• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Sziasztok!

Nincs lehetőségem külső szűrőt venni, és a mostani belső szűrőtornyom (Juwel) a 60l-es akvárium vizét 4,6x forgatja meg számításaim szerint. (bioflow 280) Mivel úgy olvasom, hogy ez kb. harmatgyenge a rendes hatásfok eléréséhez, azt találtam ki, hogy esetleg veszek a toronyba erősebb motort (Eccoflow 600 = 10x megforgatás))

Tudom, hogy a belső szűrő messze nem hatékony stb. stb.- de ezen most nem tudok változtatni.
Van valakinek tapasztalata ekkora teljesítményű belső szűrővel? Nem akarok feleslegesen pénzt kidobni..

köszi
Szerintem feleslegesen dobnád ki a pénzt. Az Eccoflow 600 új árán már tudsz venni egy használt külsőt, ami elég az akváriumodhoz.;)
 
Szerintem feleslegesen dobnád ki a pénzt. Az Eccoflow 600 új árán már tudsz venni egy használt külsőt, ami elég az akváriumodhoz.;)
Bele van ragasztva az a tetves szűrőtorony az akváriumba (az előző tulaj machinálta) de ez csak később derült ki stb stb - a lényeg, hogy szarból kell várat építenem :)
 
Bele van ragasztva az a tetves szűrőtorony az akváriumba (az előző tulaj machinálta) de ez csak később derült ki stb stb - a lényeg, hogy szarból kell várat építenem :)
Ha meg nem üzemel az akva, en kiszednem azt a belsö szüröt, ha szilikonragasztoval van beragasztva, akkor azt le lehet szedni.
Ha meg müködik az akva, akkor en sem cserelnek nagyobb pumpara, meg a vegen a nagy aramlas miatt elöjön az ecsetalga. Inkabb a szüröterfogatot kell növelni.
De müködik egy csomo akvarium csak belsö szürövel is, söt a low-tech akvariumoknal, vagy NPT akvariumoknal sokszor meg szürö sincsen, csak egy aramoltato.
Milyen akvad van, mekkora, van-e CO2 stb?
 
Ha meg nem üzemel az akva, en kiszednem azt a belsö szüröt, ha szilikonragasztoval van beragasztva, akkor azt le lehet szedni.
Ha meg müködik az akva, akkor en sem cserelnek nagyobb pumpara, meg a vegen a nagy aramlas miatt elöjön az ecsetalga. Inkabb a szüröterfogatot kell növelni.
De müködik egy csomo akvarium csak belsö szürövel is, söt a low-tech akvariumoknal, vagy NPT akvariumoknal sokszor meg szürö sincsen, csak egy aramoltato.
Milyen akvad van, mekkora, van-e CO2 stb?

Köszi a választ. Megy már az aki több mint egy hete. Akkor inkább hagyom bèkén, had álljon be így, csak nagyon kezd jönni az alga :)
 
Köszi a választ. Megy már az aki több mint egy hete. Akkor inkább hagyom bèkén, had álljon be így, csak nagyon kezd jönni az alga :)
Akkor vizcsere, parameterek merese, vilagitas csekkolasa, stb stb.
CO2-d van?
Mit lehet meg tudni az aksirol?
Ha gondod van kerdezz nyugodtan az alga topicban vagy nyiss egy naplot, segitenek sokan.
 
Nem ismerem ezt a szűrőt. Lehetne bele pakolni valami használható bio szűrőanyagot mondjuk a szokásos szivacsok egy része helyett? (Ha a kialakítás és a térfogat engedi érdemes átgondolni. Csodát nem tesz, de talán ér valamit.)
 
Bele van ragasztva az a tetves szűrőtorony az akváriumba (az előző tulaj machinálta) de ez csak később derült ki stb stb - a lényeg, hogy szarból kell várat építenem :)

NA! Csoda történt! le tudtam operálni a falhoz ragasztott szűrőtornyot! Késsel kellett rámennem basszus,,,azt hittem mindjárt elreped az üveg.
Nézem a Tetra EX800 plus-t (ezt ajánlja a GA is a 60l-es szettjéhez)
 
Sziasztok! :)
Adott egy 476 l-es akvárium; 129sz*56h*66m méretekkel. A terv egy mangrove erdő szerű scape kialakítása...ennek megfelelően az alsó 10-15 cm nem kerülne beültetésre. Az aljzat 2-3 cm homok lesz. Csak faágakra kötözhető növényeket tervezek ültetni bele; anubiasok, bucek, microk, bolbitis, stb. Halak: pontylazacok, coryk, algázók, pár törpesügér és vitorlás? + a csigák.
A szűrést DIY megoldással szeretném megoldani. Egy három vízpumpás rendszert gondoltam ki. Ebből 2*1000 l/h(eheim compact) hajtaná a 2*25l térfogatú szűrőket, amit sárga, KG csatornacsőből szeretnék építeni. A harmadik pumpa pedig egy ilyen lenne: Aquarium Systems NeWave NWA 2700 l/h vízforgató pumpa, ami a megfelelő áramlást biztosítaná a medencében.
Itt a kérdésem, hogy a NeWave pumpa teljesítményét vajon lehet e szabályozni? Illetve szerintetek működhet e megfelelően ez a rendszer?

Előre is köszi, ha hozzászóltok. :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! :)
Adott egy 476 l-es akvárium; 129sz*56h*66m méretekkel. A terv egy mangrove erdő szerű scape kialakítása...ennek megfelelően az alsó 10-15 cm nem kerülne beültetésre. Az aljzat 2-3 cm homok lesz. Csak faágakra kötözhető növényeket tervezek ültetni bele; anubiasok, bucek, microk, bolbitis, stb. Halak: pontylazacok, coryk, algázók, pár törpesügér és vitorlás? + a csigák.
A szűrést DIY megoldással szeretném megoldani. Egy három vízpumpás rendszert gondoltam ki. Ebből 2*1000 l/h(eheim compact) hajtaná a 2*25l térfogatú szűrőket, amit sárga, KG csatornacsőből szeretnék építeni. A harmadik pumpa pedig egy ilyen lenne: Aquarium Systems NeWave NWA 2700 l/h vízforgató pumpa, ami a megfelelő áramlást biztosítaná a medencében.
Itt a kérdésem, hogy a NeWave pumpa teljesítményét vajon lehet e szabályozni? Illetve szerintetek működhet e megfelelően ez a rendszer?

Előre is köszi, ha hozzászóltok. :ROFLMAO:
Én annyit kérnék, hogy ha lehet indíts egy naplót neki....érdekes projektnek tűnik!
Nem vagyok barkàcs szaki, de szerintem 25 liter szűrőtérfogathoz 1000 l/h kevés.
Pláne, ha meg van tömve a szűrő minden földi jóval.
Szerintem 1500-2000 l/h teljesítményű pumpa szükséges.
Mégiscsak közel 500 literről beszélünk, óránkénti 8-10x forgatás ajánlott.
Ha jól elhelyezed a ki-, befolyókat, szerintem nem is kell külön áramoltató.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Én annyit kérnék, hogy ha lehet indíts egy naplót neki....érdekes projektnek tűnik!
Nem vagyok barkàcs szaki, de szerintem 25 liter szűrőtérfogathoz 1000 l/h kevés.
Pláne, ha meg van tömve a szűrő minden földi jóval.
Szerintem 1500-2000 l/h teljesítményű pumpa szükséges.
Mégiscsak közel 500 literről beszélünk, óránkénti 8-10x forgatás ajánlott.
Ha jól elhelyezed a ki-, befolyókat, szerintem nem is kell külön áramoltató.
Egyelőre nagyon a tervezés fázisában vagyok és csak ötletelek, ha már látom, hogy ténylegesen megvalósul a dolog akkor természetesen indítok neki naplót.
Van már tapasztalatom hasonló méretű szűrőházzal és ekkora pumpával...teljesen jól bírják egymást. Elsősorban egyébként is a vízáramlás sebessége az, ami a szűrés hatékonysága szempontjából sokat számít, hiszen túl gyors áramlás esetén nem tudnak elég hatékonyan dolgozni a baktériumok. Egyelőre pedig 20 cm átmérőjű KG csövekben gondolkozom, azon egyszerű oknál fogva, mert ez van ingyen elérhető közelségben a számomra. Kettő darab 80 cm magas szűrő építése esetén kb. 50 l üres térfogattal számolhatok; amibe a végén kb. 40 l-nyi helyre tudok szűrőanyagot pakolni. Ha egy ilyen átmérőjű szűrőházra rádobok egy nagy pumpát. Igaz, hogy L/h számban jobban fogok állni, de lehet a gyors áramlás miatt ezt az előnyt el is vesztem.
 
Egyelőre nagyon a tervezés fázisában vagyok és csak ötletelek, ha már látom, hogy ténylegesen megvalósul a dolog akkor természetesen indítok neki naplót.
Van már tapasztalatom hasonló méretű szűrőházzal és ekkora pumpával...teljesen jól bírják egymást. Elsősorban egyébként is a vízáramlás sebessége az, ami a szűrés hatékonysága szempontjából sokat számít, hiszen túl gyors áramlás esetén nem tudnak elég hatékonyan dolgozni a baktériumok. Egyelőre pedig 20 cm átmérőjű KG csövekben gondolkozom, azon egyszerű oknál fogva, mert ez van ingyen elérhető közelségben a számomra. Kettő darab 80 cm magas szűrő építése esetén kb. 50 l üres térfogattal számolhatok; amibe a végén kb. 40 l-nyi helyre tudok szűrőanyagot pakolni. Ha egy ilyen átmérőjű szűrőházra rádobok egy nagy pumpát. Igaz, hogy L/h számban jobban fogok állni, de lehet a gyors áramlás miatt ezt az előnyt el is vesztem.
Én csak abból indultam ki, hogy a nagyméretű külső szűrők ( 10-12 liter) vagy nagyobb vödörmérettel, bőven 1000 l/h feletti pumpákkal vannak hajtva.
De ha így működőképes lesz, rendben.
Kérünk majd beszámolót az akiról.
 
Én csak abból indultam ki, hogy a nagyméretű külső szűrők ( 10-12 liter) vagy nagyobb vödörmérettel, bőven 1000 l/h feletti pumpákkal vannak hajtva.
De ha így működőképes lesz, rendben.
Kérünk majd beszámolót az akiról.
Elvileg működnie kellene neki, aztán majd leghamarabb ősszel kiderül, hogy igazam van e.
Amint lesz időm ígérem indítók naplót neki.
 
Sziasztok! emoji1.png
Van egy eheim compact on 1000-es pízpumpám, amit egy épített szűrőben szeretnék használni. Az a kérdésem hogy hogyan lenne érdemes elhelyeznem a pumpát hogy az a működése szempontjából optimális legyen?
Fektetve? (Ezt preferálnám)
4dc2edce68d48715d620cf2ecdb36516.jpg
Vagy inkább állítva?
d1b2667c33ec3d69ecae88b1a5b2b4e5.jpg
/Ez utóbbi helyzetben áll függőlegesen a rotor/

Rotor tengelyének az állása miatt kérdezem. Úgy emlékszem, hogy ez talán annyira nem mind1 az élettartama szempontjából.

Előre is köszi a segítséget. :)
 
Sziasztok!

Adott egy h50 x sz40 x m35 akvárium és ebbe szeretnék két nagyjából 700l/h szűrőt, szerintetek ez túlzás lenne, vagy belefér?
Ezzel kapcsolatban következő kérdés, bár ahhoz van másik topic is, hogy akkor hogy kéne elhelyezni a szívó és befolyó ágat?
Előre is köszi a segitséget!

ui.: 700-800l/h szűrőt veszek:)
 
Sziasztok!

Adott egy h50 x sz40 x m35 akvárium és ebbe szeretnék két nagyjából 700l/h szűrőt, szerintetek ez túlzás lenne, vagy belefér?
Ezzel kapcsolatban következő kérdés, bár ahhoz van másik topic is, hogy akkor hogy kéne elhelyezni a szívó és befolyó ágat?
Előre is köszi a segitséget!

ui.: 700-800l/h szűrőt veszek:)
Szia !
Nekem a 60x40x40-be, kettő Jbl 901 greenline van, meg egy eheim 2075-ös külső szűrő dolgozik , és lillyvel, meg poppyval, pont jó az áramlás . Ja, egy oldalon van a kifolyók, meg a beszívók is. Persze, ha külső szűrőben gondolkozol.
 
Back
Oldal tetejére