• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

árom számlán kivül más hátránya van amúgy?
Zsúfoltság az akváriumban-, és körül (szűrőcsövek) egyúttal több tisztán tartandó dolog (felesleges munka), több hibalehetőség (elázás), szűrők "elértéktelenedése" a kopás/használat miatt, illetve ha rosszul (össze-vissza) van beállítva az áramlás, a halakat zavarhatja. Így hirtelen ennyi :) Maga a szűrés az nyilván csak jobb.
De igen, valójában neked próbáltam sugallni az előző üzenetemmel is, hogy jobban járnál egy szűrővel, mint kettővel. A kettő akkor jó, ha hosszabb akváriumban kell egyenletes áramlást csinálni. Ilyenkor én is a két szűrő mellett teszem le a voksomat (az egy böszme helyett), mert ha netán baj van az egyikkel, akkor se marad szűrés nélkül az akvárium, míg megoldódik a probléma. Ez ugyan nyilván igaz a kisebb akváriumoknál is, csak a fent felsorolt hátrányokat egyetlen előnyért cserébe nem vállalnám be.

Szerk: két szűrőt kisebb akváriumban talán még akkor vállalnék be, ha több dologgal is terhelni szeretném a szűrőágat (CO2 reaktor, fűtő, UV stb.)
 
Utoljára módosított:
Zsúfoltság az akváriumban-, és körül (szűrőcsövek) egyúttal több tisztán tartandó dolog (felesleges munka), több hibalehetőség (elázás), szűrők "elértéktelenedése" a kopás/használat miatt, illetve ha rosszul (össze-vissza) van beállítva az áramlás, a halakat zavarhatja. Így hirtelen ennyi :) Maga a szűrés az nyilván csak jobb.
De igen, valójában neked próbáltam sugallni az előző üzenetemmel is, hogy jobban járnál egy szűrővel, mint kettővel. A kettő akkor jó, ha hosszabb akváriumban kell egyenletes áramlást csinálni. Ilyenkor én is a két szűrő mellett teszem le a voksomat (az egy böszme helyett), mert ha netán baj van az egyikkel, akkor se marad szűrés nélkül az akvárium, míg megoldódik a probléma. Ez ugyan nyilván igaz a kisebb akváriumoknál is, csak a fent felsorolt hátrányokat egyetlen előnyért cserébe nem vállalnám be.

Szerk: két szűrőt kisebb akváriumban talán még akkor vállalnék be, ha több dologgal is terhelni szeretném a szűrőágat (CO2 reaktor, fűtő, UV stb.)

Nálam onnan indult az egész, hogy van egy működő akvárium, de át akarom költöztetni őket egy másikba, viszont ameddig beállna addig ott egy másik külső szűrő menne, ami mellé később odatenném a meglévőt. És ezért jött a kérdés, hogy mennyire lehet túlzás a 2db külső szűrő ilyen kicsi akváriumban, (fűtés, uv, a szűrő ágakban lennének amúgy) Bár a két külső nem olyan nagy lenne, 700-800 l/h , gyári adat szerint
 
Hali!

Nem biztos hogy a legmegfelelőbb topicba írok, ha így van, akkor nézzétek el ezt nekem. Van egy 30 literes (45 x 22 x 30-as) akváriumom amit most akarok újraindítani. Egy évig üzemeltettem egy EHEIM ecco pro 130-as (2032) szűrővel.( GA-n 30 l-ig ajánlják) Sok kővel és ággal volt berendezve valamint erősen növényezve is volt+ pár db garnéla. Sok és sokféle algával küzdöttem és a végén sajnos szét kellett szednem. Most megpróbálom az akkori hibáimat kijavítani. A működés során azt tapasztaltam, hogy a mulm nagy része lerakódott az aljazaton. Ez (is) oka volt az algásodásomnak. Elszaporodott a kékalga a talajon és máshol is. A kérdésem az lenne hogy egy növényes ágas köves scape esetén érdesebb lenne inkább egy erősebb szűröt berakni? Konkrétan Eheim 250 (2424)esre gondoltam. Vagy én csináltam valamit rosszul, hogy ennyi smötyi lerakódhatott, és inkább a ki-befolyókkal és áramlás módosítgatásával is elég lenne játszanom?

A véleményeitekekt előre is köszi!
N.Z
 
Hali!

Nem biztos hogy a legmegfelelőbb topicba írok, ha így van, akkor nézzétek el ezt nekem. Van egy 30 literes (45 x 22 x 30-as) akváriumom amit most akarok újraindítani. Egy évig üzemeltettem egy EHEIM ecco pro 130-as (2032) szűrővel.( GA-n 30 l-ig ajánlják) Sok kővel és ággal volt berendezve valamint erősen növényezve is volt+ pár db garnéla. Sok és sokféle algával küzdöttem és a végén sajnos szét kellett szednem. Most megpróbálom az akkori hibáimat kijavítani. A működés során azt tapasztaltam, hogy a mulm nagy része lerakódott az aljazaton. Ez (is) oka volt az algásodásomnak. Elszaporodott a kékalga a talajon és máshol is. A kérdésem az lenne hogy egy növényes ágas köves scape esetén érdesebb lenne inkább egy erősebb szűröt berakni? Konkrétan Eheim 250 (2424)esre gondoltam. Vagy én csináltam valamit rosszul, hogy ennyi smötyi lerakódhatott, és inkább a ki-befolyókkal és áramlás módosítgatásával is elég lenne játszanom?

A véleményeitekekt előre is köszi!
N.Z

Szia.
Szerintem nem feltétlenül csak a szűrő hibája a lerakódott mulm. Azt szokták mondani, hogy a szűrő nem azért van, hogy helyettünk végezze el a mulmozást. Én minden heti vízcseréket alapos talajporszívózással kezdek. Ha a mulmozással nem jött le a 15l víz (én ennyit cserélek) akkor a maradékot sima csővel szívom le.
Természetesen a nagyobb szűrő sosem hátrány, de a talaj takarítás kihagyhatatlan a nagyobb szűrő mellett is[emoji846]
 
Szia.
Szerintem nem feltétlenül csak a szűrő hibája a lerakódott mulm. Azt szokták mondani, hogy a szűrő nem azért van, hogy helyettünk végezze el a mulmozást. Én minden heti vízcseréket alapos talajporszívózással kezdek. Ha a mulmozással nem jött le a 15l víz (én ennyit cserélek) akkor a maradékot sima csővel szívom le.
Természetesen a nagyobb szűrő sosem hátrány, de a talaj takarítás kihagyhatatlan a nagyobb szűrő mellett is[emoji846]

És az aktív talaj (pl. Amazonia) nem tömörödik be nagyon a mulmolástól? Én próbáltam aqua ex20-45-tel de nem volt jó tapasztalatom egy 60l-esben.
 
Szia.
Szerintem nem feltétlenül csak a szűrő hibája a lerakódott mulm. Azt szokták mondani, hogy a szűrő nem azért van, hogy helyettünk végezze el a mulmozást. Én minden heti vízcseréket alapos talajporszívózással kezdek. Ha a mulmozással nem jött le a 15l víz (én ennyit cserélek) akkor a maradékot sima csővel szívom le.
Természetesen a nagyobb szűrő sosem hátrány, de a talaj takarítás kihagyhatatlan a nagyobb szűrő mellett is[emoji846]

A talajporszívózást próbáltam többször is de jött vele az akrív talaj is meg ami benne volt az is...
A legyezős módszert próbáltam inkább de azzal meg nagyon fel tudtam kavarni az aljzatot.
 
A talajporszívózást próbáltam többször is de jött vele az akrív talaj is meg ami benne volt az is...
A legyezős módszert próbáltam inkább de azzal meg nagyon fel tudtam kavarni az aljzatot.
Nekem a használt célszerszámmal sosem volt ilyen gondom. Pont annyi az áramlás a fecskendőben hogy az adott helyen átmozgatja a talaj szemcséket és a mulm távozik. Nem kavarodik fel a talj csak éppen amennyire kell.
 
Rendben, akkor kipróbálom majd a tanácsaitok szerint a ganajozást :) Visszatérve az eredeti kérdésemre:
Véleményetek szerint akkor jónak kelllennie a kis ecco 130-asnak ehhez az akváriumhoz? Ha nem muszály akkor nem veszem meg a nagyobbat.
 
Rendben, akkor kipróbálom majd a tanácsaitok szerint a ganajozást :) Visszatérve az eredeti kérdésemre:
Véleményetek szerint akkor jónak kelllennie a kis ecco 130-asnak ehhez az akváriumhoz? Ha nem muszály akkor nem veszem meg a nagyobbat.

Szerintem elég lesz, max a mozgástered nem lesz olyan nagy illetve sűrűbben kell takarítani valamivel. Érdemes megnézni pár nano üzemeltetőt, külföldieket is.
Itthon mintha divatosabb lenne "agyon szűrni" a medencéket, míg külföldön náhányan sokkal földhöz ragadtabbak. Pl. nemrég néztem, hogy George Farmer egyetlen Oase 600-zal szűri a saját hitech 320 literesét, a GA csapat ebbe minimum két 2080-ast rakna :D Egyik ügyfelének 27 literes hitech bettásában meg csak egy kis belső szűrő van.
 
Oks! Akkor megpróbálom az indítást a 130-assal. Csinálok majd egy naplót is róla, hátha lesz észrevételetek hozzá. Jó lenne már nem csak algatelepeket nevelgetni :)
 
Azért a algásodás nem csak a szűrőn múlik. Vannak itt más tényezők is, tápozás, fény, stb.

Persze, csak ebben a témában merült fel kérdés bennem. A fény chihiros LED általam átalakított lámpa. 2 sor fehér 1 sor piros ledenként 55 lumen (összesen 3000lm) CO2 citromsavas rendszer msz szeleppel nano diffuzorral. Talaj Ada Power sand S, Ada Amazonia Light és powder, 2 kiló seryu kő, és mangrove gyökerek. Tápozás GA Mico, Macro tápjaim vannak.
 
Pl. nemrég néztem, hogy George Farmer egyetlen Oase 600-zal szűri a saját hitech 320 literesét, a GA csapat ebbe minimum két 2080-ast rakna

Ha megnézed kb fél fénnyel mennek az akváriumai a mienkhez képest. Csupa crypto, microsorum, anubias stb. Nagyon rég nem láttam tőle egy rendes gyepet. Talán már 10 éve is volt...
És akkor valószínűleg az sincs meg, hogy anno pont ő volt az aki 25x szűréssel tolta a kis akváriumait :)

Mostanra visszavett. A sok utazgatás mellett nem férne bele egy high tech növényes.
 
Szerintetek ha egy külső szűrőből csak a perlonnal összegyűlt lerakódást szedem ki és kb 15 percre állítom le, azalatt a baciknak annyi?
 
Sziasztok,

Eheim ecco pro 300 (2036) - kissé morgós hangja van, a kifolyó csövön érezhető rezgés, és mitha a vízhozam is visszaesett volna.
Szerintetek elég neki egy rotor csere, vagy a teljes fej cserés(->"gazdasági totálkár")? Hogy tudnám ezt kideríteni anélkül hogy megveszem az új rotort?
 
Sziasztok,

Eheim ecco pro 300 (2036) - kissé morgós hangja van, a kifolyó csövön érezhető rezgés, és mitha a vízhozam is visszaesett volna.
Szerintetek elég neki egy rotor csere, vagy a teljes fej cserés(->"gazdasági totálkár")? Hogy tudnám ezt kideríteni anélkül hogy megveszem az új rotort?

Mivel a fejben nincs mozgó alkatrész, a hangot a tengely vagy a rotor adja. Elsőre pucold ki alaposan, aztán jöhet a tengelycsere, majd a rotorcsere. A fejet szinte kizárt, hogy ezek alapján cserélni kellene. Szerintem.
 
Mivel a fejben nincs mozgó alkatrész, a hangot a tengely vagy a rotor adja. Elsőre pucold ki alaposan, aztán jöhet a tengelycsere, majd a rotorcsere. A fejet szinte kizárt, hogy ezek alapján cserélni kellene. Szerintem.

Rotort kipucoltam, tengelyt megvazelineztem, a golyós szelepet kivettem (csak a feltöltéshez kell) - csendesebb lett, a vízhozam viszont ugyanolyan vérszegény maradt... pedig nincs lefojtva egyáltalán
 
Back
Oldal tetejére