendszert letrehozni, viszont ezek altalaban joval nagyobb viztomegek, mint 10 liter. Amugy a bettakat allandoan szurjuk, nincs napi vizcsere, meg a naposaknal sem.

@tsokee
Ezek az akváriumok remekül működnek nagyon kis méretben is. Bár nekem csak 15 literes garnélásom a legkisebb, de a víz sosem volt mocsárszagú, vagy büdös. Volt, hogy nem tudtam vele foglalkozni, és a víz 1/4 elpárolgott, és ennek ellenére is gond nélkül működött. Ammóniát a növények és a talaj elég jól eltünteti. Ha kellemetlen szaga van egy NPT-nek, akkor valami nagyon nem oké.

A természetben pedig igenis vannak nagyon szép kis és nagy méretű növényes élőhelyek. Sajnos itthon sikerült számos tavat, élőhelyet tönkretenni. Mondok egy példát: a tatai öreg tó nagyon régen kristálytiszta vizű volt. Viszont jópár évtizede megszüntettek, feltöltöttek, lecsapoltak egy mocsaras, nádas területet és a tavat jelenleg gyakorlatilag haltárolóként használják. A víz zavaros, nyaranként a halak rendszeres pipálnak és sokszor elég undorító alga boom is beüt.

Ha ki szeretnéd próbálni a módszert, szerencsére nem sok veszteni való van - egy kis üveg pár 2-3-4 ezer FT-ből megvan. A könyv ami segít megérteni a működését (és a hibák elkerülését) már jóval drágább, viszont enélkül is el lehet indulni.

Nálunk ilyen akváriumot elvileg nem lehet csinálni:


(gömb forma MO-n tiltva (he-he), 30 liter pedig éppen határeset)
 
Utoljára módosított:
Egeria-t próbáld ki még, nálam kiválóan teljesít. A pothos mindenhol beködösítette a vizet ahova raktam, úgyhogy nem használom már. Gyakorlatilag az összes Egeria-s akváriumomban csak megszokásból cserélem a vizet, mert nullán dekkol az ammónia, nitrit, nitrát.
 
Egeria-t próbáld ki még, nálam kiválóan teljesít. A pothos mindenhol beködösítette a vizet ahova raktam, úgyhogy nem használom már. Gyakorlatilag az összes Egeria-s akváriumomban csak megszokásból cserélem a vizet, mert nullán dekkol az ammónia, nitrit, nitrát.
Erre gondolsz?73414
 
Erre:

Lehet az van odaírva, hogy növekedési ütem: közepes (szerk: hopp, már ki lett javítva), de nálam naponta nő áganként 1 centit citromsavas CO2-vel, meg 14 wattos kínai LED világítással.
 
A projekt elindult. A jelenlegi helzetek: pothos a páholyban lóg egy bettánál, bizónyította, hogy 0-as értéket tartani tudja. Csicsóka elrothadt, 2 hétig bírta, majd megállt a növekedésben. Még versenyzők:
Csípős paprika:
73741
Ibolya (levél):
73742
Külöböző szárazföldi mohák:
73744
 
Back
Oldal tetejére